Як посилити сигнал інтернету – що робити, якщо погано ловить

Зараз сучасні технології надають на вибір багато варіантів, як посилити сигнал інтернету. Це допоможе забезпечити собі якісний голосовий зв'язок та безпроблемний вихід у мережу.

Як посилити сигнал інтернету - що робити, якщо погано ловить

Чи можливо посилити сигнал інтернету

Посилення інтернету на дачі можливе лише на території покриття вишок стільникових операторів. При повній відсутності сигналу посилення не дасть результату або буде марним.

Як покращити сигнал у місті

Якщо у квартирі немає швидкого інтернет-каналу, можна підключити мініатюрну базову станцію мобільного зв'язку малої потужності, а також встановити підсилювач мобільного зв'язку. У будь-якому випадку потрібно буде додаткове обладнання. Як діагностика слід сконцентрувати свою увагу на зміну рівня сигналу в різний час доби.

Перенастроювання Wi-Fi маршрутизатора, вибір каналу, частоти, шифрування

Основне завдання при посиленні – визначити потрібний частотний діапазон та підібрати потужність. А канал дозволяє вибрати частоту мовлення. Вибір менш навантаженого значення посилить стабільність і швидкість, а ширина впливає швидкість і дальність передачі.

Зверніть увагу! Кожен роутер розрахований певну швидкість передачі. На деяких роутерах потужність може бути штучно занижена.

Wi-Fi-передавач працює на певній частоті. Визначити цей параметр та рівень сигналу можна особисто за допомогою смартфона. Сучасний телефон завжди прагне підключитися до найвищої частоти тих, що заходять до приміщення. Тому при виборі обладнання акцент робиться на робочі частоти, які пронумеровані в певному порядку. І кожному номеру відповідає деяка частота – можуть бути канали шириною 10, 20, 22, 40, 80 та 160 МГц.

Захист Wi-Fi мережі:

 • WPA — на момент створення та введення забезпечувала ефективний захист, але наприкінці 2000-х було знайдено способи зламування.
 • WPA2 – друга версія шифрування, що забезпечує захист у бездротових мережах. Передбачає потужний алгоритм шифрування.

WPA/WPA2 може бути двох типів:

 • WPA/WPA2-(PSK) — варіант для приватного користування, для авторизації потрібен лише пароль.
 • WPA/WPA2-Enterprise – просунута версія для корпоративних мереж, що забезпечує високий рівень безпеки.

Краще скористатися WPA2-Personal із шифруванням AES, оскільки це найбезпечніший спосіб.

Як посилити сигнал інтернету на дачі при слабкому зв'язку

Як посилити сигнал інтернету - що робити, якщо погано ловить

Щоб зрозуміти, що робити, якщо на дачі не ловить інтернет, потрібно розібратися з причинами. Причини низького рівня сигналу стають:

 • суттєве видалення вежі мобільного оператора;
 • високі будинки, дерева, гори;
 • побутові прилади;
 • місце розташування будинку;
 • погода дуже впливає на силу та якість сигналу;
 • сильна завантаженість базової станції.

Майже всі проблеми зводяться до віддаленості ділянки від вежі-ретранслятора.

7 популярних способів посилення інтернету на дачі

 • Покупний підсилювач сигналу. Невеликий прилад, який є маленькою антеною для настільної установки.
 • Зміна оператора. Залежить від зони покриття стільникової мережі та навантаження на базову станцію.
 • Модем або роутер із виносною вуличною антеною. Приймає сигнал від базової станції.
 • Саморобна антена. Чим вище піднята над землею, тим якісніше буде спійманий сигнал.
 • Комплексний підхід. Це вибір найкращого оператора, налаштування режиму роботи, підбір обладнання для посилення та пошук оптимального місця встановлення антени.
 • Збільшувати висоту модему над землею.
 • Репітер посилення стільникового сигналу. Дозволяє покращувати та коригувати отримані дані.

Увага! Поза міськими умовами, сигнал стільникового зв'язку стає слабшим. Це призводить до того, що абонент не може скористатися інтернетом повною мірою. З'єднання нестабільне, а швидкість дуже низька.

На дачі можна спробувати забратися на горище, дах, вийти на вулицю, а найкраще купити зовнішню антену, яка вміє працювати зі значно слабшим сигналом стільникової мережі.

