Як часто потрібно перезавантажувати роутер?

Як часто потрібно перезавантажувати роутер?

Роутер – один з небагатьох пристроїв, які у нас вдома завжди включені, поряд з холодильником. Його енергоспоживання дуже низьке, і завжди працюючий маршрутизатор дозволяє нам не турбуватися про увімкнення або вимкнення, як це відбувається з іншими домашніми пристроями.

Однак, як часто рекомендується перезапускати роутер? Перезавантаження маршрутизатора має багато переваг, і в цій статті ми збираємось розповісти вам про них.

Зміна IP

Однією з основних причин перезавантаження маршрутизатора є зміна IP-адреси. Зазвичай після вимкнення маршрутизатора на 10 секунд або більше, а потім його повторного ввімкнення наша IP-адреса змінюється. Це корисно, якщо, наприклад, наша IP-адреса визначається якоюсь службою як іноземна або якщо натомість у нас є якісь побоювання з приводу нашої конфіденційності.

Очищення оперативної пам'яті та виправлення помилок

Це одна з найважливіших причин, через яку нам може знадобитися перезавантажити маршрутизатор. За тижні і навіть місяці оперативна пам'ять маршрутизатора може заповнитися даними, які були належним чином видалені, і навіть може статися витік пам'яті. У цьому випадку у нас можуть виникнути проблеми з продуктивністю або температурою, і найкращий спосіб вирішити їх перезавантажити маршрутизатор.

Встановлення виправлень та витіснення хакерів

Маршрутизатори зазвичай встановлюють оновлення рано-вранці, щоб не турбувати нас. Однак у деяких випадках може бути потрібне перезавантаження, щоб переконатися, що все йде гладко, і вам навіть може знадобитися вручну встановити виправлення.

Як часто потрібно перезавантажувати роутер?

Іншою причиною, пов'язаною з безпекою, може бути присутність хакерів. Маршрутизатори, що не належать до найчастіше оновлюваних пристроїв, можуть мати вразливості, що дозволяють хакеру отримати контроль над роутером. Тому перезапуск маршрутизатора може вивести хакерів із вашої мережі. Однак не забудьте встановити останній патч, оскільки вони можуть повторно використати попередню вразливість.

Як перезавантажити роутер?

Перезавантаження маршрутизатора краще виконувати якомога ближче до програмного забезпечення, тобто. із адміністративної панелі маршрутизатора. Раптом відключати пристрій погано, тому слід уникати, наприклад, перезавантаження комп'ютера з кнопки, якщо в цьому немає крайньої необхідності.

Тому, якщо ви бажаєте перезавантажити маршрутизатор і не заперечує проти зміни IP-адреси, найкраще зробити це з веб-панелі адміністратора маршрутизатора. Наступним найкращим варіантом буде використання фізичної кнопки на маршрутизаторі. Важливо не переплутати кнопку вимкнення живлення з кнопкою скидання. Для скидання налаштувань потрібне скріплення для паперу. Також варто зазначити, що це повністю зітре всі налаштування маршрутизатора і зробить його таким, яким він прийшов із заводу.

Висновок: чим більше ви перезавантажуєтесь, тим краще

Часте перезавантаження маршрутизатора є гарною практикою. Перезапуск раз на місяць або, щонайбільше, раз на два місяці забезпечить найкращу продуктивність. Не рекомендується обходитися без перезавантаження більше двох місяців, оскільки файли можуть накопичуватися в пам'яті пристрою. Тому щотижневе перезавантаження дозволить уникнути проблем із продуктивністю.

nBook
Додати коментар