Яка швидкість інтернету вважається нормальною

Багато користувачів запитують: швидкість 100 Мбіт/c – це нормально для інтернету чи ні? Вважається, що подібний показник є стерпним для поточних потреб користувача. Щоб розібратися, варто дізнатися, які показники та види існують, як правильно виміряти швидкість.

Швидкість інтернету

Яка швидкість інтернету вважається нормальною

Нормальна швидкість інтернету є дуже важливою для використання ресурсів глобальної мережі. Перед тим як розбиратися, якою вона має бути, варто визначитися з основними моментами.

На що впливає швидкість інтернету

Показник швидкості впливає абсолютно на все: завантаження відео, зображень, сайтів тощо. Без нормальної швидкості користувач не зможе грати в онлайн-ігри та навіть завантажувати найпростіші картинки. Помітити маленький показник досить просто – порушується нормальна робота мережі та зникає будь-яка діяльність.

У чому вимірюється

Більшість користувачів знає, що ця одиниця вимірюється у мегабітах за секунду. Позначається як Мбіт/с або Mbps. Швидкість завантаження даних вимірюється в мегабайтах в секунду: МБ/с або MB/s. Необхідно запам'ятати, що 1 МБ/с дорівнює 8 Мбіт/с.

Що таке завантаження та роздача

Завантаження і роздача або вхідна та вихідна швидкість мають певні значення. Вхідна (завантаження) впливає на те, як швидко завантажуватиметься інформація з інтернету. Від вихідної або роздачі залежить, як швидко дані від користувача потраплятимуть до мережі.

Важливо! Є ще таке поняття, як пінг. Позначає затримку відгуку сервера на запит користувача.

Різниця в мегабайті та мегабіті

Як уже було сказано, не варто плутати два такі поняття, як мегабайт та мегабіт. В даному випадку необхідно згадати заняття з інформатики у школі, щоб розібратися, що до чого:

 • в одному байті міститься 8 біт;
 • 1 кілобайт = 1024 байти;
 • 1 мегабайт = 1024 кілобайти;
 • 1 гігабайт = 1024 мегабайти.

Важливо! Якщо користувач не орієнтується в поняттях мегабайт і мегабіт, це з великою ймовірністю призведе до того, що їм буде придбано дуже повільний пакет інтернету.

Яка швидкість інтернету вважається нормальною

Яка швидкість нормальна для комп'ютерів

Яка швидкість інтернету вважається нормальною в домашніх умовах, залежить від того, навіщо саме вона потрібна. Найбільш оптимальні варіанти виглядають так:

 • 30-60 Мбіт/с – цілком нормальний варіант для звичайних користувачів. З такими показниками можна спокійно дивитися відео, завантажувати картинки і навіть грати в онлайн-ігри (але не громіздкі). Наприклад, за подібних показників фільм вагою в 1,5-2 Гб при завантаженні завантажиться через 15-20 хвилин. Для порівняння, подібна швидкість зараз встановлюється на мобільному інтернеті стандарту 4G.
 • 60-100 Мбіт/с – це дуже непоганий показник. Даний діапазон встановлюється за підвищеною вартістю інтернет-провайдерів, але й користуватися такою мережею одне задоволення. Вона надає можливість грати навіть у найсучасніші онлайн-ігри (якщо дозволяє сам комп'ютер).

Як змінювалася оптимальна швидкість

Зрозуміло, подібні показники 60-100 Мбіт/с, а іноді й вище стали доступними порівняно недавно. Ті, хто застав період першої появи інтернету в Росії, повинні пам'ятати, що раніше про такі показники можна було і не мріяти.

Найпримітнішим було те, що при появі так званих безлімітних пакетів у перших інтернет-провайдерів була одна дуже цікава умова: максимальна швидкість, якою міг користуватися клієнт, встановлювалася тільки до того моменту, поки не буде завантажено (використано) певну кількість Гб. Часто цей показник складав 10 Гб. Після вичерпання ліміту, швидкість завантаження різко падала до мінімуму. За фактом інтернет ставав практично марним.

