Як збільшити швидкість інтернету на телефоні

Інтернет на смартфоні — важлива функція, що дозволяє користувачеві в найкоротші терміни ознайомитися з потрібною інформацією. Але іноді швидкість роботи буває дуже низькою. У цій статті розглянуті способи, як на телефоні прискорити інтернет.

Від чого залежить швидкість інтернету на телефоні

Як збільшити швидкість інтернету на телефоні

У цьому питанні тип підключення до мережі відіграє важливу роль. На смартфоні можна отримати доступ або до Інтернету від СІМ-карти, або до точки доступу Wi-Fi. Швидкості в обох випадках будуть різні, тому для більшого розуміння ці варіанти необхідно розглянути окремо.

Швидкість вай-фай з'єднання на телефоні

Показник завантаження інформації при цьому типі підключення до мережі визначається такими факторами:

 • Взаємне розташування мобільника та Wi-Fi роутера. Чим далі пристрої знаходяться один від одного, тим слабший рівень сигналу. Зазвичай радіус дії домашнього маршрутизатора становить від 15 до 30 метрів, залежно від потужності передавача.
 • Тарифний план. Під час укладання договору з інтернет-провайдером людині надається тарифний план. У ньому описані всі умови та функції, якими можна користуватися при підключенні до Інтернету. Також вказується максимальна швидкість передачі. Розмір останнього параметра залежить від вартості тарифу.
 • Налаштування роутера. Вай-фай маршрутизатор необхідно налаштувати після підключення до ПК, виставивши оптимальні параметри в панелі керування пристроєм. Зазвичай тут змінюють діапазон частот та стандарт мережі. Швидкість інтернету за замовчуванням може бути виставлена мінімальне значення. Цей показник також необхідно підкоригувати.
 • Кількість гаджетів підключених до Wi-Fi маршрутизатора. Якщо з роутером одночасно синхронізовано кілька пристроїв, загальна швидкість буде рівномірно розподілятися між ними.

Додаткова інформація! При виборі тарифного плану важливо звертати увагу на показник швидкості інтернету, що прописаний у договорі, та на додаткові послуги.

Як збільшити швидкість інтернету на телефоні

Швидкість мобільного інтернету 2G, 3G, 4G

2G, 3G, 4G – це покоління мобільного зв'язку, що відрізняються своїми вимогами. Стандарт 2 Джи зараз практично не використовується, тому що він відрізняється низькою швидкістю передачі в 15 Кбіт/с.

Показник швидкості у третьому поколінні мобільних мереж вищий – 384 Кбіт/с. 4G мережі найбільш поширені через свою максимальну швидкість, яка може досягати 1 Гбіт/с.

Швидкість передачі також залежить від пересування смартфона. Чим швидше телефон рухається, наприклад, перебуваючи в автомобілі, тим менша швидкість інтернету. В умовах поганої досяжності сигналу мережі 4G автоматично може змінитися на 3G або 2G. У гірших умовах мережа нічого очікувати ловити незалежно від обраного тарифного плану.

Чому на телефоні спостерігається низька швидкість інтернету

Ця обставина має кілька причин:

 • Особливості тарифного плану конкретного оператора зв'язку. Можливо, підключений пакет не підтримує мережу 4G із найбільшою швидкістю передачі інформації.
 • Нестача оперативної та внутрішньої пам'яті смартфона. У ситуації, що склалася, телефон буде гальмувати, а сторінки в браузері повільно завантажуватися. Рекомендується видалити системне сміття, завантаживши спеціальну утиліту з Google Play Market або скористатися встановленим на гаджеті софтом.
 • Слабкі технічні характеристики девайсу. Застарілий процесор смартфона також може спричинити повільне завантаження інтернету.
 • Активна функція оновлення програм. Цей режим споживає додаткові ресурси телефону, негативно впливаючи на його продуктивність.

Як збільшити швидкість інтернету на телефоні

Зверніть увагу! Причиною низької швидкості можливо вірусне зараження гаджета.

Як збільшити швидкість інтернету на телефоні

Існує кілька способів виконання поставленого завдання, кожен з яких заслуговує на докладний розгляд.

Очищення кешу додатків

За допомогою цього методу можна прискорювати не лише швидкість інтернету на телефоні, але й продуктивність операційної системи Android загалом. Виконується за алгоритмом:

 1. Клацнути на значок шестерні на робочому столі.
 2. Клацніть по рядку “Програми” або “Всі програми”, виходячи з моделі телефону.
 3. Відобразяться всі програми, встановлені на телефоні. Поруч із назвою софту вказується споживана ним кількість ОЗУ. У програмах, у яких цей показник високий, потрібно чистити кеш.
 4. Тапнути за потрібною програмою.
 5. Відкриється меню з параметрами вибраного софту. Тут необхідно натиснути кнопку «Очистити кеш».
 6. Виконати процедуру з усіма «важкими» програмами.

