Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер

На сьогоднішній день складно знайти будинок, де немає Wi-Fi роутера. Кожен користувач прагне знайти стабільне з'єднання з інтернетом. І для будь-якого власника комп'ютера або ноутбука буде важливо, щоб з'єднання було якісне та супершвидкісне. Нерідко провайдери надають користувачам швидкість до 100 Мбіт на секунду, проте насправді по вай-фай вона ледве дотягує до 40 Мбіт/сек. Нижче можна ознайомитись із основними способами, які допоможуть збільшити швидкість інтернету.

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер? Існує безліч способів, що допомагають досягти значного збільшення швидкості інтернету. До найбільш дієвих методів варто віднести:

 • Використання найсвіжіших драйверів бездротового адаптера. У деяких випадках доцільно здійснити оновлення драйвера пристрою. Як правило, після оновлення програмного забезпечення можна отримати приріст швидкості інтернету в Віндовсі.
 • Оновлення прошивки роутера. Нерідко нові версії програмного забезпечення щось намагаються доопрацювати і поліпшити. Саме тому рекомендується систематично проводити оновлення прошивки.
 • Зведення до мінімуму кількості підключених до роутеру пристроїв, оскільки початкова швидкість з'єднання ділиться між усіма пристроями.

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер

Вплив роутера на швидкість інтернету через Wi-Fi.

Роутер впливає на швидкість інтернету. Зміна даного показника може виникати через:

 • Апаратні можливості пристрою. Ступінь продуктивності та швидкості роботи може залежати від того, якими апаратними можливостями наділений маршрутизатор. Під час роботи в мережі швидкість втрачається при маршрутизації, коли відбувається передача трафіку з порту WAN на LAN-порт.
 • Протоколу передачі Wi-Fi. Перед покупкою маршрутизатора важливо ознайомитися з протоколом передачі даних, які підтримуються роутером. Заявлена виробником швидкість є максимальною. Насправді, у процесі роботи користувач переконається, що швидкість пристрій видає набагато меншу. Падіння реальної швидкості залежить від того, який рівень потужності приладу, коефіцієнт посилення антен та стабільність функціонування маршрутизатора. Також варто враховувати, що на швидкість підключення впливатиме і кількість підключених до роутера пристроїв.
 • Великі відстані від ПК до роутера. Погані передавачі не здатні забезпечувати нормальну швидкість передачі даних зі збільшенням відстані або появі перешкод у вигляді стін.
 • Неправильні установки. Навіть пристрої, що відрізняються підвищеною потужністю, можуть функціонувати некоректно через те, що вони були неправильно налаштовані.

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер

Який роутер вибрати

При виборі маршрутизатора слід звертати увагу на технічні характеристики. Для того щоб працювати з пристроєм було комфортно, рекомендується придбати роутери, оперативна пам'ять яких знаходиться в межах 128 мегабайт, а частота процесора не повинна бути менше 500 мегагерц. Бюджетні моделі краще оминати стороною. Незначний обсяг пам'яті негативно впливає на продуктивність.

Важливим показником є рівень потужності передавача. Цей показник не може бути нижчим за 16 dBm. Пристрої з великою кількістю антен та максимальним рівнем коефіцієнта посилення доцільно купувати лише власникам приватних будинків.

Зверніть увагу! Варто враховувати, що сучасні моделі роутерів підтримують високошвидкісний стандарт 802.11n. Стандарт типу g і b не здатний забезпечити максимальну швидкість передачі даних.

Якщо є бажання забезпечити максимальний рівень продуктивності бездротової мережі, варто придбати роутер, частота якого сягає 5ГГц. Канал досить широкий і майже завжди вільний. Як правило, рівень швидкості даних пристроїв дорівнює 6,77 Гігабіт/сек.

Рекомендовані моделі роутерів

У магазинах представлений широкий асортимент роутерів. До найпопулярніших пристроїв варто віднести ті, що представлені нижче.

