Як правильно підключити кабель.

Головною умовою для створення комунікаційної мережі є налаштування кабельної системи, яку складно зробити без використання спеціальної інтернет-розетки. Однак, перш ніж приєднати її, треба ознайомитися з її основними особливостями. Потрібно розібратися, що таке розетка, які види бувають і як їх правильно монтувати.

Як правильно підключити кабель.

Які бувають різновиди

Кожна людина, яка збирається в квартирі встановлювати такий виріб, має розібратися з основними видами конструкцій. Це допоможе зрозуміти, який саме тип розеток найкраще використовувати у тому чи іншому випадку.

Незважаючи на те, що існують різні типи розеток, вони виготовляються під роз'єм RJ-45. Це уніфікований стандарт для підключення мережевих маршрутизаторів або персональних комп'ютерів через пару з глобальною мережею. Саме за допомогою такого різновиду проводів і будується більшість сучасних локальних та інтернет-мереж.

Багато фахівців класифікують розетки за такими характеристиками:

 • За кількістю наявних роз'ємів. Багато хто вважає, що такі вироби можуть мати лише один вихід для з'єднання кабелю. Насправді існують одинарні, подвійні та потрійні моделі. В окремих випадках зустрічаються пристрої, оснащені 4-8 роз'ємами для підключення кількох роутерів або комп'ютерів.
 • За швидкістю передачі. Такі пристрої поділяються на кілька категорій, залежно від швидкості передачі даних. Рекомендується вибирати моделі шостої категорії. Вони здатні працювати на швидкості до 10 Гбіт/с.
 • За способом кріплення. Монтаж інтернет розеток може здійснюватися по-різному, залежно від типу пристроїв. Існують внутрішні моделі, які потрібно вбудовувати в стіну. Є ще накладні, які встановлюють на поверхні стін.

Важливо! Інтернет розетки можуть бути оснащені різними роз'ємами. Крім входу RJ-45, вони можуть мати інтерфейс USB.

Яка краще, настінна чи вбудована

Як правильно підключити кабель.

Багатьох людей, які найближчим часом збираються встановлювати у себе вдома мережеві розетки для підключення електроніки до Інтернету, цікавить, яку модель краще вибрати. Найчастіше виникають труднощі між вибором настінної чи вбудованої конструкції.

Підключати розетку вбудованого типу значно складніше. Справа в тому, що для її монтажу доведеться вирізати в поверхні стіни спеціальне вилучення під розетку, щоб її можна було помістити всередині. Найчастіше люди не хочуть таким займатися, тому що це досить копітка і до того ж сміттєва робота. Однак якщо виконати підключення вбудованої інтернет розетки якісно та акуратно, вона не буде впадати у вічі і ідеально впишеться в будь-який інтер'єр.

Як правильно підключити кабель.

Найбільш популярними вважаються накладні настінні розетки. Їх купують найчастіше, тому що їх легко встановлювати. Не доведеться займатися випилюванням стіни. Потрібно просто прикрутити пристрій до поверхні стінки. Це ідеальний варіант для людей, які вперше займаються встановленням розеток. Щоб її встановити, не потрібно мати ні теоретичних знань, ні практичних навичок.

Настінні та вбудовані інтернет-розетки використовуються не тільки в житлових приміщеннях. Досить часто їх встановлюють у серверних, офісах та навчальних аудиторіях. Також такі конструкції встановлюють в електронних бібліотеках та інтернет-клубах. Іноді їх можна побачити у майстернях, що займаються ремонтом комп'ютерів та іншої електроніки.

Схема підключення інтернет-кабелю за кольорами

Як правильно підключити кабель.

В установці мережної розетки допоможе схема підключення інтернет-кабелю за кольорами. З її допомогою можна розібратися з тим, куди має приєднуватись кожна з жил крученої пари. Варто зазначити, що така схема також використовується при ручному обтисканні кабелю RJ-45 та при установці пластикового конектора.

