Як працює інтернет по оптоволоконному кабелю

Сьогодні багато людей у повсякденному житті користуються інтернетом. Існує багато різних варіантів підключення до глобальної мережі. Проте найбільшою популярністю користується оптоволоконний кабель для інтернету. Перш ніж скористатися, необхідно ознайомитися з описом його основних особливостей.

Як працює інтернет по оптоволоконному кабелю

Що таке оптоволоконний інтернет і чим він відрізняється від звичайного

Оптоволокно – найсучасніша технологія, за допомогою якої вдається організувати високошвидкісне з'єднання з мережею Internet. Варто відзначити, що сьогодні більшість провайдерів вважають за краще підключати саме оптоволоконний інтернет.

Провід з оптоволокна має низку переваг, серед яких можна виділити наступне:

 • Довговічність. Виготовляються такі кабелі з міцного матеріалу, тому вони надійно захищені від механічних пошкоджень.
 • Висока пропускна спроможність. Максимальна швидкість у оптоволокна становить 100 Гбіт на секунду. Цього достатньо для швидкого завантаження великих файлів.
 • Безпека. Використання оптоволоконних мереж дозволяє спеціальним програмам швидко виявляти несанкціонований доступом до інформації. Завдяки цьому вдається надійно захистити дані від зловмисників.
 • Відсутність перешкод. Саме тому вдається стабільно передавати дані на швидкості 100 Гбіт в секунду.
 • Універсальність. Варто відзначити, що оптоволоконний кабель використовується не тільки для проведення інтернету, але і для організації системи відеоспостереження.

Проте основне достоїнство кабелів з оптоволокна у тому, що з допомогою можна з'єднувати об'єкти, які є друг від друга великих відстанях. Це можна зробити завдяки тому, що оптичні кабелі для інтернету не обмежені довжиною каналів. Така відсутність обмежень дозволяє організовувати з'єднання між континентами. Варто зазначити, що всі материки пов'язані між собою за допомогою оптики. Кабель прокладений дном океану.

Додаткова інформація! Багатьох цікавить, чим оптоволоконний інтернет відрізняється від звичайного. Основна відмінність полягає у швидкості передачі даних. Кабельна оптоволоконна мережа здатна передавати інформацію на швидкості близько 100 Гбіт/с.

Як працює інтернет по оптоволоконному кабелю

Опис технології, конструкція кабелю

Людям, які хочуть підключити інтернет по оптоволокну, слід детальніше ознайомитись із конструкцією оптичного дроту. Насправді він досить простий пристрій.

У центральній частині розташовується скловолоконний світловод діаметром близько 7-8 мкм. Він покритий спеціальною захисною оболонкою, виготовленою з пластику. Вона не тільки захищає світловод від механічних пошкоджень, але й забезпечує внутрішнє відбиття світла.

У процесі передачі світло не залишає межі центральної жили і стикається з електромагнітними перешкодами. Саме тому такі кабелі не потребують додаткового екранування.

Як працює інтернет по оптоволоконному кабелю

Щоб оптичний інтернет стабільно працював і не було урвищ зв'язку, оптоволоконний провід роблять максимально міцним. Для ущільнення використовують кевлар та метал. Завдяки такому надійному бронюванню кабелі з оптичного волокна захищені від механічних пошкоджень.

Оптичні дроти можуть відрізнятися за своїми конструкційними особливостями:

 • Скляне волокно, розміщене всередині оболонки із пластику. Кабель такого типу менш надійний і не часто використовується під час проведення інтернету.
 • Багатошаровий дріт. Він виготовляється з додатковими компонентами, що зміцнюють. Підходить для прокладання в ґрунті або під водою.

Є й інша класифікація, згідно з якою оптику можна поділити на два основні типи:

 • Одномодовий. Такі дроти виготовляються зі світловоду діаметром 1,3 мкм. Одномодова оптика якісніша і найчастіше використовується при підключенні інтернету в приватних будинках та квартирах.
 • Багатомодовий. Від попереднього типу дроту відрізняється тим, що у ньому використовується не лазерний, а звичайний світловод. При цьому довжина світлової хвилі досить коротка і становить 0,85 мкм.

Додаткова інформація! Багатомодові дроти не підходять для прокладання мереж на великі відстані. Їхня максимальна довжина не повинна перевищувати 5 км.

Які має обмеження

Як працює інтернет по оптоволоконному кабелю

Багатьох цікавить, чи є скловолокно для інтернету якісь обмеження. Насправді оптичні кабелі далеко не ідеальні та мають свої недоліки.

Головний мінус у тому, що вони можуть забезпечувати ідеальний сигнал. Наприклад, більшість проводів оптичного типу забезпечують максимальну швидкість передачі даних 10 Гбіт/с на відстані 100-200 км. Після цього починається поступове згасання сигналу та відповідно погіршення швидкості. Однак користувачі мережі Internet цього не помічають.

