Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi – покрокова інструкція

Більшість сучасних пристроїв підтримують бездротові підключення, і друкуючий або багатофункціональний пристрій (МФУ) – не виняток. Однак первинне налаштування та встановлення з'єднання між пристроєм та комп'ютером (або ноутбуком) може виявитися дуже складним завданням для новачка. Далі дано прості рекомендації, які допоможуть здійснити підключення швидко та просто.

Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi?

Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi

Відсутність проводів дозволяє підтримувати високу мобільність і набагато комфортніше організовувати особистий і робочий простір. Саме тому на зміну стаціонарним ПК приходять ноутбуки, а натомість техніці, що вимагає проводів для підключення, приходять пристрої, готові працювати через вай-фай.

Однак підключення цих пристроїв не завжди відбувається гладко, особливо, якщо в комплекті немає необхідних драйверів та інструкцій. Але навіть у такому разі підключення можна здійснити.

Що потрібне для підключення? Для успішного підключення пристрою необхідні його драйвера (установлювальні файли, які йдуть у комплекті, або які можна завантажити з офіційного сайту виробника), вай-фай роутер, ноутбук та трохи часу. Для крайніх випадків можуть знадобитися кабелі.

Чи всі принтери підтримують підключення через Wi-Fi? Більшість сучасних моделей МФУ підтримують підключення через Wi-Fi, проте за наявності більш старої моделі така можливість може бути не доступна. Але навіть у такому разі можна спробувати деякі варіанти підключення.

Для довідки! За певних умов та за допомогою покупки деяких додаткових пристроїв, підключити через Wi-Fi можна практично будь-який пристрій.

Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi?

Встановлення принтера, який підтримує Wi-Fi

Для того, щоб розпочати підключення принтера через Wi-Fi, необхідно переконатися, що він підтримує цю функцію.

 • Найпростіший спосіб – подивитися інформацію на лицьовій частині пристрою: найчастіше вона вказана на заводських ярликах та спеціальних клавішах.
 • Інший спосіб – звернутися до інструкції. Також буде потрібно пристрій, до якого буде здійснюватися підключення та активне вай-фай підключення.

Встановлення програмного забезпечення від виробника

Насамперед необхідно встановити на ноутбук або інший пристрій драйвера. Зробити це можна за допомогою інсталяційного диска, що йде в комплекті (для пристроїв з дисководом) або завантажити драйвери з офіційного сайту виробника. Для цього потрібно знати точну назву моделі принтера.

Для встановлення з сайту зазвичай не потрібно ніяких додаткових дій – тільки вибрати потрібну модель пристрою і натиснути на неї, а програма сама автоматично розпізнає встановлену на комп'ютері систему.

Якщо дані некоректні, їх можна змінити вручну. Найчастіше завантаження після цього відбувається автоматично, але якщо цього не сталося, то потрібно самостійно вибрати драйвер пристрою зі списку (на самому верху найсвіжіші версії) і натиснути кнопку завантажити.

Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi?

Наступний етап – встановлення драйвера. Для цього необхідно забезпечити провідне з'єднання між принтером і комп'ютером, відкрити завантажений файл з драйверами за допомогою прав адміністратора (клацнути правою кнопкою миші по завантаженому файлу та у спливаючому меню вибрати «запуск від імені адміністратора») і дотримуватися всіх інструкцій, що з'являються на екрані.

Наприкінці може знадобитися перезавантаження комп'ютера – не варто від нього відмовлятися. Саме вона впливає на коректність взаємодії двох пристроїв надалі.

Цікаво знати! При першому дротовому підключенні принтера драйвери можуть бути знайдені та встановлені системою самостійно в автоматичному режимі.

За бездротову роботу відповідає спеціальна утиліта, яка при установці вимагає проходження тих самих кроків, що й звичайний драйвер. При її використанні провідне з'єднання між пристроями не потрібно: достатньо вибрати в одному з перших вікон майстра установки бездротове з'єднання через вай-фай.

За підсумками установки після перезавантаження комп'ютера (або ноутбука) необхідно увійти в меню “мій комп'ютер” – “панель управління” – “пристрої та принтери” та перевірити коректність підключення, відправивши тестовий лист на друк.

Підключення вручну на Windows 10

Якщо всі дії з драйверами та утилітами були виконані, але принтер так і не встановився, необхідно перейти до ручної установки.

Для цього потрібно увійти до розділу «Параметри системи» – «Пристрої» – «Принтери та сканери». Переконавшись, що необхідного пристрою немає під'єднаних, потрібно натиснути відповідний рядок «необхідний принтер відсутній у списку».