Скільки було оптимально в 00-х, 10-х і в даний час

На початку нульових інтернет можна було запустити лише за допомогою спеціального модему. Відповідно, і швидкість таких з'єднань була дуже невеликою. При цьому показник всього кілька кілобайт на секунду обходився дуже дорого. Тому глобальною мережею користувалися не часто.

Ближче до кінця нульових-початку десятих технології суттєво розвинулися. З'явився так званий бездротовий інтернет і відома зараз багатьом швидкість 10 Мбіт/с (якраз із встановленим обмеженням). Такого показника в основному вистачало для перегляду інтернет-сторінок або не надто важких відео в інтернеті. Хоча фільми намагалися завантажувати. Часом завантаження одного відео займало кілька годин. Дуже часто через обрив зв'язку доводилося все починати наново.

На даний момент, як уже говорилося, швидкість мережі може сягати 100 і вище Мбіт/с. Цього більш ніж вистачає домашнього використання.

Різні швидкості

Щоб краще розбиратися, яка швидкість має бути в інтернеті, слід ще раз пройтися за всіма показниками:

 • 0,5-2 – найнижчий показник. Така може бути на неякісних або поганих ADSL лініях. У кращому випадку з таким показником завантажиться інтернет-сторінка і не повністю.
 • 3-9 – низький показник. Зустрічається в основному саме на ADSL-лініях. Вистачає для звичайного завантаження інтернет-сторінок, перегляду відео, але не більше.
 • 10-30 – сьогодні це середній показник. В офісах найчастіше встановлюються пакети саме з такими швидкостями, хоч іноді і вище.
 • 30-60 – гарна швидкість, підходить для домашньої мережі.
 • 60-100 – швидкий інтернет.
 • Понад 100 – висока швидкість, проте для домашнього використання вважається надмірністю та переплатою.

Яка швидкість інтернету вважається нормальною

Оптоволоконне з'єднання – яка швидкість

Швидкість завантаження та передачі по оптоволоконним лініям теоретично немає обмежень. Однак на практиці вона може бути як 10 Мбіт/с, так і 1 Гбіт/с. На даний момент – це найшвидший варіант передачі. Однак є суттєва вада – вартість подібних сполук.

Важливо! Вдома оптоволоконні лінії можна використовувати, але за умови, що немає можливості підключити звичайну Wi-Fi мережу. Як показує практика, подібні швидкісні лінії часто не виправдовують себе через високу вартість.

Таблиця швидкості інтернету

Для чого підходить та чи інша швидкість інтернету:

Вид діяльності Пропускна здатність каналу, Мбіт/с
Пошта, соціальні мережі без завантаження важких зображень та відео 2
Онлайн-ігри, робота в графічних програмах 2
Перегляд фільмів 3-8
Відео чати, використання спеціальних програм для проведення онлайн-конференцій 3

Оптимальна швидкість для серфінгу інтернету

Для серфінгу в соціальних мережах, прослуховування музики, читання книг дуже великий показник не потрібний. Комфортним варіантом є лише 2 Мбіт/с. Що примітно, навіть якщо завантаження проводиться з показником 512 Кбіт, то й цього вистачить. Хіба що доведеться трохи почекати, доки сторінка підвантажуватиметься.

Яка швидкість інтернету вважається нормальною

Швидкість для онлайн-відео, кіно та трансляцій

В даному випадку все буде безпосередньо залежати від дозволу та тяжкості фільму. Відповідно, чим вище зазначені показники, тим більша швидкість буде потрібна. Мінімальні значення виглядають так:

 • SD файли з роздільною здатністю 320 або 480 – 2 Мбіт.
 • HD фільми з роздільною здатністю 720 – не менше 5 Мбіт.
 • Full-HD у 1080 – від 8 Mbps.
 • Ultra-HD у 2160 – від 30 Mbps.

Як можна зрозуміти, якщо вдома стоїть дротовий інтернет або Wi-Fi з показником в 100 Mbps, цього цілком достатньо для перегляду будь-якого формату відео, у тому числі і самого якісного.

Для онлайн відео-конференцій через Skype, Zoom та інші

Для онлайн-конференцій, роботи в програмах формату Skype також не потрібно наявність високої швидкості. Єдиний параметр, який варто звернути увагу – це стабільність з'єднання. Норма для подібних дій є такою:

 • Голосові дзвінки – 100 Кбіт/с.
 • Відеоконференції – 300 Кбіт/с.
 • Відеодзвінки при використанні високої роздільної здатності стандарту HD – 5 Mbps.
 • Голосовий чат на п'ять і більше учасників – 4 Mbps на прийом та 512 Кбіт на передачу.

