Які існують технології бездротового підключення до Інтернету

Користувачам інтернету та небайдужим до технічного прогресу людям буде корисно дізнатися про новини зі світу високих технологій. У статті коротко буде дано визначення бездротових мереж, детальніше розкрито технологію з'єднання інтернет-діалог, вказано загальні проблеми та шляхи розвитку даного напряму.

Які існують технології бездротового підключення до Інтернету

Бездротова передача даних

Бездротові технології є розділом інформатики та інформаційних комунікацій, що дозволяє на великі відстані передавати сигнали у вигляді текстових, візуальних або аудіо записів без електричних проводів як посередників. Найбільш відомі – Bluetooth, Wi-Fi, WiMAX.

Термін підводить до розуміння того, що таке бездротовий інтернет. Це приватна мережа, що надає користувачеві доступ до глобального джерела всесвітньої інформації. Така лінія може працювати як удома, так і в офісі. Вона оформляється через вибраного провайдера.

Примітка! Наразі провідний інтернет актуальний тільки для стаціонарних пристроїв.

Що це за технологія, переваги та недоліки використання

Таким чином, головні особливості нової технології:

 • Відсутність електричного кабелю.
 • Можливість миттєвого обміну інформацією між 2 та більше точками.
 • Використання радіохвиль, інфрачервоного, оптичного або лазерного випромінювання з метою здійснення контакту.
 • Різноманітність способів реалізації та сфер використання.

Переваги бездротової передачі інформації:

 • Мобільність – незалежність мереж від додаткових пристроїв у вигляді шнурів, що знижує загальну вартість обладнання.
 • Частотний діапазон, що надається, не передбачає отримання дозволу.
 • Протоколи технології бездротового підключення до Інтернету передбачають забезпечення безпеки абонента: шифрування, фільтрація МАС-адрес (за фізичними адресами пристроїв) та шифрування.
 • Можливість зміни точок доступу для бездротової локальної мережі для пошуку кращого прийому сигналу.
 • Великий вибір обладнання для різних виробників. Завдяки дотриманню міжнародних стандартів, придбані апарати для бездротового зв'язку успішно працюють і за кордоном.

Недоліки:

 • Менш надійний спосіб зв'язку, ніж за допомогою кабелю. Можливі перебої та тимчасове вимкнення доступу.
 • Обмежена зона дії: у будинках це близько 50 м, на відкритих просторах – не більше 100 м. При перевищенні цієї позначки сигнал стає слабшим і зникає.
 • Ризик зниження якості підключення через перетин каналів близько розташованих станцій, електроприладів у квартирі та фізичних перешкод проходження сигналу.
 • Високий рівень витрат енергії: швидке зниження заряду приладу, особливо якщо він працює від акумуляторів або батареї.

Важливо! Можливість підключення конкретної технології доступу до Інтернету необхідно уточнювати у спеціаліста, вона залежить від району проживання.

Які існують технології бездротового підключення до Інтернету

Класифікація бездротових каналів

Існує кілька варіантів розподілу існуючих каналів. Дальність дії – одна з найважливіших характеристик. Які існують технології бездротового підключення до Інтернету:

 • Персональні мережі (скорочено WPAN). Приклад Bluetooth.
 • Локальні (або WLAN). Бездротовий інтернет це Wi-Fi.
 • Міські лінії (WMAN). Сюди належить WiMAX.
 • Виділені глобальні мережі (WWAN): CSD, GPRS, EDGE, HSPA, LTE та ін.

Технології та стандарти бездротової передачі даних

Бездротові технології, які найчастіше об'єднані терміном Wi-Fi (Wireless Fidelity), працюють за єдиним протоколом IEEE 802.11. Найбільш поширеними видами специфікації є:

 • IEEE 802.11a: частотна смуга в межах 5 ГГц, мережна пропускна здатність – 54 Мбіт/с.
 • IEEE 802.11b – канал зв'язку з діапазоном 2,4 ГГц та швидкістю до 11 Мбіт/с.
 • IEEE 802.11g: частота 2,4 ГГц, максимальна швидкість передачі – 54 Мбіт/с.

Зона поширення WLAN – 50-100 метрів. Лінія може бути як у приміщенні, так і на вулиці, мати закритий або відкритий доступ. Спочатку мережі коштували дорого та інтернет проводився лише у великі організації. Незабаром хот-споти виникли й у громадських місцях великих міст — через контролер Wi-Fi у ноутбуці чи телефоні будь-який відвідувач міг легко та швидко підключитися до веб-ресурсу в особистих цілях.

