Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус з Windows 7 та 10

Практично всі сучасні ноутбуки обладнані вбудованим модулем Wi-Fi, за допомогою якого пристрій підключається до інтернету, що роздається від маршрутизатора. У цій статті буде розказано, як увімкнути Wi-Fi на ноутбуці Asus, якщо бездротова мережа з якихось причин відключилася.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус з Windows 7 та 10

Перевірка апаратного підключення

Перш ніж підключатися до мережі, необхідно перевірити, чи зможе ноутбук чи нетбук зробити це технічно. Перевірка цієї можливості здійснюється в наступній послідовності:

 1. Клацніть ПКМ (права кнопка мишки) на піктограмі «Мій комп'ютер» на робочому столі або в меню «Пуск».
 2. У контекстному вікні натиснути на рядок «Властивості».
 3. У лівій частині вікна в колонці параметрів клацнути ЛКМ по поєднанню «Диспетчер пристроїв». Відкриється список компонентів, підключених до комп'ютера, які можна настроїти.
 4. Розгорнути вкладку “Мережні адаптери”.
 5. Натиснути ПКМ за назвою свого адаптера та аналогічним чином увійти до його «Властивостей».
 6. Перевірити, чи активний модуль. У розділі “Загальні” в полі “Мережні пристрої” має прописувати напис “Пристрій працює нормально”.
 7. Якщо модуль вимкнено, то в контекстному меню треба вибрати пункт “Увімкнути” для його запуску.

Зверніть увагу! Знак оклику на жовтому фоні, який може розташовуватися поруч з назвою передавача, свідчить про неполадки його роботи.

Можливо, потрібно оновити драйвер, знайшовши відповідний компонент в інтернеті та здійснивши його встановлення на ПК. Проблема може бути без роздачі від роутера. Цей момент також не завадить перевірити на ноутбуці.

Як увімкнути Wi-Fi адаптер на ноутбуці Асус

Існує кілька способів виконання поставленого завдання. Деякі з них працюють лише на конкретній моделі ноутбука даного виробника. Далі будуть розглянуті найпоширеніші методи активації вай-фай на ноуті Asus.

Увімкнення бездротового інтернету перемикачем на клавіатурі

На багатьох моделях Asus на клавіатурі є спеціальні кнопки, що активують ту чи іншу функцію, наприклад, регулювання гучності, яскравості екрану, відключення/ввімкнення web-камери, тачпада і т.д.

Ви також можете знайти клавішу, яка відповідає за запуск Wi-Fi. На ній зазвичай зображено кілька вертикальних антен, смуг. Якщо на неї натиснути один раз, то інтернет має запрацювати, і користувачеві залишиться підключитися до потрібної точки доступу зі списку доступних мереж.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус з Windows 7 та 10

Як запустити Wi-Fi на Asus поєднанням клавіш

Такий метод вважається налаштуванням інтернету вручну і реалізується за такою схемою:

 1. Переключити клавіатуру на англійську розкладку, скориставшись панелькою в треї операційної системи або натисканням кнопки «Alt+Shift».
 2. Одночасно затиснути клавіші Fn+F2.
 3. Перевірити результат. Бездротова мережа має запрацювати після виконання таких дій. Цей метод працює на деяких лептопах Asus.

Важливо! Якщо поєднанням вказаних клавіш не вдається увімкнути Wi-Fi, тоді можна скористатися іншим методом або зайти на офіційний сайт виробника свого апарату та подивитися запропоновані варіанти комбінацій кнопок.

Увімкнення Wi-Fi на ноутбуку ASUS без клавіш Fn

Активувати функцію бездротової передачі на ноутбуках Asus можна через кошти, вбудовані в операційну систему Windows. У такому разі алгоритм дій буде наступним:

 1. Зайти в меню «Пуск» та у пошуковому рядку знизу вікна прописати фразу «Панель управління».
 2. Клікнути ЛКМ по іконці класичного додатка.
 3. У меню параметрів знайти розділ «Мережа та інтернет» і перейти в нього, двічі клацнувши лівою клавішею маніпулятора.
 4. У наступному вікні натисніть ПКМ за назвою бездротового з'єднання і натисніть на кнопку «Увімкнути».
 5. Перевірити результат.

