Як перевірити завантаженість каналів Wi-Fi – покрокова інструкція

Неможливість підключити вай-фай, а також повільний зв'язок при виході в інтернет, часто буває викликана завантаженістю каналів. Для виявлення та усунення цієї проблеми можна використовувати спеціальне програмне забезпечення. Ця тема особливо актуальна для тих, хто мешкає в багатоквартирних будинках, оскільки сусіди часто мають один і той же вай-фай канал.

Як перевірити завантаженість каналів Wi-Fi - покрокова інструкція

Якими програмами можна перевірити завантаженість каналів Wi-Fi

Не всі користувачі знають, як перевірити завантаженість каналів Wi-Fi. Для цього можна скористатися різними програмами. Використання конкретних програм залежить від того, яка саме операційна система встановлена на комп'ютері або ноутбуку користувача. Наприклад, для операційної системи Віндовс це будуть такі програми:

 • InSSIDer;
 • WirelessNetView;
 • Безкоштовний Wi-Fi Scanner.

Всі ці програми доступні для завантаження онлайн. Вони дозволяють визначити найвільніший канал. Якщо ж вільних немає, що нерідко буває в багатоквартирних будинках, непоганим виходом буде придбання роутера, що працює на частоті 5 ГГц, тому що зараз ця частота менш завантажена.

За замовчуванням, завантаживши програму, користувач отримує мінімальний пакет послуг. За додаткові можливості доведеться заплатити: передбачено спеціальні тарифи. Програми для перевірки працюють швидко та ефективно, дозволяючи вирішити проблему доступу в інтернет за сильної завантаженості вай-фай каналів.

Увага! Перевіряти завантаженість онлайн можна безкоштовно. Якщо користувачеві пропонують сплатити комісію за цю послугу, це шахрайський або вірусний сайт.

Windows

Програми перевірки, призначені для операційної системи Віндовс, виконують такі функції:

 • перевірка бездротової мережі;
 • пошук вільних каналів;
 • показ розподілу навантаження у графічній, зручній для сприйняття формі.

Програми відрізняються простим інтерфейсом, освоїти та використовувати їх зможе кожен.

InSSIDer

Завантаживши програму, користувач може протягом тижня безкоштовно виконувати пошук. Як показує практика, цього терміну цілком вистачає на вирішення проблеми. Ключ доступу до програми надсилається користувачеві на ту електронну адресу, яку він вказав при реєстрації на офіційному веб-сайті. Після запуску перевірки на екрані відображається зручний для сприйняття список мереж, розподілених у дві колонки, при цьому враховується їхня потужність.

Для довідки! Дизайн програми візуально нагадує дизайн аналогічної програми Wi-Fi Analyzer.

Для використання програмного забезпечення його необхідно завантажити з інтернету. Користувачеві буде представлений архів з інсталяційною папкою, розрахований на операційну систему Віндовс 7 та 8. Необхідно розпакувати архів, відкрити папку, запустити програму та виконувати інструкції на екрані.

Коли інсталяція закінчиться, на робочому столі з'явиться новий ярлик. Якщо цього не сталося, потрібно перезавантажити комп'ютер. Програма доступна не тільки для комп'ютерів та ноутбуків, її також можна використовувати на смартфонах з операційною системою Андроїд, завантажуючи з магазину програм ГуглПлей.

Як перевірити завантаженість каналів Wi-Fi - покрокова інструкція

Щоб запустити перевірку мережі за допомогою цієї програми, потрібно попередньо увімкнути вай-фай. Здійснити діагностику мереж можна тільки в тому випадку, якщо вони доступні на даний момент. Запустивши програму, необхідно перейти до розділу Мережеві з'єднання. Там з'являться всі вай-фай мережі, які доступні на даний момент, включаючи поточну мережу користувача.

Якщо ця мережа активна, біля неї, коли діагностика Wi-Fi закінчиться, відобразиться графічне позначення зірочки. Далі слід вибрати вкладку «Мережа» та уважно прочитати інформацію, розміщену під цією вкладкою. Звідти можна дізнатися про кожну мережу, відмінні риси та технічні характеристики.

WirelessNetView

Перевірка онлайн вай-фай каналів за допомогою цієї програми допоможе швидко знайти вільну частоту та усунути перебої з інтернетом. Утиліта використовується для моніторингу загальної кількості доступних бездротових мереж, спеціально завантажувати та встановлювати її не потрібно.

