Як зробити безшовний Wi-Fi у заміському будинку чи міській квартирі

Технології щоденно просуваються вперед. Зараз до з'єднання вай-фай можна підключити не лише модем, а й іншу техніку: смартфон, принтер, планшет чи ноутбук. Зробити це на території маленької площі будівлі можна за допомогою однієї точки доступу. Проте великі підприємства та організації вимагають кілька джерел зв'язку. Безшовний інтернет допоможе з'єднати всі точки доступу до однієї мережі.

Як зробити безшовний Wi-Fi у заміському будинку чи міській квартирі

Що таке безшовний вай-фай – поняття та визначення

Щоб пояснити, що таке безшовне Wi-Fi, можна навести один приклад.

Часто в офісі з величезною площею неможливо обійтися лише однією точкою доступу до Інтернету. Тому роботодавці ставлять кілька джерел мережі. Нерідко буває, що телефонуючи комусь по ватсапу, працівнику необхідно рухатися по будівлі, тому відбувається переміщення з однієї зони покриття мережі до друга.

Зрозуміло, що і підключатися до нової точки доведеться власноруч, що робить подібний спосіб незручним. Але у разі безшовного доступу до вай-фаю все інакше. Ця технологія дозволяє об'єднати всі існуючі на території будівлі точки доступу в одну єдину, а найголовніше безперервну мережу.

Важливо! Звичайно, відповідне обладнання коштує зовсім недешево, проте дозволяє уникнути безліч проблем і незручностей при злагодженій офісній роботі, що не терпить зволікань.

Особливості безшовного роумінгу

Головною особливістю безшовного способу підключення до мережі є його зручність. За допомогою такого методу можна одним безперервним з'єднанням підключити як звичайний заміський будинок, так і величезні за своїм масштабом території: торгові центри, парки, стадіони.

Як зробити безшовний Wi-Fi у заміському будинку чи міській квартирі

Переваги та недоліки методу

Об'єднаний в одну мережу зв'язок має безліч переваг:

 • здатна підключити до однієї мережі всі точки доступу, що знаходяться на певній території;
 • відстежує всі джерела зв'язку та контролює їхню роботу, за наявності проблеми одного з них можна швидко вирішити проблему неполадки;
 • є можливість регулювати рівень потужності сигналу мережі на будь-якій точці;
 • повна відкритість статистики з'єднань та гнучка її віртуалізація;
 • здатність контролера працювати як як ПЗ, так і окремого пристрою.

Мінусів безшовний вай-фай мережі небагато:

 • короткочасна втрата зв'язку з точками доступу;
 • дорожнеча необхідного обладнання (безшовний Wi-Fi для звичайного будинку стане найдорожчим задоволенням).

Зверніть увагу! Проблема розриву зв'язку найчастіше відбувається з дешевою технікою.

Варіанти організації роумінгу у мережі Wi-Fi

Вище вже було згадано, що одним з плюсів методу є здатність підключення всіх точок доступу в одну мережу за допомогою контролера або спеціального програмного забезпечення.

Як зробити безшовний Wi-Fi у заміському будинку чи міській квартирі

Безшовні вай-фай з контролером

Безшовний Wi-Fi для дому, квартири або офісу з контролером налаштовують таким чином:

 1. Розмістити по приміщенню роутери, до яких за необхідності придбати Ethernet-кабелі певної довжини. Потрібно вибирати місця з низьким рівнем сигналу, щоб пристрої могли всюди підключатися та нормально працювати в інтернеті.
 2. Підключивши всі додаткові інтернет-центри до контролера, потрібно вибрати опцію «точка доступу» для кожного з них. Можна з'єднувати роутери методом бездротової мережі, проте в цьому випадку потрібно провести ряд ручних підключень та вводити параметри кожного з них.
 3. Тепер у налаштуваннях головного маршрутизатора вибрати опцію “контролер Wi-Fi системи” та активувати її.
 4. Знову в налаштуваннях контролера зайти в розділ “пристрої”, щоб знайти всі підключені до девайсу роутери. У кожного активувати кнопку «захопити», щоб підключити точки доступу до головного маршрутизатору.

Після закінчення підключення всі точки доступу будуть відображатися у вкладці «Діючі вузли Wi-Fi системи». Щоб дізнатися про стан роботи кожного, необхідно зайти у властивості.

Важливо! Необхідно заздалегідь апгрейдити оперативну систему всього обладнання до останньої версії, щоб уникнути проблем у подальшій роботі та конфлікті підключення до іншої техніки.

Варіант без контролера

Сучасні технології дозволяють підключатись усіма додатковими інтернет-пристроями до однієї головної мережі, що виступає як програмне забезпечення на звичайному ПК. Це означає, що у такому разі не знадобиться контролер. Такий метод вимагає множинних настановних процесів безпосередньо в налаштуваннях самої програми та роутерах, оскільки з'єднання проводиться без спеціальних кабелів.

У приватному будинку безшовний роумінг Wi-Fi можна розповсюдити за межі будівлі, наприклад, на задній двір. Підключати до такої мережі рекомендується не лише роутери, а й планшети, принтери або смартфони. Як головний маршрутизатор може виступати як персональний комп'ютер, так і звичайний ноутбук, із встановленою на них програмою.

