Як підключити інтернет через кабель – з роутером і без

У XXI столітті інтернет є практично в кожній сім'ї, за винятком зовсім віддалених районів. Мережа є і в багатьох громадських закладах, магазинах, кафе, а також інших місцях і навіть транспорті. Крім того, ряд промислових інфраструктур виробничих потужностей також мають зв'язок з глобальною мережею. Але який тип мережі підходить для домашнього користування? Є два основні способи – бездротове та провідне підключення. Про переваги останнього йтиметься у цьому матеріалі.

Як підключити інтернет через кабель - з роутером і без

Кожен тип підключення має свої особливості, які варто враховувати при виборі бажаного варіанту. Знаючи, як підключити інтернет через кабель, можна зробити всі необхідні налаштування самостійно. Але мало просто з'єднати мережевий шнур із комп'ютером, необхідно обов'язково виконати ряд налаштувань. В іншому випадку інтернет не з'явиться.

Відмінні риси дротового інтернету та бездротової технології

Як вище було зазначено, підключитися до всесвітньої мережі можна як за допомогою дроту, так і через бездротову технологію Wi-Fi. У кожному випадку є свої переваги та недоліки. До основних відмінностей варто віднести ці моменти:

 • За допомогою кабелів створюється система, яка функціонує в межах лише однієї спільної мережі (наприклад, підприємство). Вона поєднує всі пристрої, причому якість зв'язку не втрачається, включаючи швидкість передачі даних. Бездротові аналоги забезпечують максимальну мобільність, що позбавляє плутанини дротів. Особливо, коли пристроїв більше 10 у межах одного приміщення.
 • Кабельна мережа забезпечує максимальну швидкість передачі даних, на що не впливають погодні умови. Причому незалежно кількості користувачів, одночасно підключених до мережі. У разі бездротового з'єднання на якість зв'язку безпосередньо впливають довколишні будівлі, дерева. У цьому плані провідна технологія навіть лідирує.
 • Підключення Wi-Fi системи не потребує великих фінансових вкладень. Дротовий спосіб обходиться дорожче, що обумовлено певними складнощами монтажу.

Важливо! Користування інтернетом потребує відповідного рівня безпеки. Особливо це критично стосовно організаціям із фінансовою діяльністю.

На відміну від дротової технології бездротовий зв'язок неспроможна забезпечити високу стійкість до злому. Тобто підключення по дроту виграє і щодо забезпечення необхідної безпеки.

Який вигляд має порт для підключення до інтернету і де він знаходиться

Щоб підключитись до інтернету в приміщення квартири, будинку, офісу потрібно провести патч-корд від провайдера. Це досить довгий кабель, на кінці якого є спеціальний роз'єм для підключення інтернету до комп'ютера.

Зазвичай монтажники завжди роблять якийсь запас, а щоб провід не заважав, його скручують у моток. Саме гніздо для конектора у комп'ютерів зазвичай розташоване з заднього боку. Воно з'єднане з мережевою картою, яка є частиною материнської плати будь-якого комп'ютера, моноблока або ноутбука (останні конектор RJ-45 збоку).

Як підключити інтернет через кабель - з роутером і без

Однак на сучасних моделях портативного типу найчастіше немає мережевого роз'єму. Зокрема, це надтонкі ультрабуки, включаючи Apple MacBook. Їм, по суті, він не потрібен, оскільки вони оснащені мережним модулем Wi-Fi, що дозволяє з'єднуватися “по повітрю”.

До таких машин потрібний спеціальний перехідник, але якщо бути точнішим зовнішня мережева карта з двома роз'ємами. Один з них це USB порт для підключення до ноутбука, інший – конектор RJ-45, що з'єднується з Ethernet кабелем. Такі перехідники придатні для використання з будь-якими пристроями, де є порт USB.

Способи підключення до Інтернету

Незалежно від того, за якою саме технологією організується доступ до всесвітньої мережі, у будь-якому випадку необхідно провести кабель від провайдера. Далі завдання, як підключитися до дротового інтернету, вирішується декількома шляхами. Однак бажано заздалегідь вибрати конкретний вид з'єднання з магістральною мережею:

 • динамічний;
 • статичний.

