Як заборонити програмі доступ до Інтернету Windows 10

Нерідко користувачі стикаються із проблемою повільного завантаження веб-сторінок та підвисанням системи. У цій ситуації необхідно перейти в Менеджер завдань і переглянути, які програми працюють у фоновому режимі. Для економії трафіку потрібно ввести заборону доступу до мережі деяким службам та програмам. Нижче можна ознайомитися з детальною інформацією щодо того, як заборонити застосунку доступ до Інтернету Windows 10.

Як заборонити програмі доступ в інтернет Windows 10

Як дізнатися, які програми виходять в Інтернет на Windows 10

Перед тим, як заборонити програмі доступ в інтернет Windows 10, варто дізнатися, які програми використовують мережу. З цією метою краще скористатися вбудованою у Віндовсі утилітою, яка називається Монітор ресурсів. Щоб запустити цю програму, потрібно клацнути на піктограму пошуку та ввести назву утиліти.

Після запуску програми потрібно перейти до категорії Мережа. На міжмережевому екрані з'явиться список програм та процесів, які використовують інтернет.

TCPView від “Майкрософт”

TCPView є графічним інтерфейсом консольної команди Netstat. З його допомогою можна побачити, які саме програми використовують інтернет в даний момент. Для того, щоб скористатися TCPView від Майкрософт користувачі:

 1. Переходять на офіційну сторінку Microsoft.
 2. Завантажують TCPView та розпаковують архів.
 3. Після запуску файлу Tcpview.exe на екрані з'явиться вікно, в якому будуть відображені всі процеси, що використовують мережу.
 4. При виявленні невідомого софту в цьому списку можна отримати інформацію про нього. З цією метою клацають правою кнопкою мишки на назві програми та топають на рядку Process Properties.
 5. У вікні, яке незабаром відкриється, буде відображено інформацію щодо адреси розташування файлу.
 6. Щоб зупинити процес виходу в інтернет, користувачі натискають кнопку End Process.

Зверніть увагу! Клацнувши правою кнопкою миші на невідомому софті, можна вибрати рядок Whois. Таким чином можна ознайомитися з реєстраційними даними сервера, з яким зв'язується процес.

NetWorx

NetWorx є платним софтом, який можна використати абсолютно безкоштовно протягом 30 днів. Програма дозволяє зібрати статистику використання інтернету і дізнатися, які програми виходять в мережу. Для того, щоб скористатися програмою, користувачі:

 1. Переходять на офіційний сайт та завантажують NetWorx.
 2. Знаходять NetWorx у треї та заходять у Налаштування, клацають на вкладці Загальні.
 3. Навпроти рядка Ігнорування локального трафіку ставлять галочку та натискають Ок.
 4. Далі відкривають вкладку Програми. Тут буде відображено інформацію щодо того, які саме програмні продукти використовували мережу.

NetWorx наділений великою кількістю корисних функцій. За допомогою цієї програми можна аналізувати швидкість інтернету, дізнаватися інформацію про передачу даних і переглядати список програм, що виходять в мережу.

Як заборонити програмі доступ в інтернет Windows 10

Брандмауер Windows – посібник з контролю трафіку

Для того щоб підвищити безпеку ПК, нерідко доводиться використовувати спосіб повного блокування вихідного трафіку. У цьому випадку виникає необхідність введення заборони на вихід до мережі для деяких програм.

Дозвіл обміну даними з програмами в брандмауері

Щоб дозволити обмінюватися даними із софтом у брандмауері Windows вручну, користувачі переходять до панелі керування. Після цього власники пристроїв:

 1. Клікають на категорії Системи та безпеки, вибирають брандмауер Windows.
 2. Потім топають розділ Дозволу взаємодії з програмою і натискають на рядок Змін параметрів для отримання можливості виконання налаштування.
 3. Після цього натискають на розділ Дозволи іншої програми і вибирають зі списку назву софта.
 4. Як тільки будуть відзначені необхідні мережі (приватний вид або громадський) потрібно натиснути на команду Ок.

Після виконання перерахованих вище дій, програми матимуть можливість обмінюватися даними по мережі.

Додати програму у виключення брандмауера Windows 10

Щоб додати софт у категорію виключень брандмауера Windows 10, потрібно перейти в Панель керування та вибрати розділ Захисника Віндовс, який можна знайти в Системах та безпеці.

Далі необхідно тапнути на Дозвіл взаємодії з програмою в брандмауері та натиснути на Зміни параметрів. Після вибору категорії Дозволи іншим програмам на екрані з'явиться вікно, в якому з'явиться список програмних продуктів. Потрібно вибрати назви програм, які потраплять до категорії винятків. Проставивши галочки напроти них користувачам потрібно клікнути на команду Ок. Установки будуть збережені, а винятки враховані. Тепер брандмауер не заважатиме при запуску дозволених програм.

Увага! Створювати список винятків треба обережно, щоби до нього не потрапили шкідники.

Як увімкнути лімітне підключення у Windows 10

Використання цієї функції дозволяє спростити процес керування оновленнями. Активація лімітного підключення дозволяє завантажувати лише найважливіші оновлення.

Встановлення ліміту при підключенні через Wi-Fi

Щоб встановити ліміт, потрібно перейти до розділу Використання даних. Клацнувши на категорії Показ параметрів, потрібно тапнути на мережі, до якої підключено ПК. Потім користувачу необхідно перейти до папки Ліміт трафіку та натиснути на рядок Установки ліміту. Далі мають бути вказані дата та значення ліміту. Для завершення налаштувань достатньо натиснути кнопку Збереження.