ASUS RT-AC58U

Маршрутизатор дводіапазонного типу, який працює в мережі 5 та 2,4 ГГц та здатний підтримувати стандарт 802.11ac. Заявлена виробником швидкість може сягати 867 Мбіт/сек. Пристрій має чотириядерний процесор, який відноситься до класу Cortex-A7. Оперативна пам'ять дорівнює 128 мегабайт.

Завдяки наявності 4 антен з коефіцієнтом посилення 5 dBi забезпечується велика площа покриття. До вагомих переваг можна віднести наявність:

 • підтримка 3G/4G модему;
 • порту USB 3.0

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер

Пристрій, оснащений 5 антенами, які можна знімати за потреби, здатний функціонувати в 2 діапазонах. Максимальний рівень швидкості передачі дорівнює 300 Мбіт/сек. Декілька антен працює в діапазоні 2,4 ГГц, інші в діапазоні 5 ГГц.

Пристрій D-Link DIR-620S виготовлений із якісних матеріалів. Вагомою перевагою вважається підвищений рівень міцності до механічних пошкоджень та компактний розмір. Передача сигналу відбувається досить швидко. Встановлення додаткових драйверів не потрібне.

Налаштування роутера здійснюється автоматично. Завдяки універсальності роз'ємів вони можуть підійти практично до будь-якого кабелю.

Huawei B315s-22: роутер для дачі або заміського будинку

Huawei B315s-22 стане справжнім порятунком для власників заміських будинків та дач, де швидкісний інтернет найчастіше недоступний. Пристрій підтримує лише стандарти GSM/LTE/UMTS. Зона покриття Wi-Fi сягає 250 кв. м. Пропускна спроможність знаходиться в межах 300 Мбіт/с. У процесі виготовлення пристрою, під кришку було встановлено пару фіксаторів для антен, що дозволяють посилити сигнал мобільної мережі.

Встановлення режиму мережі 802.11N для усунення проблем із низькою швидкістю

Нерідко використання стандартів 802.11G або 802.11B негативно впливає на здатність мережі швидко передавати інформацію. Щоб виправити проблеми з низькою швидкістю , фахівці рекомендують встановити режим мережі 802.11 N. Для запуску цього стандарту потрібно:

 • прописати ip-адресу пристрою в інтернет браузері;
 • заповнити поля логіну та паролю;
 • натиснути на розділ «Меню» та перейти до «Основні налаштування»;
 • клацнути по розділу «Бездротового режиму» та вибрати пункт 802.11 N.

Після перерахованих вище дій слід перейти до збереження налаштувань і натиснувши кнопку «Змінити», розпочавши тестування роботи пристрою в оновленому режимі мережі. Як правило, після поведінкової роботи інтернет стає швидким.

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер

Використання параметрів безпеки WPA2-PSK з алгоритмом шифрування AES

Як прискорити вай-фай? Нерідко подібне питання цікавить власників бездротового інтернету. Щоб уникнути гальмування швидкості роботи мережі, варто відмовитися від використання застарілих параметрів WEP або WPA/TKIP. Подібні стандарти не здатні забезпечити високий рівень безпеки. Робота WPA2-PSK здійснюється разом із алгоритмом блочного шліфування.

Щоб перейти до WPA2-PSK з метою прискорення мережі, потрібно:

 • перейти до папки «Налаштування» та клацнути на розширені налаштування;
 • вибрати розділ “Безпека”;
 • проставити аутентифікацію (мережну – WPA2-PSK і шифрування AES);
 • натиснувши кнопку «Змінити», розташовану в нижній області монітора, потрібно перезавантажити роутер, після чого виставлені параметри будуть застосовані.

Зміна ширини каналу на 20 МГц

Низька швидкість інтернету через Wi-Fi є проблемою, яка знайома практично кожному користувачеві. Технологія 802.11N дозволяє підвищити пропускну спроможність мережі. Пристрій здатний функціонувати з широкосмуговими каналами. Найбільшої ефективності можна досягти лише в тому випадку, якщо буде добрий сигнал.

