Як підключити вай-фай на ноутбуці Віндовс 7 — налаштування адаптера

На ноутбуках інтернет часто виникає від Wi-Fi маршрутизатора. Це зручно та практично. Причому функцію бездротового з'єднання можна увімкнути або вимкнути будь-якої миті. Про те, як активувати вай-фай на ноутах із Windows 7, буде розказано у цій статті.

Як підключити вай-фай на ноутбуці Віндовс 7 — налаштування адаптера

Що необхідно, щоб увімкнути вай-фай на ноутбуці з Віндовс 7

Для увімкнення режиму бездротової мережі користувачеві ноутбука знадобиться:

 • Сам комп'ютер. Це може бути будь-який портативний комп'ютер. Майже кожен сучасний ноутбук оснащується вбудованим модулем Wi-Fi.
 • Wi-Fi роутер. Це пристрій, що роздає інтернет. Воно може бути підключене безпосередньо через провід LAN до іншого комп'ютера, але ділитися мережею з різними гаджетами, що знаходяться в зоні дії його сигналу. І ноутбук не є винятком.
 • Wi-Fi адаптер. Як і говорилося вище, цей пристрій призначений для прийому вай-фай сигналу від маршрутизатора, і він уже встановлений у ноутбуці. Але користувачеві не завадить переконатися в його наявності через Диспетчер пристроїв операційної системи.

Зверніть увагу! Після встановлення системи на ноутбуці потрібно перевірити функціонування мережного драйвера. Якщо він застарів або відсутній, ноутбук не зможе приймати сигнал.

Основні способи підключення

Виділяють кілька способів активації бездротової мережі на портативних ПК. Причому деяких моделей ноутбуків є індивідуальні способи. Найпоширеніші з них будуть розглянуті далі.

Як підключити вай-фай на ноутбуку Віндовс 7 кнопкою на корпусі

Багато старих ноутів на корпусі є окрема клавіша для активації цієї функції. Зазвичай така кнопка розташована позаду пристрою або збоку.

Щоб увімкнути Wi-Fi, іноді достатньо знайти відповідну кнопку і один раз натиснути на неї. Через кілька секунд функція активується, і можна буде підключитися до точки доступу або синхронізація відбудеться автоматично, якщо до цього з'єднання раніше вже підключалися.

На кнопці, що включає вай-фай, зображений значок у вигляді трьох або п'яти вертикальних смуг. Аналогічний знак можна знайти на корпусі роутера. Після натискання на неї засвітиться білий індикатор. Коли вай-фай вимкнено, індикатор лампочка спалахує червоним або зовсім згасає.

Важливо! Іноді на корпусі самого ПК є фізична кнопка активації режиму. На неї також слід один раз натиснути, коли комп'ютер увімкнено.

Як підключити вай-фай на ноутбуці Віндовс 7 — налаштування адаптера

Як увімкнути Wi-Fi на ноутбуці Windows 7 через комбінацію клавіш

Для активації цієї функції також можна одночасно затиснути деякі кнопки на клавіатурі. Ці комбінації є індивідуальними для кожної моделі ноутбуків. Однак можна виділити кілька поширених варіантів:

 • “Fn+F2”. Це поєднання працює на моделях Asus, Lenovo, HP. Їх треба натискати одночасно у зазначеній послідовності на англійській розкладці клавіатури.
 • “Fn+F12”. Включає Wi-Fi на деяких ноутбуках компанії Acer.
 • “Fn + F9”. Підходить для пристроїв від виробника MSI чи Dell.

Як увімкнути вай-фай на ноутбуці на Віндовс 7 через «Панель управління»

Панель керування на операційній системі Windows 7 – це стандартний інструмент, вікно, в якому відображено основні параметри, компоненти операційної системи. Тут можна налаштувати роботу кожного розділу на власний розсуд.

Щоб увімкнути Wi-Fi через це вбудоване оснащення, потрібно виконати ряд нескладних дій за покроковим алгоритмом:

 1. Зайти в меню “Пуск”.
 2. У стовпці параметрів зліва віконця знайти рядок «Панель управління» і клацнути по ньому один раз лівою клавішею маніпулятора.
 3. У вікні, що відкрилося, перейти в розділ «Центр управління мережами та загальним доступом», клацнувши за його назвою ЛКМ.
 4. У колонці параметрів зліва натиснути на рядок «Зміна параметрів адаптера».
 5. Тепер має відобразитись вікно з типами підключення до інтернету. Тут потрібно натиснути ПКМ на іконку «Бездротове мережне з'єднання» та в контекстному меню вибрати варіант «Увімкнути».
 6. Перевірити результат. Якщо всі дії зроблено правильно, вай-фай має запрацювати. Ця інструкція є актуальною і для нетбуків.

Додаткова інформація! Після активації даної технології через «Панель управління», вертикальні смужки поруч із позначкою «Безпровідне мережеве з'єднання» загоряться зеленим кольором.

Як підключити вай-фай на ноутбуці Віндовс 7 — налаштування адаптера

Як підключити вай-фай до комп'ютера на Windows 7 через Диспетчер пристроїв

Цей засіб допомагає перевірити працездатність всіх компонентів, встановлених на ПК. У працездатності вай-фай адаптера за допомогою «Диспетчера пристроїв» можна переконатися таким чином:

 • Відкрити програму «Мій комп'ютер», натиснувши двічі ЛКМ на відповідній іконці на робочому столі.
 • Перейти до “Властивості” “Мого комп'ютера”, натиснувши ПКМ по вільному простору вікна.
 • У стовпці параметрів ліворуч вікна знайти рядок «Диспетчер пристроїв» і клікнути по ній ЛКМ. На екрані з'явиться список компонентів ноутбука.
 • Розгорнути розділ «Мережні адаптери».
 • Клацніть правою клавішею миші за назвою встановленого в комп'ютері модуля Wi-Fi і в меню контекстного типу клацнути за словом «Задіяти».
 • Перевірити результат.