Такий спосіб рідше використовується в офісах або на підприємствах з багатьма точками доступу, ніж у приватній мережі. Справа в перебоях з інтернетом, які нерідко трапляються через величезну площу приміщення. Ціна програмного забезпечення недешева, проте це дозволить обійтися без зайвих девайсів. Придбати ліцензійні версії з усіма оновленнями.

Точка доступу для безшовного Wi-Fi

Безшовний вай-фай має кілька точок доступу, які покривають інтернет-з'єднанням всю територію певної ділянки чи приміщення. Як точки доступу виступають інтернет адаптери або роутери.

Загалом, точками доступу можуть вважатися інші пристрої, що роздають інтернет між собою. Це можуть бути електронні гаджети: смартфони, планшети, нетбуки та ноутбуки. Причому найрізноманітніших виробників: від бюджетних Tp-Link до професійних мікротик.

Важливо! Щоб знизити переривання мережі, рекомендується частину точок доступу мережі для Wi-Fi roaming підключати провідним способом, а обладнання, що залишилося, бездротовим методом.

Як зробити безшовний Wi-Fi у заміському будинку чи міській квартирі

На чому будується мережа, перелік обладнання

Безшовна мережа Wi-Fi будується на об'єднанні кількох точок доступу в одну безперервну, яка має безперебійне живлення. Людина, виходячи із зони покриття одного інтернет-з'єднання, потрапляє в іншу без втрати зв'язку. Це і є головною перевагою і основою даного методу, адже при звичайному з'єднанні людині доводиться перебувати суто поруч з маршрутизатором, щоб не втратити інтернет. Переходячи в інше покриття, вручну потрібно підключатися до нового з'єднання.

Для підключення безшовного Wi-Fi роумінгу потрібне наступне обладнання:

 • Певна кількість маршрутизаторів, необхідних покриття всієї площі інтернетом. Сюди відносять як зовнішні джерела зв'язку, і усередині приміщення.
 • Для кожної точки доступу необхідно придбати окремо адаптери або свитки, що підтримують РОЕ.
 • Спеціальний пристрій маршрутизатор або комутатор, який буде підключений до всіх діючих джерел з'єднання.
 • Персональний комп'ютер або ноутбук, на який буде встановлено спеціальне програмне забезпечення контролера.
 • Джерело, яке подаватиме безперебійне електричне живлення. Або можна обійтися звичайним мережевим фільтром, який продається разом із самим обладнанням.
 • Кабелі для підключення точок доступу до головного маршрутизатора.

Можна обійтися без кабелів, проте фахівці все ж таки радять хоча б половину з усіх роутерів підключати провідним способом. При бездротовому з'єднанні підвищується можливість розривів інтернету, особливо якщо використовується дешеве обладнання. Крім переривання мережі в такому разі страждає рівень сигналу та швидкість інтернету.

Зверніть увагу! Доступна та проста техніка для безшовного з'єднання Wi-Fi впливає також на зону покриття мережі. Добре зарекомендувало себе обладнання Keenetic, Mikrotik, Zyxel.

Як зробити безшовний Wi-Fi у заміському будинку чи міській квартирі

Проблема використання кількох точок Wi-Fi

Всі точки доступу, підключені до одного загального конвертера, використовують один і той же діапазон. Всі пристрої можуть по-різному приймати сигнал, чому в деяких зонах покриття зв'язок може перериватися або мати низький рівень прийому. У цьому плані окремі інтернет-джерела мають переваги, але незручні, тому що вимагають ручного підключення під час переміщення під покриття іншої точки доступу.

Якщо до спільної мережі підключені бездротові пристрої у вигляді камер, планшетів або інших гаджетів, вони часто заважають роботі та швидкості інтернету. Це відбувається через те, що утворюються перешкоди, а частотний діапазон для всього обладнання той самий. Тому варто за непотрібності відключати ці пристрої від головного маршрутизатора.

Як зробити безшовний Wi-Fi у заміському будинку чи міській квартирі

Приклад побудови мережі на Ubiquiti UniFi

Безшовна мережа вай-фай побудована на Ubiquiti UniFi, також включає підключення безлічі точок доступу в загальний зв'язок. При цьому методі з'єднання не відключається при переході в зону покриття іншого інтернет-джерела не переривається.

Покроковий порядок підключення Wi-Fi на основі точок доступу UniFI:

 1. Установіть програмне забезпечення контролера UniFi на ПК.
 2. Якщо підключені точки доступу будуть відображені кирилицею, потрібно перейменувати на латиницю, інакше виникнуть конфлікти підключення.
 3. Оновити Java на ноутбуці або ПК до останньої версії, щоб вимкнути усі непотрібні процеси.
 4. Вибрати в налаштуваннях свою країну, потім вписати ім'я мережі та придумати пароль.
 5. Зайти у вкладку «Карти» і встановити прапорці на місцезнаходження всіх точок доступу.
 6. У разі потреби зайти в налаштування кожного інтернет-з'єднання, щоб змінити рівень сигналу або інші параметри.

Безшовний вай-фай дуже необхідний за наявності безлічі точок доступу на великих площах. Він полегшує використання інтернету та уможливлює контролювати всі джерела через один головний маршрутизатор.

nBook
Додати коментар