Як поставити пароль на вай-фай – покрокова інструкція

Використання Wi-Fi роутера в світі стало цілком звичайним і навіть природним. Однак не кожен користувач знає про те, що встановлений стандартний захисний код або пароль необхідно змінювати відразу після налаштування та активації інтернету. Як правильно ставити пароль на роутер, навіщо це потрібно – розказано далі.

Як поставити пароль на вай-фай - покрокова інструкція

Перш ніж дізнатися, як запаролити вай-фай, слід розібратися для чого взагалі це потрібно. Слід розуміти, що захисний ключ встановлюється насамперед з метою безпеки. На всіх роутерах є заводський пароль, але він єдиний і легко знаходиться в мережі.

Пароль просто необхідний для захисту конфіденційних даних користувача. Справа в тому, що при зломі роутера зловмисники можуть без будь-яких проблем знайти папки та файли, що знаходяться в загальному доступі.

Проте поширення особистих фотографій чи відео це ще половина проблеми. Менш приємним буде, якщо шахрай отримає доступ до фінансових рахунків. А зараз це зробити не так складно, оскільки практично всі давно перейшли на електронні гаманці та безготівковий розрахунок.

Найбільш, мабуть, невинним у подібній ситуації буде звичайна крадіжка інтернет-трафіку. І навіть такі дії є дуже неприємними для сумлінного користувача, який справно оплачує інтернет.

Важливо! Не варто нехтувати такою річчю, як зміна пароля. Сама процедура займе не більше 15 хвилин, але зможе запобігти великій кількості проблем.

Як поставити пароль на вай-фай

Як було зазначено, зробити це досить легко. Загальна процедура лише трохи змінюватиметься залежно від того, який роутер встановлено вдома.

Web-інтерфейс маршрутизатора

Web-інтерфейс здається деяким користувачам чимось незрозумілим. Однак це лише сторінка управління, а точніше сайт, через який можна коригувати роботу пристрою. Перейти на Web-інтерфейс можна з будь-якого браузера (який буде зручнішим). Сама процедура завантаження виглядає так:

 1. Відкрити браузер.
 2. В адресному рядку (не плутати з пошуковим рядком) ввести IP-адресу роутера. Його можна подивитися на звороті пристрою. Там же прописуються заводські логін та пароль. У більшості випадків IP-адреса це 192.168.0.1 або 192.168.1.1.
 3. Завантажиться сторінка роутера, оформлена у стандартному кольорі. Також з'явиться рядок для вказівки логіну та паролю.

Як було зазначено, дані прописуються на самому маршрутизаторі. Проте практично на всіх роутерах встановлені стандартні логін та пароль – слово Admin. Саме тому будь-який пристрій так легко зламати та встановити налаштування на свій розсуд.

Важливо! Якщо з якихось причин стандартні ім'я та захисний ключ не підходять, це означає, що пристрій вже використовували та перенастроювали. У такому випадку необхідно провести скидання до заводських налаштувань. Робиться це через кнопку “Reset”, розташовану на самому пристрої.

Як поставити пароль на вай-фай - покрокова інструкція

Вибір типу захисту

Існує кілька типів захисту:

 • WPA;
 • WEP;
 • WPA2.

Сьогодні всім користувачам рекомендується використовувати останній варіант, оскільки він вважається максимально надійним. Два інші вважаються застарілими, наприклад, WEP дуже легко зламується і взагалі не забезпечує жодного захисту.

Встановлювати тип шифрування слід за наступною схемою:

 1. На відкритій сторінці виберіть розділ Wireless, а потім пункт Wireless Settings.
 2. У полі під назвою Version встановити потрібний формат шифрування.

