Як збільшити дальність Wi-Fi роутера – нюанси налаштування маршрутизатора

Актуальне для багатьох питання, як збільшити дальність Wi-Fi роутера, щоб не було мертвих зон, дозволяється досить легко. Є низка методів, які допоможуть покращити роботу маршрутизатора з мінімальними грошовими та тимчасовими витратами.

Як збільшити дальність Wi-Fi роутера - нюанси налаштування маршрутизатора

Найдієвіший метод збільшення дальності Wi-Fi роутера

Радіус дії Wi-Fi залежить від його вихідної потужності. У квартирах з великою площею, в приватних будинках з присадибною ділянкою, при покупці слабкого роутера не варто сподіватися на кустарні способи посилення його потужності, сподіваючись на позитивний результат.

Чим слабший Wi-Fi, тим на меншу відстань він зможе діставати. А тому найкращий і, мабуть, єдиний спосіб збільшити потужність — придбати новий пристрій з великим радіусом дії. Перевага надається наступним девайсам:

 • Роутери MicroTik із потужністю модуля до 1 Вт.
 • Пристрої від ASUS, що підтримують AiRadar. Особливість їхньої роботи в тому, що сигнал налаштовується індивідуально під запити клієнта.
 • Девайси, які підтримують діапазон 5 ГГц, який є вільнішим, ніж діапазон 2.4 ГГц, завдяки чому сигнал глушиться набагато менше.

Перш ніж купувати модем із великим діапазоном, потрібно розібратися, чим робота на 2.4 ГГц відрізняється від діапазону 5 ГГц.

У першому випадку хвилі зв'язку краще проходять крізь предмети, тоді як у другому хвилі краще відбиваються від них. Це означає, що якщо роутер стоятиме в одному приміщенні, а покрити зв'язком потрібно кілька кімнат, вибір рекомендується зупинити на діапазоні 2.4 ГГц. Якщо пристрій буде використовуватися в одному великому приміщенні або на відкритій площі, для цих потреб якнайкраще підійде 5 ГГц.

Як збільшити дальність Wi-Fi роутера - нюанси налаштування маршрутизатора

Інші способи, які працюють

Як збільшити радіус дії роутера Wi-Fi, не вдаючись до покупки потужнішого, а значить, і дорожчого пристрою – є ряд способів, які, хоч і не здатні сильно вплинути на потужність Wi-Fi, але все ж таки радіус його дії трохи збільшать .

Поворот антени

Зона покриття сигналом має форму тора або бублика. Через цю особливість хвилі зв'язку поширюються за таким же принципом, як і кола на воді, а не рівномірно на всі боки. Кожна антена на будь-якому роутері має поворотну функцію, за допомогою якої можна збільшити охоплення сигналу. Варіанти поворотів:

 • Найоптимальніше положення – вертикальне і в горизонтальній площині. При цьому роутер повинен знаходитись у тій частині житлового приміщення, де буде найменша кількість предметів, які можуть створювати перешкоди.
 • Напрямок вгору в тороїдальне поле – при такому положенні сигнал поширюватиметься по всіх приміщеннях, але тільки в горизонтальній площині. Це означає, що сусідам, розташованим зверху або знизу, дістанеться мізерний сигнал, якого для роботи буде недостатньо.

Додаткова інформація! Найоптимальніше розміщення роутера – на тій висоті, на якій знаходяться пристрої, що приймають сигнал мережі.

Як збільшити дальність Wi-Fi роутера - нюанси налаштування маршрутизатора

Зміна місця для Wi-Fi маршрутизатора

Перед тим, як вирішити, як розширити зону Wi-Fi покриття, потрібно визначити, чи правильно розташований сам роутер, і чи негативно впливають на нього різні предмети, перекриваючи сигнал. На ступінь у Wi-Fi дальності впливають такі фактори:

 • кількість стін у приміщенні та їх товщина;
 • предмети, які є перешкодою для сигналу — металеві поверхні, дзеркала;
 • наявність побутової техніки, робота якої проходить на нижчих, ніж у роутера, діапазонах частоти – мікрохвильові печі, пристрої типу радіоняні.

Оптимальні варіанти розташування роутера, щоб він міг вільно роздавати сигнал всім користувачам:

 • Піднімання пристрою якомога вище. Найкраще підвісити його в районі стелі на висоту близько 2 м.
 • Розміщення Wi-Fi якомога ближче до центру приміщення, щоб сигнал проходить рівномірно.
 • Приміщення роутера на зовнішню стіну коридорі, т.к. це приміщення знаходиться майже завжди в середині, і з нього сигнал буде поширюватися поступово по всіх кімнатах.

Увага! Під час своєї роботи Wi-Fi нагріваються, тому їх не рекомендується встановлювати на полиці закритих шаф, ставити на опалювальні прилади, батареї або поблизу біля них.

Як збільшити дальність Wi-Fi роутера - нюанси налаштування маршрутизатора

Заміна антени

Майже всі роутери оснащені вбудованими вусиками, які проводять сигнал. Щоб підвищити потужність Wi-Fi, можна придбати окремий напрямний пристрій, оснащений SMA-конектором. Принцип дії полягає у зміні діаграми спрямованості сигналу, за рахунок цього його промені мають велику поширеність.

Але при використанні такого пристрою є мінус — «бублик» сигналу набуває більш плоскої форми. Це призводить до того, що рівень сигналу покращиться на пристроях, розташованих на відстані, але безпосередньо під роутером може виникнути мертва зона.