Існує і більш ефективний спосіб. Це застосування комплекту, що складається із зовнішньої антени, репітера та з однієї внутрішньої антени. Він може бути зібраний та встановлений своїми руками.

Як посилити сигнал інтернету - що робити, якщо погано ловить

Для отримання сталого інтернету на телефоні можна використовувати трансмітери. Вони дозволяють посилювати сигнал від вишок стільникових операторів та поширюють його на всі пристрої.

Вибирати підсилювач сигналу для заміського будинку необхідно, виходячи зі своїх потреб і не побоюватися, що з ним щось трапиться. Більшість підсилювачів у герметичних корпусах, що дає змогу користуватися ними незалежно від погодних умов.

Застосування Wi-Fi мостів

Wi-Fi міст — це налаштування для групування двох незалежних один від одного локальних мереж за допомогою бездротового сигналу.

Встановлення точок доступу для створення радіомосту здійснюється на вежі, будівлі таким чином, щоб пристрої були спрямовані один на одного. Це є головною умовою стабільної роботи. Якщо відстань від кількох сотень метрів до кілометра, рекомендується використовувати спеціальні точки доступу, призначені для побудови бездротових мостів.

Базові станції Ubiquiti

PtMP (“точка-багатоточка”) – це з'єднання трьох або більше пристроїв, розташованих у різних місцях, з використанням 1 базової станції та кількох клієнтських станцій. Ці пристрої об'єднані з точкою доступу бездротовим лінком.

Дальність сигналу до 25 км.

 • Бюджетний варіант. UBIQUITI AirGrid M5 HP 5G23 (до 15 км). Ціна 3000 руб.
 • Середній ціновий рівень. Ubiquiti Powerbeam 5AC Gen 2 (до 25 км). Ціна близько 8000 руб *.

Крім самих точок, при вуличній установці знадобляться ще деякі пристрої. Це так званий грозозахист, який захищає пристрої від небезпечної напруги. Вони можуть виникнути через атмосферні явища.

Висота установки визначає площу покриття. Ширина діаграми спрямованості повинна бути мінімально можливою в напрямку розташування антени. Антени з більшою шириною променя, що обробляють більшу кількість станцій, будуть більш чутливими до перешкод.

Направлені антени своїми руками

Як посилити сигнал інтернету - що робити, якщо погано ловить

Основна проблема зовнішніх антен — це їхня невиправдано висока ціна. То чому б не спробувати зробити антену самостійно?

Якщо залишився корпус від старого комп'ютера, за допомогою нього можна зробити зовнішню антену. Потрібно взяти щільний картон або шматок металу та обклеїти його фольгою, до цього пристрою прикріпити USB-кабель для зовнішнього підсилювача.

Другий спосіб здійснюється з друшляком. Потрібно лише зафіксувати модем у чаші посуду за допомогою клейкої стрічки або скотчу.

Можна взагалі позбутися роз'єму на точці доступу, і вивести антенний кабель безпосередньо. Цей спосіб використовується, коли на точці доступу є незнімна антена, і немає жодних роз'ємів.

Способи, як покращити інтернет у селі

Є безліч варіантів покращення мережі за межею міста.

Вибір оператора з найкращим покриттям на селі, на дачі

Якщо є стійкий LTE-сигнал, досить просто роздати інтернет, тобто перевести смартфон в режим точки доступу. Але якщо мережа конкретного оператора погано ловиться, то варто завантажити програми, на зразок Open Signal. Воно дозволить знайти найближчі стільникові передавачі та яким операторам вони належать.

Найскладніший варіант, якщо будинок чи дача перебувають у глушині. Прийде встановлювати зовнішню або внутрішню антену, а потім підключати її до модему. Але насамперед потрібно збільшити потужність антени.

Використання відкритої місцевості для Інтернету

Жоден мобільний оператор не дасть 100% гарантії, що буде відмінний рівень прийому мережі у будь-якій точці покриття. Тому в багатьох районах сигнали слабкі та погано впливають на швидкість передачі. В даному випадку потрібно перевіряти сім-карти різних операторів або скористатися супутниковим інтернетом.

Основна перевага супутникового підключення в тому, що можна зловити сигнал супутника у будь-якій глушині. Підходить такий вид передачі для всіх.

