Як роздати вай-фай з ноутбука Віндовс 10

Якщо з'явилася необхідність роздачі вай-фай, в першу чергу потрібно дізнатися про можливості персонального пристрою передачі даних по конкретній мережі, а вже після наслідування керівництва, щоб налаштувати його. У статті описані основні способи, як роздати вай-фай з ноутбука Віндовс 10, 7, 8 та XP, а також варіанти вирішення проблем, які можуть виникнути під час виконання поставленого завдання.

Як роздати вай-фай з ноутбука Віндовс 10

Як визначити, чи можна Wi-Fi роздавати з ноутбука на Windows чи ні

Щоб визначити можливість роздачі Wi-Fi на операційній системі Windows, необхідно відкрити командний рядок (надалі – КС), використовуючи ім'я адміністратора, і написати в ньому Netsh Wlan Show Drivers.

У вікні відкриється інформація про модем Wi-Fi, який встановлений на ноутбуці, а також технології, що підтримує система. Необхідно ознайомитись із пунктом «Підтримка розміщеної мережі», яка англійською мовою називатиметься Hosted Network. Якщо там висвітиться – «так», то роздати вай-фай не важко.

Якщо з'явиться напис про відсутність Wi-Fi, роутер не оновлений. Потрібно завантажити прошивку, скориставшись офіційним веб-сайтом виробника. Закінчивши операцію з оновлення програмного забезпечення, можна повторити перевірку і вже далі переходити до наступних дій для роздачі Wi-Fi з ноуту.

Важливо! Категорично заборонено використовувати піратські сайти для пошуку програмного забезпечення. Інакше є ризик занести на ноутбук вірус.

При певних ситуаціях можна спробувати відкачати драйвера до початкових налаштувань замість того, щоб завантажувати оновлення. Для цієї операції необхідно відкрити диспетчер пристроїв і у вікні «Властивості» знайти вкладку з драйверами, де натиснути на кнопку «Відкотити». Після виконання цих операцій потрібно перевірити підтримку мережі, оскільки за її відсутності подальші дії будуть безглузді.

Як створити Wi-Fi за допомогою ноутбука Windows 10

Є кілька способів, як роздати вай-фай з ноутбука Windows 10. Два з них – за допомогою стандартних утиліт, які не доведеться додатково встановлювати. А для виконання третьої операції доведеться завантажувати сторонню програму з Інтернету.

Як роздати вай-фай з ноутбука Віндовс 10

Використання можливостей Windows 10

Процедура роздачі Wi-Fi у цьому випадку є досить простою і не займе у користувача більше 10 хвилин. Для початку потрібно відкрити меню “Пуск”, де знайти розділ з параметрами. Після цього клацнути на вкладку «Мережа та інтернет», де вибрати «Мобільний хот-спот». Для активації потрібно натиснути на пункт мишкою.

Для роздачі вай-фай потрібно знайти розділ “Дозволити використання” та активувати хот-спот повзунком (включити його). Якщо на комп'ютері відразу кілька інтернет-підключень, необхідно вибрати Ethernet, інші мережі не варто чіпати.

Ім'я створюваного Wi-Fi і пароль для доступу можна самостійно змінити, якщо активувати однойменну кнопку на сторінці. Також користувачі отримують можливість вмикати дану точку віддалено за допомогою з'єднання Bluetooth. Якщо ця функція стане в нагоді, можна її протестувати, але зазвичай нею не користуються. На цьому налаштування Wi-Fi для Віндовс 10 завершено, тепер ноутбук стабільно роздає активну мережу.

Зверніть увагу! Якщо все зроблено правильно, то у вікні «Мобільний хот-спот» має з'явитись повідомлення про те, що пристрій готовий до роздачі.

Через командний рядок

Щоб мати можливість роздати інтернет з ноутбука Windows 10 Wi-Fi, необхідно активувати командний рядок, як це було вказано на початку матеріалу. Цього разу потрібно ввести наступну команду, щоб роздати вай-фай з Віндовс 10: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=remontka key=secretpassword.

Слово «remontka» означає ім'я створюваної мережі, яке користувач бажає ввести для бездротового підключення. Вписати його потрібно без використання прогалин. Замість secretpassword треба вигадати новий пароль для Wi-Fi (більше 8 символів без використання кирилиці).

Важливо! Не слід забувати, що у кожному випадку використовується ім'я адміністратора (ІА).

Як тільки початкові налаштування будуть завершені, треба ввести код старту “netsh wlan start hostednetwork”. На ноуті має з'явитися напис, що мережа успішно працює. Wi-Fi повністю готовий для підключення інших пристроїв, але доступ до інтернету буде недоступний.