Для налаштування ширини каналу потрібно перейти до розділу «Додаткові налаштування» та проставити в полі, розташованому навпроти пункту «Ширина каналу» значення 20 MHz. Натиснувши кнопку «Зберегти», слід перезавантажити пристрій. Встановлені параметри почнуть діяти одразу після перезавантаження.

Вибір вільного каналу Wi-Fi мережі

Як прискорити Wi-Fi? У разі потреби можна змінити канал вай-фай мережі. Для цього фахівці рекомендують скористатися програмою TP-Link.

 1. Як тільки вдалося підключити роутер з вай-фай, необхідно відкрити браузер і перейти на адресу 192.168.1.1. (Якщо не вийде або швидкість продовжить просідати, можна перейти на адресу 192.168.0.1.).
 2. Після цього потрібно ввести ім'я користувача та пароль. За промовчанням у поля вводяться такі дані: admin та admin.
 3. Натиснувши розділ «Налаштування», перейдіть на вкладку Wireless — Wireless Settings, яка дозволяє настроїти бездротовий режим.
 4. Навпаки меню «Канал» потрібно вибрати один із запропонованих каналів.
 5. Для збереження налаштувань, клацніть на кнопку Save, перезавантажити пристрій і протестувати роботу мережі. Повільного з'єднання не повинно бути.

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер

Зміна каналу на D-Link:

 1. Підключившись до своєї мережі, потрібно перейти в “Налаштування”.
 2. У браузер слід ввести адресу 192.168.0.1.
 3. Наступним кроком буде заповнення полів імені користувача та пароля.
 4. Клацнувши на режим «Налаштування вай-фай», виставити країну, в якій живе користувач.
 5. Напроти папки «Канал» клацнути на вибраний статичний канал.
 6. Натиснувши клавішу «Застосувати», можна перезавантажити пристрій. Таким чином, можна розігнати швидкість інтернету в ноутбуці або в телефоні.

Зміна потужності передавача

Як збільшити швидкість Wi-Fi за допомогою зміни потужності? Для збільшення швидкості інтернету можна спробувати змінити потужність передавача. Покроковий процес проведення цього процесу описаний нижче.

 1. Перейшовши до папки «Параметри», натисніть на вкладці Бездротова мережа та виберіть пункт «Професійно».
 2. У нижній частині монітора з'явиться розділ “Керування потужністю передачі Tx power”.
 3. У полі, яке розташоване навпроти даного розділу, слід прописати дані щодо потужності сигналу (до 100 %). За бажання можна скористатися регулюванням за допомогою повзунка, за допомогою якого можна знижувати та збільшувати потужність сигналу.
 4. Виставивши бажане значення, слід натиснути на кнопку «Застосувати».

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер

Регулювання потужності передавача Wi-Fi на TP-Link:

 1. На мережному пристрої TP-Link, функція може бути реалізована трохи інакше.
 2. Натиснувши розділ налаштувань пристрою, перейдіть до режиму Wireless Advanced.
 3. Після цього на моніторі з'явиться пункт Operation Mode. Користувачеві представиться можливість вибрати один із трьох варіантів функціонування пристрою: High (максимальний рівень потужності); Middle (середній рівень потужності); Low (мінімальний рівень потужності).
 4. Щоб зберегти налаштування, потрібно натиснути клавішу Save. Регулювання потужності у відсотках на TP-Link неможливе.

Зміна потужності Wi-Fi на роутері D-link:

 1. Після переходу до папки «Параметри пристрою» відкрийте вкладку Wi-Fi.
 2. Тепер можна перейти до Додаткові установки.
 3. У пункті TX, можна виявити потужність, вказану у відсотках у випадаючому меню.
 4. Вибравши необхідну потужність, потрібно натиснути кнопку «Застосувати».
 5. Роутер перезавантажується, після чого можна перевірити роботу мережі. Як правило, такі маніпуляції дозволяють прискорювати інтернет.

Існує безліч способів, що дозволяють збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi роутер у домашніх умовах. Описані у статті способи допоможуть позбавитися неприємної проблеми гальмування швидкості бездротового інтернету. Найголовніше в процесі налаштувань не поспішати, щоб не допустити помилок.

nBook
Додати коментар