Яка має бути швидкість у 3G інтернету

Користувачі цікавляться, чим швидкість 3G інтернету відрізняється від інших параметрів і як змусити мобільний пристрій працювати швидше за цією технологією. Показники різняться у різних операторів і залежать від місця проживання, в окремих регіонах на них встановлені обмежувачі.

Яка має бути швидкість у 3G інтернету

Інтернет 3G – чим відрізняється від 4G

Головною відмінністю 4G вважається використання пакетної передачі інформації, що дозволяє отримати стабільний інтернет з високою швидкістю, який функціонує в кілька разів краще ніж попереднє покоління.

Користувачі з 3G при можливості підключення до модему воліють останній варіант через нестабільність та незручності. Поява технології 4G дало можливість виходити в ефір з аналогічною маршрутизатору швидкістю та якістю передачі даних.

Можна порівняти обидва варіанти:

3G 4G
Швидкість 348 Кбіт/сек 100 Мбіт/сек
Передача даних пакетно-канальна, нестабільна пакетна
Покриття максимальне обмежене

Важливо! Остання технологія розвивається повільніше, розширення зони покриття поступово відбувається, що обмежує можливості її використання.

Яка має бути швидкість у 3G інтернету

Характеристики технології, стандарти та швидкість

Зв'язок третього покоління працює за стандартними протоколами, що використовуються як на вітчизняному, так і світовому ринку. Дані передаються за допомогою пакетів, дециметрових і сантиметрових діапазонах, що дозволяє виконувати ряд популярних функцій. Швидкість формату 3G дозволяє:

 • переглядати відео онлайн;
 • розмовляти з використанням відеодзвінків;
 • використовувати інші послуги, що надаються інтернетом.

Важливо! У світі перевага надається двом стандартам, що працюють із використанням мобільної технології Code Division Multiple Access (CDMA): UMTS, CDMA2000.

У стандарті несуча частота дорівнює 2,1 тисяч МГц:

 • Uplink – від 1920 до 1980 МГц;
 • Downlink – від 2110 до 2170 МГц.

В окремих районах РФ (південна та південно-західна частина Московської області) використання проміжку в 2-2,1 МГц заборонено військовими, там сітка функціонує на 900 МГц.

До списку популярних стандартів входить:

 • UMTS – залежно від показників частоти позначається як 900 або 2100, швидкість інтернету обмежена 2 Мбіт/сек;
 • HSDPA – при використанні двоканального режиму показники досягають 28,8 Мбіт/сек, спочатку вони не перевищували 1,8 Мбіт/сек;
 • HSPA+ – майже всі сучасні модеми підтримують цю технологію, в базовому варіанті швидкість зв'язку дорівнює 21,6 Мбіт/сек;
 • DC-HSPA+ – максимальні показники досягають 42,2 Мбіт/сек.

Важливо! В останньому випадку використовується двоканальний вихід із шириною 10 МГц. Технологія трохи поступається 4G за характеристиками.

Яка має бути швидкість у 3G інтернету

Як дізнатися, який стандарт 3G доступний

Для уточнення доступності використовуються кілька способів. У першому варіанті користувач повинен:

 1. Відкрити повідомлення після підключення режиму передачі даних.
 2. На екрані система покаже один із трьох підвидів приєднання: 3G, H, H+.
 3. Перша версія з'являється при застосуванні UMTS, решта – за більш сучасних стандартів стільникового ефіру.

Другий вимагає застосування універсального маршрутизатора, що має інтерфейс Hilink. Перевірити доступний діапазон можна перебором частот:

 1. З меню необхідно переміститися в «налаштування мережі» та підібрати стандарт LTE, UMTS та ін.
 2. Встановити «ручний режим» та по черзі відзначати діапазони, переглядаючи показники потужності сигналу на сторінці параметрів.

Яка має бути швидкість у 3G інтернету

Третій метод передбачає використання програми MDMA, перед запуском якої потрібно закрити всі програми, що стосуються модему:

 1. Після активізації утиліти на дисплеї з'явиться інформація про шуми в ефірі, рівень сигналу, дані базової станції.
 2. Визначення частоти проводиться за допомогою натискання клавіші Band Config і декількох нескладних дій.
 3. Потрібно змінити показник Automatic на Custom.
 4. Галочка встановлюється біля рівня UMTS 900 – якщо в полі виникла назва оператора, і з'явилася позначка біля напису “Registered”, то частота визначена. В іншому випадку процедура повторюється з наступним пунктом.

