Як підключити другий комп'ютер до інтернету через роутер

Якщо в розпорядженні є два комп'ютери і є необхідність підключатися до веб-ресурсів на кожному з них, це нескладно організувати. Для маніпуляцій потрібен лише роутер, що роздає, або інтернет-провід. Як саме їх використовувати для отримання успішного результату далі в статті.

Як підключити другий комп'ютер до інтернету через роутер

Як підключити інтернет на два комп'ютери через один кабель

Кабель не найзручніший спосіб увійти в інтернет. Але його доводиться використовувати за наявності настільних комп'ютерів, оснащених лише ethernet-гніздом.

Найпростіший метод підключитися через налаштований роутер (АДСЛ-модем з 4 Lan-портами). Схема дії, як підключити другий комп'ютер до інтернету через кабель, дуже проста: інтернет-кабель включається до модему, з нього виходять 2 проводки в комп'ютери. Використовується стандартний патчкорд, що сполучає роутер та мережеву плату комп'ютерів.

Час встановлення веб-ресурсу значно скорочується, якщо на адаптері настроєно DHCP. У цьому випадку IP-адреси комп'ютерів перевіряти та прописувати самостійно не потрібно – другий прилад автоматично до нього приєднається.

Як підключити інтернет кабель до двох комп'ютерів

Більш застарілі модеми не мають комутатора з портами, і користувачеві доведеться придбати його в спеціалізованому магазині або зробити своїми руками шляхом обтиску.

У цій ситуації шнур, що з'єднує, буде потрібно обов'язково для доступу до інтернету. Покупний свитч коштує близько 500 рублів. Порядок підключення пари комп'ютерів буде виглядати трохи інакше: спочатку йде інтернет-кабель, що включається в модем, потім – свитч, а від нього шнури підуть на комп'ютери. Корисна функція комутатора також у тому, що він може замінювати мережевий адаптер.

Увага! Wi-Fi часто називають горлом пляшки, тому що він не дозволяє скористатися швидкістю інтернету на повну потужність, фактично звужує канал з'єднання. Дротовий варіант позбавлений цього недоліку.

Як підключити другий комп'ютер до інтернету через роутер

Мережевий кабель своїми руками

Обов'язкові матеріали та інструменти:

 • Мережевий провід UTP, категорія 5. Бажано, має бути 8-жильним і досить м'яким.
 • Конектор RJ-45.
 • Обтискний інструмент.

Далі слід вибрати тип обтиску. Зазвичай роблять для приєднання безпосередньо двох комп'ютерів нуль-хабний обтиск або прямий тип, який використовується для більш широкого діапазону з'єднань.

Етапи роботи:

 1. Прибрати ізоляційний шар із кабелю. Достатньо зняти близько 2 см. Ізоляцію зачищають не з усіх проводків.
 2. Розплести жили, вирівняти.
 3. Взяти конектор, тримати у руці, спрямувавши фіксатор вниз.
 4. Вставити жилки в конектор до кінця, виключити згини. Ізоляційна частина також заходить у прилад.
 5. Встромити конектор в кримпер, затиснути.

Як підключити два комп'ютери до інтернету

Для створення працюючого підключення до мережі слід не тільки фізично з'єднати 2 комп'ютери, але і зробити внутрішнє налаштування, зокрема, завантажити драйвера та налаштувати протоколи. Необхідно перевірити 2 моменти:

 • Які є програми і чи вони функціонують. Користувачеві потрібно відкрити Панель керування Віндовс і натиснути на диспетчер пристроїв. Поруч із мережним адаптером не повинно знаходитися знаки питання або оклику.
 • Подивитися установки інтернету на 2 комп'ютерах, порівняти: останній символ IP одного ноута та адреса іншого приладу мають відрізнятися. Зазвичай застосовується динамічне виділення адрес, але іноді IP задається вручну.

Як підключити 2 комп'ютери до інтернету через один роутер

Коли є маршрутизатор, вийти в інет одразу з різних апаратів не становить проблеми. Це може бути персональний комп'ютер, зокрема стаціонарний, телефон, планшет. На кожному пристрої потрібно зайти в налаштування безпроводових мереж Wi-Fi і активувати пошук. Після чого вибрати лінію з відповідною назвою, вписати логін та код безпеки, наданий інтернет-провайдером.

