Налаштування роутера: як увійти до налаштувань

Як зайти в налаштування роутера: вхід на сайт та управління Wi-Fi

Користувачі заходять у налаштування роутера, щоб зробити будь-які зміни: змінити адресу, ім’я мережі, пароль. Потрапивши в панель управління, можна повністю налаштувати маршрутизатор під себе. Однак у новачків проблеми виникають саме на стадії входу.

Давайте розглянемо, як зайти в налаштування роутера.

Як зайти в налаштування роутера: вхід на сайт та управління Wi-Fi

Доступ до налаштувань мережі

Найпростіший спосіб увійти в налаштування по локальній мережі. Для здійснення входу в роутер ви підключаєте маршрутизатор через провід до комп’ютера або ноутбука.

Підключення обладнання

Щоб підключити обладнання, чиніть так:

 1. Один кінець патч-корду підключаєте до LAN-виходу на комп’ютері чи ноутбуку.
 2. Другий кінець дроту – до роутера.
 3. Заходьте до браузера.
 4. У верхньому рядку прописуєте одну з IP-адрес: 192.168.1.1 або 192.168.0.1.
 5. Відкривається вікно, де вам потрібно буде заповнити поля з ім’ям та паролем. Ім’я та код для входу можна знайти на етикетці обладнання
 6. Натискаєте на кнопку «Enter».

За кілька секунд потрапляєте в інтерфейс маршрутизатора.

Отримання доступу до налаштувань через бездротове wi fi з’єднання

Отримати доступ до настройок роутера через бездротове з’єднання найпростіше. Вам потрібно буде підключити смартфон до мережі вай-фай вашого маршрутизатора і відкрити браузер, де прописуєте одну з описаних вище адрес. Потім повторюєте кроки із блоку «Підключення обладнання».

Як зайти в налаштування роутера: вхід на сайт та управління Wi-Fi

Є ще один простіший спосіб – це завантаження програми для входу в веб-інтерфейс роутера. Після встановлення програмного забезпечення, наприклад, Tether у TP Link, необхідно буде увійти в утиліту та зареєструватися в ній, вибрати маршрутизатор із тих, які запропонує програма. Далі ПЗ автоматично знайде та підключиться до вказаного обладнання.

Увага! Якщо ви змінювали логін та пароль, потрібно буде ввести ті комбінації символів і чисел, які востаннє зберігали в системі. Інакше вам доведеться скидати налаштування роутера на заводські.

Визначаємо ip адресу

Часта проблема, з якою стикаються користувачі, це пошук IP-адреси. Деякі виробники обладнання вказують його на етикетці, інші дають назву адреси для доступу до настройок в інструкції.

Давайте подивимося, як знайти потрібну IP-адресу, якщо ви не можете увійти в маршрутизатор.

За етикеткою

Насамперед переверніть роутер догори ногами і подивіться на етикетку, яка зазвичай наклеюється по знизу обладнання. Там зазвичай прописується адреса, логін та пароль для користувачів та системних адміністраторів.

Ось адреси популярних виробників роутерів:

 • TP-Link: IP-адреса http://tplinklogin.net.
 • D-link: IP-адреса dlinkrouter.local.
 • Asus: IP-адреса http://router.asus.com.
 • Linksys: IP-адреса 192.168.1.1.
 • Zyxel Keenetic: IP-адрес keenetic.net.

За інструкцією

Інструкції кожного виробника маршрутизаторів свої. Але вони типові та відмінності можуть бути лише в адресах чи паролях з логінами.

Ось, наприклад, інструкція для Zyxel:

 1. Поновіть прошивку маршрутизатора до останньої версії. Нове програмне забезпечення допоможе уникнути проблем під час налаштування, експлуатації обладнання.
 2. Скачайте та завантажте актуальну версію прошивки з офіційного сайту виробника маршрутизатора.
 3. В адресному рядку браузера введіть 192.168.0.1 і натисніть “Enter”.
 4. У полях, що відкрилися, введіть логін і пароль, щоб авторизуватися як адміністратор роутера.

До відома! У Zyxel пароль – 1234, логін – admin. Пам’ятайте, що регістр має значення.