Як підключити вай-фай на ноутбуці Віндовс 7 — налаштування адаптера

Windows 7 підключення до Wi-Fi через “Панель завдань”

Це найпростіший і найшвидший за реалізацією спосіб, що дозволяє активувати бездротове з'єднання на ноутбуці з Windows 7. Для його виконання потрібно зробити наступні кроки:

 1. Клацніть лівою клавішею маніпулятора по іконці у вигляді вертикальних смуг у правому нижньому куті панелі завдань.
 2. Вибрати потрібну точку доступу та натиснути на слово “Підключити”.
 3. Введіть пароль для синхронізації зі з'єднанням. Цей код можна переглянути у веб-інтерфейсі маршрутизатора.
 4. Дочекайтеся завершення процедури синхронізації та перевірте результат.
 5. Зайти в «Властивості цього бездротового з'єднання, клацнувши на його назву правою кнопкою мишки.

Далі у вкладці «Доступ» поставити галочку навпроти рядка «Підключатися автоматично», щоб не проробляти описані вище маніпуляції з синхронізації. Тепер після старту операційної системи, якщо функція бездротового інтернету буде активною, підключення до точки доступу відбудеться в автоматичному режимі.

Зверніть увагу! Потрапити в Диспетчер пристроїв, щоб активувати Wi-Fi, можна і через меню Пуск, прописавши цю назву в пошуку. Тепер можна зрозуміти, як настроїти Wi-Fi на ноутбуці Windows 7.

Як підключити вай-фай на ноутбуці Віндовс 7 — налаштування адаптера

Особливості роботи з програмами для увімкнення Wi-Fi

В інтернеті можна завантажити програмне забезпечення, яке дозволяє створити активацію бездротового інтернету на ноутбуці на сімці. Однак при цьому необхідно враховувати:

 • подібні програми призначені не тільки для включення вай-фай, але і для реалізації інших завдань. Вони мають розширений функціонал, який не потрібний багатьом користувачам ПК;
 • програми можуть не встановити через антивірус;
 • Після установки софту на комп'ютері можуть утворитися серйозні віруси. Особливо якщо ПЗ було завантажено з стороннього ресурсу в інтернеті.

Важливо! У завантаженні таких програм немає особливого сенсу, т.к. активувати Wi-Fi можна і стандартними засобами операційної системи в найкоротший термін.

Як підключити вай-фай на ноутбуці Віндовс 7 — налаштування адаптера

З яких причин може не працювати модуль вай-фай на ноутбуці Windows 7

Іноді технологія на ноутбуках відмовляється працювати. У цієї обставини може бути кілька причин:

 • Проблеми з Wi-Fi-адаптером ноутбука.

Можливо, цей компонент потребує оновлення драйвера . Перевірити це можна через Диспетчер пристроїв. Якщо навпроти назви модуля стоїть знак оклику, значить у його роботі спостерігаються проблеми.

 • Збої та помилки операційної системи.

Можливо, у Віндовсі сім стався одноразовий збій, який можна усунути після перезапуску PC. Іноді для виправлення ситуації потрібно видалити несумісний софт, наприклад, VPN або оновлення.

 • Не працює Wi-Fi роутер.

Можливо, пристрій зламався, або в нього збилися налаштування. Перевірити працездатність маршрутизатора вдасться через Web-інтерфейс на комп'ютері, якого підключений передавач.

Також можна підключати до цієї точки доступу різні гаджети, наприклад телефон. Негативний результат одразу на кількох пристроях допоможе швидко виявити винуватця.

 • Ноутбук знаходиться далеко від роутера.

На значній відстані від маршрутизатора сигнал пропадає. Для вирішення проблеми відстань між пристроями потрібно зменшити.

Перевірити якість сигналу можна за кількістю вертикальних смуг поруч із назвою точки доступу на ноуті. Чим їх більше, тим краще сигнал.

 • На ПК є віруси.

Деяке шкідливе програмне забезпечення на ноутбуці може блокувати роботу Wi-Fi.

Важливо! Для очищення вірусів краще скористатися комплексним антивірусом або спеціалізованими утилітами з подібним призначенням.

 • Проблеми на стороні постачальника.

Не завадить зв'язатися з компанією-постачальником інтернету та переговорити з оператором. Можливо, на лінії зараз проводяться ремонтні роботи, внаслідок чого інтернет за вказаною адресою тимчасово недоступний, або користувач забув вчасно заплатити за послугу виходу в глобальну мережу.

 • Індивідуальні параметри маршуртизатора.

Якщо на ноутбуці не працює Wi-Fi, варто перевірити налаштування передавача. Можливо, у його веб-інтерфейсі відключено функцію роздачі інтернету на інші гаджети, а роутер забезпечує мережею лише комп'ютер, до якого підключено через кабель. Щоб виправити ситуацію, потрібно активувати цей режим.

Як підключити вай-фай на ноутбуці Віндовс 7 — налаштування адаптера

Додаткова інформація! Іноді для вирішення проблем з функціонуванням вай-фай потрібно скинути налаштування мережі на ноуті. Найпростіше це зробити через «Командний рядок».

Таким чином, увімкнути Wi-Fi на ноутбуці можна кількома методами залежно від конкретної моделі пристрою та встановленої на ньому операційної системи. Основні способи активації технології представлені вище.

nBook
Додати коментар