Як підключити модем до комп'ютера та настроїти інтернет

Щоб зрозуміти, як підключити модем до комп'ютера та налаштувати інтернет, слід враховувати особливості пристроїв, можливі варіанти активації, плюси та мінуси тих чи інших методик. Якщо встановити за стандартною схемою модем не вдалося, можна скористатися альтернативними варіантами, а також дізнатися про рішення проблемних ситуацій.

Як підключити модем до комп'ютера та налаштувати інтернет

Особливості пристроїв

Існує два види приладів: ADSL та USB модеми. Щоб зрозуміти, як налаштувати модем або модель ADSL, слід визначити ряд особливостей пристроїв.

 • ADSL – це застаріла модифікація модему. Більшість стільникових провайдерів більше не надають підключення до мережі за допомогою цього приладу.
 • ADSL-модем не підійде для квартири у багатоповерховому будинку.
 • Якщо немає можливості підключитись до телефонного кабелю, краще вибрати ЮСБ.
 • Пристрій ADSL підключається через DLS порт і абоненту доведеться вибирати: постійно мати вільний телефонний канал або користуватися інтернетом. В останньому випадку лінію телефонії буде деактивовано.
 • Щоб користуватися USB-модемом, потрібно вибрати надійного оператора. Не всі провайдери надають якісне з'єднання поза межами міста.

Настроювання обох пристроїв здійснюється через комп'ютерне обладнання після підключення модему.

Переваги та недоліки використання USB модему

Перш ніж розглядати інструкції, як підключитись до інтернету через модем, слід визначитися з пристроєм. У зв'язку з тим, що ADSL – це стара технологія інтернет-з'єднання, їй продовжують користуватися у невеликих містах та віддалених населених пунктах. Цей варіант краще для тих, хто продовжує користуватися дротовою телефонією або місцеві оператори зв'язку не гарантують надійний зв'язок.

Для жителів мегаполісів краще віддати перевагу USB моделям. Основні переваги: бездротовий зв'язок, швидкість підключення та легкість налаштування. Абонент завжди зможе змінити провайдера, якщо не буде задоволений послугами зв'язку. Для цього достатньо змінити сім-карту, розірвати один контракт та підписати інший, обравши зручну тарифікацію.

Увага! Щоб підключити юсб-модем, не потрібно багато проводів та розеток, але кабельний інтернет дає більш надійне з'єднання.

Якщо відключають електроенергію, то людина не зможе вийти в мережу через ADSL лінію, а ось USB можна взяти з собою в дорогу і підключатися будь-де, будь-коли. Справа в тому, що юсб-модем отримує живлення від комп'ютера або лептопа і не залежить від загальної електрики.

Як підключити модем до комп'ютера та налаштувати інтернет

Як підключитися

Щоб розуміти, як підключити інтернет до комп'ютера через модем, слід визначити, яка технологія зв'язку, чи всі необхідні інструменти для цього процесу. Вибравши модель модему, можна вивчати алгоритм установки, підключення та налаштування приладів. Ці процеси, залежно від типу пристроїв та способів, дуже відрізняються, тому їх потрібно розглядати окремо.

USB модем

Щоб підключатися через USB-модем, необхідно зробити три речі: купити прилад, вибрати оператора та тарифікацію, провести процес активації інтернету. Докладно про кожен крок:

 1. Краще купувати модем того провайдера, з ким буде укладено співпрацю. Іноді оператори надають обладнання безкоштовно, якщо людина підключається до їхнього тарифу.
 2. Підписати договір, внести абонентську плату, отримати прилад та сім-карту.
 3. Вставити телекомунікаційний апарат у роз'єм комп'ютера чи ноутбука у торець корпусу.
 4. Далі потрібно встановити драйвера, дотримуючись підказок на екрані.

На замітку! Фактично підключення завершено, але поки що користувач не зможе виходити в мережу. Для цього потрібне додаткове налаштування.

Сьогодні USB-модеми, які виглядають як флешка, продають усі великі стільникові оператори. Брендовані пристрої є у МТС, Білайн, Мегафон, Yota. Якщо не хочеться купувати прилад із прив'язкою до мобільного оператора, можна на Аліекспрес замовити універсальні моделі Byfly, Huawei, ZTE.

Слід пам'ятати, що всі модеми не завжди коректно працюють на Windows XP. І тут мережа Internet буде недоступна.

ADSL

Щоб підключити інтернет до своєї техніки за допомогою ADSL-модему, також потрібно укласти договір з оператором. Найпопулярніший провайдер провідної мережі – Ростелеком, але в кожному місті є невеликі надійні компанії, які також надають такі послуги. Після того, як контракт підписано, до людини приїде співробітник телекомунікаційної фірми, щоб провести дроти та внести інші характерні настанови.

Новому абоненту надається: логін та пароль, IP-адреса, DNS-шлюз. Перші дані прописуються в договорі, а інші вже вбудовані в окремий інтернет-канал, яким користуватиметься людина. Після того, як всі дроти під'єднані, користувачеві потрібно зайти до свого особистого кабінету та закінчити встановлення.