Як роздати вай-фай з ноутбука Віндовс 10

Якщо на екрані монітора спочатку з'явилося одне повідомлення про наявність підтримки обладнання, а потім друге про неможливість запуску мережі, то адаптер Wi-Fi доведеться деактивувати в диспетчері пристроїв, а потім знову його запустити. Другий варіант – видалити адаптер все в тому ж вікні, а потім оновити конфігурацію ноутбука.

Бажано використовувати перший спосіб, оскільки з ним виникає менше плутанини у недосвідчених користувачів. Якщо попередні дії не принесли результатів, можна в диспетчері пристроїв відобразити приховані піктограми через вкладку Вигляд. Необхідно перейти в «Мережні адаптери» та знайти Microsoft Hosted Network Virtual Adapter, щоб активувати його. Потім натиснути кнопку “Задіяти”.

Щоб з'явився доступ до інтернету, потрібно:

 1. Зайти в меню «Пуск», клацнувши правою клавішею, вибрати розділ «Мережні підключення».
 2. Там має бути пункт «Інтернет з'єднання», потрібно натиснути на ньому, щоб відкрити меню властивостей.
 3. Знайти вкладку “Доступ”.
 4. Активувати пункт «Дозволити іншим користувачам мережі…».
 5. Застосувати нові налаштування.

Увага! Якщо у відкритому вікні з'явиться список підключень, які можна використовувати для домашньої мережі, потрібно вибрати найновіше (бездротове, яке було створено щойно).

Якщо користувач не припустився помилок при проведенні операції, у нього з'явиться доступ до інтернету через Wi-Fi зв'язок. Зупинити Wi-Fi можна, якщо в КС, ввести команду netsh wlan stop hosted network і натиснути Enter.

Через сторонні програми

Якщо немає можливості використовувати вищеописані стандартні способи створення роздачі вай-фай із ноутбука, користувачеві доведеться завантажувати сторонні програми. Найзручніша і найпростіша – Wi-Fi Hotspot Creator. В інтернеті можна знайти також величезну кількість інших програм, які працюватимуть за схожим принципом:

 1. Завантажити утиліту і запустити її на ноутбуці.
 2. У полі Wi-Fi необхідно ввести ім'я мережі (будь-яке).
 3. Password – задати код із будь-яких 8 символів.
 4. Далі вибрати підключення за допомогою меню Network Card.
 5. Використовуючи вкладку Max Guests, можна обмежити кількість користувачів, які підключатимуться до ноутбука.

Налаштування завершено, тепер можна натиснути “Старт” і включити роздачу Wi-Fi.

Як роздати вай-фай з ноутбука Віндовс 10

Інші програми, які можна використовувати:

 • Virtual Router Plus. Програмою дуже легко користуватись, оскільки головне меню максимально просте. Після активації з'явиться вікно з трьома вкладками: введення імені, пароля та вибору потрібної мережі. Після заповнення кожного пункту залишається лише запустити програму, натиснувши на нижню клавішу.
 • Connectify – це платна програма, але можна скористатися обмеженими можливостями для роздачі вай-фай. Після запуску потрібно діяти за стандартною схемою: ввести пароль (ім'я можна змінити лише в оплаченій версії) та вибрати мережу. Після заповнення даних слід запустити утиліту, натиснувши клавішу Start hot-spot.
 • MyPublicWiFi також підходить для швидкого створення роздачі вай-фай. Через утиліту користувач зможе контролювати кількість підключень до створеної мережі та при необхідності блокувати зайві підключення.

Завантаження сторонніх програм з неперевірених джерел може призвести до проблем у роботі ноутбука. Щоб уникнути цього, бажано встановити антивірус.

Зверніть увагу! Встановлення захисту може призвести до збоїв у запуску програм. Якщо користувач впевнений у програмі і не боїться безпеки ноутбука, то антивірус можна призупинити.

Як роздати Wi-Fi на старих версіях Windows

На ОС трьох видів використається схожа схема роботи.

Як роздати вай-фай з ноутбука Віндовс 7

Щоб створити роздачу Wi-Fi, треба:

 1. Зайти в меню “Пуск” і прописати в командному рядку “cmd”.
 2. Клацнути ПКМ на cmd.exe, щоб запустити утиліту від імені адміністратора.
 3. Далі вставити команду “netsh wlan set hosted network mode = allow ssid = “help-wifi-com” key = “12345678” keyUsage = persistent”.

