Як зробити інтернет у приватному будинку без домашнього телефону

У багатьох власників приватних будинків та дач виникає проблема з якісним прийомом сигналу інтернету. Проводити дротовий інтернет дуже дорого, а мобільний сигнал не завжди стійкий. Тому питання, як зробити інтернет у приватному будинку якіснішим, для них важливе.

Як зробити інтернет у приватному будинку без домашнього телефону

Інтернет для приватного будинку, підключення та його особливості

У суспільстві інтернет став частиною життя людей. Перебуваючи на дачі або в заміському будинку, людина вважає за краще залишатися в центрі подій. Для цього необхідно підключитися до всесвітньої мережі.

Але, на жаль, якщо село чи дача знаходиться далеко від міста, тягнути кабель туди ніхто не буде. Це економічно невигідно обом сторонам. Доводиться розглядати інші способи вирішення проблеми.

Насамперед, варто розглянути всі запропоновані варіанти. Їх лише п'ять:

 • Кабельне підключення.
 • Скрізь телефон.
 • За допомогою мобільного інтернету.
 • Через супутник.
 • За допомогою технології WiMax

Як зробити інтернет у приватному будинку без домашнього телефону

Аналіз популярних способів проведення мережі

Вирішуючи, як провести додому інтернет , потрібно уважно вивчити кожен з них і вибрати найбільш зручний і надійний для себе.

Кабельне підключення

Дротовий варіант, це найнадійніший спосіб, який часто недоступний на селі. Якщо поряд не проходить лінія інтернету, то тягнути її доведеться із міста чи центрального селища. Як правило, вартість такої послуги для багатьох мешканців є надто великою.

Важливо! Для підключення кабелю достатньо залишити заявку на сайті оператора або зателефонувати та майстри приїдуть, щоб протягнути кабель до будинку та провести його всередину. Тоді турбуватися про якість подачі сигналу не доведеться.

Телефонна лінія

На відміну від мережі інтернету, стаціонарна телефонна лінія є практично скрізь. Цей спосіб надійний, але не надто швидкісний.

При цьому фінансові витрати будуть відносно невисокими і сигнал мережі internet залишиться нормальним, якщо оплачено телефон. Однак дачникам доведеться оплачувати його щомісяця, незалежно від того, чи живуть вони там чи ні.

Важливо! Заявку оформляють на телефонний номер, і фахівці підключають інтернет за кілька годин.

Мобільний інтернет

Організувати доступ до інтернет-ресурсу можна і без залучення фахівців. Цей варіант хороший, коли необхідно забезпечити самостійний доступ у всесвітню мережу. Але таке можливо, якщо неподалік є вежі стільникового зв'язку, що забезпечують стійкий прийом сигналу.

Підібравши зручний тарифний план, користувач має купити сім-карту з модемом. Карта вставляється у пристрій. Після цього можна підключити модем до відповідного роз'єму комп'ютера або ноутбука. Швидкість сигналу залежатиме від цілого ряду факторів, у тому числі від купленого обладнання (3G/4G-модему).

Важливо! Для посилення сигналу фахівці радять використовувати спеціальний антеневий пристрій, який, до речі, можна виготовити самостійно.

Супутниковий інтернет

Хороший варіант, який вирішує проблему, як підключити інтернет у приватному будинку без телефону та кабелю. Для цього власник має купити комплект обладнання, яке пропонує вибраний провайдер. Найвідомішими є МТС та Триколор.

Підключатимуть його фахівці. Користуватися мережею просто і місця займає небагато.

Як зробити інтернет у приватному будинку без домашнього телефону

Технологія WiMax

Створити такий інтернет можна навіть у віддаленому селі. Такий бездротовий сигнал покриває простір щонайменше на 25 кілометрів. Швидкість при цьому не меншає, а сигнал залишається стійким. Технологія схожа на вай-фай, але відрізняється більшою потужністю покриття, хоча швидкість подачі сигналу в цьому випадку нижча. Для його посилення використається роутер.

Інтернет через супутник

Цей вид забезпечує підключення до мережі за допомогою отримання сигналу із супутника. Доступ може бути:

 • Одностороннім. Сигнал приймається на спеціалізоване обладнання, а потім транслюється користувачам.
 • Двостороннім. Використовується безпосередній прийом даних.