Як встановити пароль на Wi-Fi роутерах різних моделей. Сама процедура буде практично однаковою. Єдина відмінність – це інтерфейс різних пристроїв. Здебільшого вони йдуть російською, тому розібратися буде не важко. Основні моменти як поставити пароль на інтернет на різних роутерах виглядають так:

 • TP-Link – зайти на сторінку керування. У розділі, що відкрився, вибрати пункт «Бездротовий режим», далі підрозділ «Захист/ Налаштування». Поставити позначку поруч із пунктом «WPA-PSK/WPA2-PSK». Встановити потрібний тип шифрування. Змінити ключ біля поля “Пароль PSK”.
 • Asus – серед функцій вибрати розділ “Бездротова мережа” або “Wireless”. Тип шифрування в даному випадку буде записаний як “Метод автентифікації”. Захисний код у полі “Попередній ключ WPA”.
 • ZyXel – необхідно вибрати пункт “Мережа вай-фай”, далі відкрити підрозділ під назвою “Безпека”. Пункт “Перевірка справжності” – це шифрування, “Мережевий ключ” – захисний пароль.
 • D-Link – відкривається через розділ Wi-Fi, також він може називатися Wireless. Далі потрібно вибрати «Налаштування безпеки» та відкрити розширені налаштування відповідною клавішею. Тип шифрування позначається як “Мережева автентифікація”, а пароль як “Ключ шифрування PSK”.

Важливо! Оскільки моделей роутерів та їх інтерфейсів досить багато, рекомендується переглянути окремо, як встановити пароль на Wi-Fi для конкретного типу. Проте, переважно функції збігаються.

Як поставити пароль на вай-фай - покрокова інструкція

Як настроїти пароль від особистого кабінету

Варто вкотре нагадати, що налаштувати роутер самостійно вдома досить просто. Потрібно просто зайти на Web-інтерфейс та працювати вже звідти. Відкрити сторінку управління можна як на комп'ютері, так і ноутбуку.

Не варто забувати, що правильні стандартні логін та пароль – це слово Admin. Будь-яка інша варіація говорить про те, що router вже налаштовували (навіть якщо він новий і був куплений у магазині). У такому разі необхідно буде скинути налаштування до заводських. Скидання здійснюється через кнопку “Reset”, яка розташовується на роутері зі зворотного боку. Зазвичай це маленьке заглиблення, в яке потрібно вставити довгий тонкий предмет і затримати його на 10-15 секунд.

Важливо! Увімкнути пароль від домашньої мережі можна лише на одному пристрої. На решті гаджетів постачати мережу буде Wi-Fi.

Якщо говорити про сам захисний ключ, то до його добірки варто підходити відповідально. Не рекомендується використовувати як пароль надто явні комбінації, такі як дата народження, телефонний номер, числа по порядку і так далі.

Не найгірший варіант при створенні захисного ключа – це використання спеціальних програм – генератора паролів. Програма за кілька секунд створить буквенно-цифірну комбінацію. Рекомендується кудись записати її, щоб не забути після.

Не слід забувати ставити захист і на саме вай-фай з'єднання. Робиться це за такою схемою:

 1. На комп'ютері або планшеті відкривається меню “Пуск”.
 2. Потім виводиться блок “Параметри”.
 3. Необхідно зайти до підрозділу «Мережа та Інтернет».
 4. Підрозділ “Центр управління мережами”.
 5. Серед представлених вибрати інтернет-з'єднання, яке встановлено вдома.
 6. Натиснути правою кнопкою та вибрати «Властивості».
 7. Відкривши вкладку “Безпека”, користувач отримує доступ до всіх необхідних налаштувань.

Як поставити захист на Wi-Fi через телефон

Міняти пароль можна не лише через ноутбук чи комп'ютер, а й через телефон. Установка в даному випадку мало чим відрізнятиметься від описаних раніше. Що потрібно буде зробити:

 1. Відкрийте робочий браузер на телефоні.
 2. Ввести IP – адресу роутера. Це може бути 192.168.0.1 або 192.168.1.1.
 3. У вікні, ввести стандартний логін і пароль (в обох випадках – це слово Admin).
 4. Залежно від моделі модему далі необхідно діяти за схемою, описаною вище. У списку можливих дій слід шукати пов'язане з безпекою та захистом мережі.

