Як сканувати файли APK, щоб перевірити, чи є в них вірус

Як сканувати файли APK, щоб перевірити, чи є в них вірус

Іноді ми хочемо встановити програми, яких немає у Play Store. Одна з ключових особливостей Android – можливість завантажувати програми зі сторонніх джерел. Ви можете завантажувати apk-файли з різних джерел та встановлювати їх на свій пристрій.

Зазвичай Android блокує встановлення всіх сторонніх програм з міркувань безпеки. Проте ви можете завантажувати файли Apk на Android, увімкнувши “Невідомі джерела”. Фактична проблема зі стороннім програмою полягає в тому, що ви ніколи не дізнаєтеся, безпечний файл чи ні.

Перед завантаженням будь-якого файлу Apk на Android завжди краще спочатку відсканувати його. Сканування за допомогою онлайн-сканера вірусів гарантує, що файли, які ви збираєтеся завантажувати зі сторонніх джерел, не містять нічого небезпечного.

Отже, якщо ви шукаєте способи сканування файлів Apk, щоб перевірити, чи є вірус, ви читаєте правильне керівництво. У цій статті ми поділимося покроковим посібником про те, як сканувати файли Apk перед інсталяцією.

1. Використання VirusTotal

VirusTotal – це онлайн-сканер вірусів, який сканує файли, що зберігаються на вашому пристрої. Оскільки це онлайн-сканер, він не потребує встановлення.

У випадку з файлом Apk VirusTotal може допомогти виявити всі види вірусів та шкідливих програм, які є у файлі Apk.

Як сканувати файли APK, щоб перевірити, чи є в них вірус

Ще одна хороша річ у VirusTotal – це те, що він є повністю безкоштовним. Вам навіть не потрібно створювати обліковий запис, щоб користуватися службою безпеки.

Сервіс також досить простий у використанні: завантажте файл Apk і почнеться сканування автоматично. Якщо сервіс виявить якесь шкідливе ПЗ, він негайно повідомить вас про це.

Як сканувати файли APK, щоб перевірити, чи є в них вірус

Крім того, ви можете встановити програму VirusTotal Mobile для Android з магазину Google Play. Також варто відзначити, що програма VirusTotal Mobile для Android абсолютно безкоштовна.

2. Використання MetaDefender

MetaDefender – ще один найкращий онлайн-сканер вірусів, який ви можете розглянути. Вам потрібно завантажити файл Apk в MetaDefender, і кілька антивірусних двигунів просканують ваш файл.

Як сканувати файли APK, щоб перевірити, чи є в них вірус

Порівняно з VirusTotal сканування MetaDefender виконується швидше. Хоча можна сканувати файли прямо зі смартфона Android, використання веб-сайту MetaDefender з ПК трохи зручніше.

Найкраще в MetaDefender це те, що він може сканувати практично все, включаючи URL-адреси, файли Apk, IP-адресу і багато іншого.

Отже, це дві найкращі служби для сканування файлів Apk. Якщо у вас є якісь питання з цього приводу, будь ласка, ставте їх у коментарях.

nBook
Додати коментар