Як створити точку доступу Wi-Fi на Windows 7 – покрокова інструкція

Створення точки доступу Wi-Fi на операційних системах сімейства Windows підпорядковується ряду правил, яких потрібно дотримуватися. Найважливіші з них будуть представлені у цій статті.

Як створити точку доступу Wi-Fi на Windows 7 - покрокова інструкція

Що таке Wi-Fi

Це технологія бездротової передачі, що працює на основі стандартів IEEE 802.11.

За допомогою цієї технології можна користуватися інтернетом одночасно на декількох пристроях. Передавач у своїй грає роль джерела, що й роздає інтернет різні гаджети. Наприклад, це може бути Wi-Fi роутер, модем, приєднаний до стаціонарного комп'ютера або ноутбука.

Що таке точка доступу

З виходом операційної системи Віндовс 7 у користувачів ПК з'явилася можливість створити, налаштувати та увімкнути віртуальну точку доступу вай-фай.

Простіше кажучи, операційна система створює віртуальний адаптер, який ділиться мережею з іншими пристроями. Назва створеної точки доступу відображається на різних гаджетах, у яких є вбудований модуль вай-фай. Для виходу в глобальну мережу залишиться лише підключитися до цього з'єднання, ввівши спеціальний пароль, якщо захист встановлено.

Зверніть увагу! Якщо Wi-Fi роутер підключений до ноутбука, і з ним синхронізуються інші пристрої бездротової мережі, то ПК у ситуації виступає у ролі репітера, тобто. є підсилювачем сигналу.

Що потрібно для створення точки доступу

Якщо користувач має бажання роздавати інтернет зі свого ноутбука на інші прилади, йому знадобиться:

 • Сам комп'ютер. Якщо йдеться про стаціонарний комп'ютер, то спочатку потрібно буде підключити до нього Wi-Fi адаптер. Вони бувають як внутрішніми, і зовнішніми. Ноутбуки спочатку оснащені таким пристроєм, до них нічого не потрібно докуповувати.
 • Інтернет. На ПК повинен бути інтернет, який він і буде роздавати. Для цього користувачеві потрібно вибрати відповідного провайдера, укласти з ним договір на надання послуг, а також підключити до комп'ютера потрібне обладнання. Зручніше використовувати звичайний провід, що вставляється безпосередньо в роз'єм LAN на платі PC.
 • Wi-Fi маршрутизатор. Це пристрій, який роздаватиме інтернет, а також забезпечуватиме їм ПК при необхідності.
 • Драйвер на мережевий адаптер. Його можна завантажити з офіційного сайту виробника материнської плати та встановити за кілька хвилин.

Важливо! Ноутбук можна перетворити на точку доступу, тобто. передати пристрої функції роутера.

Як створити точку доступу Wi-Fi на Windows 7 - покрокова інструкція

Як настроїти точку доступу Wi-Fi на Windows 7: покрокова інструкція

Існує кілька способів виконання поставленого завдання. Однак у рамках цієї статті доцільніше розглянути лише найпоширеніші та найпростіші з них.

Налаштування стандартними засобами операційної системи

Цей метод передбачає дотримання наступного алгоритму дій:

 1. Забезпечити комп'ютер інтернетом безпосередньо. Як і говорилося вище, це можна зробити, встромивши кабель від інтернет-провайдера в роз'єм LAN на материнській платі ПК.
 2. У нижньому правому куті екрана, на панелі завдань знайти значок монітора і клікнути по ньому правою клавішею маніпулятора.
 3. У контекстному меню натиснути на рядок «Центр управління мережами та загальним доступом».
 4. У наступному вікні вибрати варіант “Налаштування нового підключення або мережі”, клацнувши по ньому ЛКМ.
 5. Вибрати потрібний варіант підключення із представленого списку. В даному випадку потрібно виділити рядок «Налаштування бездротової мережі» комп'ютер-комп'ютер, а потім топнути по «Далі».
 6. У наступному вікні необхідно дати точці доступу назву, а також вигадати пароль для підключення. Тут можна задати будь-які параметри на власний розсуд.
 7. Поставити галочку навпроти рядка “Зберегти параметри цієї мережі”, щоб надалі більше не вказувати їх.
 8. Повторно клацнути по іконці монітора на панелі завдань і натиснути на створене підключення правою клавішею маніпулятора.
 9. Перейти до «Властивості точки доступу».
 10. У невеликому вікні перейти на вкладку «Доступ».
 11. Поставити галочку в розділі “Дозволити доступ іншим користувачам”, після чого натиснути ОК та закрити меню властивостей.

