Як визначити тип підключення до інтернету

Зараз складно уявити людину, яка може обходитися без інтернету. Це всесвітнє павутиння обплутало всі материки та країни. Але щоб підключитись до мережі, потрібно скористатися послугами провайдера. Кожен із них пропонує кілька різних варіантів виходу у всесвітню мережу. І від того, який тип підключення до інтернету буде обрано, безпосередньо залежить його швидкість та вартість послуг. Тому варто знати, які бувають види мережі інтернет та розглянути всі можливі варіанти підключення. Адже з розвитком прогресу отримати доступ до всесвітнього павутиння стало можливим у різний спосіб.

Як визначити тип підключення до Інтернету

Які бувають типи підключень до інтернету

Мережа буває провідний та бездротовий. У разі першого варіанта повинні бути будь-які два пристрої, які з'єднані дротом для взаємодії один з одним. Як з'єднання може бути використаний волоконно-оптичний або мідний кабель. При такому типі з'єднання функціональні можливості передачі обмежені фізичними властивостями кабелю. Дротова мережа регламентується стандартом IEEE 802.3, в якому чітко прописані всі основні вимоги.

Дротовий інтернет це як? Спочатку для виходу в мережу використовувалася телефонна лінія, а також спеціальний пристрій модем. При цьому швидкість передачі була невеликою. Але з розвитком прогресу все значно спростилося. Зараз швидкість дротового інтернету зросла, і відпала потреба у придбанні додаткового обладнання. Адже у всі материнські плати вбудовано мережеву картку.

Увага! Для підключення до мережі досить просто вставити в спеціальний роз'єм правильно обжатий кабель, а потім провести нескладні налаштування.

Основні переваги провідного доступу:

 • стабільність;
 • висока швидкість передачі;
 • безпека.

Недолік провідної мережі в тому, що вона вимагає прокладання кабелів до кожного робочого місця. Оскільки розведення зазвичай роблять відразу при ремонті приміщення, то будь-які зміни в організації роботи також безпосередньо торкнуться мережевої інфраструктури.

Важливо! Дротова мережа обмежена довжиною кабелю і кількістю пристроїв, що підключаються, – не більше двох.

Бездротові технології з'явилися порівняно недавно, але вже набули широкої популярності у користувачів. Сигнал інтернету при їх використанні передається радіоканалами високочастотних діапазонів, а також за допомогою лазерного, оптичного та інфрачервоного випромінювання. Регламентується робота бездротового підключення Wi-Fi протоколом IEEE 802.11Х, який постійно вдосконалюється.

Для роздачі бездротового сигналу на комп'ютер, телефон, планшет, ноутбук використовується роутер (він може називатися точкою доступу або маршрутизатором). Після подачі струму пристрій створюється електромагнітне поле.

Як визначити тип підключення до Інтернету

За промовчанням бездротова мережа не враховує кількість пристроїв, які можуть підключатися до неї. І що більше користувачів, то ймовірніше перешкода для сигналу. Щоб мінімізувати ці проблеми, у роутері передбачено функцію встановлення пароля на підключення до мережі. Це дозволить використовувати точку доступу лише певному колу людей.

Основні переваги бездротового типу підключення до Інтернету:

 • абсолютна мобільність;
 • автоматичне підключення роутера;
 • достатній радіус дії для будинку чи квартири;
 • можливість одночасного підключення до 4 пристроїв;
 • немає необхідності монтажу дротів;
 • під час перехоплення сигналу розшифрувати його неможливо.

До недоліків Wi-Fi можна віднести те, що якість зв'язку безпосередньо залежить від відстані до точки доступу та наявності різних перешкод на шляху радіохвиль у вигляді стін, великих об'єктів. Причому швидкість передачі рівномірно розподіляється між усіма підключеними пристроями.

Важливо! Дротова та бездротова мережа не виключає один одного, тому що у кожної є сильні та слабкі сторони.