Виділяють два основні різновиди розпинувань проводів:

 • Пряма. Її необхідно використовувати, коли кабель безпосередньо використовуватиметься при підключенні до мережі кінцевих пристроїв. Це може бути комутатор, персональний комп'ютер, ноутбук чи телевізор.
 • Перехресна. Ця розпинування називається перехресною, оскільки вона застосовується лише у випадках, коли кінцеві пристрої треба підключати між собою. Часто вона використовується для організації локальної мережі.

При підключенні пристроїв до інтернет-розетки найчастіше використовуються дроти з першим типом розпинування.

Додаткова інформація! При використанні прямої схеми всі кольори повинні йти в наступному порядку: оранжево-білий, оранжевий, біло-зелений, синюватий, синій з білими смужками, зелений, біло-коричневий, коричневий.

При використанні перехресної схеми колірна послідовність залишається незмінною, але з незначними змінами. Зелені проводки міняються місцями із помаранчевими.

Встановлення інтернет-розетки своїми руками

Як правильно підключити кабель.

Бувають випадки, коли перед встановленням розетки людям доводиться простягати кручену пару в стінах. Найчастіше така необхідність виникає у мешканців новобудов.

Варто зазначити, що це досить непроста робота, яка потребує чимало зусиль. Найважче – зробити вручну в бетонній поверхні спеціальні канали для проведення дроту. Робити це треба акуратно, з використанням спеціальних пристроїв для виявлення електричної проводки.

При виконанні прокладання кабелю треба підготувати спецодяг:

 • ущільнений комбінезон;
 • головний убір для захисту волосся;
 • окуляри, щоб у вічі не потрапляв пил та будівельне сміття;
 • Рукавички будівельні.

Для штробування бетонних поверхонь можна скористатися такими інструментами:

 • бороздороб;
 • штроборіз;
 • штроборуб.

Важливо! Усі канали для прокладання кабелю треба обов'язково виконувати під прямим кутом.

Коли всі виїмки будуть зроблені, необхідно прокласти кабелю і зробити невелике виїмка в місці, де буде розетка. Після цього можна приєднати дроти до розетки та перевірити, чи вона функціонуватиме.

Якщо розетка не запрацює, треба переконатися, що все надійно з'єднане. Можливо, вона не працює через неправильне з'єднання проводів.

Установка клемника та монтаж накладки

Як правильно підключити кабель.

Після проведення перевірки працездатності розетки можна розпочинати фінальну частину установки пристрою. Спочатку необхідно залишок дротів сховати у виїмку та встановити клемник у зроблене для розетки гніздо. Коли його буде встановлено, необхідно обережно підкрутити його болтами, щоб надійно зафіксувати на поверхні. Грамотно змонтований клемник не повинен хитатися. Також із нього не повинні стирчати залишки проводки.

Після того, як клемник буде зафіксований у гнізді, необхідно повторно перевірити підключення. Наприклад, до розетки можна приєднати ноутбук і подивитися, чи заробив на ньому інтернет. Якщо його немає, доведеться перевіряти розпинування. Проводки може бути підключені над тій послідовності, що у результаті призводить до відсутності мережі. Ще одна поширена причина відсутності Інтернету – недотиснутий кабель. У такому разі доведеться просто надійніше підключити фіксатор.

Якщо перевірка була успішною та інтернет запрацював, можна рухатися далі. Треба підрізати всі жили, що виступають, і встановити поверх них спеціальну накладку. Вона монтується дуже легко. Потрібно просто покласти її поверх гнізда і придавити рукою до появи характерного клацання. Після цього встановлення розетки можна вважати повністю завершеним.

Інтернет-розетка – спеціальний пристрій, який використовується для підключення електроніки до Інтернету за допомогою кабелю RJ-45. Перед тим як підключити кабель до розетки, необхідно ознайомитися з основними нюансами монтажу конструкції, а також розібратися як це зробити самостійно в домашніх умовах.

nBook
Додати коментар