Як заборонити програмі доступ в інтернет Windows 10

Встановлення ліміту при підключенні через Ethernet

Для створення лімітного підключення для Ethernet потрібно виконати аналогічні дії, які описані вище. Однак у списку Показ параметрів потрібно буде клікнути на категорії Ethernet.

Зліва буде розташована папка DefaultMediaCost. Направивши на неї курсор, потрібно натиснути правою кнопкою миші та вибрати пункт Дозволи, тапнути на розділ Додатково. Після цього змінюють власника вибраної папки. Для цього користувачі:

 1. Натисніть кнопку Зміни у полі Власник.
 2. У відповідному рядку прописують ім'я облікового запису.
 3. Внесені зміни зберігають.

Потім власнику пристрою необхідно повернутися до вікна реєстру та вибрати Ethernet у папці DefaultMediaCost. Клацнувши на команді Внести зміни, слід поставити цифру 2 у полі Значень та топнути на Ок. Після цього пристрій потрібно перезавантажити і встановити ліміт за схемою, яку використовують при підключенні по Wi-Fi.

Блокування доступу програм до мережі через файл Нosts

Головною особливістю файлу Нosts вважається отримання доступу до програми до певних ресурсів та блокування даного доступу. Для встановлення заборони власники комп'ютерів:

 1. Встановлюють софт Fiddler 2 на ПК, враховуючи відповідність розрядності операційній системі комп'ютера.
 2. Запускають програму, доступ якої до мережі потрібно забанити.
 3. Відкривають Fiddler 2 для перегляду адреси, до якої звертається програма.
 4. Запускають Hosts через Блокнот та вводять цю адресу.
 5. Файл зберігають, а комп'ютер перезавантажують.

Host заборонятиме програмам виходити в інтернет.

Як заборонити програмі доступ в інтернет Windows 10

Блокуємо доступ до мережі програми через її властивості

Для блокування доступу до інтернету будь-якого софту потрібно виставити на програмі режим читання. З цією метою на назві програми клацають правою кнопкою миші та топають на рядок Властивості.

Після вибору атрибутів власники пристроїв натискають на розділ Тільки читання. Подібні дії допомагають заборонити програму доступу до мережі. Оновлення завантажуватись не будуть.

Заборона доступу до Інтернету за допомогою сторонніх інструментів

Існують альтернативні способи, які допомагають користувачам ПК вводити заборону для програмних продуктів доступу до мережі Internet. Нижче можна ознайомитись з найбільш популярними варіантами.

Comodo Firewall

За допомогою Comodo Firewall можна швидко заблокувати доступ до інтернету для будь-якої програми.

Для блокування доступу в інтернет, користувачі:

 1. Переходять на офіційний сайт та завантажують Comodo Firewall.
 2. Перш ніж встановлювати програму на пристрій, клацніть на категорії Опції.
 3. Після цього вибирають розділ Компоненти та знімають з кожного пункту галочки (потрібно залишити лише навпроти Comodo Firewall).
 4. Після встановлення софта переходять до Налаштування, клацають на Фаєрвол і вибирають Правила для програм.
 5. Натиснувши на рядок Додати, власники пристроїв вибирають Використання набору правил і клацають на Заблокованих програмах.
 6. Далі вказують шлях до файлу софта, якому потрібно ввести заборону на доступ до мережі.
 7. Після цього натискають на Ок.

Пристрій необхідно перезавантажити.

Увага! У разі використання цієї програми не можна допускати, щоб на ПК працював інший антивірус. Інакше може виникнути конфлікт ПЗ.

Помічник OneClickFirewall

Файєрвол exe заблокувати вихід в інтернет досить просто. Завантаживши утиліту з офіційного сайту, необхідно встановити її на пристрій. Для цього натискають на Next і вибирають місце для установки.

Як фаєрволом exe заблокувати вихід в інтернет? Коли процес установки буде завершено, потрібно знайти файл софту, якому потрібно заблокувати доступ до інтернету і тапнути на назві ярлика правою кнопкою миші. У списку на моніторі слід вибрати рядок Block Internet Access. Тепер програма буде внесена до списку заблокованих програм, які не зможуть вийти в мережу.

Зверніть увагу! Перед тим як заблокувати фаєрволом вихід програмі в інтернет, потрібно заздалегідь знайти файл софту, що виконується.

Як заборонити програмі доступ в інтернет Windows 10

Помічник ProgCop

Помічник ProgCop — функціональний інструмент, що дозволяє заблокувати доступ до Інтернету будь-якому додатку. Портативну утиліту можна використати безкоштовно. Принцип її роботи аналогічний до OneClickFirewall. ProgCop може показувати порти, відображати IP-адреси процеси, що звертаються в Інтернет.

Покроковий процес

 1. Щоб заборонити програмі використовувати інтернет, власники пристроїв запускають ProgCop і натискають Add application, розташовану на Панелі інструментів.
 2. Після цього вказують виконуваний файл софту. Тепер можна закрити утиліту.
 3. У системному брандмауері з'явиться визначення, яке блокуватиме доступ в інтернет для конкретної програми.

Якщо з'явиться необхідність вимкнути блокування, фахівці рекомендують виділити софт і натиснути кнопку Unblock selected application, розташовану на панелі інструментів.

Ознайомившись із поширеними способами запровадження заборони доступу в інтернет для програм, кожен з користувачів ПК зможе самостійно впоратися з даним завданням. Найголовніше дотримуватись покрокового керівництва процесу блокування. За допомогою перелічених вище програм можна заблокувати доступ на сайт або перехід в аккаунт.

nBook
Додати коментар