Основна перевага програми – російськомовний інтерфейс. Виявивши мережу, утиліта видає вичерпну інформацію про неї. На екрані відображаються такі важливі параметри, як потужність, можливість підключення, параметри шифрування.

Free Wi-Fi Scanner

Діагностика вай-фай за допомогою цього сервісу виконується за чітким алгоритмом. Програма має російськомовний інтерфейс і показує, до яких мереж можна підключитися в даний момент.

Важливою перевагою можна вважати наявність зручних фільтрів.

Як перевірити завантаженість каналів Wi-Fi - покрокова інструкція

Linux

Тим, у кого встановлена на комп'ютері або ноутбуці операційна система Linux, можна порадити використовувати для тестування вай-фай таке програмне забезпечення:

 • LinSSID;
 • iwScanner.

Програми доступні в режимі онлайн і показують докладну інформацію у зручному для сприйняття вигляді, орієнтуватися в них та знаходити потрібну інформацію про навантаження досить легко.

LinSSID

Діагностика Wi-Fi мережі, що здійснюється за допомогою цієї програми, не забере багато часу. Характерна риса програми – мінімальна кількість налаштувань та велика функціональність.

Відразу після запуску пристрій починає аналізувати найближчі бездротові мережі. Вся інформація відображається в режимі реального часу.

Як перевірити завантаженість каналів Wi-Fi - покрокова інструкція

Існує можливість сортування всіх даних, представлених у списках, за певним параметром (наприклад, за потужністю). Для того, щоб почати роботу з програмою, необхідно мати доступ до мережі як адміністратора.

iwScanner

Діагностика вай-фай мережі за допомогою цього сервісу відрізняється високим ступенем точності результатів. Швидкість сканування можна налаштувати. По кожній мережі інформація представлена у вигляді гістограм.

Під час перевірки доступ в інтернет не припиняється, можна одночасно тестувати та продовжувати роботу з мережею у штатному режимі.

Mac OS Сканер WIFISCANNER

Основна особливість цієї програми полягає в тому, що вона дозволяє проводити перевірку вай-фай мереж щодо безпеки. Також можна виділити такі особливості:

 • підтримуються усі актуальні стандарти;
 • графік потужності дозволяє побачити, який канал завантажений найменше. І вибрати його для підключення;
 • користувачеві пропонується рейтинг мереж.

При пошуку враховуються такі важливі параметри, як швидкість з'єднання з Інтернетом та стабільність доступу.

Як перевірити завантаженість каналів Wi-Fi - покрокова інструкція

Який канал краще вибрати

Одне з найбільш актуальних питань для мешканців багатоквартирних будинків – як знайти вільний Wi-Fi канал.

Більшість сучасних роутерів орієнтовані на безперебійну роботу на частоті 2401 – 2483 ГГц. На основі смуг цих частот відбувається формування вай-фай каналів.

У Російській Федерації їх 13. Це число важливо враховувати, виконуючи налаштування роутера, оскільки при зміні параметрів потрібно переглянути країну, де працює обладнання. У разі неправильного вибору країни точки доступу не візуалізуються, в цьому випадку встановлювати номер доведеться вручну. Якщо ж визначити країну експлуатації правильно, всі налаштування відбуваються автоматично, що дуже зручно.

Найсучасніші моделі роутерів можуть працювати безперебійно на частотах 5 ГГц. Але такі моделі зазвичай дуже дорого коштують. Усі бюджетні варіанти за промовчанням налаштовані на частоту 2,4 ГГц. Вони орієнтовані працювати однією, максимум — двох каналах. Для ідентифікації тих, хто зайнятий іншими роутерами по сусідству, використовуються програми перевірки.

Автоматичний режим налаштувань вай-фай можна за бажанням замінити на ручний. Для цього потрібно зайти до меню, змінивши відповідні опції. Ручний вибір актуальний у тому випадку, якщо багатоквартирний будинок має велику кількість різних мереж, при цьому всі точки доступу знаходяться поруч. В цьому випадку відбуваються такі збої роботи інтернету:

 • значно зменшується швидкість доступу до Інтернету за допомогою вай-фай;
 • не вдається виявити зв'язок пристрою з точкою доступу;
 • незважаючи на велику потужність сигналу, підключитися до інтернету на відстані від роутера не вдається.

