Як підключити Алісу до інтернету – інструкція налаштування розумної колонки

Сучасні технології дедалі більше проникають у звичайне життя. Однією із досить сучасних розробок є Яндекс.Станція Аліса. Що це таке, навіщо вона використовується — на ці запитання можуть відповісти не всі. У статті будуть розглянуті основи підключення Аліси до Інтернету, її головні функції та багато іншого.

Як підключити Алісу до інтернету - інструкція налаштування розумної колонки

Яндекс.Станція Аліса – що це таке, її призначення

Яндекс.Станція Аліса зовні дуже нагадує звичайну колонку. За своєю суттю вона нею є. Проте її функції не обмежуються лише відтворенням музики. Якщо її підключити до телевізора через порт HDMI, за її допомогою можна знаходити та включати фільми, серіали, мультфільми. Все це доступно в онлайн-кінотеатрах або безкоштовно на сайтах формату Ютуб.

Яндекс.Станція управляється за допомогою голосового помічника “Аліса”. Для тих, хто використав вказану програму на телефоні або комп'ютері, принцип роботи цілком зрозумілий. Основна відмінність Станції полягає в тому, що вона може розпізнавати команди навіть якщо вони не були вимовлені в безпосередній близькості, наприклад з іншої кімнати.

Важливо! У колонці встановлено 7 чутливих мікрофонів, тому пристрій може визначати, звідки (з якої кімнати) йде голос, обчислює безпосередню команду, видаляючи при цьому всі зайві звуки та шуми, та виконує необхідну дію.

У звичайному стані, якщо пристрій підключено, він знаходиться в режимі сну. Активувати його досить легко. Потрібно лише сказати “Аліса” або “Яндекс”. Якщо слово, що активує, було вимовлено, колонка переходить в робочий режим і в подальшому виконує поставлене перед нею завдання.

Як підключити розумну колонку до інтернету

Налаштувати станцію можна за допомогою спеціальних програм на телефоні формату Андроїд або iPhone. Головна вимога – це мати обліковий запис на Яндексі. Інакше система просто не буде працювати.

Інструкція як підключити Алісу до інтернету виглядає так:

 1. Провести авторизацію користувача у додатку “Яндекс”.
 2. Виділіть розділ «Пристрої», далі підрозділ «Станція» або «Станція Міні».
 3. Натиснути кнопку «Продовжити».
 4. У розділі “Підключіться до мережі Wi-Fi” необхідно прописати логін та пароль. Рекомендується використовувати мережу з частотою 2,4 ГГц. Робиться це, навіть якщо користувачеві пропонують на вибір і 2,4 та 5 ГГц. Суть у тому, що станція не підтримує на даний момент швидкісні бездротові мережі.
 5. Поклавши телефон поряд зі станцією, необхідно натиснути кнопку «Відтворити звук». Так передаються необхідні дані для з'єднання з вай-фай мережею.
 6. Як тільки з'єднання завершиться, колонка самостійно розпочне активацію та пошук необхідних оновлень. Цей процес може зайняти деякий час, тому користувачеві доведеться почекати.

Важливо! Після того, як всі налаштування будуть завершені, можна спокійно починати користуватися динаміком і системою в цілому, наприклад, знайти фільм. Для цього пристрій з'єднується з телевізором.

Як підключити Алісу до інтернету - інструкція налаштування розумної колонки

Скачати додаток Яндекс на телефон

Незалежно від того, яка система встановлена на мобільному пристрої, програму Яндекс можна завантажити в офіційному магазині. Це може бути Google Play Market чи App Store. Що потрібно зробити:

 • Зайти сервіс (магазин).
 • У пошуковому рядку введіть найменування «Яндекс з Алісою».
 • У представленому списку вибрати потрібну програму.
 • Натиснути кнопку встановити.
 • Зачекати, поки не завершиться завантаження.

З'єднання Станції зі смартфоном із встановленим додатком

Якщо на телефоні вже встановлено необхідну програму, то підключення до нього стовпчика буде наступним:

 1. Насамперед Станцію необхідно підключити до живлення. Вставте в розетку.
 2. З'єднати мобільний телефон з інтернетом. Варто пам'ятати, що колонка і телефон повинні бути в одній мережі.
 3. Оновити встановлену програму до останньої версії, якщо вона застаріла. Робиться це також за допомогою Google Play Market або App Store.
 4. Відкрити меню “пристрої”, потім розділ “станція”, вибрати функцію “підключити”.
 5. Піднести телефон до колонки “програти звук”.
 6. Почекати, доки система сама налаштується.

Слід розуміти, що налаштування системи без телефону практично неможливе. Основні дані можна внести через сайт Яндекс, однак, для повноцінної роботи цього буде недостатньо.

Важливо! Налаштування здійснюються через Яндекс.Паспорт. Обов'язково необхідно завести власний обліковий запис.

Як підключити Алісу до інтернету - інструкція налаштування розумної колонки

Порядок налаштування Яндекс.Станції Аліса

Розібравшись з тим, як підключити Алісу до вай-фай, варто заглибитись у її налаштування, щоб можна було користуватися функціями системи на повну. Динаміки та відтворення звуку Станції дійсно дуже хороші, але її здібності не обмежені лише цим.