Як зайти в налаштування роутера: вхід на сайт та управління Wi-Fi

А ось інструкція від Ростелекому:

 1. Підключіть комп’ютер до маршрутизатора через Wi-Fi.
 2. Пропишіть у браузері адресу веб-інтерфейсу обладнання 192.168.1.1 та натисніть на «Enter».
 3. У новому вікні заповніть поля з паролем – admin або логіном – admin. Якщо не вийде, зареєструйтесь, прописавши логін superadmin і пароль Is$uper@dmin. Ви опинитеся в панелі керування суперкористувача. Тобто вам буде доступна велика кількість налаштувань на відміну від входу під стандартним користувачем.

Увага! Якщо ви не розумієтеся на обладнанні та технології мережі, то краще самостійно нічого не змінюйте. Інакше ви зможете втратити вихід в інтернет і потрібна допомога майстра.

Підключення через telnet у командному рядку CMD

Працювати з налаштуваннями роутера ви зможете через командний рядок. Для входу через CMD потрібно зробити наступні кроки:

Як зайти в налаштування роутера: вхід на сайт та управління Wi-Fi

 1. На клавіатурі одночасно натисніть кнопки Win + R.
 2. У вікні пропишіть «cmd.exe».
 3. Ви побачите на робочому столі вікно командного рядка.
 4. Виконайте команду, написавши telnet 192.168.1.1.
 5. Натисніть кнопку “Enter”.
 6. Введіть логін та пароль.

Перед вами відкриються налаштування маршрутизатора.

Підключення через console на Windows XP, 7, 10

Спосіб підключення через консоль є досить незвичайним. Для входу в роутер знадобиться наявність в обладнанні спеціального порту. Якщо ви подивіться на бік вашого маршрутизатора і побачите роз’єм з назвою «Console» або mini USB, то ваш роутер підтримує таке підключення.

Як зайти в налаштування роутера: вхід на сайт та управління Wi-Fi

До ПК він підключається спеціальним дротом, що постачається в комплекті. Підключення здійснюється через COM-порт. Цей порт також має бути присутнім на ноутбуці або персональному комп’ютері.

Увага! Такими портами оснащені лише професійні пристрої. На бюджетному ПК та маршрутизаторах домашнього типу ви не знайдете такого входу. Якщо ж ви хочете спробувати підключитися таким чином, скористайтеся перехідником USB-COM (RS-232).

Для входу через цей роз’єм завантажте стандартне програмне забезпечення HyperTerminal для Windows 7, 8, 10. Програма в стандартний набір утиліт на старих версіях Windows: XP, Millenium, Vista. Ви також можете використовувати програму PuTTy.

Далі робите такі кроки:

 1. Створіть нове підключення та вкажіть номер порту СОМ.
 2. Пропишіть логін та пароль.
 3. Ви ввійшли.

Вам доведеться працювати з маршрутизатором через команди, який вводите в командний рядок утиліти. Виконайте базове налаштування, змініть параметри, перезавантажте обладнання.

Увага! Досвідчені системні адміністратори кажуть, що підключення console є корисним для пошуку та усунення проблем, а також для відновлення мікропрограми роутера після збою.

Веб інтерфейс роутера та з чим його їдять

Розібравши всі способи входу в маршрутизатор, давайте подивимося, що являє собою інтерфейс. На обладнанні від різних виробників зображення веб-інтерфейсу буде відрізнятися. Але спільними залишаються параметри та значення, якими ви оперуватимете.

Як зайти в налаштування роутера: вхід на сайт та управління Wi-Fi

Розглянемо інтерфейс з прикладу TP Link. У меню зліва ви зможете вибрати:

 • стан. Цей розділ показує поточні установки маршрутизатора;
 • швидке налаштування. За допомогою цієї вкладки ви зможете виконати стандартні установки обладнання, не маючи досвіду системного адміністратора;
 • мережу та гостьова мережа. Тут настроюєте LAN і WAN мережу, прописуєте свої параметри, якщо хочете змінити їх.

Також ви зможете погратися з налаштуваннями безпеки, змінити пароль та логін для входу в роутер та у вашу мережу. Ви зможете вказати, скільки смартфонів можна підключити до Wi-Fi роздачі, налаштувати батьківський контроль.

Чому не заходить до панелі керування

Буває так, що ви запровадили правильну адресу, а сайт роутера не відкривається. Багато користувачів не можуть увійти під заводськими даними у налаштування маршрутизатора. Давайте подивимося, чому так відбувається.

Не відкривається сайт роутера

Не відкривається сайт роутера з однієї причини: ви не в тій мережі, в якій працює маршрутизатор. Перевірте мережу та скиньте параметри адаптера персонального комп’ютера.