Справа в тому, що оптику прокладають лише до багатоквартирного будинку. До квартир простягається звичайна кручена пара. Це призводить до обмеження швидкості. Тому, щоб насолодитися максимально швидкою передачею даних, доведеться проводити оптику безпосередньо в квартиру та підключати спеціальне обладнання для оптоволоконного інтернету.

Прокладка оптоволокна на місцевості

Багатьох людей, які бажають оптичний інтернет, цікавлять особливості прокладання оптоволокна. Насправді це досить складна робота, яка має виконуватись професіоналами. Виділяють чотири основні способи прокладання оптичного кабелю біля.

У ґрунті

Це найбільш поширений спосіб, яким часто користується Ростелеком та інші популярні провайдери.

Перш ніж укласти кабель, необхідно розробити схему. У ній детально планується, як і де пролягатиме провід. Для укладання в ґрунті використовуються кабелі із міцною зовнішньою оболонкою. Вона забезпечить додатковий захист від підвищеної вологості та гризунів.

Щоб провід не пошкодився, його можуть поміщати у спеціальній пластиковій трубі.

Як працює інтернет по оптоволоконному кабелю

Підвішування на опорах

Трапляється, коли не вдається проводити волокно для інтернету в грунті. У таких ситуаціях кабель вішають на додаткові опори. Найчастіше цей спосіб використовується при підключенні до мережі Internet дач або приватних будинків.

Для підвішування використовуються дроти із вмонтованим тросом, який у розрізі представлений у вигляді вісімки. Також конструкція оснащується зміцнюючими нитками. Вони потрібні для запобігання розтягуванням і провисанням.

Прокладання в каналізації

Це найбільш вдалий варіант підключення оптико-волоконного інтернету в міській місцевості. Провайдери часто використовують готові каналізаційні канали щодо мережевих проводів. Для протяжки застосовується кабельна лебідка або дротик.

Усередині приміщень

Іноді оптоволокно доводиться проводити у будинках. Для цього використовуються полегшені кабелі із еластичною оболонкою. Вони прокладаються в наперед зроблених каналах. Якщо їх немає, можна протягнути дріт під плінтусами.

Додаткова інформація! Всі перераховані вище методи прокладання оптоволокна відрізняються вартістю. Найдорожче проводити інтернет-провід під землею. Для цього доведеться використовувати техніку для копання траншеї. Простіше і дешевше провести кабель повітрям, прикріплюючи його до опор.

Як відбувається підключення до інтернету через оптоволокно

Як працює інтернет по оптоволоконному кабелю

Щоб провести скловолокно інтернет додому, необхідно виконати таку послідовність дій:

 1. Звернутися до місцевого провайдера. Для початку слід зв'язатися з постачальником інтернет-послуг. Можна залишити заявку на офіційному сайті провайдера, зателефонувати чи особисто відвідати офіс. У деяких випадках відразу після звернення просять зробити передоплату.
 2. Дочекатися майстрів. Найближчими днями мають приїхати співробітники, які займаються монтажем мереж. Вони виконують роботи з проведення інтернет-проводу у квартиру.
 3. Спочатку вони розсвердлюють стіну в передпокої, після чого через виконаний отвір проводять оптоволокно від розподільного щитка. Коли провід буде проведено до квартири, на ньому встановлюють оптичну розетку.

Додаткова інформація! Найчастіше роботи з проведення кабелю в квартиру тривають не більше кількох годин. Однак у разі труднощів процедура може затягтися.

Монтаж обладнання та підключення модему

Після того, як провід буде проведений у квартиру, необхідно зайнятися підключенням модему. Ця робота виконується не монтажниками, а налагоджувачами провайдера. Майстри приїжджають із своїм оптичним модемом. Його можна відразу придбати або взяти в оренду на якийсь час.

Модем з'єднується з дротом, що йде з розподільного щитка. Потім при необхідності його підключають до маршрутизатора для організації бездротової мережі або безпосередньо під'єднують до персонального комп'ютера через Ethernet-роз'єм.

Створення та налаштування мережі інтернет та схема введення

Як працює інтернет по оптоволоконному кабелю

Коли процес підключення модему буде завершено, необхідно налаштувати мережу, щоб вона почала працювати. Робиться це у кілька послідовних етапів:

 1. Підключити модем до роутера. Він під'єднується через Ethernet.
 2. Налаштувати маршрутизатор. Щоб увійти до параметрів пристрою, необхідно ввести в адресному рядку браузера IP 192.168.100.1. Потім треба вказати логін та пароль. Найчастіше це “admin/admin”.
 3. Перевірити роботу Інтернету. Якщо наладчики провайдера все настроїли правильно, мережа має запрацювати без проблем.

Використання оптоволокна — один із найпоширеніших методів підключення до мережі Internet. Люди, які хочуть провести собі високошвидкісний оптоволоконний інтернет, повинні ознайомитися з основними особливостями цього способу підключення.

nBook
Додати коментар