Як поставити пароль на вай-фай - покрокова інструкція

Як здійснити скидання пароля від Wi-Fi роутера

Захотіти скинути внесений код захисту можна з різних причин, наприклад, якщо користувач його просто забув. Існує кілька варіантів як можна відновити пароль:

 • Через налаштування.
 • Використання WPS.
 • Скинути налаштування модему.

Трохи докладніше кожен із варіантів розглядається далі.

Відновлення даних

Найкраще цей варіант підходить для тих, хто забув інформацію, але при цьому має доступ до самого роутера . Щоб отримати інформацію про ключ потрібно:

 1. Підключитися до модему за допомогою спеціального кабелю.
 2. Перейти на сторінку керування, потім перейдіть до налаштувань.
 3. У списку можливих функцій виберіть ту, що пов'язана з бездротовою мережею. Найменування у різних пристроїв буде відрізнятися, слід просто уважно переглянути.
 4. У вікні знайти рядок, що стосується ключа.

Тепер можна буде скинути старі дані, вписавши новий код захисту. Головне, перед тим, як перевантажувати сторінку, не забути зберегти внесені зміни.

Як поставити пароль на вай-фай - покрокова інструкція

Використання WPS

Підключитися до роутера за допомогою WPS – це ще один варіант, як скинути встановлені настройки. Що таке WPS? Це спеціальний стандарт, за допомогою якого можна підключатися до інтернету, при цьому не потрібне введення логіну та паролю. Алгоритм дій виглядає так:

 1. Перш за все необхідно переконатися, що пристрій дозволяє провести скидання подібним способом. Для цього слід оглянути пристрій. На ньому повинна бути кнопка WPS, найчастіше вона підписана. З іншого боку, кнопок на роутерах не так багато.
 2. Зайти в меню налаштувань вай-фай із телефону, планшета.
 3. Перейти до розділу підключень і вибрати там «Підключення WPS». Активувати його. До пристрою має надійти зустрічна команда.
 4. Далі необхідно натиснути кнопку WPS на самому модемі (де її знайти, вже було сказано). Кнопка утримується лише 1-2 секунди. Якщо утримувати довше, то є шанс скинути дані по роутеру.

Якщо після проведених дій користувач отримає доступ до мережі без запиту ключа безпеки, далі необхідно діяти за схемою, описаною в попередньому розділі.

Скидання налаштувань

Найпростіший і найефективніший варіант – здійснити скидання налаштувань. І хоча скористатися даним способом можна будь-якої миті, застосовувати його рекомендується після того, як попередні варіанти не принесли бажаного результату.

Основний мінус даного методу полягає в тому, що не лише видаляються встановлені паролі, а й усі налаштування, які раніше було проведено користувачем. Відповідно все це доведеться відновлювати самостійно і з самого початку.

Важливо! Якщо з якихось причин немає впевненості, що все вдасться відновити самостійно, від скидання краще відмовитись або звернутися за допомогою на технічну підтримку.

Процедура проводиться за такою схемою:

 1. Знайти на пристрої кнопку скидання.
 2. Натиснути на неї та зафіксувати положення на 10-15 секунд. Щоб зрозуміти, що все пройшло вдало, слід слідкувати за станом роутера. Коли проводиться скидання, загоряються всі діоди, а сам модем іде у перезавантаження.
 3. Далі потрібно буде зайти до налаштувань модему через браузер і внести всі необхідні для роботи зміни.

Як поставити пароль на вай-фай - покрокова інструкція

Налаштування та зміна захисного коду на роутері не є складним. Головне зрозуміти основну схему дій, після чого подібну операцію можна проводити на будь-яких моделях модемів. Також не варто забувати новий пароль, який було встановлено. Інакше його доведеться також відновлювати.

nBook
Додати коментар