Як відключити інтернет на Віндовс 10 – по дроту та Wi-Fi

Люди, як правило, користуються інтернетом щодня, але іноді його відключення просто необхідне. Наприклад, рекомендується це зробити, якщо комп'ютером або ноутбуком користуються треті особи, яким інтернет не потрібен; у цьому випадку відключення допоможе запобігти витоку важливої інформації. Іноді від мережі відключаються люди, незадоволені послугами провайдера, щоб не платити гроші за поганий зв'язок. Відключення на Віндов 10 має свої особливості.

Як відключити інтернет на Віндовс 10 — по дроту та Wi-Fi

Як вимкнути інтернет через налаштування адаптера

Не всі користувачі знають, як відключити інтернет на Віндовс 10.

Зробити це можна, змінивши налаштування адаптера. Для цього необхідно:

 1. Відкрити класичну панель керування.
 2. Знайти вкладку Мережа та інтернет, вибрати Мережеві підключення.
 3. Клікнути потрібне з'єднання правою кнопкою, вибрати опцію відключення в контекстному меню, що з'явилося на екрані.

Після цього мережевий адаптер відключиться, а разом з ним зникне і обране підключення до мережі. Пізніше, якщо знадобиться, можна буде знову включити. Для цього потрібно зайти в ті ж налаштування, вибрати відключене з'єднання, знову натиснути на нього правою кнопкою, але цього разу активувати в контекстному меню опцію включення.

Як вимкнути інтернет на Windows 10? Є кілька способів дезактивації адаптера. Зокрема, можна використовувати для цього диспетчер пристроїв. Для цього потрібно натиснути комбінацію гарячих клавіш Win + X, а потім вибрати в меню Диспетчер пристроїв. З'явиться список пристроїв, серед яких користувач має знайти свою мережеву карту. Клацнувши по ній правою кнопкою, необхідно дезактивувати вибраний адаптер мережі.

Увага! Для повторного підключення треба знову зайти до Диспетчера пристроїв, вибрати відключений мережевий адаптер і підключити його за допомогою правої кнопки миші.

Також для вимкнення мережного адаптера можна скористатися утилітою Netsh. Це консольна утиліта, що дозволяє вносити зміни до різних пов'язаних з мережею параметрів. Насамперед, слід запустити командний рядок, користуючись повноваженнями адміну. Далі командний рядок вводиться команда netsh interface show interface.

При цьому слід звернути увагу на ім'я інтерфейсу мережного адаптера, що потребує відключення. Після цього в рядок забивається команда вимкнення інтерфейсу, яка виглядає так: netsh interface set interface «Ім'я інтерфейсу» disable. Ім'я змінюється відповідно до реальної назви мережного інтерфейсу, який потрібно вимкнути.

Як відключити інтернет на Віндовс 10 — по дроту та Wi-Fi

Є ще один спосіб відключення мережного адаптера, для нього необхідно використовувати розширену форму командного рядка під назвою PowerShell. Для цього необхідно зробити наступні дії:

 1. Зайти до PowerShell.
 2. Відкрийте команду перегляду доступних мережних адаптерів.
 3. Запустити команду вимкнення бажаного мережного адаптера.
 4. Адаптер буде відключатись без прохання підтвердити дію.

Замість умовного імені адаптера слід вводити справжнє ім'я, під яким він позначений у списку.

Як вимкнути інтернет за допомогою значків у системному треї

Системний трей — це невелика локальна панель керування, яка знаходиться в нижньому правому куті екрана на комп'ютерах та ноутбуках з операційною системою Віндовс 10. На системний трей зазвичай винесені такі функції:

 • налаштування вайфай;
 • налаштування гучності;
 • деякі програми та програми;
 • заряд та стан акумуляторної батареї у ноутбуків;
 • інформація про USB накопичувач, за наявності такого.

Користуватися системним треєм дуже просто, і це одна з головних переваг операційної системи Віндовс 10.

Як відключити інтернет на Віндовс 10 — по дроту та Wi-Fi

Вимкнути кабельне з'єднання

Перед тим, як вимикати інтернет на Windows 10, слід перевірити стан кабелю і при необхідності перервати кабельне з'єднання. Для цього необхідно знайти на системному треї значок, що означає мережу, знайти в списку єдине активне підключення і натиснути на нього.