При динамічному з'єднанні IP-адреса, що надається комп'ютеру, налаштовується автоматично, після чого кожен раз змінюється у разі відключення та підключення до мережі. Обладнання інтернет-провайдера саме визначає мережевий адреси, а також основний шлюз.

Додаткова інформація. Налаштування інтернету залежить лише від типу інтернет-з'єднання (динамічний або статичний), а спосіб підключення (через роутер або безпосередньо) не грає ролі.

У разі статичного способу індивідуальна IP-адреса, яка дається комп'ютеру, вже не змінюється (він згадується в договорі з компанією). Користувачеві потрібно вручну виставити адресу та прописати значення основного шлюзу, включаючи DNS-сервери. Ці відомості також мають бути відображені у договорі, інакше отримати їх можна, зв'язавшись із відділом технічної підтримки.

Пряме з'єднання

Підключення інтернету безпосередньо до комп'ютера, ноутбука, моноблоку можна зробити декількома способами:

 1. Сам кабель, протягнутий від провайдера, підключити до мережевої карти ПК і ноута.
 2. Виконано приховане проведення (щоб не плутався провід) в одній із кімнат, а на стіні закріплена розетка з роз'ємом RJ-45.
 3. Підключення через пристрій, що термінує, провайдера.

Як підключити інтернет через кабель - з роутером і без

Для розетки потрібен спеціальний кабель достатньої довжини із роз'ємами RJ-45 по кінцях. При цьому можна використовувати як прямий патч-корд, так і кросовер.

Щоб забезпечити доступом до всесвітньої павутині, спочатку потрібно знайти гніздо (мережева карта то, можливо вбудованої в материнську плату чи встановленої як плати розширення). Вставити конектор до клацання. Якщо в кімнаті прихована проводка, другий кінець дроту вставити в розетку. У разі успішного підключення поруч із портом загориться світлодіодний індикатор.

Використання Wi-Fi роутера

Wi-Fi маршрутизатор дозволяє забезпечити мобільність та не плутатися з проводами. Тобто, всі пристрої будуть з'єднані «по повітрю». Однак без кабелю не обійтися – він потрібний для підключення основного порту (з Інтернетом).

Власне сама інструкція:

 • На роутері визначити WAN-порт – зазвичай він помітний одночасно – він відділений від інших гнізд і виділяється синім або жовтим кольором. Також біля нього є відповідний напис (WAN або INTERNET), але в деяких моделях такі позначки відсутні. Інші порти мають маркування LAN.
 • Тепер кабель провайдера вставити в гніздо WAN (засувка конектора має бути знизу).
 • На роутері засвітиться індикатор WAN-підключення.
 • Список підключень до мережі відобразить ім'я вашого Wi-Fi з'єднання. Як правило, це назва провайдера, але за бажанням можна встановити свою.
 • Для підключення до мережі, потрібно клікнути мишкою по значку мережевих підключень, вибрати мережу і натиснути «Підключення». Після цього слід ввести пароль.

Додаткова інформація. Підключення до Wi-Fi мережі дозволяє користувачам вільно пересуватися по всій квартирі або офісі.

Як підключити інтернет через кабель - з роутером і без

Тепер можна насолоджуватися всіма зручностями, які дарує доступ до всесвітнього павутиння.