“help-wifi-com” означає назву мережі, цифрові значення – це пароль, який необхідно самостійно ввести для подальшої експлуатації. Пароль та ім'я мережі можна поміняти на будь-яке, але цифр має бути не менше 8 (для пароля). Для запуску треба вбити “netsh wlan start hostednetwork”.

Зверніть увагу! Після вставки в КС не можна забувати натискати на Enter.

Тепер сторонні пристрої можна підключати до ноутбука за вай-фай, але доступ до інтернету відсутній, оскільки налаштування проведено все ще не повністю. Потрібно виконати такі дії:

 1. Клацніть по значку інтернету.
 2. Перейти до центру управління мережами.
 3. Клацніть на зміни параметрів адаптера (ліворуч екрана).
 4. Клікнути ПКМ за тим значком інтернету, який підключений до ноутбука, вибрати «Властивості».
 5. Перейти до «Доступу», натиснути всі галочки, клацнути на «Бездротове підключення по мережі».
 6. Натиснути “Ок”.
 7. Перезавантажити комп. Далі вбити команду “netsh wlan start hostednetwork”.

Тепер ноут роздаватиме вай-фай з доступом до мережі.

Роздача Wi-Fi з ноутбука Windows 8

Як роздати вай-фай з ноутбука Віндовс 10

Потрібна КС (Windows+x) для подальших маніпуляцій з вай-фай. Щоб створити мережу, потрібно ввести команду “netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=My_virtual_WiFi key=12345678 keyUsage=persistent”. Рядки “ssid” і “key” поміняти прямо в КС – це ім'я та пароль, відповідно. Кожен із параметрів потрібно змінити самому.

Для запуску мережі має бути введена команда “netsh wlan start hostednetwork”. Для зупинки роздачі слід продублювати команду, але змінити start на stop. Вся операція займе не більше ніж хвилину.

Як створити роздачу Wi-Fi на Windows XP

Послідовність дій:

 1. Активувати меню “Пуск”.
 2. Знайти панель керування.
 3. Вибрати “Майстер бездротової мережі”.
 4. Натиснути у вікні «Далі» і поставити галочку на вкладці з установкою мережі (йдеться про з'єднання без дроту).
 5. Вибрати назву особистої мережі та WPA шифрування (нижня графа). Також натисніть значення ключа в ручному режимі.
 6. У вікні можна самостійно задати ключ безпеки.
 7. Перейти вперед, встановити ключ для мережі.
 8. Використовувати потрібно виключно режим Wi-Fi (його потрібно вибрати вже на наступній вкладці, перейшовши далі в налаштуваннях).

Тепер можна закрити вікна з налаштуваннями та переходити до підключення сторонніх пристроїв через Wi-Fi.

Опис можливих проблем при роздачі Wi-Fi на Windows та способи вирішення

Як роздати вай-фай з ноутбука Віндовс 10

При виконанні операції з роздачі вай-фай з ноутбука може виникнути лише одна проблема, яка має кілька причин – неможливість створення нової мережі для роздачі. Для усунення проблеми існує кілька варіантів:

 • Для початку Wi-Fi потрібно зовсім вимкнути, а потім і інтернет-з'єднання. Далі потрібно заново запустити все в такому самому порядку, який дуже важливий.
 • Як тільки мережа Wi-Fi буде створена, необхідно переконатися, що нове бездротове підключення активне, клацнути правою кнопкою миші по ньому та активувати вкладку «Деталі». У вікні має бути маска підмережі та адреса ipv4. Якщо дані відсутні на відкритій сторінці, можна вписати їх вручну: 192.168.173.1 (або – 5). Маска підмережі: 255. 255.255.0.
 • Користувачі часом працюють неправильно з мережами – дають доступ не для підключення. Для з'єднання потрібно вводити ім'я, яке використовується для підключення до інтернету. Наприклад, якщо на ноутбуці вже встановлено підключення по локальній мережі, а для інтернету потрібно запустити “Ростелеком”, то загальний доступ слід надавати саме для останнього варіанту.
 • Користувач може зіткнутися з проблемою через встановлений антивірус. Справа у фаєрволах, які блокують вихід у мережу. Щоб зрозуміти, чи полягає проблема, потрібно деактивувати антивірус. Якщо проблема не зникла, доведеться шукати інші несправності, пов'язані із системою роздачі вай-фай.

За допомогою простих процедур можна перетворити ноутбук на точку доступу для сторонніх пристроїв. Функція мобільного хот-споту буде корисна, якщо вдома немає роутера, а гостям потрібен Wi-Fi або хочеться поділитися інтернетом з друзями, сидячи в кафе.

nBook
Додати коментар