Важливо! Якщо при установці галочки біля одного з показників система видає помилку, вона не може працювати в зазначеному діапазоні.

Що робити, якщо швидкість 3G низька або слабкий сигнал

Міжнародна спілка електрозв'язку встановила певну швидкість для третього покоління стандарту передачі даних. Показники пов'язані з окремими групами користувача:

 • при пересуванні в автомобілях та поїздах при швидкості не більше 120 км/год (високий рівень мобільності) – близько 144 Кбіт/сек;
 • пішоходи (низькі показники, до 3 км/год) – до 384 Кбіт/сек;
 • нерухомий об'єкт (маршрутизатор) – 2,048 Мбіт/сек.

Важливо! Нульова швидкість буде вказана при віддаленні зони покриття на максимальну відстань.

Яка має бути швидкість у 3G інтернету

Як збільшити швидкість 3G інтернету на телефоні

При користуванні зв'язком зі смартфоном у домашніх умовах можна пошукати точку впевненого сигналу або підійти ближче до вікна. Якщо будь-де вказується аналогічна максимальна швидкість у 3G інтернету, то питання з потужністю пов'язані з роботою провайдера.

Для вирішення проблеми фахівці рекомендують встановлювати на мобільний пристрій програму “InternetSpeedMaster”. Утиліту можна завантажити з магазину, вона відповідає за оптимізацію функціональності гаджета, працює з правами адміністратора та без них.

В обох випадках потрібне додаткове налагодження через меню програми:

 • за відсутності Root-прав необхідно клікнути по підрозділу “ImproveInternetConnection”;
 • за наявності – по блоку “ApplyPatch”;
 • процедура за будь-якого варіанта завершується перезавантаженням телефону.

За відсутності змін під час використання зазначеної програми варто звернути увагу на інших операторів мобільного зв'язку.

Якщо зависання інтернету проходить на 3G-модемі, то краще закріпити його на вікні на максимальній висоті. Такий підхід допоможе покращити прийом сигналу. Підключення до персонального комп'ютера потребує використання спеціального подовжувача USB.

Важливо ! При застосуванні вай-фай адаптерів із зазначеною технологією можна придбати додаткову антену. Вона встановлюється із зовнішнього боку будівлі, від пристрою ведеться кабель, який приєднується до маршрутизатора.

Досвідчені користувачі рекомендують починати налагодження з вимкнення обмежень на мобільному пристрої. Для виконання процесу достатньо:

 • відвідати підрозділ “налаштування”;
 • клацнути по блоку «передача даних»;
 • знайти на екрані вкладку «економія трафіку»;
 • після відключення функціоналу пристрій надасть необмежений доступ до даних.

Це найпростіший спосіб регулювання проблем з виходом в інтернет у Ростелекома та інших постачальників. За відсутності результатів потрібно шукати найбільш оптимальні способи вирішення питання.

Яка має бути швидкість у 3G інтернету

Які оператори надають інтернет за технологією 3G в Росії

Постачальники послуг давно працюють за 3G стандартом, вона вважається однією з найактуальніших. Популярні оператори зв'язку представлені:

 • Мегафон – компанія бореться за якісний зв'язок за допомогою масової установки вишок;
 • Білайн – фірму воліють жителі великих і середніх міст, у віддалених районах якість інтернету значно гірше, ніж у попереднього оператора;
 • Теле-2 — мережевий охоплення менше, ніж у конкурентів, за максимальної швидкості та низької вартості абонентського обслуговування;
 • МТС — нестача якісних показників за послугами, що надаються, компенсується безліччю тарифних планів.

Важливо! При виборі оператора стільникового зв'язку необхідно переконатися, що в зоні проживання немає проблем з безперебійним ефіром, відсутні скарги користувачів на слабкий сигнал, що постійно переривається.

Яка має бути швидкість у 3G інтернету

Швидкість 3G-інтернету у різних операторів

Тестування, яке проводилося в Московській області, показало такі значення:

Назва компанії Середні швидкісні значення в Мбіт/сек
Тіло 2 10,4
МТС 10,1
Мегафон 8,2
Білайн 7,6

Показники можуть відрізнятись залежно від регіону проживання абонента. Не можна вибрати найкращого чи гіршого постачальника послуг без уточнення його можливостей у віддалених областях, який реальний швидкісний показник буде у певній місцевості, невідомо. Не завжди користувачі можуть збільшити швидкість інтернет -з'єднання, при нестабільній роботі доводиться переходити до іншого постачальника послуг.

nBook
Додати коментар