Як стиснути інтернет кабель у домашніх умовах

Удосконалюючи домашню мережу, часто доводиться займатися прокладкою LAN-кабеля. Досить складно перетворити кручену пару на комутаційний кабель або повноцінну лінію. Проте ознайомившись із докладною інформацією щодо того, як обжати інтернет кабель, можна впоратися із завданням самостійно.

Як обжати інтернет кабель у домашніх умовах

Декілька слів про пристрій LAN-кабелю

Часто виникає ситуація, коли потрібно виготовити нові патч-корди або провести ремонт LAN-кабелю. Незважаючи на популярність з'єднання по вай-фай, все більше користувачів віддає перевагу проведенню комутації за допомогою проводів. Саме такий метод підключення дозволяє досягти стійкої подачі сигналу.

LAN-кабель часто виходить з ладу. Найчастіше подібна неприємність трапляється на тлі:

 • облома фіксатора на корпусній частині конектора;
 • зносу контактної групи конектора;
 • випадкових ушкоджень тощо.

Перш ніж приступати до вивчення інформації на тему – як обжати провід для інтернету, слід розібратися в пристрої LAN-кабелю.

Який кабель рекомендується використовувати

Зовнішня ізоляційна оболонка LAN-кабелю приховує кілька пар дротів, які спірально свиті. Кількість пар може бути різною. Проводи мають колірне маркування. Досить часто фахівці використовують у роботі кабелю із 4 парами.

Відповідно до рівня зовнішнього захисту від перешкод, кабелі поділені на такі категорії:

 • UTP. Бюджетний варіант. Пари дротів закриваються найпростішою ізоляційно-захисною оболонкою. Екранування не передбачено. Передавальні характеристики не містять недоліків. Головним мінусом вважається зниження якості передачі сигналів у разі потрапляння до зони електромагнітних перешкод. Навіть розташована поблизу проводка 220 вольт стає причиною проблем.
 • FTP. Зовнішня оболонка приховує не лише дроти, а й суцільний екран із фольги, що виконує функції захисту від наведень. FTP кабелі можуть бути сусідами з силовою лінією. Завдяки екрануванню вони будуть надійно захищені від перешкод.
 • STP. Цей стандарт забезпечує максимальний захист сигналів від зовнішніх перешкод. Виробник використовує екранування та індивідуально обплітає фольгою кожну кручену пару.

Для довідки! STP кабелі доцільно використовувати на промисловому устаткуванні чи великому дата-центрі. У квартирі такі кабелі не можна прокладати. Це буде зайвим запобіжним заходом.

Як обжати інтернет кабель у домашніх умовах

Як влаштований конектор

Комутуючий елемент, розташований на кінчику кабелю, отримав назву конектора для інтернет-кабелю. Конструкція більшості моделей схожа. Пластикова корпусна частина часто виконана в прозорих тонах. Це дозволяє тримати під візуальним контролем процес монтажу.

З протилежного боку від контактної групи розміщується клямка, що надійно фіксує конектор в гнізді мережевої карти. З задньої частини можна знайти отвір, що дозволяє завести кабель. Трохи вище розміщується фіксуюча планка, що виступає назовні. Під час обтиску планка зміщується донизу і щільно затискає зовнішній ізоляційний шар кабелю. Завдяки цьому з'єднання буде надійно зафіксовано.

Внутрішня порожнина конектора розходиться на 8 циліндричних каналів. Під один контакт неможливо запхати пару дротів. Бронзові чи латунні контакти розташовані співвісно з циліндричними каналами. У нижній частині кожного каналу є кілька ножових виступів.

Для довідки! Під час обтиску конектора (джека) контакти зміщуються вниз. Кожен із ножових виступів проколює дроти. Завдяки цьому забезпечується електричний контакт із провідником.

Деякі моделі містять додаткову вставку. Купуючи конектори, слід купити ізолюючі ковпачки, що захищають LAN-кабель від небезпечних перегинів, а клямку від облома. Використання ковпачків різного кольору дозволяє не плутатися в складних вузлах розгалуження мережі.

Які схеми обтиску можуть застосовуватись

Нижче можна ознайомитися з основними схемами обтиску інтернет-кабелю . Який саме схемі надати перевагу залежить від того, які пристрої пов'язані між собою.

Пряме підключення (Straight)

За допомогою прямого підключення проводиться комутація різних пристроїв: комп'ютера та маршрутизатора, роутера та комутатора, комп'ютера та комутатора тощо.

