Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

Часті роз'їзди або спільна робота змушує користувачів задуматись, як підключитися до віддаленого робочого столу. Доступ дозволяє отримати безліч функцій: працювати з вмістом диска, встановленими програмами, налаштуваннями системи та ін. При бажанні можна дивитися на роботу іншої людини, яка користується тим самим обладнанням.

Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

Дистанційне керування комп'ютером через інтернет

Через віддалений робочий стіл відбувається регулювання стороннього пристрою:

 • зміна системних налаштувань;
 • запуск або видалення утиліт;
 • дублювання чи відкриття файлів;
 • відновлення стертої інформації;
 • налагодження швидкодії обладнання та ін.

Віддалений контроль за персональним комп'ютером застосовується:

 • для роботи з власною технікою – для приєднання до офісного (робочого) ноутбука;
 • допомоги іншим абонентам – у разі виникнення проблем із працездатністю апаратури у родичів, друзів, колег;
 • адміністрування – проводиться контроль за декількома одиницями обладнання, із змінами даних у системі, перезавантаженням або вимкненням.

Такий підхід допомагає працювати на одному апараті декільком людям без використання голосового чату або відеозв'язку. При необхідності спілкування фахівці вважають за краще використовувати додаткові програми: Zoom та ін.

Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

Підключення до служби можливе за умови дотримання таких умов:

 • при розміщенні обладнання у спільній локальній мережі або наявності виділеної статистичної IP-адреси, що дозволяє підключатися до ноутбука через інтернет;
 • при відкритому доступі — на ПК має бути встановлена «професійна» ОС (повноцінний варіант із максимальним функціоналом).

Важливо! Якщо зазначені умови виконані, підключення здійснюється з будь-якого стороннього пристрою.

Як отримати доступ до віддаленого робочого столу

Недосвідчені відвідувачі форумів часто цікавляться, як настроїти віддалений доступ до комп'ютера через інтернет. Якщо з'єднання проходить з комп'ютером, який працює на Windows, то в системі є вбудована утиліта, яка допускає дистанційну координацію. Друге обладнання може функціонувати під будь-якою відомою ОС:

 • iOS;
 • macOS;
 • Android.

Спеціальна програма знаходиться в одному з магазинів програм Google Play або App Store і називається Microsoft Remote Desktop.

Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

Успіх із з'єднанням залежить від дозволу на дистанційний контроль над апаратурою – його потрібно налаштувати. Перед проведенням процедури необхідно переконатися, що власник ПК має:

 • права адміністратора;
 • підключений інтернет на кожному гаджеті;
 • відкритий порт TCP “3389” – у приймаючої сторони.

Отримання дозволів відбувається за таким алгоритмом:

 1. Правою кнопкою миші потрібно клікнути по ярлику “цей комп'ютер” і перейти в розділ “властивості”.
 2. З останнього пункту переміститися до “налаштування віддаленого доступу”.
 3. Поряд із блоком «віддалений робочий стіл» встановлюється прапорець біля позначки «дозвіл», потім необхідно натиснути на знак «вибір осіб».
 4. У відповідь на системний запит вводиться назва облікового запису людини, якій дозволяється дистанційний контроль над пристроєм та ідентифікаційний ключ.

Важливо! Налагодження завершується натисканням клавіші “ОК” після перевірки внесеної інформації.

Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

Як підключити з комп'ютера під Windows 7 або 10

Фахівці вважають за краще користуватися певними програмами для встановлення зв'язку між обладнанням. Щоб не задаватися питанням, як можна підключитися до віддаленого робочого столу Windows 10, достатньо завантажити одну з популярних утиліт, що легко настроюються. До списку програм входять наведені нижче розробки.

«AnyDesk»

Додаток функціонує на багатьох ОС, відрізняється простотою в управлінні. За твердженням розробника, технологія TLS 1.2, що використовується в ньому, гарантує максимальну безпеку при проведенні дистанційних процедур. Утиліта показує високу швидкість передачі інформації, вона здатна працювати без встановлення – достатньо її завантажити та запустити.

