Як збільшити швидкість інтернету – покращення якості з'єднання

Досить часто, виїжджаючи на дачу чи село, багато хто стикається з проблемою зниження швидкості інтернету. Зазвичай це списують на погану пропускну спроможність місцевої мережі. Але буває так, що і домашнє швидкісне з'єднання не дозволяє отримати швидкий доступ до сторінок, що відкриваються.

Зміст
 1. Чи можливо збільшити швидкість інтернету на комп'ютерах та ноутбуках
 2. Як збільшити швидкість інтернету
 3. Як підвищити швидкість інтернету на ПК через редактор групової політики на Windows 7, 10
 4. Налаштування планувальника пакетів
 5. Прискорити інтернет через реєстр
 6. Використання програм-оптимізаторів, перевірка навантаження на мережу
 7. Налаштування браузерів для підвищення швидкості завантаження сторінок
 8. Очищення кешу, історії та інших даних браузера
 9. Використання браузерів із режимом «Турбо», запуск режиму
 10. Налаштування режиму енергозбереження та плану живлення
 11. Налаштування мережної картки або її заміна
 12. Як настроїти мережну картку на комп'ютері
 13. Заміна застарілої мережевої карти
 14. Підняти швидкість інтернету в налаштуваннях додатків
 15. Прибрати обмеження швидкості в торент-клієнті
 16. Зняти ліміт максимальної швидкості завантаження в Steam та інших ігрових лончерах

Чи можливо збільшити швидкість інтернету на комп'ютерах та ноутбуках

Як збільшити швидкість інтернету - покращення якості з'єднання

Відсутність хорошої вхідної та вихідної швидкості ставить питання можливості її збільшення. Відповідь на це запитання позитивна. Більше того, існує безліч способів, як посилити інтернет самостійно.

Зверніть увагу! Багато фахівців, які матеріально зацікавлені в нав'язуванні додаткових послуг, можуть запропонувати поставити підсилювач або навіть замінити лінію.

Однак, існують методи, що дозволяють самостійно і абсолютно безкоштовно розігнати швидкість передачі навіть простому користувачеві ПК або телефону досить просто змінити деякі настойки.

Як збільшити швидкість інтернету - покращення якості з'єднання

Як збільшити швидкість інтернету

Виникає питання – як покращити інтернет і яких заходів необхідно вжити для розгону інтернету? Підвищувати швидкість доступу до мережі можна за допомогою програмних засобів шляхом оптимізації трафіку.

Також, допомогти в цьому, наприклад, на ноутбуках, може бути зміна режиму електроживлення. Слід звернути увагу на роботу програм у фоновому режимі. Якщо одночасно завантажувати та проводити вивантаження кількох фільмів через торренти, при цьому грати по мережі в гру, що потребує великих ресурсів, то бажано перерозподілити трафік примусово на користь конкретних програм, що збільшить їхню швидкодію.

Як підвищити швидкість інтернету на ПК через редактор групової політики на Windows 7, 10

Windows має систему, яка резервує близько 20 % каналу за замовчуванням. Відповідно користувач отримує не більше 4/5 від тієї швидкості, яку надає провайдер. Можна вручну зменшити розмір цього параметра, що суттєво вплине на збільшення швидкості завантаження сторінок.

Налаштування планувальника пакетів

Для того, щоб зменшити ширину зарезервованого каналу Windows 7, необхідно зробити наступне:

 1. У меню “Пуск” вибирається “Виконати”.
 2. Вводиться gpedit.msc.
 3. У викликаному редакторі – “Конфігурація комп'ютера”.
 4. “Адміністративні шаблони”.
 5. “Мережа”.
 6. “Планувальник пакетів QoS”.
 7. Включається «Обмежити резервну пропускну здатність», для повного зняття резерву задається 0%.

Обмеження знято.

На замітку! Сучасні роутери також дозволяють використовувати пакети QoS, але в цьому випадку краще звернутися до фахівця.

