Як підключити телефон до комп'ютера як інтернет

На форумах часто зустрічаються питання новачків про те, як підключити телефон до комп'ютера як інтернету і що знадобиться для виконання процедури. Існує кілька способів здійснення процесу, при правильному виконанні проблеми зі зв'язком не виникатимуть. Додатково можна користуватися стороннім програмним забезпеченням, що дозволяє вирішити проблеми з місцем доступу до Інтернету у вигляді мобільного телефону.

Як підключити телефон до комп'ютера як інтернет

Підключення комп'ютера до Інтернету через телефон

Сучасні пристрої спочатку оснащені додатковим функціоналом, що дозволяє роздавати інтернет стороннім обладнанням. Для виконання процедури достатньо активувати режим передавача даних. Підсумкова назва залежить від моделі та прошивки телефону.

Принципи приєднання комп'ютерів через телефони ідентичні для всіх варіантів, незалежно від операційної системи, що використовується. Алгоритм аналогічний, єдине, що відрізняється – назва пунктів меню у гаджетах різних виробників. Апарати, що працюють під iOS, мають менший вибір регулювань, але дають підвищені гарантії безпеки для зв'язку.

Що дає використання мобільного як точка доступу

Подібний підхід застосовується в ролі запасного варіанта у разі виникнення проблем зі стандартним з'єднанням. Питання з непрацездатністю роутера, пошкодженням кабелів або неполадками роботи у основного постачальника послуг вирішуються за допомогою Інтернету від іншого оператора.

Важливо! Для успішного створення зв'язки необхідно, що на обладнанні були присутні інтернет-модулі 3G та вай-фай.

Як підключити телефон до комп'ютера як інтернет

Налаштування роздачі інтернету з Android та iPhone по Wi-Fi

Для роздачі зв'язку на ноутбук, планшет, телевізор із функцією Смарт-ТВ та інші пристрої зручніше користуватися бездротовою мережею. У ролі маршрутизатора та передавача інформації виступатиме мобільник.

Як можна підключити інтернет до комп'ютера через телефон з Андроїдом (Android):

 1. На апараті активізується модуль Wi-Fi та інтернет 3G/4G.
 2. Через додаткові налаштування бездротового зв'язку потрібно перейти в блок «модемний режим» і натиснути на розділ «передавач вай-фай».
 3. У ньому повзунок пересувається у положення “включено”.
 4. Після виконання попереднього кроку необхідно натиснути на підрозділ збереження ТД. У вікні, що з'явилося на дисплеї, підбирається підходящий варіант, щоб заощадити зарядку батареї краще відключати її через 5-10 хвилин бездіяльності. Якщо гаджет постійно підключено до джерела живлення, пункт можна пропустити.
 5. На наступному етапі вводиться ім'я сітки (за замовчуванням вказується модель телефону), його можна вибирати будь-яке. Там же прописується тип шифрування WPA2 PSK або WEP (підходить для застарілих пристроїв).
 6. Останнім вписується пароль, необхідний приєднання клієнтського устаткування.
 7. Завершується крок збереженням внесених змін.

Важливо! Для зв'язку з гаджетами, у яких є клавіша WPS, можна використовувати аналогічний функціонал на мобільному телефоні. Спочатку натискається кнопка на вторинному апараті, потім – ярлик “підключити” на основному девайсі.

Як підключити телефон до комп'ютера як інтернет

Після завершення процесу гаджети отримають перепустку в глобальне павутиння через вай-фай. За бажанням можна користуватися всіма доступними способами з'єднання одночасно, але інтенсивне навантаження на мережні модулі призведе до сильного нагрівання мобільного та швидкого витрати заряду акумулятора. Для таких випадків краще користуватися класичним провідним зв'язком.

Для iPhone з версією операційної системи 4 і більше можна створити персональний роздатчик даних (Personal Hotspot). Система припускає одночасне приєднання трьох вторинних апаратів. Для виконання завдання потрібно активізувати вай-фай на мобільному телефоні, переміститися в «налаштування», вибрати «режим модему».

Для його включення достатньо перевести повзунок у робоче положення. Там прописується мережевий пароль для створеної зв'язки. При правильному виконанні інструкції на дисплеї виникне системне повідомлення про активність адаптера, там можна переглянути кількість підключеного обладнання.

Як підключити телефон до комп'ютера як інтернет

Телефон як модем через USB-кабель

З'єднання через шнури відноситься до найпростіших процесів і не викликає проблем навіть у новачків. При виконанні процесу не потрібне додаткове регулювання та застосування методик захисту від зломів, проникнення сторонніх осіб, на відміну від бездротових ліній. Під'єднати систему можна миттєво, вона працюватиме безперебійно – якщо сигнал зв'язку на належному рівні і немає порушення цілісності кабелю (зовнішнього чи внутрішнього).

Як правильно підключитися до інтернету через телефон:

 1. Потрібно увійти в основне меню та відкрити розділ мереж без дротів, переміститися до їх додаткових параметрів.
 2. Активізувати блок «стільникові дані» з коннектом телефону до 3G/4G. На різних апаратах процедура схожа за своїм алгоритмом, але загальний зміст залишається тим самим.
 3. Відкрити підрозділ «модемний режим» і перевести повзунок, що знаходиться поруч, в активне положення.

