Який інтернет краще підключити для приватного будинку на селі

Багато власників приватних будинків стикаються з труднощами при проведенні домашнього високошвидкісного інтернету. Вибрати оптимальний варіант досить складно, оскільки існує чимало провайдерів та операторів, які надають доступ до глобальної мережі у приватному секторі. Тому важливо розібратися, який інтернет краще підключити для приватного будинку на селі.

Що можна підключити у приватному секторі

Який інтернет краще підключити для приватного будинку на селі

Існує кілька технологій, якими можуть користуватися мешканці сільської місцевості.

Провідний інтернет

В даний час кабельний інтернет дозволяє отримати швидке підключення до глобальної мережі. Цей спосіб використовується для приєднання швидкісної мережі декількома методами:

 • Через телефонний кабель.
 • За допомогою коаксіального дроту.
 • Через мережевий шнур.
 • Оптоволокно.

Останній метод зараз найпопулярніший. Він ідеально підійде для людей, яких цікавить безліміт. За допомогою оптоволоконного кабелю можна організувати високошвидкісну мережу, яка забезпечить миттєву передачу даних.

Додаткова інформація! Оптоволоконні кабелі виготовляються з кількох десятків тоненьких дротів, завдяки яким вдається досягати високої швидкості підключення до мережі Internet.

Супутниковий

Який інтернет краще підключити для приватного будинку на селі

Цей варіант ідеально підходить для невеликого села, оскільки за його допомогою вдається створити точку підключення до інтернету навіть у віддаленій від міста місцевості. Нині супутниковим способом користуються дуже часто. Раніше він був найпоширенішим і застосовувався для економії трафіку.

Головний недолік використання супутникового з'єднання – дорожнеча антени та іншого обладнання. Не кожен може собі дозволити купити спеціальну техніку для створення бездротової мережі.

WiMax

Для проведення інтернету в сільській важкодоступній місцевості деякі люди використовують технологію WiMax, яка надає доступ до мережі за допомогою радіохвиль. Цей спосіб підключення дуже схожий на Wi-Fi. Однак WiMax вважається більш просунутою технологією, оскільки за її допомогою до точки доступу можна підключитися на відстані 15 кілометрів. Варто зазначити, що ця відстань можна в рази збільшити, якщо базова станція в оператора буде вище.

Серед переваг використання WiMax можна виділити:

 • відсутність дротів;
 • доступ до інтернету з будь-якого пристрою, який має Wi-Fi;
 • висока швидкість.

Додаткова інформація! До недоліків технології WiMax багато хто відносить погану поширеність та затримки при передачі даних.

aDSL

Який інтернет краще підключити для приватного будинку на селі

Використовуючи цей стандарт, можна підключитись до глобальної мережі за допомогою звичайного телефону. Передача та отримання інформації здійснюється за допомогою модему. Дуже важливо правильно налаштувати обладнання. Необхідно заздалегідь встановити потрібні частоти, щоб звільнити телефонну лінію. Для комфортного користування інтернетом aDSL має працювати на частоті понад 25 кГц.

3G та 4G

В даний час користуватися інтернетом на селі або на дачній ділянці можна за допомогою стільникового зв'язку. Сьогодні ловити мобільний інтернет можна практично у кожному населеному пункті. Тільки у віддалених селах люди не мають доступу до високошвидкісного з'єднання.

Щоб скористатися мережею 3G або 4G, людині знадобиться спеціальний модем та СІМ-картка. Якщо прийом сигналу хороший, встановлення додаткових тарілок та іншого обладнання не потрібне. Однак за поганої якості зв'язку доведеться встановити антену для посилення.

Особливості проведення інтернету в селі

Перед тим як провести інтернет у село, необхідно розібратися, як робити це правильно.

Вибір провайдера

Спочатку треба підібрати відповідного провайдера, який зможе підключити приватний будинок до інтернету. Щоб зробити правильний вибір, необхідно проаналізувати інформацію про вартість та умови підключення. Також треба розібратися, чи є спеціальні пропозиції та акції, за допомогою яких можна було б заощадити гроші.

Додаткова інформація! Отримати додаткову інформацію про провайдера можна у знайомих, які користуються його послугами. Це дозволить дізнатися реальну інформацію про якість послуг, що надаються оператором.

Підключення aDSL

Який інтернет краще підключити для приватного будинку на селі

Щоб підключити aDSL, потрібен спеціальний роз'єм кручений пари, який вставляється в спліттер. Інша сторона дроту встановлюється у гніздо aDSL. Після цього все підключається до персонального комп'ютера.