Робота з додатком не викликає труднощів навіть у новачків:

 1. Після скачки програми з офіційного сайту розробника вона запускається в тестовому режимі. Якщо дистанційний доступ потрібен постійно, краще провести установку.
 2. У відкритому додатку у рядку “адреса в AnyDesk” з'явиться ідентифікатор, який вводиться з іншого обладнання до графи “інше робоче місце”. Після натискання “з'єднатися” система надішле запит, що підтверджується кнопкою “прийняти”.

Важливо! ОС може вивести на екран «оповіщення системи безпеки Windows». Для його нейтралізації необхідно натиснути на клавішу «дозволити».

Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

Teamviewer

Утиліта вважається зручною у використанні, допомагає обходити:

 • недоступні порти;
 • міжмережевий екран Віндовс;
 • NAT-маршрутизацію.

Допомагає обмінюватися файлами, канал передачі захищений шифруванням AES. Програма є у безкоштовній та платній версії, існує варіант і для Андроїда. Вона може функціонувати без установки на апаратуру.

Налагодження програми відбувається стандартно:

 1. Після закачування з офіційного ресурсу її активізують та завантажують у систему.
 2. Програма виведе на екран вікно з ID та ключем – вони потрібні для входу до комп'ютера.
 3. Інформація вводиться в ідентифікатор партнера, потім потрібно клікнути по блоку «підключити» і в вікні ввести пароль.

Натискання на значок “вхід в систему” дозволить перейти на робочий стіл другого апарату. Програма дозволяє створити особистий шифр, що допомагає позбавитися необхідності постійного його введення. Процедура вимагає входу до «додатково», переміщення з «опцій» до «безпеки». В останньому пункті вводяться дані про особистий пароль.

Ammyy Admin

Компактна, невелика за розміром програма дозволяє працювати зі стороннім обладнанням на відстані. Утиліта важить близько 754 Кб, не вимагає повноцінної установки, має файловий менеджер і голосовий чат.

Після завантаження програми її потрібно запустити, на екрані з'явиться ключ та ідентифікатор. Отримана інформація у підрозділі «оператор, створення сеансу». На другому пристрої система виведе запит на підключення, дія підтверджується кнопкою «дозволити».

Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

LiteManager

В утиліті існує легка і просунута версія (безкоштовний та платний варіант), першої достатньо для домашнього використання, друга – підходить для офісних потреб.

Завантажена програма обов'язково встановлюється, вона не вимагає від власника комп'ютера прав адміністратора.

Увага! Програма розрахована на спеціалістів, що містить різноманітний функціонал. Початківцям не підходить.

Після закачування архіву з офіційної сторінки розробника його потрібно розпакувати і провести установку на комп'ютер. У процесі з'явиться графа, в яку вносяться відомості клієнтського модуля. Віддалений вхід вимагає знань про шифр-ключ і ідентифікатор, інакше формування прив'язки не відбудеться.

Особливості налаштування комп'ютера, до якого потрібно підключитися

Після виконання вищезгаданих дій починається вирішення питання, як можна налаштувати віддалений доступ до комп'ютера через інтернет Windows 10. Налагодження проводиться з боку клієнта за алгоритмом:

 1. Запуск «підключення до робочого столу». У Windows 7 – у “сімці” процедура починається від “пуску” з переходом у “всі програми”, потім в “стандартні” і до “підключення до УРС”. Для Віндовс 10 — з «пуску» до «всіх програм», через «стандартні» до підключення.
 2. Перевіряється версія встановленого протоколу через піктограму, розташовану у верхньому кутку ліворуч. У списку вибирається блок «про програму», якщо вказаний варіант вище 7.0 можна підключатися.
 3. Вказуються параметри з'єднання: адреса другого апарата, до якого необхідно приєднатися. Якщо процедура проходить в рамках локальної сітки, то вказуються однойменні дані, при використанні стороннього комп'ютера прописуються відомості від інтернет-провайдера. Визначити статистичний IP-адресу можна через спеціальні сервіси, включаючи Яндекс.Інтернетометр.
 4. Після натискання клавіші «підключити» система запросить облікові дані. У графу вводяться відомості будь-якого користувача дистанційного обладнання, що володіє правами на користування віддаленого робочого столу. Всі облікові записи повинні знаходитися під паролем.
 5. Після введення інформації потрібно поставити прапорець біля блоку «запам'ятати облікові дані» — це дозволить уникнути їхнього внесення при кожному наступному вході. Процедура не потрібна абонентам, які працюють із особистого комп'ютера, доступ до якого відсутній у сторонніх. Але фахівці радять не сподіватися благополучного результату і користуватися складними ключами для входу.
 6. Після натискання кнопки «ок» на екрані виникне системне попередження. Щоб унеможливити його появу в майбутньому, достатньо відзначити ярлик «більше не виводити запити про приєднання до цього пристрою». Дія підтверджується кнопкою «так».

Важливо! При правильному виконанні вказівки на екрані з'явиться віддалений робочий стіл стороннього комп'ютера. Надалі можна зробити повне відключення від створеної прив'язки, якщо спільна робота завершена.

Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

Фахівці звертають увагу, що одночасне підключення через віддалений робочий стіл із кількох пристроїв під одним ім'ям неможливе. Якщо у роботі має брати участь кілька осіб, то кожному заводиться окрема анкета (з ключем, ідентифікаційними даними) та надаються права на вхід у чужий простір. Процедура проходить за вказаним вище алгоритмом, розширити її рамки не можна.

Налаштування та керування IP та порту RDP

При налагодженні та подальшому використанні віддаленого робочого стола важливою деталлю є знання інформації про статичну IP-адресу на другому пристрої. При процедурі, що стосується локальної мережі, питань не виникає, проблеми починаються з входом в систему ззовні.

Більшість провайдерів передбачена роздача динамічних типів адрес. Такий підхід передбачає лише використання інтернету з відвідуванням окремих ресурсів. Білі чи статистичні вимагають окремої оплати.

При створенні зв'язки необхідно дізнатись дані адреси у провайдера. Якщо компанія не надає можливості отримання статистичного айпу, існує кілька альтернативних методів, що вирішують проблему. До них відносять використання спеціалізованої програми LogMeIn Hamachi.

Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

Зміна порту RDP у Windows неможлива через програмний інтерфейс. Параметр міститься в документації реєстру. Підключення через rdp через домашній інтернет проходить за алгоритмом:

 1. Потрібно відкрити вікно “виконати” – шляхом одночасного натискання на кнопки “Win” + “R”.
 2. У поле, що виникло, вводиться команда «regedit», дія підтверджується кнопкою «Enter».
 3. Система запросить дозвіл на запуск реєстру за допомогою керування обліковим записом – потрібно клікнути по блоку так.
 4. У графі, що з'явилася на дисплеї, вводиться шлях: HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > Terminal Server > WinStations > RDP-Tcp.
 5. З правого боку екрана необхідно двічі натиснути на ярлик “PortNumber”.
 6. У вікні встановлюється «основа» на значення «десяткове» (правий кут знизу) і прописується бажаний порт (поле «значення»).
 7. Проведені зміни зберігаються клавішею “ОК”.

Процедура завершується перезавантаження комп'ютера. Оновлена система почне використовувати новий порт для доступу, дозволяючи працювати з сторонніми пристроями на відстані.

Як підключитися до віддаленого робочого столу через інтернет

Точне виконання покрокової інструкції дозволить отримати віддалений вхід через інтернет до стороннього комп'ютера. Проблеми можуть виникати на етапі статистичної адреси або заміни порту. Використання спеціалізованих програм допоможе пройти процедуру в кілька разів швидше. Якщо спроби безплідні, підключати доступ краще з фахівцем — послуга надається багатьма комп'ютерними фірмами.

nBook
Додати коментар