Як підключити вай-фай на Windows XP — порядок налаштування комп'ютера

Віндовс ХР – застаріла версія ОС, з якою сумісні далеко не всі сучасні пристрої. Найчастіше у користувачів виникають проблеми з виходом у віртуальний світ інтернету через бездротову мережу, що призводить до пошуку відповіді на питання про те, як підключити вай-фай на Віндовс ХР, чому в машині є сигнал, що передається від телефону, а вдома цей же пристрій не може бути використане як точка доступу для отримання інтернету стаціонарним ПК.

Як підключити вай-фай на Windows XP — порядок налаштування комп'ютера

З чого розпочати підключення до Wi-Fi на Windows XP

Питання про те, як на Windows XP підключитися до Wi-Fi, регулярно виникає у власників ПК, які використовують старі версії ОС. Сучасне обладнання не завжди готове правильно підключатися до комп'ютера, на якому немає програмного забезпечення.

Щоб уникнути труднощів з під'єднанням роутера або адаптера до ноутбука, попередньо завантажують з офіційного сайту або з диска, що продавався разом з пристроєм передачі даних вай-фай, драйвера.

Зрозуміти, яка утиліта потрібна конкретному адаптеру не складно. Достатньо знати виробника пристрою. Подібна інформація міститься на упаковці, сертифікаті якості або на самому приладі. Іноді драйвера встановлюються автоматично при першому підключенні до ПК, але у випадку зі старими версіями Віндовс подібне трапляється рідко, доводиться вручну завантажувати та встановлювати потрібну програму.

Важливо! Пошук проблеми з отриманням доступу ПК до бездротової мережі починають з вивчення клавіатури комп'ютера. На деяких ноутбуках або найпростіших клавіатурах одна з клавіш, відведених під увімкнення/вимкнення вай-фаю, має відповідне позначення.

Іноді таку кнопку розміщено на корпусі пристрою. Після її натискання у системному треї з'являється іконка мережі. По ній клацають двічі ЛКМ і шукають у вікні пошуку власну бездротову мережу. Виявивши її, вводять логін та пароль.

Часті труднощі отримання доступу до бездротової мережі на Windows XP

Якщо кнопки увімкнення вай-фаю на клавіатурі або на самому комп'ютері не помічено, а драйвера не підходять або завантажуються неправильно, варто звернути увагу на такі особливості взаємодії старих версій Віндовс із сучасним обладнанням:

 • У ОС та роутера/адаптера різні протоколи шифрування. На старій версії Віндовс може бути протокол шифрування SP2, тоді як пристрій передачі/приймання працює з протоколом шифрування WPA2.
 • Система не здатна виявити пристрій вай-фай. Для перевірки відкривають «Диспетчер пристроїв» та знаходять бездротову мережну картку. Якщо замість конкретного імені адаптера комп'ютер показує якийсь невідомий пристрій, доведеться продовжити пошук драйверів.
 • Пристрій вай-фай вимкнено. Для включення доведеться натиснути клавішу Fn на ПК.
 • Код доступу введено неправильно. У Віндові ХР не видно символів коду доступу, тому помилки при введенні відбуваються досить часто. Необхідно проявити максимум уваги і терпіння, можливо, повторивши одну й ту саму дію кілька разів.
 • Відсутня інтернет. Проблеми виникають на стороні постачальника послуг інтернету, роутер та адаптер справні. Можливо, користувач не підключив інтернет-кабель до ПК або забув оплатити зв'язок. Варто перевірити рахунок або зателефонувати до служби підтримки клієнтів конкретного постачальника послуг.

Якщо після завантаження та встановлення драйверів адаптер ще не виявляється або не передає сигнал, комп'ютер кілька разів перезавантажують.

Важливо! У 90% випадків після перезавантаження всі пристрої та сама система починають працювати в правильному режимі, з'являється інтернет, роутер передає дані.

Як підключити вай-фай на Windows XP — порядок налаштування комп'ютера

Особливості включення вай-фаю на Windows XP

Найчастіше користувачі, які цікавляться тим, як увімкнути вай-фай на Віндовс ХР, роблять це із системного трею. Для цього:

 • натискають ПКМ на значок “Бездротова мережа”;
 • з меню, що відкрилося, заходять в налаштування бездротових мереж;
 • виявляють потрібну та включають її.

