Як роздавати інтернет з телефону без обмежень

Пристрій сучасних мобільних телефонів передбачає наявність апаратного модуля, що дозволяє поділитися інтернет-трафіком та розподілити його на інші пристрої, наприклад, на інший смартфон, ноутбук чи персональний комп'ютер. Однак лише небагато користувачів знають про цю цікаву опцію. Мовою найпросунутіших ця дія називається «роздавати інтернет». Але, незважаючи на теоретичну можливість такої дії, на практиці вона здійснюється далеко не завжди. І на це є багато причин.

Чому не лунає інтернет зі смартфона

Як роздавати інтернет з телефону без обмежень

Не всі знають, як роздавати інтернет з телефону без обмежень. Найчастіше користувач, який вирішив вперше застосувати цю опцію, стикається з різними труднощами. Найпоширеніші причини полягають у наступному:

 • низька швидкість інтернету;
 • неправильно виконані налаштування;
 • заборона роздачі трафіку, введений стільниковим оператором.

Останній випадок є найскладнішою проблемою. Оператори стільникового зв'язку забороняють користувачам розподіляти трафік на інші пристрої, оскільки такі дії клієнта не є вигідними для провайдерів.

Зверніть увагу! Є багато способів обійти заборону оператора і при цьому не порушити користувальницьку угоду.

Також однією з найпоширеніших причин виникнення проблем із роздачею є банальне навантаження мережі. Це явище тимчасове, тому в такому разі слід просто зачекати. У віддалених районах бувають також ситуації періодичних перебоїв зі зв'язком, що суттєво ускладнюють роздачу.

Як роздавати інтернет з телефону без обмежень

Як роздавати безлімітний інтернет

Безлімітний інтернет з роздачею Wi-Fi має багато переваг. Використання цієї функції дозволяє рівномірно розподілити трафік на кілька мобільних або стаціонарних пристроїв. Але не всі знають, як можна обійти обмеження роздачі інтернету. Для цього користувачеві потрібно:

 1. Зайти в меню “Налаштування” смартфона.
 2. Знайти пункти «Модем» та «Точка доступу».
 3. Знайти перемикач, що активує режим модему.
 4. Помістити цей перемикач у положення “Увімк.”.

Після цього мобільний пристрій зможе грати роль роутера, що дозволяє доступ до послуг конкретного інтернет-провайдера інших пристроїв.

Зверніть увагу! Розподілити трафік вийде лише на ті пристрої, які підтримують послугу Wi-Fi, і лише в тому випадку, якщо модуль Wi-Fi увімкнено.

Перш ніж виконувати операцію, необхідно переконатися в наявності мобільного трафіку на телефоні. Якщо мобільний трафік, що надається оператором, близький до нуля, виконати цю маніпуляцію не вийде. У цьому випадку для успішного проведення операції необхідно поповнити баланс телефону та виконати всі дії щодо отримання нового пакета мобільного трафіку. Конкретний алгоритм дій залежить від правил, встановлених стільниковим оператором. У деяких випадках новий пакет трафіку надається автоматично після поповнення балансу рахунку стільникового телефону.

Що робити, якщо немає роздачі через створену точку доступу

Іноді відбувається так, що через новостворену точку доступу роздача не здійснюється. Щоб вирішити цю проблему, можна спробувати:

 • перезавантажити мобільний пристрій;
 • вибрати нову точку доступу;
 • наново здійснити роздачу.

Найчастіше проблема вирішується. Однак слід пам'ятати, що в сільській місцевості, де погане з'єднання з інтернетом, система може не розпізнавати точку доступу протягом тривалого часу. При переїзді в зону міста проблема вирішиться сама по собі без додаткових налаштувань.

Як роздавати інтернет з телефону без обмежень

 

Налаштування TTL для роздачі інтернету

TTL – це найбільша кількість переходів даних з одного пристрою на інший. Встановлене обмеження ускладнює роздачу трафіку. Щоб вирішити цю проблему, необхідно лише підняти значення TTL. Зробити це можна вручну, виконавши відповідні опції.

Зміна значення на смартфоні Android

Щоб змінити налаштування TTL на телефоні з операційною системою Андроїд, необхідно:

 1. Зайти до магазину Google Play.
 2. Завантажити спеціальний додаток Terminal Emulator (завантаження абсолютно безкоштовне).
 3. Відкрити командну консоль, у ній з'явиться поточне значення TTL.
 4. Змінити значення.

Після цього потрібно обов'язково перезавантажити телефон. Значення зміниться та роздача стане можливою.

Перед тим як роздати інтернет без обмежень з телефону на комп'ютер, користувач повинен змінити налаштування як на смартфоні, так і на ПК або планшеті, інакше виконати операцію не вдасться. Необхідно правильно налаштувати TTL, щоб усунути обмеження на роздачу та швидкість, які можуть виникати при користуванні безлімітними тарифами мобільного інтернету.

Зміна значення Windows

Щоб змінити параметри TTL на стаціонарному комп'ютері, необхідно викликати меню «Виконати», далі задати операцію «Redigit». Після цього користувачеві треба зайти в меню “Default TTL” і змінити налаштування TTL, виконане за замовчуванням. Головне – не забути зберегти задані налаштування, інакше потім доведеться виконувати всі маніпуляції наново.

Зверніть увагу! Коли всі налаштування збережені, смартфон потрібно вимкнути та перезавантажити.