Які існують технології бездротового підключення до Інтернету

Основні види для підключення будинку

У домашніх умовах найкращі варіанти інтернету:

 • Wi-Fi з'єднання: виділена локальна лінія призначена для приватного застосування, має рівень захисту та здатна надавати інтернет кільком пристроям відразу. Для підключення необхідне джерело (маршрутизатор), що роздає: сила сигналу залежить від близькості розташування до нього користувача.
 • Через мобільного оператора: наприклад, Теле2, Йота та інші. Користувач вибирає доступний варіант, уточнює тарифи та потім щомісяця оплачує послугу. На даний момент можна підключати зв'язок 3G або 4G, відмінні за якісними характеристиками. Мобільний інтернет доступний на пристроях (телефонах та планшетах), в яких може працювати сім-карта; Для комп'ютера розглядається версія міні-модему.
 • Супутникове підключення за допомогою тарілки. Безперечним плюсом даної технології доступу до інтернету є її широка зона покриття, доступ у віддалені області світу. Проте, на стандартних тарифах швидкість інтернету буде невисокою, а безліміт зможуть дозволити собі лише забезпечені громадяни.

Увага! На відміну від виду № 1, мобільний ресурс не обмежений за радіусом дії та функціонуватиме і вдома, і на вулиці.

Які бувають проблеми

Крім обмеженості підключення по районах, бездротові мережі інтернет можуть функціонувати некоректно та мати труднощі різного порядку:

 • Збій налаштувань роутера: від необхідності уточнення інформації щодо пристрою та зміни каналу, частоти роботи до поломки мікросхеми.
 • Відсутність драйверів на комп'ютері, необхідність оновлення програмного забезпечення, системні помилки, несумісність пристроїв і т.д.
 • Проблеми лінії. Слід звертатися до служби підтримки клієнтів: складнощі можуть бути як тимчасового характеру, і серйозніші, пов'язані з виходом з експлуатації устаткування.

Які існують технології бездротового підключення до Інтернету

Незважаючи на наявність протоколів захисту клієнтів WPA, у багатьох випадках використовуються апарати, що працюють із WEP. Таким чином, формуються вразливі хот-споти. Тому конфіденційність переданої інформації в рамках бездротової мережі не може гарантуватися на 100% і особисті відомості все ж таки можуть потрапити до рук шахраїв.

Важлива інформація! Деякі дослідники запевняють, що використання бездротових технологій може негативно вплинути на здоров'я. Проте фундаментальних досліджень з цієї теми не проводилося.

Перспективи використання бездротових мереж

Стандарт IEEE 802.11 бездротового зв'язку був створений у 1997 р. Він був першим і доступним далеко не всім громадянам. Зараз високошвидкісне підключення до лінії можливе практично у будь-якому регіоні планети. Кількісному зростанню бездротових точок сприяла поява на ринку платформи Centrino від Intel. Завдяки даній утиліті багато ноутів тепер оснащені контролерами Wi-Fi.

Найближчим часом планується масовий перехід на технології та стандарт IEEE 802.16a, який може забезпечити мережу WiMAX. Передбачається, що буде застосовуватися смуга частот 2-11 ГГц, швидкість передачі буде підтримуватися в межах 70 Мбіт/с і при цьому зона покриття зросте до 50 км.

Прилади WiMAX вже почали виробляти деякі організації, зокрема Intel. Широкосмугові мережі знаходяться в розробці також у Telecom, BT, Millicom, у російських операторів Петерстар, МедіаМережа, Комстар.

Підсумовуючи, у майбутньому можна прогнозувати:

 • Поліпшення якості зв'язку, розширення функцій.
 • Вихід в інтернет із будь-якого куточка землі.
 • Збільшення швидкості підключення до мережі.
 • Кількісне зростання користувачів за рахунок підвищення фінансової доступності обладнання.
 • Поширення можливості віддаленого контролю над електронними приладами.

Які існують технології бездротового підключення до Інтернету

Локальні бездротові технології поширюються дедалі активніше. Ними користуються як офіси, бізнес-центри, так і житлові будинки. На даний момент Wi-Fi має ряд недоліків. Проте, засоби зв'язку швидко розвиваються, зростає якість. У наступні роки очікується подолання існуючих недоліків, зростання можливостей та забезпечення високої безпеки клієнтів.

nBook
Додати коментар