Як підключити бездротовий інтернет будинку

Наявність можливості завжди бути на зв'язку та виходити в онлайн для сучасної людини – потреба практично першої необхідності. Першим типом підключення став стаціонарний інтернет. З об'єктивних причин він не завжди вигідний і доступний і вже йде в минуле – з'являються більш просунуті технології. У статті можна дізнатися про те, що робити, якщо немає дротового інтернету, і про всі супутні нюанси.

Як підключити бездротовий інтернет будинку

Що робити, якщо неможливо провести дротовий інтернет

Дротові мережі актуальні лише для стаціонарних комп'ютерів. До того ж не завжди є можливість протягнути електричний шнур у певній місцевості, тому постає завдання, як провести інтернет без кабелю. На допомогу приходять бездротові методики, що розвиваються.

Особливості підключення бездротового

Переваги бездротової передачі інформації:

 • Один маршрутизатор здатний надати веб-доступ одразу кільком приладам: комп'ютер, телефон, телевізор, планшет.
 • Мобільність – можливість підключати інтернет будь-де приміщення в рамках радіусу дії лінії.
 • Широка представленість технічних засобів різних фірм та наявність незалежних інтернет-провайдерів із великим вибором послуг.
 • Цінова доступність технології.
 • Безпека: система передбачає паролі, внутрішнє шифрування та фільтрацію адрес.
 • Простота використання у домашніх чи робочих умовах. Для виходу в глобальну мережу досить знати мережеве ім'я та захисний код.

Корисно знати! Незважаючи на зручність застосування у квартирі бездротової мережі, інтернет з кабелем працює більш стабільно та надійно.

Які існують технології бездротового підключення до Інтернету

Залежно від георозташування, а також завдань та фінансових можливостей клієнта йому підбирається певний тип веб-підключення.

Опис найбільш популярних та їх порівняння між собою

Інтернет вдома без дротів може бути представлений такими варіантами:

 • Мобільний оператор: Йота, МТС та ін. В даний час можливе підключення високошвидкісного 4G-зв'язку.
 • Виділена приватна лінія для власного використання. Дозволяє під'єднати кілька приладів через джерело, що роздає, але інтернет працює тільки в обмеженій області.
 • Супутникове підключення із широкою зоною покриття. Для нього купується спеціальна тарілка.

Як підключити бездротовий інтернет будинку

Що потрібно для підключення бездротового зв'язку

Бездротові технології не потребують підключення дроту безпосередньо до гаджета, але це не означає, що для їх роботи не потрібні жодні зовнішні прилади та програми.

Перелік обладнання та програм

Що потрібно для підключення інтернету через Wi-Fi:

 • Зовнішній адаптер – модем. Він створює локальну мережу та відкриває для користувача доступ до веб-ресурсів. Роутери можуть відрізнятися за стандартами та частотою роботи, кількістю портів та іншими важливими характеристиками, що впливають на якість зв'язку.
 • Електронний прилад, з якого здійснюватиметься вихід в інтернет. Це не обов'язково ПК, однак у пристрої має бути вбудована функція Wi-Fi.
 • Мережеві драйвери на гаджеті, сумісні з маршрутизатором. Періодично програми для мережного обладнання необхідно оновлювати, якщо виникають проблеми з бездротовою передачею. Рідше потрібна переустановка системного забезпечення.
 • Провайдер інтернет-послуги з вибраним тарифним планом.

Як зробити Wi-Fi вдома, якщо немає дротового інтернету

Як встановити інтернет вдома – етапи:

 1. Вибрати провайдера та укласти з ним договір на надання послуг. Наприклад, Ростелеком, Омські кабельні мережі, Мегафон, Білайн та ін.
 2. Придбати обладнання та викликати додому майстра для його встановлення.
 3. Визначитися з тарифом: бажана швидкість, кількість пристроїв, що підключаються до Wi-Fi. Можна вибрати додатковий пакет можливостей, який включає, наприклад, смарт-тв.
 4. Уточнити індивідуальні дані: особистий кабінет, також логін та пароль, назва мережі.

Як підключити бездротовий інтернет будинку

Як підключитися до бездротового інтернету після налаштування локальної лінії, на прикладі Windows 10:

 1. Увімкнути роутер: всі індикатори повинні підсвічуватись зеленим кольором та стабільно горіти.
 2. Відкрити ноутбук. Знайти на робочому столі символ Wi-Fi, натиснути на нього лівою кнопкою миші.
 3. Вибрати потрібне підключення.
 4. Вписати пароль Логін зазвичай вже вказано.
 5. Перевірити стан мережі. Якщо на піктограмі Інтернету з'явиться напис «Є доступ», можна відкривати веб-сторінки та браузер.

Важливо! Зазвичай приєднання проходить досить просто, проте для окремих випадків є спеціальні інструкції, наприклад, як підключити моноблок до вай-фаю без дроту.

Безпека власного мережного обладнання

Виділені лінії можуть бути призначені для публічного користування (відкриті) або для приватного (закриті). У другому варіанті клієнт для входу в глобальне павутиння має не тільки перебувати в зоні дії мережі, але й знати, як підключити бездротовий інтернет, тобто мати робочий логін та код.

Паролем забезпечується захист власного устрою. Зазвичай для першого входу в інтернет провайдером даються стандартні дані, наприклад Admin, User та ін. Щоб забезпечити собі максимальну безпеку, власник лінії може їх змінити в будь-який момент наступним способом:

 • Відкрити будь-який браузер. Написати у верхньому рядку адресу 192.168.0.1.
 • Відкривається веб-інтерфейс, де у лівій колонці представлено меню.
 • Знайти пункт Системні інструменти, далі – Пароль.
 • У вікні вказати старі логін і пароль, придумати нові.
 • Зберегти. Перезапустити інтернет.

Як підключити бездротовий інтернет будинку

На сьогоднішній день бездротові технології набули значного розвитку, тому найчастіше немає серйозних складнощів у питанні, як зробити вай-фай вдома якщо немає дротового інтернету. Найбільш важливими моментами є придбання маршрутизатора для забезпечення зв'язку та укладання договору із постачальником інтернет-послуги.

nBook
Додати коментар