Важливо! При виникненні подібних проблем слід здійснювати вибір за допомогою ручного налаштування. Вручну можна виконати пошук, а також здійснити правильне налаштування роутера .

Слід пам'ятати, що порушення роботи бездротових мереж відбувається не тільки через перевантаження. Тому перед тим, як змінювати налаштування роутера та канал, необхідно виконати такі дії:

 • перезавантажити роутер;
 • обнулити існуючі налаштування;
 • змінити розташування роутера та тип шифрування даних.

Цілком можливо, що після виконання цих дій проблема доступу до Інтернету успішно вирішиться.

Незалежно від типу маршрутизатора існує єдина послідовність дій при налаштуванні роутера. Виконати налаштування можна досить швидко. Для цього необхідно:

 • пам'ятати IP-адресу;
 • знати пароль веб-інтерфейсу.

Важливо! Як правило, ці дані вказані на заводській коробці, в яку був упакований роутер, на етикетці або в інструкції з експлуатації обладнання.

Необхідно зайти в налаштування маршрутизатора та виконати всі необхідні зміни.

Нижче наведено послідовність дій щодо вибору при використанні роутера DIR-300 NRU:

 1. Зайти до налаштувань.
 2. Виберіть Установки бездротового з'єднання.
 3. Знайти список, просканувати за допомогою програми та вибрати той канал, що найменше завантажений в даний момент.
 4. Обов'язково зберегти налаштування, інакше всі зміни будуть скинуті, і параметри повернуться до попередніх значень.

Після збереження слід почекати хвилин 5 – 10, а потім вимкнути роутер із мережі, знову включити та повторно підключитися до вай-фай.

Є три канали, які ніколи не можуть перетнутися один з одним. Їхні номери — 11, 6 і 1. Якщо під час діагностики мережі виявиться, що вони вільні, слід насамперед вибирати саме їх.

Як перевірити завантаженість каналів Wi-Fi - покрокова інструкція

Якщо вай-фай ловить, наприклад на каналі номер 10, з кожної сторони автоматично захоплюються ще два. У випадку з номером 10 це будуть наступні: з одного боку 8 і 9, а з іншого боку – 11 і 12. Деякі користувачі запитують: чому навпроти будь-якої мережі в програмі автоматично показують два канали (наприклад 13 + 9). Деякі вважають, що причина полягає в тому, що один з них користувач встановлює вручну, а інший пропонується роутером для того, щоб забезпечити краще покриття мережі. Насправді це помилкова думка. Таке відображення викликане тим, що стандартний роутер працює на ширині каналу 40 Мегагерц. Якщо ручним способом змінити ширину на двадцять мегагерц, буде відображено єдиний канал.

Не варто змінювати налаштування за будь-яких ознак поганої роботи інтернету: слабкий сигнал, повільна швидкість, перебої з доступом до мережі.

Важливо! Насамперед, при виникненні збоїв необхідно виконати перезавантаження роутера. У деяких випадках виконувати цю операцію слід багаторазово.

Якщо доступ до Інтернету після цього не відновився, необхідно зайти в налаштування та вибрати статичну точку доступу. Якщо вона вже була встановлена, слід спробувати режим авто. У деяких випадках хороший ефект дає зміну декількох статичних каналів.

Необхідно мати на увазі, що збої зв'язку можуть виникати не тільки через завантаженість. Є інші причини, наприклад:

 • недостатнє харчування роутера;
 • наявність інших пристроїв, що заважають роботі маршрутизатора;
 • поломка окремих комплектуючих роутера.

У цих випадках, можливо, знадобиться допомога спеціаліста з ремонту обладнання.

Увага! При виборі не рекомендується встановлювати дванадцяту або тринадцяту частоту, тому що в цьому випадку можливі перебої з Інтернетом. Це з тим, що пристрої, створені США, не підтримують ці частоти.

Як перевірити завантаженість каналів Wi-Fi - покрокова інструкція

Статистика стверджує, що більша частина проблем з повільним доступом в інтернет викликана саме тим, що на тому самому каналі знаходиться одночасно кілька користувачів. Тому, якщо перебої з інтернетом виникають регулярно, але причина не в провайдері та не роботі інформаційної системи, є сенс у тому, щоб виконати онлайн перевірку завантаженості каналу вай-фай та дізнатися, де розташована вільна точка доступу, а потім змінити її. Тоді після тестування та пошуку усі проблеми зникнуть.

nBook
Додати коментар