При одноразовому натисканні кнопки кабельне з'єднання вимикається, при повторному натисканні воно знову буде активоване.

Як відключити інтернет на Віндовс 10 — по дроту та Wi-Fi

Вимкнути Wi-Fi

Для вимикання вай-фай на якийсь час необхідно одноразово клікнути лівою кнопкою миші на значок, що позначає вай-фай. Як правило, це іконка, що складається з кількох вертикальних паличок, прямих чи вигнутих. Якщо на екрані 3-4 палички, з'єднання гарне. Якщо одна чи дві, отже, зв'язок з якоїсь причини гірший, ніж зазвичай.

Після натискання на іконку, що означає вай-фай сигнал, на екрані з'явиться список мереж. Для вимкнення однієї з них потрібно ввести свій пароль (якщо раніше не було налаштовано автоматичний вхід без пароля). Після правильного введення потрібної комбінації літер та символів система сама запропонує дезактивувати з'єднання. Користувачеві залишиться лише погодитись, клікнувши на позитивну відповідь. Далі виконується вихід із налаштувань.

Увага! Якщо вай-фай вимкнено, замість смужок або дуг, що зображають сигнал, у правому куті монітора деякі моделі з'являються маленьке зображення глобуса. Якщо натиснути на цю іконку, комп'ютер запропонує знову підключитися та покаже список доступних мереж.

Увімкнути режим «у літаку»

Для швидкої активації режиму “в літаку” необхідно натиснути значок вай-фай у системному треї. Вгорі з'явиться список мереж, одна з яких буде активною, а внизу три іконки: вай-фай, режим «в літаку» і мобільний хот спот.

Одноразове натискання на значок літака призведе до активації відповідного режиму. У цьому випадку всі мережі та з'єднання зникають, доки режим «в літаку» не буде відключатися.

Для повторного увімкнення мережі потрібно знову натиснути на іконку з літаком та залишити все, як є, нічого не зберігаючи. Аналогічна функція є і в сучасних смартфонах, тому труднощів у користувачів виникнути не повинно.

Увага! Іноді режим у літаку може включатися сам по собі (наприклад, якщо відбувся системний глюк). Тому, якщо доступ до мережі несподівано зник, насамперед необхідно перевірити, чи активовано цей режим.

Можливі проблеми при відключенні інтернету та їх шляхи вирішення

Іноді користувачі знають, як відключити в Віндовсі 10 інтернет, і діють за знайомим алгоритмом, але перервати доступ до мережі чомусь не виходить. Такі ситуації виникають досить часто.

При виникненні будь-яких труднощів з відключенням від мережі або навпаки, з під'єднанням до інтернету, найкраще зайти на потрібні ресурси з іншого пристрою та ознайомитися зі списком найбільш поширених проблем в офіційному посібнику з використання Віндовс 10. Слід мати на увазі, що список проблем в інструкції досить докладний і довгий, і його вивчення знадобиться час.

Як відключити інтернет на Віндовс 10 — по дроту та Wi-Fi

Буває, що під час дезактивації мережі Internet і зворотному під'єднанні до Wi-Fi відбулася системна помилка, але внутрішній механізм пристрою не в змозі подолати неполадку. І тут мережа просто скидається вручну. На Віндовсі 10 ця опція стала автоматичною, тому робота користувачів значно покращилася і спростилася.

У першу чергу, щоб заблокувати мережу, необхідно зайти в Параметри Віндов десять через пускову панель або за допомогою заздалегідь налаштованого поєднання гарячих клавіш. Далі, коли вікно відкриється, треба вибрати розділ, де вказані параметри мережі та виходу в Інтернет. Потім активується функція скидання мережі, виконується підтвердження досконалої дії.

Зрештою, налаштування мережі повністю встановлюються, а система перезавантажується. При повторному увімкненні пристрою після перезавантаження доступ до Інтернету на ПК повинен вимкнутись.

Вимкнути доступ до інтернету на Віндовс 10, загалом, нескладно, хоча є свої нюанси. У разі виникнення проблем можна проконсультуватися з фахівцем або провайдером інтернет-послуг. У деяких випадках своєчасне вимкнення зв'язку дозволяє заощадити гроші або врятувати комп'ютер від зараження небезпечними вірусами, тому алгоритм дій щодо припинення доступу до інтернету повинен добре знати кожен користувач.

nBook
Додати коментар