Додаткова інформація! Розглянутий вище спосіб, що відповідає на питання: як створити точку доступу Wi-Fi на Windows 7, вважається найпростішим і найшвидшим. Щоб інтернет лунав постійно, необхідно завжди підтримувати дротове підключення.

Як створити точку доступу Wi-Fi на Windows 7 - покрокова інструкція

Налаштування через командний рядок

Для здійснення даної процедури на сімці потрібно діяти таким чином:

 • відкрити меню «Пуск» та прописати в пошуковій системі «CMD»;
 • клацнути ПКМ за назвою знайденого класичного застосування системи та в контекстному меню вибрати «Запуск від імені адміністратора», щоб надати програмі більше прав для роботи;
 • у рядок з миготливим курсором потрібно вбити команду “netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=”help-wifi.com” key=”” keyUsage=persistent”, після чого натиснути “Enter” для підтвердження. Замість лапок у коді вказується пароль для синхронізації;
 • прописати ще одну команду “netsh wlan start hostednetwork”, яка створить віртуальний вай-фай адаптер. Після цього ноутбук або стаціонарний комп'ютер почне ділитись інтернетом з іншими пристроями.

Надалі через командний рядок користувач ПК зможе відключати або запускати точку доступу у вигляді спеціальних команд. Однак щоразу вводити їх довго та незручно. Тому підключатися до з'єднання зручніше через іконку в трейній панелі завдань.

Як створити точку доступу Wi-Fi на Windows 7 - покрокова інструкція

Як автоматично підключатися до Wi-Fi з'єднання

Щоб щоразу після включення ноутбука на ОС Віндовс сім не робити дії з підключення точки доступу Wi-Fi, потрібно виконати ряд маніпуляцій:

 • запустити “Блокнот”. Ця стандартна програма, вона є на всіх версіях Windows;
 • у вікні програми прописати “netsh wlan start hostednetwork” та зберегти файл у форматі “.bat”. Після цього на робочому столі з'явиться відповідний ярлик;
 • Тепер, щоб запустити вай-фай з'єднання, достатньо відкрити цей ярлик. Таким чином, використовувати командний рядок не доведеться.

Зверніть увагу! Якщо всі дії виконані правильно, то створена іконка Блокнота повинна мати значок у вигляді шестерень.

Як створити точку доступу Wi-Fi на Windows 7 - покрокова інструкція

Що робити, якщо точка доступу не працює

При створенні бездротового з'єднання на ноутбуках з Windows 7 може виникнути низка труднощів, які призведуть до непрацездатності технології. Якщо точка доступу Wi-Fi Windows 7 не запускається, рекомендується діяти так:

 • вимкнути встановлений антивірус або стандартний захисник Windows. Іноді подібне ПЗ блокує роботу інтернету на ПК;
 • перевірити комп'ютер на наявність вірусів, скориставшись спеціалізованими утилітами чи комплексним антивірусом;
 • перевірити коректність введених даних під час настроювання та створення Wi-Fi з'єднання. У більшості випадків мережа не запускається саме через введення неправильної інформації в процесі налаштування підключення;
 • переконатися, що мережевий адаптер функціонує нормально. Якщо поруч із назвою цього елемента в Диспетчері пристроїв стоїть знак вигуку, варто оновити драйвер;
 • перевірити роботу інтернету безпосередньо. Можливо, зараз на лінії ведуться профілактичні або ремонтні роботи, через які Wi-Fi з'єднання не функціонує. Щоб відкинути це, треба зв'язатися з провайдером інтернету;
 • перезавантажити комп'ютер. Також може статися короткочасний системний збій, який вирішується після перезапуску ПК.

Таким чином, створення точки доступу Wi-Fi на Windows 7 здійснюється за кілька кроків, кожен з яких потрібно уважно вивчити. Для створення бездротового з'єднання зручніше використати ноутбук, т.к. портативний ПК має вбудований модуль вай-фай.

nBook
Додати коментар