За замовчуванням не підходить заводський пароль admin admin

Сайт обладнання відкрився, але під стандартним логіном та паролем вам не вдається увійти в налаштування роутера. Це означає, що ви змінювали ім’я та комбінацію чисел для входу. Згадайте або скиньте на заводські установки маршрутизатор.

Скидання на заводські налаштування

Щоб повернути стандартні логін та пароль, необхідно роутер скинути на заводські установки. Для цього натисніть кнопку WPS і затримайте палець на ній, дорахувавши до 10. Після цього відпустіть палець. Маршрутизатор автоматично перезавантажиться та повернеться заводські налаштування, а ви знову зможете увійти до нього.

Як зайти в налаштування роутера: вхід на сайт та управління Wi-Fi

Все одно не працює

Якщо ви спробували все з перерахованого вище, увійти в налаштування все одно не можете, то можливо саме обладнання дало збій. Спробуйте перезавантажити його. Якщо після перезавантаження все запрацює, продовжуйте використовувати пристрій. Якщо ж ні, то несіть обладнання до сервіс-центру.

Додаткові поради

Багато користувачів задають стандартні питання щодо входу в роутер, якщо не вдається потрапити до його налаштувань. Тут зібрані основні питання та надані відповіді на них.

Роутером раніше користувалися

Якщо обладнанням раніше користувалися, вам доведеться провести скидання пристрою на заводські налаштування. Оскільки під стандартним логіном та паролем ви вже не зможете увійти.

Не заходить після скидання налаштувань

Якщо не вдається зайти до маршрутизатора після скидання налаштувань, перевірте цілісність кабелю. Можливо десь пошкоджена оболонка дроту або наконечник RG45 щільно не входить у роз’єм ноутбука або ПК.

192 168 0 1 або 192 168 1 1 яка адреса використовувати

Багато користувачів не знають яку адресу використовувати: 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Перевіряється це звичайним способом. Потрібно дізнатися, в якій мережі ви знаходитесь.

 1. Клацніть правою кнопкою миші на зображенні екрана комп’ютера в нижньому правому куті дисплея.
 2. У списку виберіть «Центр керування мережами та спільним доступом».
 3. Відкриється вікно, де в меню ліворуч ви повинні натиснути на пункт «Зміни параметрів адаптера».
 4. Виберіть “Ethernet”.
 5. Клацніть по ньому двічі лівою кнопкою миші.
 6. У вікні знайдіть кнопку «Довідки».
 7. Клацніть по ній. Знайдіть серед безлічі параметрів IPv адресу Зверніть увагу на цифру після другої точки. Якщо вона не відповідає 0 або 1, ваш комп’ютер знаходиться в іншій мережі.
 8. Спробуйте скинути конфігурацію адаптера на комп’ютер.

Скидання конфігурації адаптера на комп’ютері

Як зайти в налаштування роутера: вхід на сайт та управління Wi-Fi

 1. Клацніть правою кнопкою миші на зображенні екрана комп’ютера в нижньому правому куті дисплея.
 2. У списку виберіть «Центр керування мережами та спільним доступом».
 3. Відкриється вікно, де в меню ліворуч ви повинні натиснути на пункт «Зміни параметрів адаптера».
 4. Відкриється вікно підключення до мережі. Якщо ви сидите на ПК або ноутбуку з дроту, виберіть адаптер Ethernet.
 5. Клацніть правою кнопкою по ньому.
 6. У списку виберіть «Властивості».
 7. У вікні знайдіть та клацніть мишкою двічі за пунктом «Протокол Інтернету версії 4».
 8. Встановіть параметр «Встановити IP-адресу автоматично».
 9. Збережіть все та знову спробуйте зайти в налаштування роутера.

Налаштування роутера в системі

Перегляньте настройки віддаленого доступу. Вони повинні бути вимкнені, щоб ніхто не зміг отримати повний доступ до вашої локальної мережі. Переконайтеся, що в цій вкладці немає IP-адрес і віддалений доступ із зовнішніх хостів заборонено.

Використовуйте стандарти аутентифікації WPA2-PSK.

Підсумки

Перевірте:

 1. Чи правильно підключений ПК до роутера.
 2. В одній мережі чи знаходиться ПК, смартфон та маршрутизатор.
 3. Логін та пароль не були змінені.

Якщо все відповідає цьому списку, ви легко увійдете в налаштування роутера.

Відеоінструкції

nBook
Додати коментар