Найчастіше використовується симетричний (односторонній) спосіб комунікаційного підключення.

Який варіант підключення інтернету в приватному будинку

Якщо є можливість, краще проводити кабельний інтернет. Він надасть стабільність прийому сигналу. З ним завжди можна перебувати онлайн. З усіх варіантів кабелю найкращим вважається оптоволоконний. З ним швидкість передачі сигналу значно вища.

За відсутності даної можливості вибирати доведеться з варіантів, що залишилися. Тут важливо врахувати усі нюанси:

 • Якість сигналу.
 • Швидкість.
 • Відстань вежі стільникового зв'язку.
 • Вартість підключення та обладнання.
 • Рівень сплати за щомісячним тарифом.

Критерії вибору провайдера

При такому широкому виборі, підібрати інтернет-провайдера не просто. Кожен із них обіцяє створювати найвигідніші умови для клієнтів. Але часто це лише слова.

У своєму виборі клієнт має орієнтуватися на таке:

 • Вид підключення.
 • Максимальна швидкість та забезпечення стабільного сигналу.
 • Тарифний план із можливістю вибору.
 • Забезпечення технічної підтримки.

Важливо! Можна запитувати в інших мешканців, послугами яких провайдерів вони користуються, наскільки задоволені якістю зв'язку та послуг.

Організація Wi-Fi мережі у приватному будинку

Для того, щоб зрозуміти, як провести вай-фай у приватний будинок без домашнього телефону потрібно вивчити проблему більш детально. На відміну від квартири будинок має великі розміри і щоб у всіх його приміщеннях був стабільний сигнал, знадобиться роутер. Він буде роздавати одержуваний сигнал на пристрої.

Але робити це потрібно, коли в будинку вже встановлено інтернет. Адже Wi-Fi лише посилює його. У великому будинку може знадобитися кілька маршрутизаторів. Тоді мережа зможе покрити весь периметр будинку.

Як зробити інтернет у приватному будинку без домашнього телефону

Вибір роутера та іншого обладнання для організації бездротового інтернету у приватному будинку

Щоб створити мережу вай-фай вдома без дротів, потрібно правильно вибрати обладнання та створити схему трансляції сигналу.

При цьому вибираючи маршрутизатор, необхідно звернути увагу на наступне:

 • Швидкість прийому. На упаковці є значення, скільки мегабіт може забезпечити прилад за нормальної роботи. Але насправді потужності навіть найдешевших роутерів достатньо, щоб забезпечити перегляд на кількох пристроях. Головне визначиться із частотою, на якій працює транслятор.
 • Площа покриття. Це важливий показник, що дозволяє зробити користування мережею зручним та якісним. Кожен, хто живе в будинку, повинен мати можливість підключатися до інтернету в будь-який час, і навіть перебуваючи за межами ділянки. Звичайно, таке обладнання буде коштувати більше, ніж простий маршрутизатор, але це дозволить завжди перебувати на зв'язку.

Як збільшити радіус покриття Wi-Fi зони

Для збільшення площі покриття необхідна грамотно розроблена схема розташування маршрутизатора та, звичайно, бажано підібрати потрібні параметри при його покупці. Фахівці раджу розташовувати роутер у центрі приміщення або поблизу найбільшої кількості користувачів, здатних підключатися.

При розділенні простору обладнання ставиться ближче до стіни та поруч із джерелами перешкод, таких як двигун холодильника.

Модель з великим коефіцієнтом посилення дозволяють збільшити якість прийому сигналу кілька разів. У деяких випадках достатньо поміняти знімні антени на потужніший пристрій.

Важливо! Якщо сигнал не дотягується до кімнат, можна поставити репітери. Таким чином пристрої приймають сигнал і поширюють його далі.

Вирішуючи, як зробити інтернет вдома, власник має вивчити усі варіанти. Далі можна вибрати найбільш вигідний у плані вартості підключення, подальшої оплати та якості прийому сигналу. Тільки баланс ціни та якості дозволить підібрати оптимальний варіант для серфінгу у мережі інтернет.

nBook
Додати коментар