Показники дані на будь-який варіант відеоконференцій, незалежно від того, яка програма використовується. Іншими словами, це стосується не лише Skype, а й Zoom тощо.

Для онлайн-ігор

Що примітно, для завантаженої гри показник не обов'язково має бути більшим. Іноді вистачає лише 1 Mbps. Найбільше значення має такий показник, як пінг. Щоб працювати комфортно, рекомендується вибирати максимально наближений сервер.

Якщо проводиться хмарний геймінг, то швидкість буде потрібно 10-30 Mbps. У цьому пінг може бути трохи більше 100 мс до сервера. Саме з цієї причини найкраще віддавати переваги іграм, які вимагають попереднього скачування та встановлення на комп'ютері.

Важливо! Параметрі пінг впливає на те, як саме проходить геймплей та затримка роботи.

Яка швидкість інтернету вважається нормальною

Швидкість мобільного інтернету на гаджетах

Якщо говорити про мобільні пристрої – смартфони, планшети і тому подібні гаджети, то для них також не потрібна наявність занадто великого показника. Щоб мати на пристрої стабільний інтернет, досить наявність швидкості всього 1 Mbps. Але це стосується лише простої роботи, як сидіння в соціальних мережах і так далі.

Якщо говорити про складні онлайн-завдання, перегляди фільмів і так далі, то, зрозуміло, цей показник вже підбиватиме. Це може означати лише одне – рекомендується використовувати об'ємніші пакети. Найкраще, якщо є у запасі швидкість на 20 Mbps.

Через 2G, 3G, 4G

Бездротовий зв'язок поділяється на різні формати. Щоб зрозуміти, який показник є стандартним, варто розібратися в них докладніше:

 • 1G – це телефони першого покоління із можливістю виходу в інтернет. Максимальна швидкість – 1,9 Кбіт за секунду.
 • 2G – друге покоління вже із цифровим сигналом. Граничний показник – 14 Кбіт за секунду.
 • 3G – третє покоління, найчастіше зустрічається на багатьох сучасних та простих пристроях. Швидкість – 2 Мбіт/с.
 • 4G – одна з найсучасніших варіацій бездротового зв'язку. Передача сягає 86 Мбіт/с, завантаження до 382 Мбіт/с.
 • 5G – поки що не використовується у масах, але на деяких територіях запроваджено. Швидкість до 7 Гбіт/с.

Важливо! Такі великі показники, які видають 4 та 5G для мобільного інтернету – це скоріше надмірність. Тому без гострої потреби немає сенсу переплачувати.

Яка швидкість інтернету вважається нормальною

Wi-Fi модулі на 2,4 ГГц та 5 ГГц

Роутери в основному поділяються на два типи за частотою: 2,4 ГГц та 5 ГГц. У цьому перший використовується більшості. Справа в тому, що на 2,4 радіус дії значно більше ніж на 5. Крім того, роутер менш чутливий до сторонніх перешкод, тому використовувати його в багатоквартирному будинку буде логічніше.

Однак у частоти 2,4 є одна істотна вада – мала швидкість. Пов'язано це з тим, що через велику кількість пристроїв в одній точці сигнали просто перебивають один одного. І ось у цьому плані найзручнішим варіантом є 5 ГГц.

Незалежно від того, яку швидкість заявляє провайдер, при великій кількості інших сигналів на частоті 2,4 можна досягти показника в 20-30 Мбіт/с (якщо спочатку йшлося про 100). У той же час, якщо використовувати 5 ГГц, то кінцевий результат буде приблизно таким, як очікується від пакета, тобто 90-100.

Дуже багато факторів впливає на кінцевий показник швидкості. Ці нюанси слід враховувати при виборі інтернет-провайдера та пакету, який планується підключати. Крім того, варто вкотре замислитися, а чи варто переплачувати за фантастичний показник у 150, 200 або більше Мбіт/с.

nBook
Додати коментар