L2TP-підключення

Є провайдери, які пропонують організувати доступ до світової мережі через L2TP. У цьому випадку, щоб користуватися інтернетом, необхідно виконати ряд налаштувань:

 • Перейти до розділу «Центр керування мережами та спільним доступом (меню «Пуск» — «Панель керування») та вибрати рядок створення нового підключення.
 • У вікні вибрати «Підключення до робочого місця».
 • Якщо буде пропозиція створити нове підключення – погодитись.
 • Вибрати верхній пункт із підключенням.
 • Введіть адресу сервера, який надає інтернет-провайдер. Поставити галочку “Не підключати зараз”.
 • На наступному етапі ввести наданий логін із паролем. Бажано поставити галочку “Запам'ятати пароль”.
 • Підключитись, якщо запропонує система.
 • Відкрийте властивості створеного підключення. Для цього повернутися до панелі керування та в лівій частині вибрати посилання “Зміна параметрів адаптера”. Відкриється вікно, де знайти значок щойно створеного підключення – по ньому клацнути правою кнопкою миші та вибрати “Властивості” і перейти на вкладку “Безпека”.
 • Серед опцій розділу Тип VPN потрібен пункт L2TP IPsec VPN. Шифрування вибрати необов'язковим.
 • Між цими двома розділами знайти та натиснути кнопку «Додаткові параметри».
 • У полі “Ключ” введіть значення, дане провайдером.
 • Натиснути “OK” по черзі і можна скористатися інтернетом.

Інструкція застосовна до операційної системи Віндовс 7 та новіших версій. Цей вибір має свої переваги. По-перше, користувачі мають підвищений рівень безпеки з'єднання, на відміну від звичайних мереж LAN. По-друге, для провайдерів спрощується система білінгу.

PPPoE-підключення

Перед тим, як перейти до налаштування підключення до інтернету, потрібно уточнити у провайдера тип доступу. Для формату PPPoE крім правильного налаштування потрібна авторизація за логіном та паролем. У цьому випадку можна підключатися до інтернету без роутера чи модему (тобто, оминаючи посередників).

Як підключити інтернет через кабель - з роутером і без

Зверніть увагу! PPPoE-підключення має ряд переваг як стиснення інформації при передачі даних, можливість проводити автентифікаційні та шифрувальні операції та багато іншого.

Тут варто піти вже за знайомою схемою. Для початку перейти в центр управління мережами і вибрати нове підключення. Відкриється майстер, де потрібен перший рядок “Підключення до Інтернету” і на наступному кроці вибрати високошвидкісний варіант.

На завершальному етапі залишається вести логін із паролем, отримані від провайдера. Ім'я підключення можна придумати на власний розсуд. Якщо в сім'ї одним комп'ютером користується кілька людей, кожен заходить під своїм обліковим записом, варто поставити галочку, де дозволяється використовувати підключення іншим користувачам.

VPN-підключення

Virtual Private Network з англійської перекладається як віртуальна приватна мережа. Поверх наявної мережі формується захисне з'єднання, яке використовується передачі даних. Вся інформація при цьому стає конфіденційною, а сам тунель (так зазвичай називається такий канал) безпечний і захищений від стороннього посягання з боку хакерів.

Для вирішення питання, як підключити інтернет через провід та віртуальну приватну мережу є два варіанти – безкоштовний та платний. У першому випадку немає необхідності оплачувати VPN-сервіси, проте немає жодної гарантії про збереження особистих даних. До таких безкоштовних сервісів можна віднести:

 • CyberGhost.
 • Avast SecureLine VPN.
 • Hotspot Shield.
 • ExpressVPN.
 • TunnelBear.
 • ZenMate.

Платні сервіси відрізняються високою швидкістю роботи, стабільністю та надійністю. Приклад підключення з Windows 10:

 • Відкрити меню “Пуск”, далі вибрати “Налаштування”.
 • Тепер параметри Windows та «Мережа та Інтернет».
 • Натисніть на значок «VPN».
 • Натисніть «Додати VPN-підключення».

На останньому етапі ввести адресу VPN-сервера з ім'ям підключення, які буде видано службою підтримки або стороннім сервісом.

Як підключити інтернет через кабель - з роутером і без

Підключення через ADSL-модем

Будь-який з провідних модемів отримує доступ до всесвітньої мережі, використовуючи телефонну мережу. Вся процедура складається із двох етапів. На першому підключається пристрій до телефонної лінії, а на другому кроці налаштовується з'єднання. І для початку потрібно переконатися в наявності необхідного – самого модему, CD диска з керівництвом, спліттера, кабелю Ethernet, телефонного дроту, адаптера, блоку живлення.