Головною особливістю даного виду приєднання є ідентично розташовані дроти в контактах обох конекторів. Варто враховувати, що при швидкості не більше 100 Мбіт/с будуть задіяні лише 4 провідники. Решта не використовуватиметься. Для того щоб здешевити локальну мережу, необхідно використовувати кабелі з двома витими парами. Таким чином, у конектор потрібно завести 4 провідники.

Як обжати інтернет кабель у домашніх умовах

Перехресне підключення (Cross-Over)

Подібне з'єднання застосовується у випадках, коли необхідно підключити однотипні пристрої (наприклад, з'єднати комп'ютер з комп'ютером). Ця схема досить складна і не користується популярністю. Сучасні цифрові пристрої обладнані інтерфейсом Auto MDI-X. Завдяки цьому система отримує можливість автоматично визначати тип підключення та переходити на оптимальний тип комутації. З одного боку пари з колірною схемою зелений – біло-зелений та помаранчевий – біло-оранжевий мають помінятися місцями.

Чотири жили

Вартість чотирижильної кручений пари набагато нижче, ніж восьмижильного кабелю. Швидкість передачі при використанні кабелю буде обмежена до 100 Мбіт/с. Фахівці рекомендують віддавати перевагу такому дроту у випадках, коли користувач має 100 мегабітний мережевий адаптер.

Необхідні інструменти для обтиснення крученої пари

Перед тим, як стиснути провід для інтернету, потрібно підготувати необхідні інструменти. Насамперед, потрібно підготувати кілька конекторів, формат яких RJ-45. Також для роботи з кабелем знадобиться кримпер (обтискач). У продаж надходять різні моделі крімперів – багатофункціональні, призначені для конкретних різновидів конекторів.

Для захисту кабелю від перегину потрібно купити гумові наконечники, що одягаються поверх конектора. З їхньою допомогою можна запобігти вискакуванню дроту мережі Internet з гнізда. Також потрібні кліпси для закріплення кабелів.

Обтиск інтернет-кабелю

Нижче можна ознайомитись із найбільш популярними способами обтиску інтернет-кабелю, які можна проводити в домашніх умовах.

Як правильно – за допомогою прес-кліщів (кримпера)

Обтискання проводів найзручніше проводити за допомогою крімпера. Нижче можна ознайомитись з покроковим керівництвом цього процесу.

 1. Насамперед майстри позбавляються старого джека і зачищають жили від зовнішньої оболонки.
 2. Від відрізаного краю відміряють довжину та вставляють кабель у зачищену область.
 3. Скориставшись кримпером, шнур відкушують, а кольорові жили розплутують. Надмірно довгі кабелі найкраще вкоротити.
 4. Проведення розташовують у правильній послідовності. Жили повинні бути вставлені так, щоб у внутрішню область залізло зовнішнє обплетення.
 5. У зону обтиску поміщається шнур. Його потрібно затиснути за допомогою крімпера. при цьому головне не пережати кабель.

Після заміни обжатий кабель вставляють у порт для перевірки з'єднання.

Для довідки! Використання кримпера дозволяє набагато швидше впоратися із завданням обтискання дротів.

Як обжати інтернет кабель у домашніх умовах

Як можна в екстрених випадках – за допомогою викрутки

Якщо прес кліщів не було під рукою, не біда! Функцію обтискача може виконати викрутку.

Покроковий процес:

 1. Насамперед, потрібно зайнятися оголенням кабелю та звіркою довжини проводів та джека.
 2. Жили вирівнюються та підрізаються.
 3. Кольорові дроти розподіляють згідно зі схемою і поміщають всередину гнізда RJ-45. При цьому частина ізоляції повинна потрапити до конектора.
 4. За допомогою викрутки притискається планка затиску джека.
 5. Контакти роз'єму RJ-45 вдавлюються в ізоляцію жил мережевого кабелю.

Провід треба втопити в обплетення кольорових жил. Дотримуючись покрокового керівництва, можна самостійно переобжать дроти.

Використання спеціальних самообтискних конекторів

У продаж надходять моделі конекторів, які можуть самостійно обжиматися. Самообжимні джеки можуть називатися безінструментальними.

