Яка швидкість інтернету потрібна для онлайн-ігор

Виробники комп'ютерних та мобільних ігор регулярно радують користувачів цікавими новинками. Однак сучасні ігри відрізняються великою вимогливістю до основних технічних параметрів, включаючи швидкість інтернету. Тому якщо гра не підключається до мережі або працює погано, в першу чергу слід перевірити саме цей параметр з'єднання. Рекомендована швидкість зазвичай вказується у технічних характеристиках будь-якого ігрового проекту.

Яка швидкість інтернету потрібна для онлайн-ігор

Рекомендована та мінімальна швидкість інтернету для ігор

Не всі користувачі мережі знають, яка швидкість інтернету потрібна для онлайн ігор.

Можна виділити такі загальні вимоги:

 • Мінімальна для завантаження 3 Мбіт/сек.
 • Мінімальна для розвантаження 1 Мбіт/сек.
 • Бажано, щоб показники були вищими, тоді не виникатиме помилок у системі, які дуже заважають отримувати задоволення від гри.

Також є одне просте правило: що складніше графіка у віртуальному світі, то вище потрібна швидкість доступу до інтернету.

Якість обслуговування (QoS)

Для того, щоб контролювати швидкість інтернету, можна налаштувати на комп'ютері або ноутбуку роботу функції якості обслуговування, яка допоможе успішно відстежувати основні параметри мережі. Для цього необхідно:

 • Відкрити браузер і ввести адресу маршрутизатора, щоб потрапити до адміністративної панелі.
 • Відповісти на запит системи, для чого потрібно ввести свій пароль та логін користувача.
 • Знайти в меню закладку Якість обслуговування або Контроль пропускної здатності.
 • Налаштувати правила так, щоб ігровим проектам віддавався найвищий пріоритет.
 • Зберегти установки, перезавантажити маршрутизатор.

Активація опції «Якість обслуговування» допоможе розподілити трафік та швидкості так, щоб онлайн-ігри отримали більш високий пріоритет перед фільмами або торентами, наприклад. Тобто програми завантаження будуть гальмувати, зате доступ у віртуальний світ відбуватиметься на максимально можливій швидкості.

Важливо! Потрібно розуміти, що загальна швидкість підключення до Інтернету залежить від тарифного плану. Якщо між роутером та провайдером дані йдуть повільно, жодні хитрощі не допоможуть.

Яка швидкість інтернету потрібна для онлайн-ігор

Пінг

Пінг — це затримка, відхилення від рекомендованих параметрів, її вимірювання використовуються мілісекунди.

Пінг — це час, необхідний зв'язку пристрою з конкретним сервером. В ідеалі пінг не повинен бути більше 150 мілісекунд, інакше геймер значно відставатиме від ходу гри.

Великий пінг може призвести до поганої якості з'єднання з хостом; це серйозна проблема для тих, хто захоплюється онлайн іграми з великою кількістю користувачів у різних країнах та регіонах.

Втрата пакетів

Вона з головних причин уповільнення та труднощів з онлайн іграми – втрата пакетів. По суті, це втрата даних, які користувач надсилає на сервер для того, щоб залишатися у віртуальному світі. Найчастіше виникнення цієї проблеми викликано такими причинами:

 • порушений інтерфейс мережі та пошкодження драйверів;
 • перевантаження у Wi-Fi мережі, перешкоди в електричному кабелі;
 • несправність мережного кабелю чи порту.

Іноді втрата пакетів викликається поганою прошивкою роутера або тим, що висхідні і низхідні канали мають низьку пропускну здатність. Для того щоб перевірити обсяг втрачених пакетів, необхідно зайти в систему від імені адміністратора і, користуючись підказками, запустити перевірку; втрачені пакети будуть відображатися на екрані в міру їхнього виявлення.

Важливо! Тут вирішення проблеми криється у перепрошивці обладнання. Якщо і це не допомагає, то, мабуть, настав час купити новий, більш потужний і надійний маршрутизатор.

Яка швидкість інтернету потрібна для онлайн-ігор

У ігрових проектів вимоги до якості та швидкості інтернету можуть відрізнятися. Найкраще розглянути докладніше на прикладі топових ігор.

Counter Strike: Global Offensive (CS:GO)

Навіть ті, хто давно грає у цю стрілялку, не завжди знають, яка швидкість інтернету потрібна для КС ГО. Великих вимог до комп'ютерного заліза тут немає.

Головне, щоб був мінімальний пінг, тому що користувач повинен оперативно реагувати на події, що відбуваються навколо, без відставань. Рекомендована та оптимальна величина для CS GO у режимі online становить понад 1,5 Мбіт/с.

Overwatch

Швидкість доступу, що рекомендується, становить 5 Мбіт/секунду. При цьому інші технічні параметри повинні відповідати технічним специфікаціям гри.

