Як зробити відеоспостереження онлайн через інтернет

Сучасні технології розвинені настільки, що людина може керувати своєю технікою навіть на відстані. Тому не важко самостійно організувати відеоспостереження онлайн через інтернет в будинку, на дачі або офісі, використовуючи локальну мережу і правильно налаштоване обладнання. Для цього знадобиться інструкція та сполучні елементи.

Як зробити відеоспостереження онлайн через інтернет

Відеоспостереження через інтернет – як зробити самостійно

Щоб самотужки організувати відеоспостереження через інтернет у будинку чи офісі, необхідно придбати комплект обладнання, який впорається з поставленим завданням:

 • Інтернет-камера – потрібна безпосередньо для зйомки відео. Бажано не скупитися на обладнанні, оскільки дорожчі моделі передають найбільш чітку та стабільну картинку.
 • Монітор – через нього користувач зможе бачити, що відбувається в певній зоні. Можна використовувати як великий екран, і мініатюрний смартфон.
 • Відеореєстратор — приймає інформацію з камери, а також передає всі дані на жорсткий диск комп'ютера або хмарне зберігання.
 • Маршрутизатор — знадобиться для забезпечення Wi-Fi мережі, через яку будуть передаватися дані з відеокамери на комп'ютер. Що стосується сховища, то необов'язково вибирати зовнішні пристрої, зараз можна використовувати різні сервери або хмарні сховища.
 • Комутатор – необхідний зв'язку всіх вузлів в одне ціле, тобто для з'єднання кількох камер і живлення через один або кілька кабелів.
 • Сховище даних — щоб переглядати записані відео онлайн через якийсь підключений пристрій, необхідно, щоб отримані дані зберігалися в записі. Для цього і використовують спеціальні пристрої — жорсткий диск, сервер, «хмара».
 • Мережевий кабель – ще один необхідний компонент, який з'єднуватиме всі пристрої між собою.
 • Мікрофон – якщо користувач хоче переглядати не тільки відео, але й чути, що відбувається в приміщенні, коли його немає в будинку чи офісі, йому потрібно подбати про придбання якісного мікрофона для запису звуку. Зазвичай цей компонент системи набувають рідко, але він може стати в нагоді, якщо потрібно фіксувати розмови співробітників в офісі або на точці продажів.
 • Програмне забезпечення – необхідно збільшити функціонал встановленого відеообладнання. Наприклад, щоб записи можна було переглянути на швидкості.

Як зробити відеоспостереження онлайн через інтернет

До останнього пункту потрібно поставитися особливо серйозно, оскільки у продажу є величезний асортимент програмного забезпечення. І кожна програма може надати користувачеві окремі можливості:

 • розпізнавання осіб;
 • створення публічної трансляції;
 • розсилання повідомлень через SMS або e-mail.

Увага! На даний момент виробники випускають дуже багато корисних програм, наприклад, якщо камера відключиться, то на телефон прийде повідомлення про потенційну небезпеку. Це дозволить господарю будинку або офісу вчасно вжити заходів для запобігання крадіжці.

Щоб зібрати все докупи, потрібно дотримуватися інструкції, яка йде в комплекті з обладнанням, а також знати деякі нюанси.

Що являє собою, коли необхідно

Система відеоспостереження є схемою, що об'єднує в собі всі вищеописані компоненти. Зазвичай подібні методи фіксації даних використовують у таких ситуаціях:

 • Встановлює спостереження в комерційних організаціях або заводських приміщеннях. Зараз камери встановлюють навіть у дитячих садках. Таким чином, керівництво організації прагне контролювати робочий процес, щоб дії працівників були професійнішими.
 • Контроль за тим, що відбувається на відстань, обов'язково повинен бути в бізнес-центрах, а також на прилеглій території міста. Це необхідно для забезпечення безпеки у місцях, де збирається величезна кількість людей.
 • У сучасні дні майже в кожній організації організують моніторинг за роботою персоналу: контролювати дисципліну, стежити, щоб співробітники не грубіянили клієнтам або дотримувалися техніки безпеки.
 • Спостереження через Wi-Fi мережі часто використовують і в домашніх умовах, щоб стежити за майном, коли вдома нікого немає або перебувають наймані робітники (няні, будівельники, прибиральники).
 • У сучасних багатоквартирних будинках часто використовують віртуальний консьєрж, через якого відвідувачі можуть звернутися до мешканців будинку.