Після проведення вищевикладених маніпуляцій на панелі завдань ноутбука має з'явитися іконка вай-фай. Якщо по ній натиснути ЛКМ, то відобразиться список доступних мереж, що знаходяться поблизу. Ввівши пароль для відповідної точки доступу, користувач зможе підключитися до неї та увійти до інтернету навіть на Windows XP.

Додаткова інформація! Для своєї мережі Wi-Fi рекомендується вигадувати надійний пароль, що складається не менше ніж з восьми символів, щоб уникнути несанкціонованого доступу.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус з Windows 7 та 10

Підключити за допомогою «БІОС»

BIOS – це система вводу-виводу, одна з головних мікропрограм комп'ютера, вшита в материнську плату, через яку можна налаштовувати роботу ПК. БІОС також дозволяє увімкнути бездротове з'єднання, якщо в комп'ютері є вбудований вай-фай адаптер.

На ноутбуках від компанії Асус цей процес активації поділяється на кілька кроків:

 1. Вимкніть апарат через меню «Пуск» стандартним чином.
 2. Натиснути кнопку включення ноута, розташованої на його корпусі.
 3. Відразу після запуску пристрою треба кілька разів поспіль натискати на кнопку «F2» з клавіатури ПК, доки не з'явиться інтерфейс BIOS. Зовнішній вигляд програми може відрізнятись залежно від моделі комп'ютера.
 4. Функція роботи Wi-Fi повинна перебувати у розділі Wireless Network Interface. Тут потрібно змінити значення з «Off» на «On».
 5. Коли дії будуть виконані, потрібно вийти з БІОС, зберігши зміни. Комп'ютер перезавантажиться, і Wi-Fi має увімкнутися.

Увімкнення бездротового інтернету на Windows 7

Ця операційна система вже не підтримується корпорацією Microsoft, проте вона досі актуальна і стоїть на багатьох пристроях Asus. Увімкнути Wi-Fi на сімці можна кількома способами.

Найпростіший з них передбачає дотримання наступної інструкції:

 1. Клацніть правою клавішею мишки по іконці Wi-Fi в треї панелі завдань операційної системи.
 2. У невеликому контекстному меню натиснути на рядок «Центр управління мережами та загальним доступом».
 3. У вікні в колонці параметрів зліва клацнути по пункту «Зміна параметрів адаптера».
 4. Тепер запуститься знайоме віконце, в якому треба знайти назву свого модуля вай-фай і натиснути правою кнопкою маніпулятора.
 5. У списку, що випадає, клікнути за варіантом «Включити». Смужки поруч із назвою передавача повинні спалахнути зеленим кольором, це означає, що вай-фай адаптер включений.

Зверніть увагу! У разі виникнення проблем із роботою інтернету Ростелеком можна скористатися вбудованим у систему засобом усунення мережних неполадок. Можливо, проблему вдасться виявити та вирішити стандартними інструментами Windows.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус з Windows 7 та 10

Увімкнення Wi-Fi у Windows 8

На цій ОС дії активації бездротової мережі максимально спрощені. Запуск адаптера, встановленого в ноутбуці, передбачає виконання наступних маніпуляцій:

 1. Перебуваючи на робочому столі операційної системи, наведіть курсор маніпулятора у правий верхній кут екрана. Після цього розкриється шторка із додатковими функціями.
 2. Зайти в «Параметри» ОС Віндоус 8, клацнувши по значку шестерні в меню.
 3. Внизу віконця буде розташовано кілька піктограм. Тут потрібно знайти іконку глобальної мережі. Якщо Wi-Fi вимкнено, то поруч із цим значком буде написано “Недоступно” з червоним хрестиком.
 4. Натиснути лівою клавішею маніпулятора за знайденим значком та під полем «Бездротова мережа» перевести повзунок в активне положення.
 5. Підключитись до доступної точки доступу.
 6. Перевірити результат. Після здійснення описаних вище дій користувач має отримати доступ до Інтернету.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус з Windows 7 та 10

Що робити, якщо на ноутбуку Windows 8 відсутні бездротові з'єднання

Іноді, коли користувачі Виндовс вісім намагаються підключитися до Wi-Fi роутера, то не знаходять доступні мережі. Ця проблема вирішується швидко за допомогою вбудованих у систему засобів.