Як збільшити швидкість інтернету - покращення якості з'єднання

Прискорити інтернет через реєстр

Також можна прискорити інтернет через реєстр. Для цього в меню “Пуск” виконується команда “regedit”, яка запускає редактор реєстру.

Далі необхідно рухатися за маршрутом:

 • HKEY_LOCAL_MACHINE;
 • SOFTWARE;
 • Policies;
 • Microsoft.

У вікні зліва на ключі Windows створюється ключ Psched.

Натиснувши ПКМ за цим ключем, створюється новий параметр типу «DWORD». Йому слід дати ім'я “NonBestEffortLimit”. Для зняття резервного каналу задається значення «0».

Використання програм-оптимізаторів, перевірка навантаження на мережу

Прискорення роботи інтернету можна зробити за допомогою додатків-оптимізаторів, які самостійно вимірюють швидкість і пропонують налаштування, що максимально її збільшують.

Наприклад, недорога програма Internet Accelerator 3 моментально проаналізує всі параметри і автоматично проведе оптимізацію роботи комп'ютера. Для цього потрібно лише завантажити та запустити утиліту.

А програма Internet Speed Booster обіцяє приріст швидкості до 5 разів. Під час процесу оптимізації програма перевіряє до 200 параметрів Віндовс та працює на будь-якому типі підключення. Все що для цього потрібно:

 • скачати програму;
 • запустити програму;
 • вказати поточні налаштування мережі;
 • поставити бажані налаштування;
 • почекати на закінчення процесу.

Як збільшити швидкість інтернету - покращення якості з'єднання

Також можна перевірити навантаження на мережу. Існують спеціальні програми, що дозволяють це зробити не тільки для Віндовс, Мас, а й Лінукс.

Увага! Для Windows 8 і вище можна просто відкрити вкладку «Мережа» та побачити, які програми максимально витрачають трафік.

Після цього бажано відключити програми, які не потрібні в даний момент, що дозволить зняти зайве навантаження на мережу та налагодити високу швидкість.

Налаштування браузерів для підвищення швидкості завантаження сторінок

Досить часто виникає ситуація, коли за наявності будинку виділеної лінії браузер досить повільно завантажує сторінки. Існує кілька способів, що дозволяють підняти швидкість його роботи за допомогою зміни налаштувань у самому браузері.

Очищення кешу, історії та інших даних браузера

Одним із методів, що дозволяють збільшити швидкість завантаження сторінок, є очищення кешу. Хоча основним призначенням кеша є допомога у прискоренні завантаження найбільш відвідуваних ресурсів, згодом, при зверненні до великої кількості різноманітних сторінок, він переповнюється. Браузер просто втрачає час, намагаючись знайти потрібну інформацію для конкретного вікна у його пам'яті.

Тому необхідно в налаштуваннях браузера вибрати функцію очищення кешу. В автоматичному режимі він повністю очищається. Але можна використовувати ручний режим та видалити дані на вибір.

Як збільшити швидкість інтернету - покращення якості з'єднання

Істотний вплив на швидкість браузера має кількість встановлених доповнень. Вони автоматично завантажуються, навіть якщо немає потреби у їх використанні. Тому бажано видалити чи тимчасово відключити непотрібні доповнення. У більшості браузерів ця функція міститься в налаштуваннях у розділі «Додаткові параметри» або «Розширення».

Як збільшити швидкість інтернету - покращення якості з'єднання

На замітку! Браузер Chrome дозволяє встановити корисне оновлення “Економія трафіку”, що прискорює завантаження сторінок.

У Opera розробники дали можливість блокувати завантаження Java-скриптів. Це дозволяє не завантажувати непотрібну рекламу та спливаючі вікна. Для цього знадобиться:

 1. Увійти до «Налаштування».
 2. Відзначити пункт «Блокувати рекламу та працювати в інтернеті втричі швидше».

Аналогічно діє програма AdBlock, що дозволяє позбавитися від обридлої реклами.