Є ще багато місць, де встановлюють камери відеоспостереження, що передають картинку на відстань через інтернет. Але ціль завжди схожа: захистити майно від крадіжки або провести контроль за співробітниками.

Як зробити відеоспостереження онлайн через інтернет

Вибір відеоспостереження та його можливості

Якщо власник приміщення хоче захистити свій будинок від проникнення, або має власний бізнес з великим приміщенням, куди необхідно помістити кілька камер відеоспостереження, то необхідно шукати обладнання, яке працює з протоколами TCP/IP. Це найоптимальніший варіант для всіх сучасних користувачів.

Необхідний комплект обладнання

Насамперед необхідно подбати про придбання якісної IP-камери. У сучасних магазинах є широкий асортимент продукції. Великий попит мають обладнання з підключенням через Wi-Fi — вони зручні, оскільки дозволяють уникнути з'єднання через незручні дроти.

Дротові камери можуть забезпечити таку ж надійну систему, але патч-корд дасть стабільніший зв'язок. Крім цього, використовуючи роутер, можна передавати картинку через спеціальні програми на персональні комп'ютери або навіть смартфон.

Для довідки! Багато хто намагається передавати відео у хмарне сховище через 3g-модем. Однак, як правило, це не вдається. Справа в тому, що потужностей 3G поки в більшості регіонів недостатньо для передачі об'ємних даних.

Купуючи обладнання, потрібно звертати увагу на наступних виробників, які зарекомендували себе серед споживачів:

 • Dahua;
 • Falcon eye;
 • Orient;
 • VStarcam;
 • Hikvision.

Визначившись з IP-камерою, необхідно знайти роутер, який дозволяє гнучкіше налаштовувати здібності відеокамери. У цій ситуації можна порекомендувати такі компанії:

 • Asus;
 • Zyxel Keenetic;
 • D-Link.

Якщо жоден з перелічених вище зразків не підходить для конкретної ситуації, необхідно звертати увагу на маршрутизатори мають прошивку DD-wrt.

Важливо! Купивши обладнання, необхідно переконатися, що локальна мережа налаштована без помилок, а маршрутизатор пропонує вихід у мережу. Локальна мережа стане в нагоді, якщо потрібно відправляти картинку в реальному часі на телефон або ноутбук.

Як зробити відеоспостереження онлайн через інтернет

Види систем для спостереження та віддаленого контролю

На даний момент ще не розробили загальноприйнятої класифікації для віддаленого контролю та використання відеокамер. У продажу можна знайти обладнання з деякими відмінностями, тому класифікувати і систематизувати їх можна за абсолютно різними ознаками.

За технологією та протоколами

Пристрої передачі відео цієї категорії можуть мати внутрішні мережі, тобто локальні. Також є апаратура з доступом до інтернету, тобто мережна.

За типом відеосигналу та обладнання

Бувають цифрові, аналогові та комбіновані зразки. Остання система дуже зручна, оскільки дозволяє працювати як із цифровими, так і аналоговими відеореєстраторами.

Гібридна система означає, що до неї можна підключити відразу кілька типів камер, тобто цифрові та аналогові.

За способом передачі сигналу

В даний момент використовують тільки два способи передачі сигналу – Wi-Fi або через провід. Перший варіант найкращий, оскільки спрощує налаштування і позбавляє необхідності протягувати в приміщенні зайві дроти.

Підключення однієї та більше IP-камери

Сучасні роутери мають 8 або 4 порти, за допомогою яких можна підключати мережеві кабелі до обладнання. Використовуючи ці технології, вдасться з'єднати кілька камер, встановивши кожну IP адресу.

Якщо портів замало, можна використовувати спеціальні комунікатори, які розширюють можливості устаткування. Також потрібно зробити певні установки: вказати IP-адресу, маску підмережі, і не забути про мережевий шлюз.

Незважаючи на правильність підключення, повноцінним відеоспостереженням це назвати поки що не можна, оскільки відсутній вузол відеозапису в архіві. При цьому користувач не зможе віддалено переглядати відео, що записуються. Щоб вирішити цю проблему, необхідно використовувати пристрій на зразок Ivideon Bridge, це відеореєстратор з вінчестером, або звичайні комп'ютери, на які встановлено програму Ivideon Server. Завдяки девайсам мережа перетворюється на професійний пристрій для відеоспостереження на відстані.

