Як підключити інтернет на Віндовс XP через кабель

Зазвичай користувачі вважають за краще підключати інтернет до роутера (звичайного або USB) за допомогою Wi-Fi. Але багато людей вважають з'єднанням з мережею надійнішим при використанні спеціального дроту. Провести цю операцію потрібно правильно, керуючись інструкцією. У цій статті буде детально вказано, як підключити інтернет на Віндовс ХР через кабель, як зробити налаштування мережі.

Як підключити інтернет на Віндовс XP через кабель

Як підключити кабель для інтернету до комп'ютера з Windows XP

Щоб отримати доступ до інтернету на Виндовс XP, при небажанні використовувати вай-фай, потрібно підключити спеціальний шнур, який продається в магазинах, або йде в комплекті з тим обладнанням, яке поставляє оператор (провайдер).

З'єднання двох пристроїв не викликає труднощі – це найпростіша частина операції. Необхідно просто помістити штекери у відповідні рознімання. Якщо користувач почує невелике клацання, значить, установка пройшла успішно, дротовий метод зв'язку встановлений, і можна переходити безпосередньо до настроювання інтернету, що займе більше часу.

Налаштування підключення до Інтернету на операційній системі Windows XP

Щоб настроїти доступ до мережі, необхідно використовувати розділ Панелі керування на комп'ютері з операційною системою Windows XP. Доступ до розділу можна отримати через “Мій комп'ютер” або стандартне меню “Пуск”. Через панель керування користувач потрапить у відповідний розділ із наявними підключеннями по мережі.

Настроювання адрес IP та DNS серверів

Подібне настроювання інтернету на Віндовс ХР необхідне після підключення кабелю, щоб забезпечити надійний доступ до будь-яких Інтернет-сайтів та соціальних мереж. Для цього використовують сервери DNS. Підключивши їх, можна збільшити рівень захисту конфіденційності особистих даних користувача у мережі.

Як підключити інтернет на Віндовс XP через кабель

Як підключити інтернет до Windows XP — порядок дій для налаштування DNS:

 1. Як було зазначено вище, перейти в Панель управління, використовуючи стандартне меню «Пуск» (у лівій нижній частині монітора).
 2. Потрапивши в потрібний розділ, знайти посилання на підключення до мережі.
 3. У вікні вибрати своє поточне підключення.
 4. Користувача має цікавити вкладка під назвою «Загальні». Вона знаходиться у вікні “Стан підключення”. Вибравши необхідний пункт, необхідно натиснути кнопку «Властивості».
 5. Тепер у вікні з властивостями перейти на вкладку «Загальне» і прокрутити сторінку вниз, щоб знайти протокол інтернету (TCP/IP), а потім знову натиснути на властивості.
 6. Перейшовши в нове вікно, знову натиснути на вкладку «Загальні» та вибрати рядок з використанням DNS сервісів.
 7. Залишилося тільки ввести правильну IP-адресу DNS сервера, наприклад, можна використовувати Google DNS – найкращий варіант.

Важливо! У рядку з IP-адресою DNS потрібно вказувати такі цифри (вибрати будь-яку комбінацію): 8.8.8.8 або 8.8.4.4.

Щоб зберегти всі налаштування, потрібно зафіксувати їх, натиснувши клавішу ОК — операцію завершено.

Створення тунелю VPN-підключення

Для створення тунелю необхідно використовувати сторонні програми. Наприклад, підійде безкоштовний додаток Shrew VPN Client. Його можна завантажити на офіційному сайті розробника.

Як підключити інтернет на Віндовс XP через кабель

Важливо! Операція досить складна, тому новачкам з нею впоратися буде важко. Проводити подібні дії рекомендується лише в тому випадку, якщо читач є певним користувачем персонального комп'ютера.

Для початку роботи необхідно завантажити програму та встановити її на комп'ютер. Після цього перевірити, чи було встановлено спеціальний драйвер, який працює з програмою. Для цього потрібно перейти в мережеві підключення комп'ютера (через меню «Пуск» та Панель керування), і переконатися, що там стоїть галочка напроти завантаженої програми.

Налаштування інтернету на Виндовс XP – ряд дій для створення тунелю:

 • Використовуючи програму, відкрити VPN Access Manager.
 • Якщо все зроблено правильно, то відкриється порожнє діалогове вікно.
 • Щоб створити новий VPN, потрібно активувати кнопку Add.
 • Далі від користувача потрібно “пройтися” по всіх вкладках по порядку, і внести відповідні зміни. Насамперед потрібно шукати вкладку General, та вказати певні налаштування: у першому вікні (Host) наступні цифри — 46.72.1 81.99, у рядку з автоконфігурацією поставити disabled, у Adapter Mode — параметр Use an existing adapter.
 • Наступну вкладку під назвою Client можна пропустити, оскільки всі необхідні налаштування там вже стоять за замовчуванням, їх вибрала сама програма.
 • У наступній вкладці потрібно зняти всі встановлені галочки (у розділі DNS та Wins).
 • У четвертій вкладці необхідно вказати певні параметри.

