Як відключити користувача від WiFi роутера – покрокове керівництво

Як відключити від вай-фаю інших користувачів – подібне питання є особливо актуальним, якщо виявляється, що хтось на халяву вирішив скористатися чужим інтернетом. Існує кілька варіантів, як можна виявити злодія, а потім видалити його зі своєї мережі. Які саме – розказано далі.

Як відключити користувача від WiFi роутера - покрокове керівництво

Як зрозуміти, що до мережі Wi-Fi підключаються чужі пристрої

Існує кілька непрямих ознак того, що сторонній користувач підключився до мережі вай-фай. Підозра має викликати:

 • зменшення швидкості інтернету (порівняно з минулим);
 • постійно працює індикатор, що свідчить про передачу даних (навіть, коли всі домашні пристрої відключені від мережі).

Стороннє з'єднання з мережею має масу негативних якостей. Крім очевидної крадіжки трафіку, це може вилитися і в те, що стороння людина отримає вихід на особисті дані.

Важливо! Якщо деякі документи, файли або фотографії розташовані у загальному доступі, сторонній може підібратися до них без особливих проблем.

Якщо з'явилися підозри про незаконне проникнення та підключення до мережі вай-фай, то діяти потрібно негайно. Насамперед слід визначити, чи хтось сторонній дійсно з'єднався з домашньою точкою.

Способи відключення від вай-фаю інших користувачів

Якщо є підозри, що хтось без дозволу підключився до мережі, потрібно перевірити. Існує два варіанти вирішення ситуації: використовувати налаштування маршрутизатора або спеціальні програми.

Від'єднання небажаних пристроїв через web-інтерфейс

Даний варіант того, як виявити та заблокувати користувача Wi-Fi, є найпоширенішим. Його перевага полягає в тому, що власнику пристрою не потрібно буде завантажувати та встановлювати на комп'ютер додаткові програми, все робиться через налаштування роутера.

Як відключити користувача від WiFi роутера - покрокове керівництво

Що потрібно зробити:

 1. Відкрити на комп'ютері, ноутбуці, айфоні або будь-якому іншому телефоні браузер.
 2. Введіть IP-адресу роутера в адресний рядок. Наприклад, це може бути 192.168.1.1. Інформацію можна переглянути на звороті самого пристрою.
 3. У вікні ввести логін і пароль. При стандартних налаштуваннях на більшості роутерів це слово “admin”. Також ці дані прописуються на самому пристрої. Рекомендується, після того як пристрій спочатку було встановлено в будинку, змінити логін та пароль. Це допоможе підвищити рівень захисту.
 4. У списку можливих дій потрібно знайти розділ статистики маршрутизатора. Якщо встановлено роутер TP-Link, необхідно шукати пункт під назвою: DHCP Clients List, Status LAN, або статистика бездротового режиму.
 5. Після натискання на екрані вийде перелік підключених пристроїв. Далі слід проводити фільтрацію МАС-адрес, щоб визначити чужинця. Можна просто відключати домашні гаджети і відповідно виявляти зайвий.
 6. Якщо встановлено модем фірми ASUS, на головній сторінці відображається розділ під назвою «клієнти». При натисканні на нього праворуч буде відображатися таблиця з усіма підключеними пристроями. Далі потрібно буде фільтрувати.
 7. У налаштуваннях пристрою D-Link необхідно буде зайти до розділу «розширених налаштувань», далі вибрати підпункт «Станційний список». Після цього буде виведено список приєднаних пристроїв. Там їх можна буде відключити, натиснувши кнопку «роз'єднати».
 8. На роутерах Zyxel слід відкривати розділ «системний монітор», далі вкладка «домашня мережа». Внизу буде відображено список підключених пристроїв.

Працюючи через налаштування модему, питання: як відключити користувача від Wi-Fi роутера, вирішується досить легко. При виявленні чужого підключення в списку МАС-адрес, досить його просто від'єднати або заблокувати.

Важливо! Обов'язково потрібно змінювати стандартні логін та пароль. У тому числі це необхідно зробити, якщо факт злому було встановлено.

Спеціальні програми

Як уже говорилося, блокувати зв'язок між Wi-Fi та чужими пристроями можна також і за допомогою спеціальних програм, які є у вільному доступі до інтернету. У мережі їх досить багато і кожна має як позитивні, і негативні сторони. Варто розглянути найбільш популярні варіанти утиліт.

SoftPerfect Wi-Fi Guard

Ця програма виступає свого роду сканером для підключення до мережі, які доступні на робочій станції. Через простий і зрозумілий інтерфейс її цілком можна використовувати для домашнього застосування.