Як зробити відеоспостереження онлайн через інтернет

Далі можна перейти до з'єднання та настроювання схеми з купленим відеореєстратором. Така схема необхідна для конкретного запису відео, відеореєстратор підключається камера, а сам реєстратор з'єднується з роутером. Після цього необхідно зробити необхідні налаштування, зазначені в інструкції з експлуатації кожної моделі.

Важливо! Будь-яка встановлена online-система не буде надійною без використання зовнішнього сховища. Справа в тому, що відеореєстратори можуть зламати або вкрасти, а хмарне сховище допоможе встановити, хто конкретно це зробив. Тому так важливо стежити за встановленням повних можливостей обладнання для квартири чи заміського будинку.

Для реєстрації «хмари» необхідно просто вибрати відповідний сервіс та синхронізувати придбаний пристрій через інтернет із сховищем.

Яка потрібна IP-адреса

IP-адреси бувають статичними та динамічними. Другий варіант змінюється щоразу, коли відбувається перезавантаження системи. Щоб віддалено дивитися інформацію, записану з відеокамер через інтернет, потрібна IP-адреса. Але це можливо тільки у випадку, якщо він буде постійним, тобто, використовуючи динамічну систему, немає можливості проводити операції онлайн.

У тому випадку, якщо користувач вже встановив динамічну IP-адресу і не може перейти на статичну, необхідно використовувати хмарні сервіси.

Який спосіб краще — із записом чи без

В сучасні дні немає необхідності зберігати всі записані відео на жорсткому диску комп'ютера. Як було зазначено вище, зараз активно використовується хмарне сховище. Щоб максимально убезпечити офіс, приватний будинок чи квартиру, потрібно використовувати систему відеоспостереження із записом.

Як зробити відеоспостереження онлайн через інтернет

Навіть якщо в офісі чергує охоронець, він може на кілька хвилин відлучитися з робочого місця, протягом яких може статися крадіжка. Якщо система відеоспостереження будинку через інтернет підключена до хмарного сховища і всі дані фіксуються там, то можна повністю відновити картину події.

Нюанси налаштування

Налаштування камери:

 • підключити обладнання до мережі та роутера з патч-кордом;
 • при використанні камери через інтернет, потрібно зробити пару з точкою з'єднання, використовуючи кнопку WPS на корпусах маршрутизатора та камери.

Налаштування ПЗ:

 • програма встановлюється на ПК через завантажувальний диск, що у комплекті з камерою;
 • Для з'єднання з планшетом або смартфоном потрібно шукати фірмові програми.

Локальна мережа створюється через вай-фай чи Ethernet. Коли мережа буде знаходитися в локальній зоні, потрібно відкрити встановлену програму і слідувати інструкції для фінального налаштування.

Можливі проблеми та способи їх усунення

Система відеоспостереження в квартирі через інтернет досить складна у використанні та створенні, тому можуть виникати непередбачені ускладнення. Найпоширеніші з них:

 • Неможливо настроїти віддалений перегляд камер відеоспостереження через інтернет. Необхідно перейти до розділу роутера Firewall і переконатися, що дозволено прокидання портів.
 • Не вмикається запис. У цьому випадку необхідно перейти в налаштування жорсткого диска або хмарного сховища, можливо, там було здійснено неправильні маніпуляції. Якщо використовується жорсткий диск, іноді необхідно відформатувати його перед початком підключення до реєстратора (уточнити в інструкції).
 • Спочатку все працювало, потім вимкнулося. Насамперед необхідно переконатися, що система працює локально. З локальної мережі потрібно з'єднатися із системою через браузер або клієнт-програму. Якщо рішення не знайдено, доведеться перевіряти віддалений доступ. Бажано спочатку використати браузер, а вже після мобільний клієнт

Готова і повністю функціональна система віддаленого відеоспостереження через інтернет необхідна в місцях, де потрібен постійний контроль за тим, що відбувається. Використовуючи інструкцію та купуючи якісне обладнання, можна налагодити стабільну та безперебійну роботу інтернет-камери.

Наданої інформації достатньо, щоб зрозуміти або дізнатися, як переглянути камери онлайн через інтернет і правильно налаштувати обладнання для надійної фіксації того, що відбувається в приміщенні.

nBook
Додати коментар