Супутниковий інтернет є одностороннім та двостороннім. Односторонній бюджетніший, але для нього потрібна наявність вже наявного приєднання до мережі. Він підходить, коли людину не влаштовує низька швидкість передачі даних. За допомогою супутника її вдається посилити. Двосторонній супутниковий інтернет працює незалежно від наявності телефонної лінії та вишок зв'язку в окрузі.

Саморобна антена для 3G та 4G інтернету

Є найлегший варіант, для якого навіть не потрібні дроти. Потрібна лише банка та модем. З банки потрібно зняти кришку і проробити біля самого дна отвір, що відповідає розміру модему.

Далі необхідно встановити модем в отвір, щоб задня частина з вмонтованим пристроєм антенного підсилювача була всередині банки. Далі слід підключити подовжувач до модему. А інший кінець підключається до комп'ютера. Зроблений підсилювач рекомендується встановити біля вікна та налаштувати позицію пристрою, щоб отримати максимальний сигнал.

Встановлення антени на даху

Як посилити сигнал інтернету - що робити, якщо погано ловить

Для початку треба переконатися, що сигнал із супутника безперешкодно надходить до приймальної антени. Від цього і залежатиме спосіб та місце кріплення. Але часто під час будівництва забувають вивести кабель до місця приєднання. У такому разі витяжка стане чудовим рішенням.

Увага! Не рекомендується використовувати кріплення, які стосуються цілісності даху.

Як підключити антену до телефону, не розбираючи його

Телефони включають одну антену для передачі або прийому радіосигналів.

Підсилювач сигналу працює за допомогою двох антен. Зовнішня антена проводить сигнал від базової станції та передає через кабель на підсилювач стільникового сигналу, за допомогою якого посилюється. Але є й інший спосіб.

Потрібно зняти задню кришку смартфона та взяти шматочок дроту. Його потрібно буде оголити з одного боку, щоб вдалося підключити. Слід вставити оголеним кінцем у роз'єм для антени, розподілити по батареї ізольовану частину, що залишилася, і закрити кришкою.

Чому звичайний проводок посилює, а виробники не роблять подібне — це пояснення.

Приводи, з яких було зроблено відмову від зовнішніх антен:

 • Рівномірне випромінювання на всі боки, зокрема в голову людини.
 • Конструкція не давала змоги робити якісну розв'язку антеним системам.
 • Через винос антени, телефон не був компактним.

Зараз всі антени нинішнього смартфона мають складну геометрію, і будують їх за різним принципом. Оптимальне положення антени в телефоні матиме основну значущість і відбиватиметься на їх роботі. Зміна на пару міліметрів впливатиме на якість та стійкість зв'язку.

Як провести замір швидкості інтернету в селі, на дачі

Як посилити сигнал інтернету - що робити, якщо погано ловить

Для достовірного вимірювання тест проводиться тільки з одного пристрою, який приєднаний до роутера по кабелю.

На швидкість інтернету та точність вимірів впливає низка значних факторів. Тому перед перевіркою потрібно:

 • прибрати більшість програм та додатків з робочого процесу пристрою;
 • підключити мережевий кабель безпосередньо до ПК чи ноутбука;
 • увійти до безпечного режиму.

Важливо! Результати зразкові і не можуть бути достовірними.

Для контролю швидкості інтернету можна вдатися до онлайн-сервісів. Наприклад, на сервісі Speedtest видається три значення – пінг, швидкість скачування та швидкість завантаження. Можна організувати перевірку шляхом завантаження великого файлу. Знаючи величину файлу, можна розрахувати приблизну швидкість завантаження.

На вибір найкращого варіанта впливає місцезнаходження, фінансові можливості, плюси та мінуси того чи іншого варіанту. У будь-якому разі, на дачі і не тільки хочеться мати повну віддачу від усіх сучасних засобів комунікації. Чим далі дача знаходиться за містом, тим більш проблематичне там з інтернетом. Навіть у великому місті є безліч перешкод для сигналів мобільного оператора. Посилення зв'язку практично завжди потрібне, коли мобільний телефон знаходиться за містом, на значному проміжку від ретранслятора сигналу.

* Ціни актуальні на червень 2021 року

nBook
Додати коментар