Як підключити модем до ноутбука – покрокова інструкція

Придбання нового обладнання або виїзд за місто призводить до питань, як підключити модем до ноутбука для виходу в інтернет. Завдання для виконання нескладне при точному дотриманні параграфів інструкції.

Як підключити модем до ноутбука - покрокова інструкція

Як дізнатися, чи є вбудований модем

Перевірка проводиться у двох напрямах. У першому шукають віртуальні докази наявності адаптера:

 • Потрібно вийти в пуск і переміститься в панель управління Віндовс.
 • У новому вікні знайти «обладнання та звук».
 • У списку параметрів натисніть на «диспетчер пристроїв».
 • Поряд із блоком «модему» активізувати знак «+» — для відкриття каталогу обладнання.

У другому випадку визначається його фізична наявність:

 • на задній панелі ноутбука потрібно знайти порт входу – він виглядає як телефонний роз'єм;
 • визначити наявність портів бездротової інтернет-карти — вони завжди промарковані і визначаються за значком антени з хвилями, що розходяться в сторони.

Важливо! На поверхні ПК з прихованою, а не зовнішньою бездротовою картою повинен бути невеликий перемикач, позначений як «вай-фай».

Як підключити модем до ноутбука - покрокова інструкція

Як правильно вибирати 3G або 4G LTE модем для ноутбука

При виборі устаткування слід звернути увагу до показники швидкості, що він підтримує. Такий підхід звужує коло пошуку та дозволяє не відволікатися на непотрібні моделі. Апаратура умовно поділяється на дві категорії, з максимальним швидкісним режимом:

 • до 3,6 Мбіт/сек;
 • до 7,2 Мбіт/сек.

Крім показників швидкості роутера, користувач повинен орієнтуватися на такі параметри:

 • на ціну існують як бюджетні, так і дорогі моделі;
 • комплектацію – для просунутих користувачів;
 • зовнішній вигляд обладнання та програмне забезпечення для тонкого налагодження.

Для новачків простіше скористатися найпростішим обладнанням, яке не вимагає стороннього втручання та знань щодо його налагодження.

Важливо! Оператори зв'язку ZTE, Мегафон, Мотив, Ростелеком, МТС, Білайн найчастіше продають апаратуру інших компаній із власною прошивкою флешки.

Як підключити модем до ноутбука - покрокова інструкція

Як підключити модем до ноутбука

Способи приєднання залежать від операційної системи, що використовується на ПК. Підключення інтернету через модем відбувається за стандартними алгоритмами.

Windows 7, 8, 10

Коректна робота обладнання залежить від правильного виконання покрокового керівництва:

 1. Після підключення пристрою необхідно дочекатися, поки автоматично розпізнається і почне встановлювати драйвер. За наявності диска з ПЗ краще користуватися ним.
 2. Визначення модему в ОС проходить через значок в треї, а драйверів – за допомогою диспетчера пристроїв і блоку модеми (modem).
 3. Налагодження з'єднання з постачальником послуг відбувається через панель керування з переходом до Інтернету та мережі.
 4. Там вибирається підрозділ «створення нової мережі чи підключення».
 5. Після натискання на ярлик “далі” вибирається актуальне обладнання, вводяться основні параметри доступу, отримані від провайдера.
 6. Система автоматично під'єднає та завершить формування мережевого входу.

Важливо! Завершується алгоритм створенням ярлика зв'язку робочому столі. У центрі управління загальним доступом і мережами вибирається блок для зміни параметрів адаптера, там по працюючому підключенню потрібно клікнути ПКМ і вибрати графу створення ярлика. Якщо його встановити, стане простіше підключитися до зв'язку.

Як підключити модем до ноутбука - покрокова інструкція

Windows XP

Рекомендації щодо приєднання модему нічим не відрізняються від роботи з більш сучасними варіантами операційних систем. Алгоритм дій нескладний:

 1. Після того як модем поміщений в порт і відбулася установка програмного забезпечення, потрібно переміститися в налаштування мережевих підключень. Там клацнути по ярлику «створення нового».
 2. Система запустить функцію “майстер нових підключень”, а користувачеві в діалоговому вікні слід вибрати графу “підключити до інтернету” та “установка вручну”.
 3. Біля пункту «звичайний модем» встановлюється галочка, а у реєстрі вибирається актуальне обладнання.
 4. У запиті прописується назва, номер додзвону, вноситься ім'я користувача, пароль даних оператором зв'язку.
 5. Налаштування завершується додаванням на робочий стіл ярлика, що допомагає підключати ПК до Інтернету одним клацанням мишки.

