Як роздати інтернет з телефону на роутер через Wifi

Життя сучасної людини без інтернету втрачає свої барви. Адже він необхідний не тільки для роботи та пошуку корисної інформації, але також для розваг, спілкування з друзями та знайомими. Мабуть, практично не знайдеться у світі людей, котрі хоч раз не користувалися б ним.

Як роздати інтернет з телефону на роутер через Wifi

Чи роутер може приймати Wi-Fi з телефону

Головний елемент, що дозволяє отримати доступ до інтернету вдома, це роутер. Він став таким же необхідним для комфортного життя пристроєм, як холодильник з пральною машиною. Проте виникають ситуації, коли вона не працює. Або його зовсім немає, а доступ до інтернету на комп'ютері або ноутбуку потрібен зараз.

Раніше така проблема була нерозв'язною. Але завдяки сучасним технологіям питання можна вирішити досить швидко. Роль модему може зіграти навіть смартфон, якщо він має необхідну функцію. Він може роздавати інтернет як за допомогою бездротового з'єднання, так і через кабель USB. Такий варіант використання власного мобільного телефону як модем для підключення до інтернету дуже зручний і економічний. Особливо якщо на смартфоні підключений безлімітний інтернет. Головне знати, як роздати інтернет із телефону на роутер через Wi-Fi. Усі тонкощі та нюанси варто розглянути докладніше.

На запитання, чи можлива роздача мобільного інтернету через роутер, можна однозначно відповісти, що так. Проте тут, як і будь-яких інших випадках, є свої тонкощі. Більшість сучасних смартфонів мають функцію модему. Достатньо лише зайти в налаштування та створити точку доступу. Тоді підключити до Wi-Fi можна буде будь-які інші пристрої з можливістю бездротового з'єднання (наприклад, планшет).

Разом з тим, не кожен із них здатний приймати Wi-Fi з телефону. Програмне забезпечення більш старих пристроїв у поодиноких випадках дозволяє це зробити. Але сучасні моделі здебільшого мають таку можливість.

Важливо! Для того, щоб зрозуміти, чи роутер може приймати Wi-Fi з телефону, потрібно знати його модель, а також версію програмного забезпечення.

Як роздати інтернет з телефону на роутер через Wifi

Увімкнення точки доступу на смартфоні

Включити точку доступу телефону дуже просто. І саме з цього необхідно розпочинати роздачу інтернету, оскільки маршрутизатор налаштовується лише після її активації. Загалом, включення функції модему на різних видах телефонів практично не має важливих відмінностей:

 • насамперед потрібно зайти в налаштування телефону та знайти рядок «Мережа та інтернет»;
 • при вході до цього розділу слід знайти пункт «Точка доступу та модем». Саме тут потрібно виконати всі необхідні налаштування для роздачі;
 • потрібний рядок – “Точка доступу Wi-Fi”. При активації цього режиму буде надано можливість транслювати інтернет або бездротове з'єднання на інші пристрої;
 • у додаткових налаштуваннях необхідно підібрати пароль, а також назву точки доступу. Функція автоматичного вимкнення повинна бути вимкнена.

Важливо пам'ятати, що кожен телефон, який працює на платформі Android або ios, може мати свої особливості підключення такої функції. Крім цього, використання смартфона як роутера Wi-Fi може бути організовано й іншими альтернативними способами (наприклад, через спеціальний додаток). Однак налаштування в самому мобільному телефоні вважаються найпростішим і надійнішим способом роздачі.

Як підключити роутер до телефону для роздачі інтернету

Крім створення точки доступу на телефоні, його можна підключити до стаціонарного роутера, щоб доступ до інтернету був у будь-яких пристроїв, будь то комп'ютер, планшет або телевізор.

Зверніть увагу! Важливо розуміти, що для таких цілей найкраще використовувати тариф із безлімітним мобільним інтернетом. В іншому випадку таке підключення може бути занадто дорогим.

Як роздати інтернет з телефону на роутер через Wifi

Переважно , підключення телефону для роздачі інтернету можливе лише з сучасними пристроями, програмне забезпечення яких надає таку можливість. Тому інструкцію про те, як підключити роутер до телефону для роздачі інтернету, варто розглянути на прикладі трьох найпопулярніших моделей.

Цей виробник маршрутизаторів є найбільшим і найвідомішим. Саме тому більшість користувачів вибирають його для користування. Пристрої відрізняються високою якістю роботи та надійністю.

Процес підключення TP-Link дуже простий. Зробити це зможе будь-яка людина, яка навіть не має великого досвіду в цій галузі. Головне чітко дотримуватися встановленої інструкції:

 • у налаштуваннях необхідно знайти вкладку «Швидкі налаштування», щоб запустити «Майстер швидкого налаштування»;
 • необхідний режим роботи в цьому випадку – “Підсилювач Wi-Fi”;
 • Як тільки з'явиться список доступних підключень, потрібно вибрати точку доступу, створену на телефоні. Якщо його у списку немає, потрібно його оновити;
 • при підключенні ніяких налаштувань міняти не потрібно. Головне ввести у відповідний рядок пароль, який було встановлено на смартфоні.