Цікаво! Якщо прибрати кожух з колонки, гучність і чіткість звуку буде значно вищою. Однак сам пристрій буде виглядати не так цікаво як з ним.

Щоб програвати різні треки використовується додаток «Яндекс.Музика». На ньому можна знайти найрізноманітніших виконавців. Крім того, система за допомогою лайків запам'ятовує, що найбільше подобається користувачеві і відповідно пропонує композиції вже відповідно до смаку.

Крім музики, можна попросити Алісу відтворити звуки природи або відключити все через 10-15 хвилин (залежно від потреби). Іншими словами, налаштування роботи системи можна повністю змінювати під себе.

Для більшої зручності на корпусі встановлені спеціальні світлові індикатори:

 • Фіолетовий і обертовий говорить про те, що йде обробка заданої команди.
 • Палаючий фіолетовий показує, що Аліса слухає і чекає на розпорядження.
 • Миготливий фіолетовий служить нагадуванням чогось.
 • Блакитний повідомляє про відтворення музики чи звуку.
 • Миготливий зелений сповіщає про будильник.
 • За відсутності з'єднання з інтернетом спалахує червоне світло.

Початкові установки можна виконувати не тільки через телефон, але й браузер на комп'ютері або ноутбуку. Однак для з'єднання з мережею мобільник таки буде потрібно.

Як підключити Алісу до інтернету - інструкція налаштування розумної колонки

Підключення до Bluetooth

Для того щоб підключити станцію до блютуз, необхідно зробити наступне:

 • Натиснути і утримувати кнопку включення до тих пір, поки вона не заблимає блакитним світлом або сказати фразу «Аліса, включи блютуз».
 • Запустити дію на іншому пристрої (мобільному телефоні або планшеті).
 • У списку можливих з'єднань можна знайти найменування, що починається з Yandex.Station. Підключитись.

Як перепідключити станцію до мережі Wi-Fi

Найчастіше перепідключення потрібно, якщо робота з інтернет-з'єднанням протікає нестабільно. Перезавантаження роутера іноді дозволяє підключитися до Wi-Fi наново, проте далеко не завжди. Якщо все ж таки користувач вирішив відключити і під'єднати модем заново, колонку також потрібно буде перепідключити. Які дії виконуються:

 • Станція перезавантажується.
 • Якщо це потрібно, змінюються налаштування роутера.
 • Вибирається інша мережа для підключення або колонка з'єднується з тією самою.

Важливо! Перезавантаження колонки виконується досить легко. Необхідно просто витягнути адаптер живлення та залишити систему на кілька секунд. Після цього повторно включити в розетку.

Якщо ж це не допомогло, і робота, як і раніше, не стабілізувалася, варто перезапустити всі налаштування шляхом їх скидання. Як це робиться:

 1. Кнопка увімкнення колонки затискається та утримується протягом 5 секунд. Датчик повинен засвітитись синім кольором.
 2. Відкрити програму «Яндекс». Перейти до вкладки «Пристрої». Натиснути на розділ «Налаштування» (зображення у вигляді шестерні).
 3. У представленому списку знайти та вибрати свою колонку, натиснути кнопку «налаштувати заново».
 4. Повторно ввести всі дані, наведені вище.
 5. Піднести телефон до станції вибрати функцію “Програти звук”.
 6. Дочекатися закінчення налаштування.

У деяких випадках проблеми з роботою колонки можуть бути пов'язані з самою якістю інтернету. Перевірити це досить легко. Потрібно роздати мережу зі свого власного телефону та поєднати Станцію саме з ним. Якщо якість покращилася, то проблема криється саме в мережі, що роздається роутером. Можливо, варто звернутися за допомогою до провайдера.

Як підключити Алісу до інтернету - інструкція налаштування розумної колонки

Можливі проблеми

При роботі зі Станцією у користувачів виникають різні проблеми і труднощі. Найбільш поширені та способи їх вирішення:

 • Відсутнє підключення пристрою до мобільного телефону. У цьому випадку рекомендується перевірити, чи знаходяться телефон і станція в одній мережі. Можливо смартфон отримує інтернет від сім-карти, а станція з домашнього роутера.
 • Станція не підключається до Інтернету. Як уже говорилося, проблема може бути в самій роздачі. Як перевірку, варто спробувати приєднатися до мережі з мобільного телефону.
 • Відсутнє відповідне зображення в режимі домашнього екрана. Таке може статися, якщо станція не підтримує роботу з конкретною моделлю телевізора. Список сумісних пристроїв є на офіційному сайті Яндекса.
 • Налаштування не працюють або система не встановлює необхідні дані самостійно при включенні. В даному випадку проблема може полягати в самій Станції. Рекомендується звернутися за допомогою до служби підтримки.

Працювати з Розумною колонкою та системою Аліса досить просто та приємно. Тим більше, що поступово програма адаптується під переваги та інтереси свого користувача. Головне правильно підключити та налаштувати Станцію. Потім уже можна буде нею спокійно скористатися.

nBook
Додати коментар