Після закінчення процедури користувачеві доведеться клацнути по значку інтернету, у вікні, що відкрилося на дисплеї вибрати підрозділ «властивості» і клікнути по розділу «налаштувати». У ньому прописується максимальний швидкісний режим мережі, активується функціонал апаратного управління потоком. Після підтвердження внесених змін установки зберігаються.

Як підключити модем до ноутбука - покрокова інструкція

Алгоритм підключення модему до ноутбука

Устаткування з'єднується зі справним портом USB, потім система автоматично встановлюватиме програмне забезпечення для коректного функціонування апаратури.

При успішному виконанні на екрані відкриється вікно, в якому буде запропоновано встановлення інших утиліт. Після вибору мови та вказівки шляху встановлення файлів необхідно дочекатися завершення процедури.

Важливо! При точному виконанні вказаних дій доступ до інтернету з'явиться в автоматичному режимі, нічого додатково налаштовувати не доведеться.

Якщо при підключенні модему до ноутбука виникли проблеми

Вирішення питань із роботою інтернету вирішується за допомогою працівника зі служби технічної підтримки або шляхом самостійного пошуку джерела неполадок. В останньому варіанті користувач повинен:

 • увійти до блоку «мережові підключення»;
 • створити нове із зазначенням пункту «з'єднання з інтернетом»;
 • вибрати ручний режим встановлення;
 • визначити свій модем у запропонованому списку;
 • вказати дані авторизації для входу – вони прописані у договорі з провайдером;
 • виставити галочки біля пунктів, де згадується «збір реєстраційних даних» — зменшення частоти збоїв;
 • створити ярлики на робочому столі для зручностей увімкнення та відключення мережі.

Важливо! Правильне виконання призведе до появи у треї піктограми інтернету (Internet).

Як підключити модем до ноутбука - покрокова інструкція

Оновлення драйверів модему

При раптовому відключенні раніше успішно функціонуючого зв'язку або різкому падінні швидкості, незвичайним стрибкам необхідно провести оновлення програмного забезпечення на ноутбуці. Процедура проводиться стандартно:

 • через “панель управління” потрібно переміститися в “диспетчер пристроїв”;
 • у вкладці з адаптерами знайти свій модем і провести видалення драйверів;
 • зробити перезавантаження ПК та перепідключення обладнання;
 • дочекатися установки утиліт.

Якщо процес не пішов у автоматичному режимі, то проводиться оновлення драйверів у ручному режимі через функціонал диспетчера пристроїв.

Важливо! Оновлення всього пакету драйверів здійснюється і другим підходом через офіційну сторінку виробника апаратури. У розділі утиліт можна завантажити останню версію софту.

Як підключити модем до ноутбука - покрокова інструкція

Приєднання модему до ноутбука та початок роботи

За допомогою адаптера користувач отримує доступ до інтернету на будь-якому з портативних пристроїв, незалежно від розташування. Оптимальна стабільна робота апарата залежить від своєчасного оновлення програм та програм. Фахівці рекомендують не приєднувати обладнання поспіхом, а спочатку уважно прочитати інструкцію.

Як можна підключити інтернет до ноутбука через модем:

 • перед приєднанням адаптера потрібно увімкнути комп'ютер і дочекатися, поки завантажиться операційна система, тільки так вона зможе безпомилково розпізнати приєднаний пристрій;
 • наступний крок – видалення захисного ковпака, що закриває вхід для USB-модему від випадкового потрапляння забруднень, сторонніх дрібних предметів, які можуть призвести до його непрацездатності;
 • потім у порт приєднується апаратура, система починає визначати обладнання та встановлювати для подальшої роботи;
 • завершується процес появою на дисплеї повідомлення про готовність апарату та діалоговим вікном автоматичного запуску;
 • в останньому вибирається розділ «AutoRun» та активується;
 • користувач вибирає мову установки, вказує шлях і чекає завершення оновлення програм та програм.

Важливо! Надалі необхідно провести налаштування приєднання з провайдером за вказаними вище інструкціями.

Вилучення USB-модему

Вилучення обладнання проходить за стандартною схемою з клацанням мишки по трикутнику, розташованому праворуч знизу, в області панелі завдань. Меню, що з'явиться, запропонує виділити будь-який пристрій для вилучення – модем шукають за найменуванням. На екрані з'явиться повідомлення про безпечне виймання апаратури.

Процес підключення модему до мережі відноситься до найпростіших процедур, які не потребують спеціальних навичок та знань від власника комп'ютера. У більшості користувачів налагодження відбувається в автоматичному режимі і не вимагає втручання сторонніх фахівців або виклику їх додому. Підключатися до всесвітньої мережі можна як через флешку, так і за допомогою кабелю або телефону.

nBook
Додати коментар