Відбудеться запуск майстра установки. У першому вікні потрібно вибрати рядок «додати принтер Bluetooth, бездротовий або мережевий принтер». Натискаючи кнопку «далі», запускається пошук доступних пристроїв. При виявленні необхідної моделі потрібно натиснути на неї і перейти далі.

На наступному етапі система самостійно займеться пошуком драйверів в базі Microsoft, або попросить встановити в дисковод завантажувальний диск.

Для довідки! В кінці установки вибране МФУ стане пристроєм для друку за замовчуванням.

Особливості встановлення на Windows 7

Насправді Windows 7 не вимагає знання особливих премудростей і не дуже відрізняється своїми вимогами при установці принтерів від Windows 10. Тим не менш, деякі відмінності все-таки є. Насамперед необхідно також увійти в «панель управління» – «обладнання та звук» – «пристрої та принтери». У верхній частині вікна потрібно натиснути рядок «Додати принтер». У майстрі установок, що відкрився, необхідно клікнути на рядок «Додати локальний принтер» і перейти далі.

Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi?

Порт пристрою необхідно залишити без змін, далі дотримуватися інструкцій установника. В останньому вікні «Використання загальних параметрів» краще вибрати «Немає загального доступу» для домашньої мережі, після чого установка завершиться.

Увага! Цей параметр існує лише за умови встановлення принтера на операційну систему Windows 7.

Підключення принтера за допомогою WPS

Для тих, хто не бажає витрачати час на драйвера, підійде спосіб підключення за допомогою WPS (якщо ця функція підтримується і роутером, і принтером). Перевірити наявність WPS можна такими способами:

 • на принтері – знайшовши відповідний індикатор, кнопку або напис на лицьовій стороні пристрою;
 • на роутері — переглянувши дані на нижній стороні пристрою або знайшовши відповідну кнопку на передній або задній панелі.

На пристроях без екрана керування використовується кнопка Wi-Fi або WPS. На принтерах з монітором може знадобитися увійти в налаштування вай-фаю та вибрати відповідний рядок у меню. Індикатор на корпусі почне блимати. Після цього потрібно натиснути кнопку на корпусі роутера.

Увага! Залежно від моделі може знадобитися нетривале утримання кнопки, до початку блимання індикатора.

Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi?

Завершальний етап — натиснути та утримувати клавішу «Ок» на принтері, доки пристрій не повідомить про підключення або миготливий індикатор не перестане блимати і залишиться палаючим. Для різних моделей вимоги відрізнятимуться, тому варто звернутися до інструкції або спочатку зачекати на самостійне встановлення підключення.

Якщо цей метод з якихось причин не підходить, то варто підключити принтер до вай-фай як ще один пристрій мережі – ввівши назву мережі (SSID) та пароль у відповідних настройках принтера (якщо має монітор).

Як зробити принтер мережним через Wi-Fi роутер

Інше питання – як налаштувати принтер, зробивши його мережевим Wi-Fi. Для цього можна скористатися вже описаними алгоритмами установки, а в кінці установки у властивостях пристрою меню комп'ютера відзначити галочкою графу «загальний доступ» у розділі «доступ».

Якщо ж з якихось причин це неможливо зробити, то доведеться витратити трохи більше часу.

Підключення звичайного або лазерного принтера USB до головного комп'ютера

Насамперед знадобиться спеціальний кабель USB від комп'ютера до МФА, а також роутер і сам ПК.

 1. Необхідно перевірити, чи можливе підключення принтера до наявного роутера.
 2. Підключити обидва пристрої до мережі, а потім з'єднати їх між собою за допомогою кабелю.
 3. Перевірити, чи з'єднання встановлено. Для цього необхідно увійти в інтерфейс роутера через браузер. Найчастіша комбінація для цього: адреса 192.168.1.1 (або 192.168.0.1), логін та пароль admin/admin відповідно.
 4. У розділі Print Server при успішному з'єднанні має відображатися назва принтера, що підключається.

Після цього варто також за допомогою кабелю приєднати принтер до головного комп'ютера та зробити інсталяцію драйверів. Після завершення установки для перевірки її успішності варто роздрукувати тестову сторінку.

Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi?

Додавання принтера до мережних пристроїв

Для того, щоб додати мфу до мережних пристроїв, після перерахованих вище дій необхідно виконати наступне.