Ці ж дії можна виконати з провідника:

 • після відкриття Провідника знаходять значок “Мій комп'ютер” і клацають по ньому ЛКМ;
 • далі відкривають “Панель управління”;
 • знаходять серед інших значків той, що позначає «Мережеві підключення» і клацають по ньому ЛКМ.

Аналогічні дії виконують із меню «Пуск». Після його відкриття заходять у налаштування та переходять у мережеві підключення. У вікні шукають точку доступу, і натискаючи на неї ПКМ, вибирають “Підключити”.

При введенні пароля до точки доступу може виникнути помилка. Причина – відсутність можливості візуальної оцінки введених символів. Простіше кажучи, подивитися, які саме цифри та літери користувач вводить як пароль не можна. При цьому сам пароль доведеться вводити двічі, а значить, виявити граничну уважність, намагаючись не припуститися помилки, що тягне за собою необхідність повторення процесу.

Якщо правильний пароль, починається підключення. Потрібно почекати кілька хвилин, після чого у користувача з'явиться можливість вільного виходу в інтернет через бездротову мережу вай-фай.

Важливо! Щоб унеможливити помилку в наборі, можна написати пароль у програмі, де символи видно (наприклад, у Блокноті). Потім його просто копіюють та вставляють у поле введення бездротової мережі.

Як підключити вай-фай на Windows XP — порядок налаштування комп'ютера

Як правильно вибрати мережу та підключитися

У новій версії Віндовс користувач вибирає тип мережі, до якої хоче підключитися. Це може бути домашня чи громадська мережа, а також мережа підприємства. Від типу залежить спосіб шифрування і ступінь захищеності даних, що передаються.

У Віндові ХР також можна вибрати кілька варіантів мереж, наприклад, домашню або робочу. Для створення домашньої мережі знадобиться два комп'ютери із встановленими адаптерами вай-фаю, роутер та кабель RJ-45. Далі на кожному пристрої натискають ПКМ на піктограму «Мій комп'ютер» і вибирають «Ім'я комп'ютера». Для зміни настройок домашньої групи вибирають «Змінити», встановивши одну й ту саму назву для мережі на обох ПК. Також потрібно задати IP-адресу та підключитися до інтернету .

Як правило, якщо всі налаштування виконані правильно, комп'ютер самостійно знайде мережу та приєднається до неї. Користувачеві нічого не доведеться робити.

Для перевірки Айпі адреси:

 • відчиняють вікно мережевого оточення;
 • викликають контекстне меню бездротової мережі та вибирають рядок перегляду доступних бездротових мереж;
 • у меню задають протокол інтернету TCP/IP і вибирають «Властивості»;
 • у новому меню ставлять значок поруч із рядком про використання конкретного IP.

Далі послідовно вводять змінені значення, IP це зазвичай 192.168.0.3, при цьому замість останньої цифри може бути введено будь-яке число від 1 до 150. Змінюють значення і для маски, використовуючи – 255.255.255.0. Для шлюзу задають параметри 192.168.1.1. Для запуску оновлень натискають “Підтвердити”.

Важливо! У деяких випадках потрібно перезавантаження системи ПК. Після її виконання всі параметри будуть відповідати необхідним, а вай-фай працювати безперебійно.

Як підключити вай-фай на Windows XP — порядок налаштування комп'ютера

Як запустити Wi-Fi вручну, якщо автоматичне з'єднання не працює

Якщо автоматика дала збій і нічого не приєднується, незважаючи на наявність фактично справних і готових до підключення пристроїв, доведеться виконувати ручне налаштування. Для цього:

 • використовуючи меню “Пуск” відкривають “Панель управління” та вкладку “Мережеве підключення”;
 • якщо в меню є значок бездротового підключення необхідно натиснути на нього кілька разів ЛКМ для активації;
 • після появи повідомлення про активацію переглядають усі доступні бездротові мережі;
 • щоб зрозуміти, яка з них належить користувачеві, змінюють порядок переваг мереж, для чого в меню вибирають розділ «Мережа по точці доступу»;
 • поряд із позначкою, що позначає точку доступу, ставлять галочку, що дозволяє ПК шукати мережі та підключатися до них автоматично.