Щоб пізніше від'єднатися від точки доступу, потрібно повернути установки до початкового стану.

Інтерфейс в налаштуваннях цього виробника є типовим. Підключення у цьому випадку практично ніколи не несе за собою якихось проблем. Все виконується максимально просто та швидко:

 • знайти рядок «Майстер бездротової мережі»;
 • підключитися в режимі “Клієнта” бездротової мережі;
 • вибрати потрібну точку доступу зі списку та ввести заданий пароль.

За бажанням можна встановити додаткові опції. Наприклад, встановити режим безпеки.

ZyXEL Keenetic

Користувачі роутерів цього виробника найчастіше стикаються із проблемами підключення телефону як точка доступу Wi-Fi internet. Однак якщо уважно вивчити інструкцію, то жодних питань не виникне:

 • всі налаштування підключення виконуються розділ «Network»;
 • необхідно зайти у вкладку Wireless LAN і зайти до WDS.

Подальші налаштування підключення до телефону виконуються аналогічно, як і з іншими роутерами. Необхідно вибрати точку доступу та ввести ключ безпеки.

Важливо! Головне – пропустити крок взаємодії з основним пристроєм. І тут їм виступає мобільник із правильно заданими параметрами.

Як роздати інтернет з телефону на роутер через Wi-Fi

Щоб зрозуміти, як роздати мобільний інтернет через роутер, необхідно заздалегідь визначити, який саме мобільний гаджет буде використовуватися як точка доступу. Для андроїда та айфону є суттєві відмінності.

Особливості налаштування смартфонів на Android

Налаштувати телефон на андроїді, наприклад, xiaomi або асус в якості точки доступу не складе жодних труднощів. Добре, що більшість мобільних пристроїв мають таку функцію. Тому системні засоби краще і найпростіше використовувати для таких цілей. Про те, як увімкнути точку доступу, написано вище.

Однак існують випадки, коли через налаштування увімкнути режим модему не виходить. І тоді на допомогу можуть прийти всілякі програми, створені для цього. На просторах інтернету їх багато, проте найкраще зарекомендували себе 2 з них:

 • PDANet+;
 • FoxFi.

Обидві програми добре підходять для роздачі інтернету з телефону на роутер та інші пристрої, тому їх можна поставити на пристрій. Проте вони мають суттєві мінуси. У їх налаштуваннях немає російської мови, а також встановлено ліміт використання програми, після якого модем відключається. Крім того, багато операторів зв'язку, наприклад, Білайн, не надають можливість використовувати мобільний інтернет у такий спосіб.

Особливості настроювання смартфонів на iOS

Режим модему на айфоні включається так само просто, як і на андроїді. Достатньо лише зробити деякі нехитрі налаштування. Однак є випадки, коли при першій спробі включити точку доступу, необхідний пункт відсутній. Це означає, що в телефоні не прописані необхідні установки оператора.

Зробити це можна вручну. Для цього потрібно зайти в налаштування стільникового зв'язку та вибрати мережу передачі даних. Внизу екрана буде розділ для налаштувань режиму модему.

Важливо! Щоб підключити функції модему, потрібно ввести ім'я користувача та пароль. У кожного оператора стільникового зв'язку свої дані.

Як роздати інтернет з телефону на роутер через Wifi

Конфігурування роутера

Незважаючи на простоту налаштування роутера, у деяких користувачів можуть виникнути проблеми з цим. Це пов'язано з тим, що будь-яке конфігурування, незалежно від моделі та виробника, здійснюється через веб-інтерфейс. Тому, перш ніж розпочати налаштування роутера, необхідно авторизуватися в меню.

Зверніть увагу! Як правило, всі необхідні дані знаходяться на наклейці роутера. Для входу можна скористатися будь-яким браузером, ввівши в адресному рядку потрібну адресу. Він також прописаний на самому пристрої знизу.

Підключення пристроїв до бездротової мережі

Після того, як всі налаштування були виконані успішно, точку доступу Wi-Fi на телефоні включено, і до неї вдалося підключити роутер, можна без проблем підключатися до Інтернету. Роутер у цьому випадку виступає підсилювачем Wi-Fi, який лунає з телефону.

Як роздати інтернет з телефону на роутер через Wifi

Загалом процес використання мобільного телефону для роздачі інтернету максимально простий і не вимагає певних знань. Однак, перш ніж приєднати телефон, важливо уважно вивчити озвучені інструкції, щоб унеможливити помилки.

nBook
Додати коментар