Як збільшити дальність Wi-Fi роутера - нюанси налаштування маршрутизатора

Використання репітера

Для збільшення дальності вай-фаю рекомендується використовувати репітери або повторювачі. Репітер є пристроєм, який повторює сигнал основного роутера. Запуск повторювача простий – його потрібно включити в розетку та одночасно на ньому та на роутері натиснути кнопку WPS. Натискання можна відтворити з різницею кілька хвилин.

Репітерів може бути кілька залежно від кількості кімнат. Є репітери, що працюють не від розетки, а мають USB-роз'єм. Такі пристрої підключають безпосередньо до ноутбука або комп'ютера, та інші гаджети, на яких вай-фай працює слабо. Допоможуть повторювачі забезпечити якісну передачу зв'язку для вуличного відеоспостереження, коли основний роутер стоїть у приміщенні.

Додаткова інформація! Щоб не купувати окремий репітер у його якості можна використовувати старий роутер, але не всі їх моделі мають таку здатність.

Причому в даному випадку ступінь пропускної здатності буде значно нижчим, ніж у оригінального повторювача, який не тільки має максимально високу пропускну здатність, але й має розширений функціонал.

Як збільшити дальність Wi-Fi роутера - нюанси налаштування маршрутизатора

Якщо один вай-фай працює на кілька поверхів, на першому ставиться роутер, а на другому повторювач.

Особливості використання репітерів:

 • При підключенні репітера до роутера, сітка залишається однією, а чи не дублюється на дві, т.к. повторювач її копіює, з таким самим ім'ям та паролем.
 • Смартфони та інші гаджети будуть автоматично підключатися до того пристрою, який відтворюватиме сильніший сигнал.
 • Всі пристрої, які підключені до основного роутера або повторювача, будуть знаходитися в одній сітці, а це означає можливість об'єднати їх локально. Таким чином, з будь-якого гаджета, підключеного до роутера, можна дивитися фільми на комп'ютері, який отримує сигнал від репітера.

Додаткова інформація! Якщо роутер дводіапазонний, відповідно, потрібно придбати дводіапазонний повторювач.

Якщо в якості повторювача використовуватиметься старий роутер, його потрібно правильно налаштувати. Необхідно зайти в розділ «Система», потім на вкладку «Режим», обравши параметр «Підсилювач — розширення зони Wi-Fi».

Як збільшити дальність Wi-Fi роутера - нюанси налаштування маршрутизатора

Додаткові рекомендації та поради

Крім придбання нового, потужнішого роутера, установки «ріжків» або використання повторювача, є низка рекомендацій щодо налаштувань Wi-Fi, які будуть у допомогу для посилення зв'язку:

 • Зміна каналу – якщо на телефоні або іншому пристрої відображається багато інших Wi-Fi, наприклад, від сусідів, вони призводять до завантаженості домашнього роутера, через що він зменшує радіус своєї дії. Щоб зменшити кількість перешкод, виберіть вільний канал. Зробити це можна за допомогою таких програм, як WiFiInfoView або inSSider.
 • Усі роутери за замовчуванням налаштовані працювати в режимі b/g/n. У випадку, коли пристрій має більше одного ріжка, його можна перевести на режим у стандарті 802.11n. Це дасть не тільки більшу область прийому сигналу, але й сприятиме значному підняттю швидкості. Але цей спосіб має мінус – роутери старих моделей не підтримують цю функцію.
 • При використанні Wi-Fi на ноутбуках та лептопах, енергоспоживання програм Windows 7 та Windows 8 надає непрямий вплив на швидкість та потужність сигналу. Щоб покращити роботу роутера на цих пристроях, необхідно замість режиму “Економія енергії” вибирати “Висока продуктивність” або “Збалансований”.
 • Періодичне перезавантаження роутера, зміна пароля, своєчасне оновлення обшивки. Такі дії працюють як фільтр у разі несанкціонованих підключень.

Додаткова інформація! Деякі умільці для посилення потужності та зони покриття сигналу роутера використовують підручні засоби.

Найвідомішим саморобним методом є використання фольги та бляшаної пивної банки. Але такий спосіб не дасть особливо видимого результату, та й така конструкція виглядатиме не надто привабливо.

Ще один спосіб покращити роботу роутера – збільшити рівень сигналу, що подає. У більшості пристроїв цей параметр автоматично виставлений на позначку 75 %, що значно знижує силу сигналу, зменшуючи радіус його поширення. Залежно від моделі роутера параметр рівня потужності сигналу може називатися наступним чином:

 • потужність сигналу;
 • керування потужністю передавача;
 • ТХ-потужність.

Регулювання цього параметра, залежно від прошивки, може здійснюватися:

 • за рівнем – низький сигнал, слабкий чи сильний;
 • в процентах;
 • у мВт.

Як збільшити дальність Wi-Fi роутера - нюанси налаштування маршрутизатора

Слабкий сигнал Wi-Fi, що не дістає в окремі кімнати та приміщення – проблема, з якою стикаються багато людей. Вирішити її можна багатьма способами, від покупки нового, потужнішого пристрою, до простої зміни місця розташування роутера, щоб інші предмети не перебивали його сигнал. Один з найдієвіших методів – установка повторювача, який копіює сигнал основного модему, транслюючи його в тих приміщеннях, де він слабо дістає.

nBook
Додати коментар