Після завершення цієї операції знову заходять у меню бездротового підключення та оновлюють список мереж. Повинна з'явитись налаштована мережа, готова до підключення. Потрібно вибрати її серед багатьох інших та приєднати.

Як підключити вай-фай на Windows XP — порядок налаштування комп'ютера

Проблеми, пов'язані з використанням захисту WPA2

WPA2 — це найкращий на сьогоднішній день спосіб захисту мережі від крадіжки даних, що передаються по ній, або підключення стороннього, що не має нічого спільного з власником мережі користувача. Існує 2 види шифрування WPA2:

 • WPA2 PSK. Завдяки наявності цього типу шифрування, користувач може захистити власні персональні дані за допомогою ключа. Пароль (ключ) залишається в налаштуваннях роутера, відомий лише самому власнику та використовується при кожному підключенні до вай-фай. Зазвичай він не змінюється і не залежить від кількості підключених до роутера пристроїв.
 • WPA2 Enterprise. Цей тип шифрування відрізняється підвищеним захистом, пароль видає сервер. Зазвичай у такий спосіб шифруються дані, що передаються робочими мережами підприємства.

За замовчуванням в установках ПК встановлюється загальний режим шифрування WPA/WPA2, це дозволяє уникнути проблем зі з'єднанням застарілих пристроїв. Труднощі користувачів роутерів, які намагаються підключитися до ПК з ОС Віндовс ХР, виникають через неправильно вибраний режим шифрування.

Параметри на адаптері/роутері та комп'ютері повинні збігатися. Якщо виникають проблеми, перевіряють насамперед саме шифрування, при необхідності налаштовуючи обидва пристрої таким чином, щоб співпадали також його алгоритми. Їх також два – TKIP та AES. Із першим працюють старі ОС, з другим сучасні. Щоб уникнути проблем під час налаштування доступу, краще встановити автоматичний режим підключення та вибору алгоритму. І тут система самостійно визначитися з шифруванням.

Важливо! Для WPA2 PSK шифрування ОС завжди вибирає за замовчуванням алгоритм AES, якщо не задано інші параметри.

Як підключити вай-фай на Windows XP — порядок налаштування комп'ютера

Якщо забув ключ доступу до вай-фаю

Найчастішою і найпростішою причиною помилки при підключенні до вай-фаю є відсутність ключа. Користувач може забути його навіть якщо раніше користувався паролем сотні разів. Ключ краще десь записати, а якщо це не було зроблено вчасно, його завжди можна відшукати в системі.

Для цього:

 • з меню «Панелі управління» відкривають вікно мереж та підключення до інтернету;
 • знаходять майстри бездротових мереж;
 • двічі натискають «Далі» та вибирають параметр ручної установки мережі;
 • у розділі знаходять напис «Надрукувати параметри мережі»;
 • якщо все зроблено правильно відкривається блокнот, що містить втрачений ключ.

Іноді пароль зберігається в установках роутера. У цьому випадку його шукають у розділі «Безпека».

Як підключити вай-фай на Windows XP — порядок налаштування комп'ютера

Способи усунення інших можливих збоїв підключення

На старих версіях системи, до яких належить і Виндовс ХР, часто стоїть пак SP2. Сучасні роутери з ним конфліктують, тому часто проблема відсутності інтернету чи небажання системи бачити пристрій, що ховається саме в пакеті. Вирішити проблему можна, оновивши операційну систему до версії SP3.

Іноді комп'ютер не бачить маршрутизатор, оскільки адаптера, необхідного для прийому або передачі просто немає. Його необхідно підключити до материнської плати або через порт USB. За наявності адаптера легко завантажують необхідні драйвера.

Не маючи уявлення про те, як підключити вай-фай на Віндовс xp, не варто поспішати з викликом майстра налаштування, можна спробувати створити нове підключення через телефон або роутер самостійно. Незважаючи на «старість» системи, їй все ще можна користуватися на не надто потужних пристроях, наприклад, нетбуках або стаціонарних ПК. Якщо Windows XP не підключається до Wi-Fi, перевіряють сумісність пристроїв, заходять у налаштування бездротових мереж, виконують багато невеликих, але важливих операцій. Зрештою все має заробити.

nBook
Додати коментар