Як зробити підсилювач Wi-Fi сигналу своїми руками?

На шляху біля хвиль домашнього вай-фаю є безліч перешкод — стіни, побутова техніка, дзеркала, які глушать сигнал і створюють мертві зони. Налагодити роботу бездротової мережі можна шляхом встановлення спеціальних підсилювачів або, як їх називають, репітерів. А можна зробити підсилювач Wi-Fi сигналу своїми руками із підручних коштів, із мінімальними грошовими витратами.

Як зробити підсилювач Wi-Fi сигналу своїми руками?

Підсилювач для Wi-Fi – що це таке

Вай-фай репітер – що це таке? Це прилад-повторювач, який є окремим пристроєм. Воно копіює сигнал основного модему, передаючи його далі, але у посиленому режимі. Завдяки цьому значно зростає зона покриття зв'язку.

Для чого використовуються підсилювачі сигналу вай-фай

Щоб зрозуміти, для чого потрібен репітер, треба знати, як працює підсилювач сигналу Wi-Fi – він підхоплює хвилі, що виходять з основного маршрутизатора, очищає їх від перешкод, відновлює і транслює далі. Використовувати пристрій рекомендується у квартирах та приватних будинках великої квадратури, де є проблема зі слабким зв'язком у віддалених від модему приміщеннях. Стане в нагоді репітер там, де є проблеми з сигналом, а ноутбук, телефон та інші гаджети, часто втрачають мережу.

Плюси використання ретранслятора:

 • репітер коштує дешевше, ніж PLC-адаптер;
 • просте налаштування, точніше її відсутність, прилад потрібно тільки включити в розетку і натиснути на ньому кнопку;
 • значне розширення зони покриття вай-фай.

Недоліки пристрою:

 • потрібно ретельно підбирати місце установки репітера, щоб відбувалося безперешкодне дублювання сигналу та його передача;
 • Ретранслятор негативно впливають на швидкість з'єднання.

Додаткова інформація! У великих приміщеннях з безліччю кімнат можна встановлювати кілька репітерів, щоб повністю усунути мертві зони для сигналу.

Як зробити підсилювач Wi-Fi сигналу своїми руками?

Види ретрансляторів

Залежно від потужності та характеристик, ретранслятори поділяються на два види:

 • Активні – до них відносяться найпоширеніші у користуванні моделі. Потужність у них різна залежно від вартості пристрою. Застосовують їх у домашніх умовах та офісних приміщеннях. Найчастіше вони оснащені 2 або 3 антенами. Швидкість передачі від 150 до 300 Мбіт/с.
 • Пасивні – такі репітери встановлюються безпосередньо в модем. Принцип їх дії полягає у посиленні сигналу, частоти та коригуванні спрямованості хвиль. До пасивних репітерів відносяться антени, що вбудовуються.

Додаткова інформація! Стандартні ретранслятори мають швидкість передачі 300 Мбіт/с і працюють на частоті 2,4 ГГц.

Підсилювач сигналу вай-фай своїми руками – покрокова інструкція

Ціна на репітер залежить від його вихідних характеристик, потужності та швидкості передачі сигналу. Але цілком можна зробити своїми руками підсилювач сигналу вай-фаю, а користуватися ним буде так само зручно, як і покупним пристроєм. Хоча, звичайно, зовнішній вигляд буде менш привабливим.

Виготовлені самостійно ретранслятори демонструють більш високу потужність, ніж покупні пристрої в середньому ціновому секторі. Нестача виготовлених антен тільки в тому, що вони мають менш презентабельний вигляд. Але і цю проблему можна вирішити, якщо як зовнішню оболонку використовувати акуратні короби з пластику або труби ПВХ.

Як зробити підсилювач Wi-Fi сигналу своїми руками?

Всеспрямована антена своїми руками

Існує безліч варіантів виготовлення підсилювача антени Wi-Fi своїми руками, від найпростіших до дуже складних моделей. Схема швидкого виготовлення саморобної антени:

 1. Знадобиться мідний одножильний дріт, діаметр – від 1 до 1,5 мм. Один з його кінців припаюється до кабелю, або через конектор. Від місця спайки потрібно відміряти довжину на кабелі 61 мм і на цьому місці закрутити його в петлю.
 2. Діаметр петлі повинен становити 10 мм, і для її виготовлення можна скористатися трубкою відповідного розміру як оправлення.
 3. Від першої петлі відраховується відстань 91,5 мм, робиться друга петля.
 4. Після другої петлі відміряти на кабелі відстань 83 мм, зайву частину відкусити.

Для захисту антени її рекомендується помістити всередину трубки із ПВХ.