Під'єднавши обладнання до ПК, його потрібно налаштувати. Це робиться, щоб швидкість з'єднання відповідала заявленій у тарифі. Щоб налаштувати обладнання, треба увійти в панель управління і вибрати Компоненти ОС. Тут є галочка «Клієнт «Телнет», яку треба увімкнути. Потім потрібно відкрити вікно «Виконати» і ввести в нього ip-адресу модему. Після цього на екрані з'явиться вікно, в якому потрібно ввести пароль та логін для підключення до мережі.

Перевірка покриття мережі

Деякі люди живуть у такому місці, куди неможливо провести дротовий інтернет. У разі єдиним виходом є використання мобільника як модема.

Однак перед тим, як зробити в селі інтернет за допомогою телефону, необхідно перевірити якість сигналу. Можливо, сигнал буде настільки поганим, що зловити 3G можна буде лише за допомогою спеціальної антени. Щоб переконатися в якості прийому мережі, необхідно перевірити покриття. Зробити це можна за допомогою спеціальної онлайн-карти на офіційному сайті того чи іншого мобільного провайдера.

Який інтернет краще підключити для приватного будинку на селі

Додаткова інформація! Якщо після перевірки виявиться, що покриття у населеному пункті дуже погане, доведеться підібрати та встановити спеціальну антену, яка посилює сигнал.

Проведення інтернету у глухому селі без зв'язку

Найскладніше створювати точку підключення в глухих селах, в яких поганий мобільний зв'язок. Проте навіть у таких населених пунктах можна отримати доступ до мережі.

Використання антен для посилення сигналу

Часто жителі сіл стикаються з поганим прийомом сигналу. Виділяють кілька причин цієї проблеми:

 • Особливості географічне розташування. Прийом сигналу може стати гіршим через височини, що знаходяться неподалік.
 • Наявність промислових підприємств. Деякі організації активно використовують радіосигнал, через що зв'язок погіршується.
 • Оздоблювальний матеріал. Багато матеріалів, що використовуються для обробки стін, можуть заглушувати прийом.

Щоб отримати хороший сигнал, обладнання треба встановлювати вище. Це дозволить збільшити швидкість підключення до мережі. Також можна встановити спеціальні антени або придбати репітери, які здатні зробити прийом сигналу в рази кращим.

Який інтернет краще підключити для приватного будинку на селі

При встановленні антени для покращення прийому необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

 • Піднімати антену треба на максимальну висоту. Рекомендується зробити високе кріплення заввишки 5-7 метрів. Це допоможе обійти більшість перешкод, які заважають приймати сигнал.
 • Встановлену антену необхідно спрямовувати у бік базової станції. Так вдасться отримати якісний сигнал.
 • Антена повинна встановлюватись на стійке кріплення. Воно не повинно сильно хитатися при поривах вітру, тому що через такі коливання якість мережі погіршиться.

Додаткова інформація! Налаштувати модем необхідно лише після вибору частоти та напряму. До цього займатися налаштуваннями не рекомендується – це може негативно позначитися на швидкості підключення.

Підключення супутникового інтернету: необхідне обладнання та налаштування

Який інтернет краще підключити для приватного будинку на селі

У селі, де немає можливості підключити мобільний інтернет, можна користуватися супутниковим. Однак перед цим необхідно ознайомитись із переліком обладнання, яке знадобиться для організації бездротового з'єднання. Щоб підключити супутниковий інтернет , доведеться купити таке:

 • Кабель підключення. Для з'єднання обладнання між собою потрібно придбати кабель Ethernet довжиною не менше п'яти метрів.
 • Маршрутизатор. Щоб підключення до мережі було якісним, необхідно вибирати маршрутизатори, які оснащені адаптером живлення.
 • Приймач та передавач. Ці пристрої повинні підтримувати частоти нормальної роботи супутникового інтернету.
 • Антена. Для прийому сигналу потрібно підібрати антену діаметром не менше ніж 75 сантиметрів.

Після підключення обладнання необхідно на комп'ютері встановити всі драйвери та програми, які знадобляться для роботи інтернету. Також необхідно настроїти частоту супутникового сигналу. Робити це потрібно відразу після підключення всіх пристроїв.

Важливо! Деякі провайдери вимагають реєстрацію на своєму офіційному сайті. Тільки після цього користувач зможе отримати логін та пароль для доступу до мережі.

Сьогодні багато людей навіть у селах не можуть уявити своє життя без мережі Internet. Перед тим як підключити вай-фай або дротовий інтернет на селі, необхідно ознайомитися з різновидами та особливостями використання основних технологій.

nBook
Додати коментар