Важливо! На цьому процес регулювання завершено, зв'язок встановлений. ПК приєднався до інтернету через зв'язок від стільникового оператора та USB-шнур.

Як підключити телефон до комп'ютера як інтернет

До недоліків зазначеної зв'язки належить постійна прив'язка через кабель, що викликає труднощі з роботою чи грою. Вторинне незручність завдає сильного нагрівання апаратури, що негативно позначається на тривалості роботи батареї.

Останній мінус полягає у неможливості створення лінії через застарілу операційну систему на персональному комп'ютері. Віндовс Віста або ХР не підтримують зв'язок з головним пристроєм і не бачитимуть його через відсутність потрібних для коннекту драйверів.

Налаштування підключення через Bluetooth

Зв'язок може створюватися з обладнанням, оснащеним модулем: ноутбуками, планшетами, смартфонами. Техніка використовується в ролі bluetooth-роутера, для отримання стійкого з'єднання клієнтська апаратура має бути розташована ближче 8 метрів. На всіх пристроях має бути активований однойменний адаптер.

Для створення зв'язки використовується стандартний алгоритм:

 1. На стільниковому включається інтернет 3G/4G.
 2. З головного меню потрібно перейти в бездротові мережі, там же перемістити повзунок від Bluetooth в активне положення.
 3. У цьому підрозділі вибирається блок «доступні пристрої» і у ньому відзначається апарат, якому необхідно надати декларація про відвідування інтернету. Якщо гаджетів кілька, то зв'язування формується послідовно.
 4. Після виконання операції на дисплеї з'явиться вікно із запитом про пару. Після звіряння коду необхідно клікнути по ярлику «підключити» на обох апаратах.
 5. У додаткових налаштуваннях БС відкривається підрозділ «модемний режим» та активізується Bluetooth-модем.

Важливо! Після завершення процесу результати змін зберігаються, а комп'ютерне обладнання отримує право входу до всесвітньої мережі. Паралельно смартфон може використовуватися як маршрутизатор для комп'ютера через USB, для виконання процесу достатньо правильно налаштувати його.

Як підключити телефон до комп'ютера як інтернет

Список недоліків такого зв'язку представлений:

 • можливістю підключення лише одного додаткового пристрою;
 • повільнішою швидкістю інтернету;
 • легким приєднанням зловмисників до лінії;
 • перехопленням або заглушкою блютуз-сигналу;
 • відсутністю на стаціонарному комп'ютері необхідної плати, що спричинить додаткові витрати на купівлю окремого зовнішнього роутера.

Важливо! Перед проведенням прив'язки по блютузу необхідно переконатися, що адаптер включений на кожному з апаратів.

Програми для підключення ПК до Інтернету через телефон

Після використання трафіку на мобільному телефоні, роздавати апарату на сторонні пристрої буде нічого. Для виправлення ситуації можна використовувати сторонні утиліти, що дозволяють безкоштовно підключитися до вай-фай:

 • WiFi Map — програма працює з Айфон і Андроїд. Під час запуску система виводить на дисплей карту із зазначенням всіх точних місць, які є поблизу. Біля кожної буде вказано коментар із показниками якості, швидкості сигналу та паролем.
 • Wiffinity — нагадує попередню програму, а також вказує на найближчі місця підключення, записані на карті. Для роботи з утилітою потрібна наявність активного GPS. Вона абсолютно безкоштовна, але міститься вбудована реклама.
 • Your Freedom – програма, написана для ОС Андроїд. Допомагає отримувати виходи на вай-фай сервер, прив'язати адресу телефону до будь-якої місцевості земної кулі. Програма безкоштовна.

Як підключити телефон до комп'ютера як інтернет

Тільки після повторної появи на пристрої інтернету воно почне знову функціонувати в ролі роздавача інформації. Іноді можуть виникати невеликі труднощі з роздачею інтернету, коли вихід стає неможливим. Чому не завжди вдається зробити Samsung передавачем – проблема часто пов'язана:

 • з нестачею грошей на рахунку телефону;
 • поломками адаптера на будь-якому з апаратів, що використовуються – переконатися в їх непрацездатності можна підключенням до інших гаджетів, які нормально функціонують;
 • пошкодження шнура – навіть незначні внутрішні несправності проводів стають джерелом нестабільності сигналу;
 • неактуальністю драйверів – застаріле програмне забезпечення вимагає найпростішого оновлення в ручному або автоматичному режимі.

Іноді питання із зв'язком вирішуються простим перезавантаженням системи. Перед пошуком причин неполадок необхідно вимкнути і знову ввімкнути обидва апарати.

Зручність роздачі інтернету з мобільного телефону полягає в можливості створювати індивідуальну лінію в будь-якому незвичайному місці. Вона не залежить від роботи маршрутизатора або постачальника послуг. Телефони часто використовуються при виникненні збоїв в електроживленні або прострочення платежу за «домашній» інтернет.

nBook
Додати коментар