Додаткова інформація! Такий саморобний підсилювач буде працювати з посиленням від 5 до 6 dbi, на відміну від штатної антени, яка видає лише 2 dbi.

Як зробити підсилювач Wi-Fi сигналу своїми руками?

Подвійний біквадрат

Підсилювач Wi-Fi своїми руками у вигляді подвійного біквадрату даватиме посилення в 12 Дб і вище. Щоб зробити такий підсилювач вай-фаю своїми руками, знадобиться одножильний мідний дріт. Якщо потрібен ретранслятор із частотою 2,4 ГГц, діаметр дроту повинен становити 1.8 мм. Алгоритм дій:

 • дріт очищається від ізоляції та вирівнюється;
 • підготовлений дріт вигинається у формі цифри «8», що має складатися з двох квадратів, відстань усередині між гранями квадрата має становити 29 мм, зовнішнє – 30,5 мм;
 • з різних боків квадрата вибираються дві найближчі точки, які необхідно залудити оловом;
 • до залужених точок приєднуються дроти антени.

Додаткова інформація! Для зручності згинання дроту рекомендується скористатися качконосом.

Як зробити підсилювач Wi-Fi сигналу своїми руками?

Виготовлення вай-фай антени з листової жерсті

Репітер Wi-Fi своїми руками з листової жерсті називається FA-20. Основний недолік – громіздкі розміри, але незаперечна перевага – відмінний прийом сигналу та його трансляція в радіусі до кількох км. Для виготовлення пристрою підійде листова жерсть, хоча перевага надається тонкому мідному листу, але стоїть він на порядок вищий.

Інструкція виготовлення:

 • з листа жерсті потрібно вирізати 8 квадратів, по 54 см кожен;
 • з жерсті вирізається смуга шириною 6 см, яка припаюється до квадратів, таким чином, їх потрібно з'єднати разом:
 • відбивач виготовляється також із жерсті, рефлектор матиме вигляд короба, його розміри повинні становити 450*180*20;
 • для кріплення випромінювача до короба використовуються стійки, обов'язковий зазор 20 мм.

Після всіх підготовчих робіт за допомогою кабелю можна підключати зроблену антену до роутера.

Підсилювач сигналу Wi-Fi із алюмінієвої банки

Найбюджетніший ретранслятор Wi-Fi своїми руками можна зробити з алюмінієвої банки. Такий пристрій матиме потужність 4-6 Дб. Підготувати прилад, який посилюватиме сигнал вай-фаю просто:

 • від банки з алюмінію необхідно відрізати дно на ¼ від усієї її висоти;
 • після видалення дна з банки має вийти 2 деталі, які за висотою співвідносяться одна до одної як 1:3;
 • та частина банки, яка більша, розрізається по довжині, але не повністю, а таким чином, щоб вдалося відігнути ту частину верху, в якій знаходиться отвір;
 • підготовлена деталь надівається зверху на антену, розрізана частина банки виконуватиме функцію параболічної спрямованої антени.

Додаткова інформація! Щоб банку була щільно прикріплена, всередину отвору можна покласти ущільнювач – поролон, пінопласт та інші.

Це один з варіантів того, як виглядає антена для посилення вай-фаю з банки – незважаючи на дивний зовнішній вигляд, вона порадує своєю ефективністю в поліпшенні сигналу від основного модему

Можна просто зробити в банку розріз і вставити в нього 3g модем. Розріз потрібно зробити якісно, загнув гострі краї, щоб не пошкодити прилад. Це найпримітивніший пристрій, але він навіть не вимагає підключення антени до телевізора або іншого гаджета, т.к. сам модем оснащений роз'ємом USB.

Поради та рекомендації

Як показує практика, саморобні антени виявляються сильнішими, ніж покупні пристрої, хоч і продуктивність покупних пристроїв залежить від їхньої ціни. Але сподіватися тільки на ретранслятор не можна.

Щоб отримувати стабільний і сильний сигнал вай-фай, потрібно вибирати якісний, сучасний модем, правильно встановлювати його в приміщенні, щоб проходження сигналу нічого не заважало. Це стосується і саморобного репітера, встановлювати його потрібно поза безпосередньою близькістю побутових приладів, які можуть створювати перешкоди.

Репітер для посилення сигналу вай-фай — дуже корисна річ, особливо якщо йдеться про багатокімнатні квартири та будинки, де зв'язок у далеких кімнатах погано дістає або відсутній зовсім. Можна придбати девайс у магазині, але потужні пристрої коштуватимуть чималих грошей. Легко і дешево можна виконати Wi-Fi підсилювач своїми руками, в домашніх умовах, і за своїми характеристиками він не поступатиметься промисловим приладам.

nBook
Додати коментар