Види технологій для підключення

Знаючи, який буває інтернет, слід докладно розглянути всі можливі варіанти підключення. Це дозволить зрозуміти, у чому різниця між ними, і які переваги, а також недоліки має кожен із них.

Підключення через модем за допомогою телефонного кабелю

Даний вид домашнього інтернету передбачає комутований доступ до всесвітнього павутиння, який є найдавнішим. Для налаштування дротового підключення потрібний стаціонарний телефон та оператор зв'язку, обладнання якого зможе забезпечити таку послугу. Для підключення до мережі провайдера модем набирає номер пулу та з'єднується з ідентичним пристроєм на станції.

Незручність полягає в тому, що зв'язок із зовнішнім світом проходить по тій же лінії, яку використовує телефон. І це виключає можливість одночасного підключення. Швидкість інтернету у разі не перевищує 56 Кбіт/с. Це означає, що невеликі онлайн ігри зможуть працювати, а тривалість завантажень файлів швидше за все розтягнеться на кілька днів. Тарифікація в даному випадку залежить від обсягу вхідного трафіку або за часом.

Важливо! Наразі підключення через телефонну лінію застосовують лише у місцях, де немає можливості провести широкосмуговий інтернет, що пов'язано з невеликою щільністю населення.

ADSL-підключення

У цьому випадку технологія забезпечує підключення до інтернету завдяки асиметричному розподілу пропускної здатності та пріоритету передачі даних. Спочатку тип з'єднання ADSL створювався для інтерактивного телебачення, а згодом цей стандарт почали повсюдно використовувати провайдери, який виявили потенціал такого модему як точку доступу для виходу в інтернет.

Для ADSL-підключення потрібна наявність телефонної лінії, але в цьому випадку робота в мережі не виключає можливість дозвону в один і той же час. Це було досягнуто з допомогою відділення використовуваних частот передачі голосу та даних. Така технологія забезпечує швидкість інтернету в межах 24 Мбіт/с.

Але вхідне з'єднання швидше, ніж вихідне, що призводить до тривалого завантаження файлів. ADSL-підключення дозволило кардинально змінити тарифікацію та перейти до безлімітних тарифів.

Як визначити тип підключення до Інтернету

Підключення через кабельне телебачення

У цьому випадку для доступу до мережі використовується звичайний кабель телевізійний, які є практично в кожному будинку міста. Передача даних відбувається за стандартом DOCSIS. Показники швидкості інтернету варіюються в межах 27-50 Мбіт/с. Для успішного підключення потрібна наявність кабельного телебачення в будинку та спеціального пристрою модему.

Важливо! Кабельне підключення буває локальним та віртуальним.

Доступ через Ethernet-кабель

Даний тип підключення передбачає вихід безпосередньо в мережу з використанням виділеної лінії Ethernet. Пропускна здатність каналу значно вища, ніж у всіх попередніх варіантах. Швидкість передачі даних від 50 Мбіт/с між сервером та комп'ютером.

Для підключення потрібна наявність широкосмугового інтернету в будинку користувача.

Для довідки! Це найпоширеніший тип з'єднання з Інтернетом. Міські провайдери заводять широкосмуговий кабель у будинок, а між квартирами розподіляють інтернет за допомогою Ethernet.

Підключення через GPON по оптоволокну

Ця технологія одночасно по одному каналу зв'язку надає кілька сервісів. При цьому забезпечується висока швидкість обміну інформацією, що є актуальним для трансляції звуку та відео. GPON підключення передбачає використання спеціального оптоволокна, яке встановлюється у житло користувача. Це дозволяє отримати швидкість сигналу до 1 Гб/с.

А безпосередньо для підключення потрібен спеціальний оптичний модем – ONT. Цей пристрій зазвичай надає провайдер. Такий модем вже оснащений модулем, що не потребує встановлення дротів для підключення пристроїв. Ця технологія поки що доступна не для всіх користувачів.