Алгоритм виконання роботи опресування:

 1. Майстри зачищають інтернет-кабель від обплетення.
 2. Виті пари розплітають, випрямляючи кожен із проводків.
 3. Кришки конекторів відкривають, а дроти заводять зверху в пази блоку комутації, що підходять за кольором.
 4. Корпусну частину закривають до появи клацання.

Опресувати кабель у такий спосіб досить просто. При цьому можна не перейматися надійною фіксацією проводів.

Зверніть увагу! За допомогою роз'єднання за допомогою розпаювальних коробів можна мінімізувати ризик ураження від струму.

Яка послідовність дротів в інтернет кабелі

Якщо є необхідність під'єднати до розетки жили кручений пари мережевого шнура, необхідно розібратися з колірною гамою проводів на клемах. Важливо забезпечити правильний порядок кольорів під час підключення. Фахівці виділяють пару стандартів приєднання А та В. Схема повинна дублювати розташування провідних каналів у розетці. Кожна з пар провідників позначена певним кольором: біло-жовтогарячий помаранчевий, біло-синій синім і т.д.

Порядок провідників потрібно поставити за кольором правильно:

 • зелений із білим;
 • зелений;
 • помаранчевий із білим;
 • синій;
 • синій з білим;
 • помаранчевий;
 • коричневий із білим;
 • коричневий.

Враховуючи рекомендації фахівців, можна успішно виконати розпинування в домашніх умовах.

Як обжати інтернет кабель у домашніх умовах

Як перевірити якість обтиску інтернет-кабелю

Після того, як роботи будуть завершені, потрібно зайнятися перевіркою якості обтискання.

Кабельний тестер

Самостійний процес тестування можна виконувати за допомогою кабельного тестера. З його допомогою можна знайти обриви та оцінити якість обтискання. Користуватися спецзасобом легко.

Мультиметр

Провести перевірку якості можна звичайним мультиметром. Для цього виставляють опцію продзвону і приступають до тестування кожного кольору з обох боків дроту.

Підключення пристрою з іншими пристроями

Коли процес стискання буде завершено, потрібно здійснити пряме підключення. Один бік шнура потрібно приєднати до роутера. При правильно виконаному розпинанні червоного хрестика на мережному адаптері не буде. При цьому на маршрутизаторі спалахне світлодіод.

Як відремонтувати або поміняти штекер на мережному кабелі

Нижче можна ознайомитись з фішками, які допоможуть замінити штекер на кабелі або виправити його. Для цього майстру знадобиться викрутка. Для того щоб зробити монтаж, варто скористатися запропонованою нижче інструкцією.

 1. Ізоляція знімається з кабелю, а жили розкручуються.
 2. На наступному етапі відміряється довжина по всій корпусній частині штекера. Проводки повинні сягати контактів.
 3. Після цього потрібно встановити кабель, зафіксувавши кожну з жил каналами контактів.
 4. Контакти втоплюють у жилки.

Після цього кабель перевіряється на працездатність.

Нерідко штекер перестає нормально функціонувати. Виникає це на тлі:

 • внутрішнього розриву кабелю;
 • поганого контакту штекера із слотом мережної плати.

Проблема може виникнути і у випадку, коли жили не торкаються контактів пристрою.

Фахівці рекомендують не гаяти часу і провести перевірку за допомогою тестера/мультиметра. Кожен проводок потрібно поспішаючи продзвонити. Для цього один щуп встановлюють на певну ділянку дроту, а другий на другу частину кабелю. На кожну жилку по черзі подаватиметься напруга. У разі розриву, таким чином, буде просто знайти неполадку.

Помилки, допущені під час обтиснення

Нерідко майстри-початківці припускаються помилок під час обтискання проводів. До найпоширеніших варто віднести:

 • Неправильне сортування жив перед обтисканням згідно з колірними схемами. Через те, що виробники нерідко забарвлюють обплетення в тьмяні тони, майстри з поганим зором плутають колірну гаму деяких пар. Дуже важливо уважно поставитися до виконання цього завдання.
 • Не до кінця вставлений провідник у конектор.
 • Використання старого крімпера, який почав обтискати із шлюбом.

Щоб уникнути помилок, варто уважно виконувати розпинування та дотримуватися рекомендацій фахівців.

Як обжати інтернет кабель у домашніх умовах

Якщо виникає потреба самостійно обтиснути інтернет-кабель, а досвіду в даній справі немає, не варто панікувати. Скориставшись описаними вище способами обтискання дроту можна легко вирішити проблему своїми руками.

nBook
Додати коментар