Як підключити другий комп'ютер до інтернету через роутер

Але буває ситуація, коли всі комп'ютери настільного типу, і не мають функції Wi-Fi. Як підключити другий комп'ютер до інтернету через роутер у цьому випадку:

 • Підключити інтернет-кабель до роутера.
 • Вставити додатковий шнур у порт Lan, щоб зв'язати зовнішній адаптер і стаціонарний комп'ютер.
 • Підключити інший пристрій (нетбук/ноутбук) до глобальної мережі через Wi-Fi .

Примітка! У договорі послуг деяких провайдерів, наприклад, Ростелекому, Омських кабельних мереж заздалегідь обумовлюється кількість приладів, що підключаються, зазвичай не більше 2 штук. Розширений пакет із можливістю приєднувати до веб-ресурсів від 3-4 приладів купується окремо.

Пряме відкриття доступу

Найпростіший спосіб підключити кілька приладів до інтернету – це з'єднати з всесвітнім павутинням один ПК, а з нього дозволити доступ для іншого комп'ютера. Роздавати інет виділеної лінії можна наступними способами.

Використовувати маршрутизатор, наприклад, від TP-Link, Eltex

Після технічного підключення необхідно настроїти мережну картку пристрою? на прикладі Windows 8:

 1. Натисніть кнопку Пуск на нижній панелі робочого стола ПК. Перейти до Панелі керування.
 2. Натисніть Мережа та інтернет, зайти в Перегляд стану.
 3. Знайти пункт Змінити установки. Відкрити правою кнопкою миші властивості для підключення до локальної мережі.
 4. Пошук у списку компонентів Протокол інтернету версії 4. Натиснути на Отримати IP адресу та адресу DNS півночі автоматично. Ок.

Власник має право встановити прапорець у пункті Дозволити користувачам керувати спільним доступом до підключення – тоді решта користувачів зможуть регулювати особливості інтернет-з'єднання на свій розсуд.

Увімкнути проксі-сервер

Користувач повинен завантажити спеціальну утиліту, наприклад AnalogX Proxy, яка встановлюється в пару кліків. Даний метод працює навіть за дротового інтернету при врахуванні, що саме техніку, підключену через шнур, власник робить джерелом сигналу. Підключати будь-які мережеві комутатори не потрібно.

Важливо! При підключенні через кабель на комп'ютерному джерелі Wi-Fi обов'язково встановлюються 2 карти для мережного зв'язку. Можна обійтися і однією карткою, але якщо у власника є USB-модем. Підійде 3-4G пристрій Білайн, ADSL або пристрій від компанії МТС.

Як підключити другий комп'ютер до інтернету через роутер

Можливі проблеми при підключенні

По-перше, складність може полягати в технічно неправильно з'єднаних пристроях. Як описано вище, можна підключатися через роутер – найпростіший варіант або за допомогою кабелю. Але в другому випадку обов'язковий мережевий шнур, що забезпечує з'єднання з всесвітньою мережею всіх пристроїв.

По-друге, якщо з фізичним під'єднанням все гаразд, але інтернет відсутня, можливо, необхідна переустановка драйверів для мережі. Вирішується проблема так:

 1. Знайти через Диспетчер пристроїв мережевий адаптер.
 2. Клацніть правою кнопкою по ньому (за назвою пристрою).
 3. Задати команду Оновити.
 4. Якщо процедура не спрацювала, слід спробувати видалити адаптер, натиснувши на нього. Потім — Оновити конфігурацію обладнання.

Іноді потрібно не просто оновити програмне забезпечення, а самостійно завантажити драйвера з інтернету або встановити завантажувальний диск.

І третя проблема: конфлікт IP-адрес комп'ютерів, вони не повинні збігатися. При цьому маска підмережі та гейтвей мають бути ідентичними. Параметри потрібно перевірити в мережевих налаштуваннях приладів, при необхідності – задати їх вручну.

Щоб вписати цифри самостійно, потрібно виділити графу Використовувати наступну IP адресу і виставити: для IP – 192.168.1.2, для маски підмережі – 255.255.255.0, для основного шлюзу: 192.168.1.1 і DNS – 192.16. Перезавантажити систему.

Як підключити другий комп'ютер до інтернету через роутер

Представлені поради, як підключати 2 комп'ютери до інета, можуть виконуватися самостійно. Однак, певні навички та технічні знання від користувача будуть потрібні.

nBook
Додати коментар