Як обійти заборону на роздачу інтернету

Щоб обійти заборону на роздачу інтернету з мобільного пристрою, користувачеві слід розпочати із зміни TTL-налаштувань. Як правило, цей спосіб спрацьовує одразу. Однак є й інші методи, наприклад, обійти введену оператором стільникового зв'язку заборону на торренти. Для цього користувачеві необхідно:

 1. Відкрити програму на стаціонарному пристрої (комп'ютері або ноутбуку).
 2. Зайти до налаштувань.
 3. Вибрати в налаштуваннях опцію “Bit Torrent”.
 4. Активізувати розділ шифрування.
 5. Забрати галку з UPD трекера.
 6. Зберегти зміни.

Після цього необхідно перезавантажити комп'ютер та спробувати знову роздати інтернет із телефону. Зазвичай, цей спосіб працює. Також після цього може збільшитися швидкість інтернету, тому легко завантажуватиме файли з програми-обмінника.

Як роздавати інтернет з телефону без обмежень

Чому погано роздає інтернет низька швидкість

Іноді безлімітна роздача інтернету суттєво ускладнюється низькою швидкістю роботи сервера. Головне – з'ясувати, чому так відбувається. Низька швидкість може бути пов'язана із забороною стільникового оператора або неправильними налаштуваннями TTL. Якщо планується користуватися лише соціальними мережами, це зазвичай не створює проблеми. Але в тому випадку, коли користувач хоче грати в ігри та переглядати фільми, це може суттєво ускладнити користування трафіком. Необхідно мати на увазі, що є інші причини зниження швидкості, не пов'язані із забороною.

Як роздавати інтернет з телефону без обмежень

Найчастіше низька швидкість пов'язана з банальним навантаженням мережі. Це особливо часто відбувається у вихідні та святкові дні. Але може бути ще одна важлива причина – у телефону переповнена пам'ять. Щоб запобігти такій ситуації, рекомендується ввімкнути автоматичне очищення пам'яті.

Чи може оператор навмисно занижувати тариф

Перед тим, як роздати безлімітний інтернет, необхідно уточнити всі важливі моменти, пов'язані з тарифікацією послуг зв'язку на смартфоні. Навмисне зниження тарифу та швидкості оператором проводиться для того, щоб користувач не зміг скористатися функцією роздачі. Це відбувається дуже часто, головним чином безлімітних тарифів.

Зверніть увагу! Дуже часто на зниження швидкості інтернету та обмеження на його роздачу скаржаться клієнти мобільного оператора МТС.

Щоб зрозуміти, чому стільниковим операторам невигідний процес роздачі, можна розглянути один із популярних безлімітних тарифів МТС під назвою «Безлімітище». За 300-500 рублів на місяць користувач отримує практично необмежений час користування інтернетом. Є можливість вільного доступу до мережі з будь-якого регіону без обмежень тарифікації за безліміту. Також додатково клієнт отримує 300-500 СМС та стільки ж дзвінків на МТС у рідному регіоні. На перший погляд, надавати послуги зв'язку у такому обсязі оператору не вигідно. Але насправді, якщо уважно почитати договір, можна знайти додаток – написи дрібним шрифтом. Вони говорять про таке:

 • при знаходженні клієнта в іншому регіоні швидкість доступу до Інтернету автоматично зменшується до мінімуму;
 • при завантаженні торентів швидкість також автоматично зменшується до мінімуму;
 • на роздачу мобільного трафіку запроваджується обмеження.

Таким чином, оператор навмисно занижує ціну на свій безлімітний тариф, який надається користувачеві, але при цьому вводить цілу низку обмежень і залишає за собою право в деяких випадках зменшувати швидкість інтернету.

Тому, якщо користувач хоче використовувати смартфон як модем, можливо, варто вибрати інші тарифи – не безлімітні. У цьому випадку оператори більш лояльно ставляться до роздачі трафіку і не створюють додаткових заборон, що заважають цьому процесу. Такі тарифи, наприклад, мають оператори стільникового зв'язку «Білайн» і «Теле 2». «Мегафон», як і МТС, негативно ставиться до роздачі трафіку, тому активно створює перешкоди для користувачів, які бажають ділитися інтернетом.

Додатково на вибір тарифу можна проконсультуватися у службі технічної підтримки. Але перед тим, як роздачу інтернету відключити, слід перевірити, скільки грошей зняли за користування цією опцією. За будь-яких необґрунтованих маніпуляцій з тарифами (наприклад, взяли занадто велику плату за інтернет за останній місяць) необхідно роздрукувати деталізацію витрат на зв'язок за конкретний період часу та звернутися до постачальника стільникового зв'язку зі скаргою (претензією).

Зверніть увагу! У претензії слід обов'язково вказати точний період, протягом якого послуги зв'язку надавалися за новою ціною без попередження користувача.

При роздачі інтернету зі смартфона у недосвідченого користувача може виникнути багато проблем. Але, якщо пристосуватися і навчитися це робити, функція може бути дуже корисною. За будь-яких питань варто проконсультуватися зі службою технічної підтримки стільникового оператора. Для уточнення можливості заниження тарифу рекомендується замовити деталізацію витрат за стільниковий зв'язок із протоколом усіх наданих послуг та уважно вивчити позицію «інтернет».

nBook
Додати коментар