Щоб прискорити процес очищення кешу програм, необхідно скористатися встановленою утилітою. Алгоритм виконання поставленого завдання на телефонах Xiaomi виглядає так:

 1. Знайти на робочому столі додаток «Безпека» та клацнути по ньому.
 2. Натиснути на рядок «Очищення».
 3. Почнеться пошук «непотрібних» файлів, після якого на тачскріні висвітиться «Розмір сміття».
 4. Клацніть по значку «Очистити» та дочекатися завершення процесу.

Як збільшити швидкість інтернету на телефоні

Важливо! Чистити операційну систему смартфона від сміття рекомендується щодня.

Як вимкнути програми з високою фоновою активністю

Чистити кеш софту не обов'язково – можна вимкнути програмне забезпечення, яке споживає трафік у великій кількості. Досвідчені фахівці наводять наступний алгоритм дій:

 1. Зайти в налаштування гаджета.
 2. Тапнути по рядку «Всі додатки».
 3. Перевірити софт на кількість споживаного ним трафіку. Для цього клікнути за назвою софту та ознайомитись з інформацією навпроти рядка «Трафік».
 4. Призупинити роботу важких програм, натиснувши кнопку «Вимкнути».
 5. Зняти галочку напроти параметра «Автозапуск» для більшої ефективності.

Вимкнути можна лише програмне забезпечення, встановлене користувачем. Для здійснення подібної операції із системним софтом знадобляться root-права.

Налаштування DNS

DNS – це система доменних імен, що забезпечує значення URL-адресою. Установки DNS впливають на швидкість інтернету на смартфоні. Щоб швидко завантажити мережу, потрібно настроїти параметри DNS за замовчуванням. Цей процес виконується в наступній послідовності:

 1. Зайти до налаштувань Wi-Fi або СІМ-картки.
 2. Натисніть на «Розширені налаштування».
 3. У полі MAC-адреса вказати «8.8.8.8, 8.8.4.4.».
 4. Зберегти зміни.

Додаткова інформація! На деяких телефонах для зміни DNS налаштувань потрібні root-права.

Як збільшити швидкість інтернету на телефоні

Вибір браузера для мобільного телефону

Браузери, встановлені на гаджеті, використовувати не рекомендується. Їх краще деінсталювати, щоб уникнути показу спаму, реклам, які урізають загальну швидкість мережі.

Одним із найкращих мобільних браузерів з максимальною швидкістю передачі інформації вважається Chrome. Після його встановлення знадобиться зробити кілька маніпуляцій щодо настроювання швидкості інтернету:

 1. Увійти до меню параметрів апарата.
 2. Натиснути на рядок “Для розробників”.
 3. Активувати режим «Не відключати інтернет», перевівши повзунок у відповідне положення.

Як збільшити швидкість мобільного інтернету на телефоні або планшеті за допомогою сторонніх програм

На Google Play Market є софт, за допомогою якого користувач може прискорити завантаження інтернету на Android. Такі програми завантажуються безкоштовно.

Internet Booster & Faster

Використання програми полягає у виконанні наступних дій:

 1. Завантажити софт з Google Плей Маркет.
 2. Запустити програмне забезпечення та тапнути за кнопкою «Start Hypnet».
 3. Почнеться сканування системи на пошук DNS-серверів, що підходять для підключення до глобальної мережі.
 4. Після закінчення сканування погодитись із запитом з'єднання.

Зверніть увагу! Поки мережа на мобільному телефоні працюватиме, Internet Booster & Faster потрібно згортати, а не вимикати.

Internet Speed Master

Ще один софт, за допомогою якого можна підвищити показник швидкості завантаження мережі мобільного телефону. Має такі особливості:

 • Простий та зрозумілий інтерфейс.
 • Ефективність роботи.
 • Необхідність у наявності root-прав для працездатності.
 • Показ докладної статистики щодо витрати трафіку.

Як збільшити швидкість інтернету на телефоні

Як підняти швидкість інтернету на телефоні в режимі модему

Більшість тарифних планів надають користувачеві можливість роздавати інтернет на інші пристрої, натиснувши на відповідну кнопку. Однак ця функція урізає швидкість мережі на мобільному телефоні.

Змінити швидкість при роздачі інтернету з телефону на комп'ютер можна за таким алгоритмом:

 1. Підключитись до точки доступу, створеної телефоном з комп'ютера.
 2. Відкрийте параметри точки доступу на ноутбуці.
 3. Поставити галочку напроти параметра “Обмеження роздачі”.

Таким чином, існує кілька ефективних способів, що дозволяють покращити якість роботи мережі телефону. Вищевикладена інформація дозволяє зрозуміти, як прискорити мобільний інтернет .

nBook
Додати коментар