Робота програми полягає в наступному: якщо пристрій відомий утиліті, то він позначатиметься зеленим кольором, в іншому випадку червоним. За бажанням можна ввімкнути функцію автоматичного сканування мережі. У разі, якщо під час перевірки буде виявлено стороннє з'єднання, користувач отримає відповідне повідомлення.

Важливо! Можна налаштувати як звукове повідомлення, так і отримання відповідного повідомлення на електронну пошту.

Відповідаючи на запитання: як заблокувати вай-фай від інших користувачів за допомогою SoftPerfect Wi-Fi Guard відповідь буде: ніяк. У початкових задумах ця функція повинна була бути присутньою, проте в результаті її так і немає. Однак утиліту можна використовувати як хороший сканер, а вже після відключення небажаних з'єднань самостійно або за допомогою інших програм.

Як відключити користувача від WiFi роутера - покрокове керівництво

Утиліта Wireless Network Watcher

Безкоштовна програма, яку не потрібно буде інсталювати на комп'ютер. Її робота полягає у скануванні мережі та виявленні підключених на поточний момент пристроїв. Що зручно, у списку відображаються не тільки МАС-адреси, але й найменування виробника гаджета.

На жаль, відключати чужинців за допомогою утиліти також не можна. Однак, при необхідності, отримані дані можна перенести до текстового формату, щоб використати надалі.

Netcut

Програма дозволяє автоматично сканувати мережу, виявляти та блокувати незаконних користувачів. Сторонній пристрій можна легко та швидко прибрати зі списку дозволених. Досить просто вибрати у списку «чужинця» і натиснути на кнопку Cut.

Крім того, програма має такі корисні функції, як: перемикання між мережними картами, перевірка швидкості з'єднання, а також зміна МАС-адреси.

Pixel NetCut

Цей додаток використовується на гаджетах із системою Андроїд. Формат роботи такий самий, як і в додатку, описаному раніше. Можна сканувати мережу, виявляти сторонні з'єднання та закрити з'єднання з роутером. Додаткові функції також є.

Who's On My Wi-fi

Ще одна утиліта, яка допомагає знайти та відключити сторонні гаджети від мережі. Після сканування перед користувачем з'являється список підключених пристроїв, серед яких можна виявити чуже.

Домашні гаджети можна помітити як «відомі», а сторонні як «невідомі». Відповідно останнім програма вже самостійно заборонить доступ. Блокування працює і надалі.

Важливо! Потрібно уважно ставитися до блокування пристроїв. Інакше можна заборонити доступ собі.

Як відключити користувача від WiFi роутера - покрокове керівництво

Як заблокувати чужі пристрої через MAC-адреси

Якщо в ході всіх проведених дій все ж таки було виявлено чуже підключення до мережі, діяти потрібно якнайшвидше. Зрозуміло, пристрій халявщика потрібно вимкнути та подбати про те, щоб воно більше не могло приєднатися до роутера. Все можна зробити за допомогою окремих додатків, але найкраще скористатися налаштуваннями модему.

Що потрібно зробити:

 1. Відкрити будь-який зручний браузер. Ви можете скористатися комп'ютером, ноутбуком, планшетом або іншим пристроєм.
 2. У пошуковий рядок ввести IP-адресу роутера.
 3. На сторінці ввести логін і пароль (можна знайти на наклейці на самому пристрої).
 4. Розгорнути розділ, в якому є інформація про підключені на даний момент пристрої. Слід пам'ятати, що найменування вказаного розділу може відрізнятися залежно від роутера, встановленого вдома або у квартирі.
 5. Вибравши потрібну (чужу) МАС-адресу у представленому списку, попередньо скопіювати її, а потім просто відключити, шляхом натискання на відповідну кнопку. При необхідності повністю усі пристрої можуть бути від'єднані від мережі.
 6. Розкрити підрозділ із фільтрацією МАС-адрес.
 7. Помістити скопійовану МАС-адресу в цей підрозділ. Після цього система буде автоматично блокувати кожен раз, коли вказана адреса спробує приєднатися до мережі.

Важливо! Якщо при введенні стандартних логіну та паролю для входу в налаштування випадає помилка, або користувач забув встановлені раніше зміни, роутер можна скинути до заводських налаштувань. Досить просто затиснути на кілька секунд кнопку “reset”, розташовану на корпусі.

Asus

Як уже говорилося, залежно від моделі роутера , розділи та деякі форми налаштувань будуть іншими. Щоб заблокувати іншого користувача на Asus потрібно:

 1. Зайти на сторінку налаштувань та роботи з пристроєм.
 2. Праворуч знайти і натиснути на кнопку «клієнти».
 3. З'явиться інформація про підключені МАС-адреси.
 4. Щоб провести блокування, слід відкрити вкладку фільтрації та ввести інформацію про чужих користувачів.
 5. Натиснути кнопку «ок», після чого адреси будуть автоматично від'єднані та заблоковані.