Не можна, щоб трафік додатково витрачався на вирішення таких сторонніх проблем, як оновлення програмного забезпечення. Запущені торенти також не дозволять комфортно грати.

World of Tanks

1 Мбіт/с цілком достатньо для того, щоб з великим задоволенням грати в цю гру та насолоджуватися перемогами. Слід звернути увагу на пінг WoT, що рекомендований час очікування становить менше 100.

Максимальні параметри онлайнового зв'язку для World of Tanks не потрібні. У цьому плані танки скидаються на гру фортнайт.

Яка швидкість інтернету потрібна для онлайн-ігор

Dota 2

Мінімальна швидкість доступу до інтернету при грі online становить 1 Мбіт/с. Не повинно працювати фонові програми. Істотною перешкодою в грі Дота 2 може стати підключення до Інтернету сторонніх пристроїв або інших користувачів багатоквартирних будинках. Найкраще використовувати дротове підключення.

PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG)

Ця гра досить вимоглива, рекомендоване значення 3 Мбіт/с. Найкраще заздалегідь перевірити якість зв'язку та за необхідності зв'язатися з провайдером.

Warface

Тут потрібна вимога становить понад 1,5-2 Мбіт/с. Також рекомендується мінімальний пінг, інакше користувач бліц гри Варфейс відставатиме від інших геймерів.

Яка швидкість інтернету потрібна для Xbox

Мінімальна вимога становить 3 Мбіт на секунду, це норма. Велике значення має стабільність з'єднання, тому краще використовувати не Wi-Fi, а дротовий інтернет. Інші системні вимоги мінімальні.

Яка швидкість інтернету потрібна для PlayStation

Рекомендований параметр для PS від 2 Мбіт/с та вище. Перед тим, як розпочинати гру в ПС по мережі, рекомендується відключити роботу всіх фонових програм та програм, тому що вони можуть уповільнювати з'єднання та збільшувати пінг. Необхідно виконати додаткову перевірку роутера та маршрутизатора.

Яка швидкість інтернету потрібна для Nintendo Switch

Якщо вдома одна ігрова приставка, то мінімальні вимоги 3 Мбіт/с. Відповідно, для трьох приставок пропускна здатність завантаження має становити 9 Мбіт/с. Пристрій досить вимогливий до пінгу, тому що часто вимагає швидкої реакції.

Яка швидкість інтернету потрібна для завантаження в Steam

Якихось особливих вимог до якості та типу підключення немає. Незалежно від того, який зв'язок, користувачу все одно будуть надані програми та оновлення, які він купив. Однак, при низькій швидкості доведеться досить довго чекати на завантаження файлів.

Для того, щоб завантажувати великий обсяг інформації за короткий термін, потрібно як мінімум 3 Мбіт/с.

Яка потрібна швидкість інтернету для стримувань

Вважається, що необхідна якість трафіку залежить від роздільної здатності відео. Чим воно вище, тим більше має бути величина. Якщо користувач хоче транслювати свою гру в режимі онлайн, слід виконати додаткове покращення параметрів Інтернету.

Яка швидкість інтернету потрібна для онлайн-ігор

Яка швидкість інтернету потрібна для онлайн ігор на Android

Якихось загальних вимог до швидкості не передбачено, все залежить від системних вимог до конкретної гри. При цьому необхідно мати на увазі, що смартфон Android завжди витрачає частину трафіку на те, щоб передавати інформацію та оновлювати програми. У зв'язку з цим задіяти всі можливості підключення навряд чи вдасться.

Для того, щоб насолоджуватися грою з телефону та не відставати від інших користувачів, має бути така швидкість мобільного інтернету , щоб вона перевищувала мінімальні вимоги конкретної гри.

Увага! При користуванні смартфонами доступ в інтернет може значно уповільнюватися в тих регіонах, де поганий мобільний зв'язок, а вежі розташовані далеко (наприклад, у сільській місцевості).

Яка швидкість інтернету потрібна для онлайн-ігор

Перевірити швидкість інтернету онлайн

Для перевірки швидкості on-line на ПК є спеціальні програми. Вони працюють безкоштовно та паралельно дозволяють перевірити інші важливі характеристики та параметри мережі. Така програма може працювати у фоновому режимі.

Увага! Перевірка може тривати деякий час. Поки вона виконується, можна спокійно робити будь-яку іншу роботу на комп'ютері, не можна тільки вимикати пристрій.

Швидкість з'єднання залежить від багатьох факторів: вид зв'язку, провайдер, розташування роутера, а також те, наскільки інтенсивно користуються сусідами, якщо користувач проживає в багатоквартирному будинку. Але в деяких випадках проблеми з підключенням та використанням гри викликані не швидкістю, а невідповідністю інших технічних характеристик. Тому перед тим, як користуватися грою, слід уважно перевірити, чи дотримуються всі вимоги до її встановлення та запуску.

nBook
Додати коментар