Який найшвидший інтернет у світі

Сучасні технології розвиваються блискавично. За минулі 10 років швидкість інтернету буквально перевищила навіть найсміливіші фантазії. У певних ситуаціях, певна річ, це виправдано. Яку максимальну швидкість інтернету в Росії та світі встановлено на поточний момент, цікаві факти, типи бездротового зв'язку — все це розглянуто далі.

Який найшвидший інтернет у світі

Максимальна швидкість інтернету в Росії та світі

Інтернет є невід'ємною частиною життя сучасної людини. Швидкість широкосмугового доступу може змінюватись в залежності від місцезнаходження. Вплив надає не лише країна, а й регіон.

Крім того, важливим є і тип з'єднання. Наприклад, провідний варіант є стабільнішим і швидкісним. Однак для мобільності використовуються бездротові варіанти. Зрозуміло, показники цих двох категорій відрізнятимуться.

За проведеними Британською компанією Cable дослідженнями, по мобільному інтернету рейтинг складається так:

 • Юна Корея – 88 Мбіт/сек.
 • Катар – 84,8 Мбіт/сек
 • Китай – 84,7 Мбіт/сек.
 • ОАЕ – 78,6.
 • Нідерланди – 75,3.
 • Канада – 75,5.

Важливо! Росія знаходиться на 94-му місці. Значення швидкості становить 19,3 Мбіт/с. Показник швидкості інтернету в США знаходиться на 33 місці в 42,7 Мбіт/сек.

Який найшвидший інтернет у світі

Як можна зрозуміти, середнє значення для мобільної швидкості досягає 30,9 Мбіт/сек прийом даних і 10,5 на відправку. Що стосується провідного з'єднання, то в топ входять такі:

 • Сінгапур – 198,5 Мбіт/сек.
 • Гонконг – 176,7 Мбіт/сек.
 • Таїланд – 159,9 Мбіт/сек.
 • Швейцарія – 152,1.
 • Румунія – 151,9.

Росія в цьому списку розташувалася на 47 місці зі значенням 63,4 Мбіт/сек. США ж, за показника 132,6 опинилася на 11 місці.

За якими параметрами це визначається

На сьогоднішній день швидкість інтернету вимірюється в мегабітах за секунду. Позначення Мбіт/с або Mbps. Також це значення використовується під час діагностики мережі для уточнення її роботи. Швидкість поділяється на вхідну та вихідну.

При складанні списку країн на високошвидкісний інтернет в розрахунок беруться середні значення по регіонах.

Максимально доступна швидкість домашнього інтернету

Найвища швидкість інтернету серед російських провайдерів значиться у:

 • Дом.ру – 45,6 Mbps.
 • Ростелеком – 36,9 Mbps.
 • Білайн – 35,44.
 • МТС – 32.

Важливо! Дані результати отримані при вимірюванні швидкості віддачі, завантаження та обчисленні середнього значення. Слід пам'ятати, що у різних регіонах країни значення відрізнятиметься у більшу чи меншу сторони.

Який найшвидший інтернет у світі

Варто також сказати, що для нормального та комфортного домашнього використання значення швидкості має становити не менше ніж 30-50 Мбіт/сек. Що ж до показників у 100 і більше Mbps, заявляемых провайдерами, всі вони по суті марними і які грають особливого значення.

Проте найшвидший інтернет у світі становить 178 терабіт на секунду (Тбіт/сек). Варто зазначити, що звичайним користувачам такі показники в найближчому майбутньому не будуть доступні. Що ж до реальніших значень, то Японії доступний для користувачів показник становить 10 Гбіт/сек. У США, через мережу енергетичних наук, мережа «розганяється» до 400 Гбіт/сек.

Інженери KDDI Research Університетського коледжу Лондона при взаємодії з Xtera займаються розробкою новітніх технологій, які дозволяють передавати велику кількість даних вже оптоволоконним мережам. Суть у тому, що основна маса існуючої інфраструктури забезпечує смугу 4,5 ТГц, а сучасні технології піднімають значення до 9 ТГц. Нові розробки здатні значно більше підвищити смугу пропускання до 16,8 ТГц.

Порівняння типів бездротового зв'язку

Існує кілька видів бездротового зв'язку:

 • Wi-Fi міст. На сьогоднішній день це є одним з найбільш популярних і застосовуваних серед населення варіантом. Підключення проходить через джерело інтернету та підключається до мережі вже безпосередньо через провід. Обладнання, що використовується при цьому, відіграє особливу роль, оскільки від нього, в тому числі, і залежить швидкість роздачі. Максимальний показник таких мереж — 300 Mbps.
 • Супутниковий інтернет. Основна перевага полягає в доступності використання в різних точках та місцевостях. Однак при цьому швидкість передачі буде невеликою, лише 5-10 Mbps.
 • Радіо-канал є своєрідним аналогом Wi-Fi мосту. Як несучий канал використовується не поширений стандарт IEEE 802.11, а інший, менш популярний варіант.
 • Бездротовий оптичний канал. Досить дорогий варіант, який має певні нюанси у використанні. Однак швидкість передачі доходить до 10 Гбіт/сек. У звичайних умовах використовується дуже рідко.
 • 3G, 4G, 5G мережі – найпопулярніший варіант. Використовується через операторів стільникового зв'язку. Швидкість багато в чому залежить від місцевості, пакету послуг, мобільного пристрою тощо. Середнє значення можливо від 20-50 Мбіт/сек до 300.

Який найшвидший інтернет у світі

Що вибрати для мобільного пристрою

Враховуючи саме мобільність стільникового телефону, на даних гаджетах переважно використовуються 3G, 4G, 5G мережі. Як стільниковий оператор можна вибирати Теле2, МТС або Мегафон. Також нерідко люди віддають перевагу і своїм «місцевим» представникам, таким як Літай, ФрешТел і таке інше.

Важливо! При виборі мобільного оператора рекомендується звертати увагу на вартість тарифу, додаткові умови та обмеження. Найбільш популярним серед представників стільникового зв'язку є Мегафон, за ним слідує МТС та Yota.

Як можна зрозуміти, швидкість інтернету з кожним роком лише зростає. Безперечно, такі мережі дозволяють людям не лише користуватися пошуковими системами, але й відвідувати численні розважальні сайти, онлайн-кінотеатри, ігрові платформи тощо. Головне при виборі варіанта підключення дивитися співвідношення пропонованої якості та встановленої ціни за послугу.

nBook
Додати коментар