Як відключити користувача від WiFi роутера - покрокове керівництво

Якщо в будинку встановлено роутер TP-Link, діяти потрібно за наступною інструкцією:

 1. Авторизуватись на сторінці.
 2. Вибрати розділ “бездротовий режим”, далі відкрити підрозділ “статистика бездротового режиму”, якщо потрібно виявити чужинців.
 3. Для блокування відкривається підрозділ “фільтрація МАС-адрес”.
 4. Встановлюється заборона на конкретну адресу.

Ростелеком

Для від'єднання сторонніх користувачів від модему Ростелеком необхідно зробити таке:

 1. Зайти на сторінку управління.
 2. Відкрити “список Wi-Fi клієнтів”, щоб побачити всі підключені пристрої. Докладнішу інформацію можна знайти у вкладці «DHCP»
 3. У цьому списку вибрати непотрібний пристрій і натиснути на кнопку «вимкнути».
 4. Скопіювати МАС-адресу для подальшого блокування.
 5. Відкрити підрозділ “фільтрація”.
 6. Додати скопійовану адресу та підтвердити дію.

Блокування через SoftPerfect Wi-Fi Guard

Спеціальні утиліти також можна використовувати для видалення та блокування небажаних користувачів. Програму SoftPerfect Wi-Fi Guard можна завантажити на офіційному сайті, а потім вже запустити на комп'ютері. Насамперед через неї виводиться список підключених пристроїв.

Що зручно, утиліта працює у фоновому режимі та повідомляє користувача про нові підключення. Так можна досить швидко знайти і знешкодити «шпигуна». Заборона встановлюється досить легко. У списку просто вибирається пристрій, що цікавить. Далі на нього потрібно натиснути правою кнопкою миші та вибрати необхідну дію.

Як підвищити рівень безпеки своєї мережі

Якщо роутер встановлений у багатоквартирному будинку, випадки чужих підключень можуть траплятися досить часто. Саме тому варто одразу подбати про безпеку. Основні правила підвищеного захисту полягають у наступному:

 • Необхідно встановлювати досить складні паролі як на саме Wi-Fi з'єднання, так і на роутер. Не варто залишати заводські логін та пароль від маршрутизатора, оскільки вони всім і завжди відомі, оскільки є стандартними.
 • Змінити назву SSID через панель керування.
 • Змінити тип шифрування. Найкраще в цьому випадку використовувати WPA2. На даний момент це найбільш надійний формат захисту.
 • Увімкнути брандмауер через налаштування маршрутизатора.
 • Вимкнути як WPS, так і UpnP. Робиться це все через налаштування роутера.
 • Хоча б 1 раз на 2-3 місяці оновлювати прошивку пристрою.

До вибору нового пароля, як на мережу, так і на сам роутер, слід підходити серйозно та ґрунтовно. Декілька правил:

 • Використовувати мінімум 8 символів, які містили б не лише цифри, а й літери.
 • Додати спеціальні символи для більшої надійності, наприклад $, #. & і так далі.
 • Не використовувати в паролі свої особисті дані, такі як прізвище, ім'я, по батькові, дата народження.
 • Періодично змінювати пароль. Рекомендується проводити подібну процедуру щонайменше 1 раз на 6 місяців. Можна й найчастіше.

Зрозуміло, за регулярної зміни захисного коду, його можна забути. Найкраще записувати всю встановлену інформацію та зберігати її у спеціальному місці. При цьому не варто використовувати текстові файли на комп'ютері. Паперовий варіант буде надійнішим.

Крім того, незалежно від того, який спосіб виявлення та знешкодження від чужого втручання був використаний, рекомендується встановити на ПК програму сканер, яка повідомлятиме про всі факти підключення до мережі. Так можна буде ліквідувати загрозу на самому початку і не допустити витоку особистої інформації та даних.

Як відключити користувача від WiFi роутера - покрокове керівництво

Розглянувши всі можливі способи, як виявити та відключити чужий пристрій від мережі вай-фай користувачеві залишається лише вибрати найбільш підходящий для себе. Варто пам'ятати, що подібні ситуації не варто пускати на самоплив, оскільки завжди можна зустріти не простого любителя безкоштовного інтернету, а справжнього зломника та шахрая. Захист цифрової інформації в даний час є дуже важливим фактом, якого не слід нехтувати.

nBook
Додати коментар