Важливо! З метою забезпечення стабільного зв'язку на лінії до спліттера, а також від нього і модему не повинно бути скруток або іншого ненадійного контакту.

Основний телефонний провід підключається до спліттера, а від нього один телефонний провід з'єднується з міським телефоном, а інший – з ADSL модемом. Від останнього йде вже Ethernet кабель і підключається до порту комп'ютера або ноутбука.

Далі потрібно перейти до налаштувань, для чого запустити веб-браузер і ввести в адресному рядку URL сайту модему, який вказаний у посібнику. Можна також зв'язатися по телефону зі службою підтримки виробника. Після введення логіну з паролем (ці дані є в посібнику користувача).

На наступному етапі вибрати тип з'єднання:

 • динамічна IP-адреса;
 • статична IP-адреса;
 • PPPoE;
 • Режим мосту.

Попередньо варто зв'язатися з провайдером, щоб уточнити, за яким типом потрібно налаштовувати доступ. Вибрати потрібний варіант із представленого списку та вести відповідні дані. Після натискання на кнопку «Finish» процедура налаштування завершується.

Залишається ввести в адресний рядок браузера будь-який сайт, щоб переконатися в наявності з'єднання з глобальною мережею.

Вибір інтернет-провайдера

Перш ніж вибирати провайдера з числа наявних компаній, потрібно заздалегідь визначитися, для яких цілей потрібен доступ до всесвітньої павутини. Нераціонально вибирати собі тариф із максимальною швидкістю, якщо не планується переглядати численні ролики (фільми, кліпи тощо), а також працювати з важкими програмами, іграми в режимі онлайн. З простими завданнями на кшталт перевірки поштової скриньки впорається навіть мобільний інтернет.

Як підключити інтернет через кабель - з роутером і без

Потрібно провести порівняння тарифів та швидкості. У деяких випадках встановлюються обмеження після досягнення певного порога. Такий варіант не завжди зручний, оскільки, щоб зберегти швидкість, доведеться доплачувати. У тозі сума може сильно зрости.

Ймовірні проблеми при налаштуванні підключення та шляхи їх усунення

У деяких випадках лише знання, як підключитися до інтернету через кабель буває недостатньо і може виникнути ряд труднощів:

 • Виникає помилка 691 – свідчення невірного логіну чи пароля. Потрібно очистити всі поля та заново вести дані згідно з інструкцією провайдера (можливо, була допущена помилка).
 • Код 619 – потрібно перевірити баланс особового рахунку. Як правило, помилка з'являється, коли абонентську плату не було внесено.
 • Часто помилки виникають при використанні браузерів Google Chrome або Internet Explorer. Слід перевірити кабелі щодо перегинів, зламів та інших ушкоджень. За їх відсутності варто замінити патч-корд.
 • Установка нерідних драйверів також викликає помилки і часто проблема відбувається з ноутбуками. Щоб уникнути таких неприємностей, потрібно відвідати офіційний сайт виробника, знайти свою модель, після чого завантажити потрібний драйвер.

Зверніть увагу! Щоб не виникало помилок, програмне забезпечення має бути повністю сумісне з конкретною операційною системою — Windows XP / 7 / 8 / 10.

У тих випадках, коли самостійно не вдається вирішити проблему підключення, рекомендується зв'язатися з провайдером по гарячій лінії. Ймовірно, проблема пов'язана із проведенням планових технічних робіт. У крайньому випадку, видалити створене підключення і знову налаштувати.

Як підключити інтернет через кабель - з роутером і без

Коли є один комп'ютер, то дротового з'єднання достатньо, щоб скористатися всіма благами. Але якщо є інші пристрої (телевізори, ноутбуки, айфони, планшети) у кількості від 2-3 і більше, тоді має сенс організувати локальне з'єднання бездротової мережі Wi-Fi.

nBook
Додати коментар