Але як альтернатива провайдери надають доступ до мережі персональної оптоволоконної лінії. В цьому випадку кабель проводиться тільки до будинку, а в кожну квартиру розлучається за допомогою кручений пари.

Антенний вид доступу

Які види антенного інтернету бувають? Існує мобільний, радіохвильовий та супутниковий тип доступу. У першому випадку вихід у мережу можливий скрізь у зоні покриття вибраного провайдера.

Підвищений попит на цей тип з'єднання обумовлений популярністю смартфонів та планшетів. Головна перевага доступу до мережі незалежно від переміщення користувача.

Як визначити тип підключення до Інтернету

Які види мобільних інтернет-з'єднань ви знаєте? Серед доступних прямо зараз у Росії можна перерахувати:

 • GPRS;
 • 3G;
 • 4G/LTE.

У випадку з радіо доступом до мережі, підключення здійснюється через обладнання, надане провайдером. Сигнал надходить через антену, встановлену у квартиру користувача. Потім модем перенаправляє його на комп'ютер. Для збільшення радіусу дії сигналу може бути використаний додатково підсилювач.

Супутниковий інтернет передбачає використання вуличних антен, спрямованих у бік супутника. Через велику відстань сигнал приходить із затримкою. У такого типу з'єднання багато інших недоліків: погіршення роботи в негоду, низька швидкість передачі даних, підвищена вартість обладнання та послуг провайдера.

Важливо! У деяких регіонах супутниковий тип підключення є єдиною можливістю виходу до мережі.

Як дізнатися який тип підключення використовується

Дізнатися про тип підключення до інтернету, як і інформацію про наявність доступу до мережі, не складно. Для цього потрібно зайти на комп'ютері з операційною системою Windows у розділ «Центр керування мережами та спільним доступом» або з Mac у «Мережа». Там міститься інформація про всі типи поточного підключення пристрою.

За відсутності доступу або за необхідності більш детальної інформації зверніться до відділу технічної підтримки провайдера.

Яка технологія краща

Незважаючи на те, що існують різні види інтернету, але не завжди є можливість вибрати найзручніший варіант. Тому складно виділити певний тип підключення, який зміг би відповідати всім вимогам користувача.

 • Найстарішим вважається комутований доступ. Але іноді це єдиний можливий тип підключення до мережі Internet.
 • У разі використання телефонного кабелю оптимальним варіантом може стати підключення ADSL. Його швидкості достатньо для запуску більшості ігор в онлайн режимі, перегляду відео та скачування файлів різного розміру.
 • При використанні технології «розумного будинку» та налаштування цифрового ТБ перевагу слід надавати підключенню через GPON по оптоволокну. Це дає можливість одночасного використання телефону, телебачення та інтернету. Така послуга буде коштувати дорожче, але якість сигналу все окупає з лишком.
 • У разі неможливості проведення кабелю в будинок або на дачу потрібно використовувати радіо чи мобільний інтернет, оскільки інших варіантів не існує. Однак слід розуміти, що в цьому випадку необхідно встановлювати антену або мати смартфон або планшет із підключеним тарифом, який передбачає безлімітний інтернет.
 • Супутниковий тип підключення слід розглядати лише у разі неможливості іншого виходу до мережі.

Як визначити тип підключення до Інтернету

Щоб перевірити, які провайдери зможуть надати доступ до інтернету за адресою проживання, можна скористатися онлайн пошуком. Для цього знадобиться пристрій із виходом в інтернет. Для визначення можливих варіантів достатньо запровадити адресні дані та натиснути пошук. Система видасть список усіх доступних операторів зв'язку.

При виборі типу підключення слід звертати увагу на швидкість інтернету. Для побутових користувачів, що живуть у багатоквартирному будинку, вдалим варіантом може бути кабельне підключення, яке зараз є найбільш популярним завдяки доступній вартості. Однак у кожному конкретному випадку слід враховувати свої потреби та можливості.

nBook
Додати коментар