Як підключити інтернет на Віндовс XP через кабель

Тепер можна переходити на наступну вкладку під назвою Phase 1. Там наводяться такі дані.

Як підключити інтернет на Віндовс XP через кабель

У вкладці Phase 2 необхідно змінити тільки два параметри: Transform Algorithm вказати esp-des, HMAC – md5.

Важливо! При налаштуванні першої та другої Phase необхідно вказувати аналогічні параметри, які були встановлені на персональному комп'ютері, з яким має бути встановлювати VPN-тунель.

Здійснивши всі попередні дії, можна переходити до останнього вікна під назвою Policy. Там потрібно зняти наявну галочку з Obtain Topology та натиснути кнопку Add, щоб вибрати локальну мережу, яка використовується вдома.

Як тільки всі описані дії будуть виконані, можна завершити операцію, натиснувши клавішу OK – всі налаштування буде збережено.

Якщо операція пройшла успішно, то у вікні (яке на початку роботи було порожнім) з'явиться нове VPN-з'єднання з тими цифрами, що були вказані користувачем.

Тепер потрібно клацнути по створеному ярлику, і у вікні вибрати параметри Connect, щоб запустити VPN-з'єднання. Якщо все зроблено правильно, то в кінці сторінки має з'явитися запис – Tunnel Enabled. Це означає, що перша фаза успішно активована.

Щоб завершити встановлення тунелю, використовуючи командний рядок Windows, потрібно перейти в трафік, спрямований до віддаленої підмережі, яка знаходиться за роутером. Це робиться за допомогою команди Ping із зазначенням адреси IP наявного модему.

Щоб завершити роботу з тунелем, необхідно перейти в завантажений менеджер і натиснути клавішу Disconnect.

Налаштування PPPoE-з'єднання

Для налаштування PPPoE-з'єднання на Windows XP, необхідно виконати такий порядок дій:

 • Через меню “Пуск” вийти в налаштування ПК, щоб потрапити до Панелі керування.
 • Там вибрати вкладку “Мережні підключення”. Щоб створити нове підключення.

Як підключити інтернет на Віндовс XP через кабель

Якщо все зроблено правильно, на екрані з'явиться майстер встановлення нового підключення. Потрібно натиснути далі.

Далі діяти так:

 1. Вибрати пункт із підключенням до інтернету та перейти до наступної сторінки.
 2. Тут вибрати параметр із підключенням у ручному режимі. Потрібно використовувати широкосмугове з'єднання, щоб продовжити операцію.
 3. Назва підключення можна вибрати самостійно та перейти на наступну сторінку.
 4. Вести ім'я користувача та пароль. Ці дані можна знайти в паперах, виданих під час укладання договору з постачальником інтернету.
 5. Залишилося тільки дотримуватися вказівок, які будуть випадати на екрані. Для підключення до інтернету потрібно знайти вкладку з мережевими підключеннями і натиснути на відповідну клавішу.

Важливо! Якщо ім'я користувача та пароль вказано неправильно, налаштування не буде завершено. Якщо вдома немає необхідних відомостей, необхідно зателефонувати постачальнику зв'язку, щоб замовити новий конверт з необхідною інформацією (якщо сказати свої дані, то інформацію надішлють на смартфон).

Можливі помилки та шляхи їх усунення при налаштуванні та створенні підключення

У більшості випадків проблеми виникають через використання VPN. Наприклад, поширеною помилкою на Windows XP під номером 678. Через неї підключення встановити не вдалося. Щоб вирішити проблему, необхідно перевірити введену в рядок IP адресу VPN-сервера, і знову спробувати підключатися до мережі.

Можливо, виправляти нічого не потрібно, оскільки віртуальна мережа просто перевантажена. У такому разі можна спробувати зайти до неї пізніше.

Інші помилки, які часто виникають при настроюванні інтернету:

 • При повідомленні про помилку 691 необхідно перевірити введений пароль та логін. Як уже було сказано вище, ці дані необхідно вбивати без помилок – їх можна знайти в конверті з налаштуваннями, які видає провайдер. Також варто перевірити властивості VPN, можливо там стоїть галочка навпроти включення домену в ОС.
 • Помилка під номером 720 вказує, що зв'язок встановити не вдалося через якийсь елемент телефонної книги. Потрібно знову перейти у характеристики VPN, у вкладку з Мережею. Там має стояти галочка напроти протоколу TCP/IP. Якщо її немає, треба поставити.
 • 721 – не відповідає віддалений ПК. Потрібно переконатися, що введені правильні дані для сервера VPN у підключенні до мережі. Також можна спробувати відключити Брандмауер, всі антивіруси та Virtualbox.

Наданої інформації достатньо, щоб зрозуміти, як настроїти інтернет на Windows XP самостійно і чому виникають деякі проблеми.

nBook
Додати коментар