Для виправлення ситуації можна скористатися наступним алгоритмом:

 1. Клацнути по іконці «Пуска», що знаходиться в нижньому лівому куті екрана.
 2. Відкриється меню софту та інших інструментів. Перебуваючи в цьому вікні, треба вже правою кнопкою мишки натиснути по тому значку внизу екрана.
 3. У меню контекстного типу, що відобразиться, клацнути по рядку «Панель управління».
 4. Перейти до розділу «Мережа та Інтернет». Щоб швидше орієнтуватися у вікні панелі керування, можна виставити дрібне відображення піктограм.
 5. У лівій графі інструментів натиснути слово «Зміна параметрів адаптера».
 6. Далі необхідно знайти іконку бездротової мережі, підсвіченої сірим кольором, і натиснути на ній ЛКМ.
 7. У вікні контекстного типу натиснути на слово «Увімкнути».
 8. Переконайтеся, що проблему вирішено, і можна підключитися до потрібної точки доступу.

Важливо! При активації бездротової мережі не можна вмикати режим у “Самольоті”, інакше інтернет на ноутбуці стане недоступним.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус з Windows 7 та 10

Увімкнення бездротового інтернету на Windows 10

Це одна з найпопулярніших операційних систем Windows зараз. У ній все максимально просто, і навіть недосвідчений користувач ПК зможе розібратися у всіх тонкощах у найкоротший термін. Існує кілька способів запуску Wi-Fi на ОС Windows 10, кожен з яких заслуговує на докладний розгляд для повного розуміння теми. Далі йтиметься про ці методи.

Спосіб 1. Як підключити вай-фай на ноутбуці Асус через параметри операційної системи

Параметри Windows 10 — це спеціальне меню, в якому можна настроювати основні функції системи. Щоб через параметри увімкнути вай-фай, необхідно діяти таким чином:

 1. Затиснути з клавіатури ПК кнопки Win+I одночасно, щоб відкрити потрібний інструмент.
 2. Перейти до вкладки «Пристрої».
 3. Перегорнути до кінця списку запропонованих параметрів і натиснути на рядок «Диспетчер пристроїв».
 4. У вікні знайти і розгорнути розділ «Мережні адаптери».
 5. Вибрати назву свого Wi-Fi модуля зі списку представлених пристроїв та натиснути на ньому ПКМ.
 6. Вибрати варіант «Увімкнути» та перевірити результат. Перезавантажувати комп'ютер не обов'язково.

Додаткова інформація! Зайти в меню параметрів операційної системи Віндовс десять можна не тільки поєднанням кнопок на клавіатурі, але через Панель управління або меню «Пуск».

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус з Windows 7 та 10

Спосіб 2. Перезавантаження мережного адаптера

Для активації бездротової передачі на лептопі з Windows 10 достатньо перезапустити вбудований модуль вай-фай. Зробити це найпростіше за наступною схемою:

 1. Клацніть правою клавішею маніпулятора на піктограмі «Мій комп'ютер» на робочому столі ноутбука.
 2. У меню контекстного типу натиснути один раз ЛКМ по рядку «Властивості».
 3. У вікні, що відкрилося, перейти в «Диспетчер пристроїв», натиснувши за відповідним варіантом у графі зліва меню властивостей.
 4. Після попередньої дії на екрані з'явиться вікно, в якому по розділах буде представлений список пристроїв, підключених до комп'ютера. Тут користувачу треба розгорнути розділ “Мережні адаптери”.
 5. Вимкнути адаптер , клацнувши за його назвою ПКМ і натиснувши пункт «Вимкнути».
 6. Дочекатися завершення процедури деактивації модуля та зробити аналогічні дії щодо його включення. Тобто, ще раз натиснути на слово ПКМ, а потім клацнути по рядку «Включити».
 7. Перевірити результат. Тепер можна переходити до розділу підключень та синхронізуватися з доступною точкою доступу Wi-Fi, ввівши відповідний пароль для неї.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус з Windows 7 та 10

Зверніть увагу! Якщо до ноутбука підключати інші пристрої, вони будуть відображені в списку диспетчера пристроїв.

Таким чином, увімкнути бездротовий інтернет на ноутбуках компанії Asus можна різними способами. Найпоширеніші з них і найпростіші щодо реалізації були розглянуті вище. Після прочитання вищезгаданої інформації можна буде зрозуміти, як увімкнути вай-фай на ноутбуці Асус.

nBook
Додати коментар