Як підключити модем до комп'ютера та налаштувати інтернет

Чи можна підключити до ADSL-модему маршрутизатор

Щоб під'єднувати модем через маршрутизатор, передбачена інша покрокова інструкція. Весь процес проводиться у комп'ютері:

 1. Зайти в комп'ютерне меню та відкрити панель керування.
 2. Знайти у кладку «Мережа та інтернет».
 3. Перейдіть до меню «Зміна параметрів адаптера».
 4. Виявити необхідний варіант підключення.
 5. Перейти до підпункту «Властивості» за допомогою натискання правої кнопки миші.

Саме маршрутизатор працює за протоколом № 4, який слід вибрати. На комп'ютері він відображається абревіатурою TCP/IPv4. Коли з'явиться порожнє поле, до нього вносяться дані провайдера. Завершує процес збереження внесених змін. Після цього роутер отримуватиме пакети даних від модему і роздаватиме іншим пристроям.

Як підключити модем до комп'ютера та налаштувати інтернет

Смартфон як модем

Якщо у людини немає можливості купувати та встановлювати модемний прилад, вона може використовувати свій мобільний апарат як провідник інтернету. Для цього необхідно в смартфоні активувати «Точку доступу», а в комп'ютері зайти в «Панель управління» і підключитися в каналі, що з'явився.

Для з'єднання вноситься код перевірки. Його дані можна знайти в телефоні у вкладці «Точка доступу».

Увага! У телефоні прописаний автоматично створений пароль, який може змінити власник апарата для зручності підключення.

Встановлення офіційного софту

Підключення до інтернету через модем неможливе, якщо на ньому не встановлено софт. Для цього потрібно вибрати продукт, зайти на його офіційний сайт та провести скачування.

Наприклад взята популярна безкоштовна утиліта – ZipSoft. Алгоритм дій:

 1. Завантажити та запустити завантажений ярлик.
 2. У головному вікні софта вибрати розділ «Рекомендовані».
 3. Перейти до розділу «ТОП-50».
 4. Натиснути кнопку «Додати до установки» всіх необхідних програм.
 5. У розділі “Вибране” натиснути кнопку “Встановити”.

Коли процес завантаження підійде до кінця, програми автоматично запустяться і проведуть самостійний процес встановлення програмного забезпечення (софту) на комп'ютер.

Як підключити модем до комп'ютера та налаштувати інтернет

Налаштування модему для підключення до Інтернету

З'ясувавши, як підключитися до інтернету через USB модем, потрібно провести додаткові установки, щоб персональний комп'ютер приєднався до мережі. Для цього потрібно:

 1. Зайти в розділ “Управління мережами”.
 2. Знайти пункт “Параметри”.
 3. Налаштувати інтерфейс: вибрати мову, настройки.
 4. Введіть дані про точку доступу оператора.
 5. Придумати та ввести логін та пароль.

Остання позиція є дуже важливою. Якщо людина проігнорує ці параметри, то до її інтернет вузла безперешкодно зможе підключитися будь-який пристрій та витрачати трафік.

Як оновити драйвери модему

Якщо всі дії проведені, але мережа на ноутбуці не з'явилася, то потрібно встановити або оновити системні драйвера. Для цього потрібно в інтернеті знайти файли, оптимізовані під конкретну комп'ютерну техніку.

Завантажувати драйвери потрібно на офіційному сайті компанії. Після того, як їх буде встановлено на пристрій, зв'язок повинен з'явитися. Якщо драйвера в комп'ютері є, іноді їх достатньо оновити через «Диспетчер пристроїв».

Як підключити модем до комп'ютера та налаштувати інтернет

Можливі проблеми та їх вирішення

Якщо система працює некоректно, то іноді рекомендовано відкотити налаштування до базових, але тоді доведеться проводити повторне встановлення та налаштування. Якщо не вдається зайти в мережу, можна підключитися з використанням web-інтерфейсу. У пошуковій системі потрібно вбити «192.168.1.1» або вирішити проблему вручну:

 1. Зайти в “Панель управління”.
 2. Вибрати «Мережа та інтернет».
 3. Перейти до «Центру керування мережами та спільним доступом».

Натисніть на позицію «Зміни параметрів адаптера» і зайти в систему, використовуючи логін та пароль, прописані в договорі. Інший вихід із становища:

 • зайти в розділ “Net”, “Network” або “WAN”;
 • відкрити меню “Connections”;
 • вибрати вкладку “Add”, “DSL protocol” або “Connection Type”;
 • клікнути на позицію “PPPoE” та заповнити параметри PVC;
 • заповнити всі рядки форми.

Завершить процес збереження змін та перезавантаження пристрою.

Людина може самостійно налаштовувати та підключати ADSL та USB модеми, якщо дотримуватися запропонованих інструкцій. Різниця в тому, що перший варіант надає доступ до мережі за допомогою телефонної лінії, а другий активує інтернет за допомогою стандартного роз'єму на персональному комп'ютері та послуг мобільного оператора.

nBook
Додати коментар