 1. У меню “Пристрої та принтери” необхідно додати локальний принтер (“Створити новий порт Standart TCP/IP”).
 2. Наступним кроком є введення IP-адреси роутера (192.168.1.1) та зняття галочки від пункту вибору драйвера в автоматичному режимі.
 3. Після цього потрібно поставити прапорець навпроти типу пристрою generic network card.
 4. Встановіть драйвер пристрою з диска вручну.
 5. У властивостях принтера в меню потрібно вибрати вкладку порти, де в налаштуваннях встановити протокол LPR і задати ім'я мережі.

За підсумками необхідно перевірити, чи можуть комп'ютери та ноутбуки мережі бачити принтер, і чи може він друкувати під час відправлення завдання з різних пристроїв.

Пошук та підключення до принтера в мережі через інші комп'ютери

Якщо така ситуація, що один з комп'ютерів мережі не підключений до принтера, можна використовувати й інший спосіб. Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi? Для цього необхідно увійти в “мій комп'ютер” і в лівій панелі в графі “мережа” знайти ім'я пристрою, до якого точно підключено принтер.

Клацнувши на нього в правій частині екрана, з'явиться назва пристрою. Залишається тільки клацнути по ньому правою кнопкою миші і натиснути рядок «підключити» у меню. Далі потрібно лише слідувати всім інструкціям, що з'являються на екрані.

Цікаво знати! Можна додати принтер безпосередньо з програми, в якій підготовлений документ для друку. У вкладці «друк» необхідно вибрати відповідний рядок і зробити ті ж дії, що й в інших випадках.

Настроювання загального доступу до друку через Wi-Fi

Налаштувати спільний доступ до друку можна й іншим простим способом. Для цього потрібно увійти до властивостей встановленого друкованого пристрою, знайти вкладку «доступ» і поставити галочки в полях «загальний доступ» та «промальовування завдань». Щоб переконатися в успішності дій, варто виконати ще 3 простих кроки.

 1. У властивостях системи знайти вкладку “ім'я комп'ютера”, де знайти розділ “Робоча група”. Вона має бути однакова для всіх ноутбуків та ПК в одній мережі.
 2. Якщо якісь із пристроїв не підключені до локальної мережі, необхідно змінити параметри загального доступу в центрі керування мережами. Для цього потрібно помітити галочками всі пункти, які починаються зі слова «включити» (це актуально для виндовс 7, 8, 10).
 3. Оптимально встановити 128-бітове шифрування. Пароль встановлюється за бажанням, але частіше відключається.

Ці нехитрі дії дозволять впоратися із завданням навіть зовсім новачкові і почати користуватися пристроєм через кілька хвилин.

Як підключити принтер до ноутбука через Wi-Fi?

Що робити, якщо принтер не підключається через Wi-Fi

Ще одна проблема, яка може виникнути – МФУ, лазерний, кольоровий або звичайний принтер з Wi-Fi для дому або офісу не підключається до ноутбука або ПК, незважаючи на дотримання всіх інструкцій.

Перше, що потрібно зробити — перевірити, чи є підключення до мережі інтернет у принципі і чи коректне підключення до вай-фаю у роутера.

Інша причина, чому не відбувається підключення, – помилка системи на одному з етапів установки. Вирішити проблему можна таким чином: видалити пристрій та його драйвер (через панель керування, у розділі пристроїв та оновлення/видалення програм відповідно), а потім перепідключити його заново, уважно відстежуючи кожен крок.

Ще один спосіб – переналаштувати підключений пристрій відповідно до наведених інструкцій: цілком імовірно, що налаштування за замовчуванням можуть виявитися некоректними для конкретної операційної системи.

Ну і одна з найголовніших порад – перевірити, чи підходить роутер для бездротового підключення друкувальних пристроїв. Деякі старі моделі Wi-Fi передавачів не придатні для цього, а деякі моделі принтерів і МФУ не можуть встановити контакт з певними моделями навіть найсучасніших роутерів.

Не варто також забувати про такі банальні речі як підключення пристроїв до електромережі та їх увімкнення, проведення перезавантаження комп'ютера, а також правильність знайденого обладнання.

Для довідки! Бувають ситуації, коли завдання на друк відправляється не на пристрій, або підключення було здійснено не до того принтера. Краще ще раз перевірити ще раз.

Ці прості інструкції допоможуть налаштувати будь-яку мережу в будинку та офісі без особливих проблем. Найбільш важливими в даному випадку стають бажання, знання азів техніки та дотримання простих алгоритмів дій.

nBook
Додати коментар