Використання браузерів із режимом «Турбо», запуск режиму

Режим «Турбо» насправді не підвищує швидкість інтернету. Просто вміст сторінки, що відкривається, відправляється на оптимізацію на сервер компанії – власника браузера.

Важливо! На сторінках, захищених HTTPS, цей режим не працює.

Для включення автоматичного режиму турбо в Яндекс.Браузері достатньо в Головному меню у вкладці Турбо встановити відповідне значення.

Для Opera послідовність наступна:

 1. “Налаштування Opera”;
 2. “Браузер”;
 3. “Показувати додаткові настройки”;
 4. “Увімкнути Opera Turbo”.

Для Chrome функцію турбо-режиму виконує розширення “Економія трафіку”, яке потрібно встановити додатково.

Налаштування режиму енергозбереження та плану живлення

Ця установка найбільш популярна користувачами ноутбуків. Параметр роботи батареї в економному режимі застосовується у випадках, коли ноутбук не підключений до мережі для збільшення часу автономної роботи. При підключенні електроживлення ця функція стає неактуальною і її можна вимкнути.

Для цього в меню “Налаштування” вибирається “Налаштування електроживлення”, а в ній відзначається “Висока продуктивність” або знімається “Енергозбереження”. Після цього браузер повинен працювати як новий.

Також можна вибрати план живлення збалансований, коли відбувається автоматичний перехід в економний режим, якщо процесор не завантажений завданнями.

Як збільшити швидкість інтернету - покращення якості з'єднання

Налаштування мережної картки або її заміна

Незалежно від того, дротовою або бездротовою мережевою картою оснащений комп'ютер, від заданих параметрів залежить і швидкість інтернету.

Як настроїти мережну картку на комп'ютері

Щоб настроїти мережну картку, потрібно відкрити «Мережні підключення», слід вибрати «З'єднання з локальною мережею». В закладці «Властивості» необхідно настроїти потрібний адаптер.

У закладці «Додаткові налаштування» слід вибрати параметри швидкості. У різних виробників вони можуть відрізнятись: Connection type, Link speed або інші. Тут можна додати швидкість, але варто уточнити інтернет-провайдера, до яких значень її можна розігнати.

Заміна застарілої мережевої карти

Прогрес не стоїть на місці, швидкість інтернету постійно зростає, а програми вимагають дедалі більшого трафіку. У деяких випадках через кілька років після покупки комп'ютера мережна карта досягає межі своєї швидкості. Щоб надалі отримувати нормальну віддачу, залишається один варіант — замінити її на нову модель.

Важливо! За відсутності знань у комп'ютерному залозі слід звернутися до фахівця.

Підняти швидкість інтернету в налаштуваннях додатків

У деяких випадках, навіть за хорошої швидкості інтернету, деякі програми працюють відверто повільно. З чим це пов'язано і як це змінити далі.

Прибрати обмеження швидкості в торент-клієнті

Як зробити інтернет швидше за використання торрента? Для цього необхідно перевірити, чи обмеження на швидкість віддачі або завантаження. Його можна налаштувати, змінивши більшу чи меншу сторону. Також слід встановити черговість, обмеживши максимум одночасних завантажень.

Зняти ліміт максимальної швидкості завантаження в Steam та інших ігрових лончерах

Як збільшити швидкість інтернету - покращення якості з'єднання

Для клієнтів Steam швидкість інтернету дуже важлива – грати на комп'ютері, що «гальмує», просто призводить до сказу. Як прискорити інтернет? Для вирішення цієї проблеми можна прибрати обмеження на максимальну швидкість:

 1. У вкладці «Вигляд» відкриваються «Параметри».
 2. Зі списку вибираються «Завантаження».
 3. У розділі “Обмеження завантаження” встановлюється “Без обмеження” та ОК.

В інших лаунчерах проблема вирішується аналогічно з поправкою на конкретний інтерфейс.

Всі розглянуті способи, щоб відновити швидкодію інтернету, можна використовувати як поодинці, так і комплексно. Головне — досягти позитивного результату.

nBook
Додати коментар