Як перевірити втрату пакетів інтернету – онлайн або через командний рядок

Досить часто люди стикаються з проблемою, коли швидкість інтернету різко зменшується, тому їм стає неможливо користуватися. Найчастіше таке трапляється через втрату пакетів. Ця проблема дуже поширена і може виникнути під час використання дротового або мобільного підключення до мережі Internet. Щоб виправити ситуацію, треба розібратися, як перевірити втрату пакетів інтернету та що для цього треба зробити.

Як перевірити втрату пакетів інтернету - онлайн або через командний рядок

Що таке пакети і як вони губляться

Пакет – невеликий блок інформації, що передається через мережеві протоколи. Передавальний пристрій надсилає запит приймаючому і після цього здійснюється пересилання даних. Саме за таким принципом працюють локальні та глобальні мережі.

Якщо в роботі мережних пристроїв виникають проблеми, частина інформації втрачається і не доходить до місця призначення. Це призводить до наступних наслідків:

  • повільно відкриваються сторінки;
  • не вантажаться картинки;
  • гальмують відео;
  • не завантажуються файли.

Всі перераховані вище проблеми свідчать про розриви з'єднання.

Чому губляться пакети

Є кілька причин появи обривів, через які втрачається частина даних, що передаються.

Помилки програмного забезпечення

Якщо мережа працює нестабільно, можуть бути помилки безпосередньо у ПЗ. Найчастіше проблеми виникають через неправильне оновлення програмного забезпечення. Це призводить до того, що мережа починає себе непередбачено вести. Швидкість може різко збільшуватися чи, навпаки, падати.

Додаткова інформація! Іноді виправити таку проблему допомагає переустановка програми.

Проблеми обладнання

Як перевірити втрату пакетів інтернету - онлайн або через командний рядок

Робота мережі може погіршитися через несправність обладнання. Також втрати даних можуть спостерігатися через використання старих моделей комутаторів, маршрутизаторів та мережевих плат. Тому, щоб уникнути проблем, треба скористатися лише сучасним обладнанням.

Перевантаженість

Коли пропускну здатність досягає свого максимуму, починається перевантаження мережі. Це трапляється через збільшення кількості трафіку, що передається. Частина пакетів не передаються і тому стабільність інтернету погіршується. Щоб перевантаження мережі не було, необхідно самостійно контролювати передачу трафіку за допомогою спеціальних програм.

Бездротові та дротові мережі

Втрата пакетів може залежати від типу використовуваної мережі. Бездротові вважаються найбільш уразливими. Саме при їх використанні найчастіше виникають проблеми з інтернетом. Тому багато людей вважають за краще користуватися провідним з'єднанням. Він працює в рази стабільніше.

Важливо! Втрата даних може бути і під час використання провідних мереж. Найчастіше таке відбувається через пошкодження кабелю.

Кібернетична атака

У поодиноких випадках проблеми з роботою пов'язані з кібернетичними атаками. Останнім часом ця проблема стає серйознішою, оскільки активність кіберзлочинців постійно збільшується. Атаки можуть відбуватися на мережу інтернет-провайдера і через це у всіх користувачів почнуться втрати пакетів.

Перевірка за допомогою командного рядка: використання tracert

Як перевірити втрату пакетів інтернету - онлайн або через командний рядок

Найбільш ефективною вважається перевірка інтернету через командний рядок. З її допомогою можна точно дізнатися, скільки пакетів втрачається у процесі передачі. Щоб перевіряти стабільність роботи мережі, необхідно виконати такі дії:

  1. Натиснути клавішу Win+R.
  2. У вікні ввести «cmd».
  3. У командному рядку Windows прописати tracert 8.8.8.8.

Після введення цієї команди у вікні з'явиться інформація про маршрут передачі даних та про те, чи губляться дані.

Перевірка через онлайн-сервіс Packetlosstest

Люди, яких не цікавить перевірка швидкості інтернету через CMD, можуть скористатися стороннім online сервісом Packetlosstest. Робиться це так:

  1. Зайти на веб-сайт сервісу.
  2. Встановити установки для перевірки.
  3. Натиснути кнопку «Start Test».

Важливо! Після закінчення перевірки користувач дізнається, скільки відсотків пакетів було втрачено.

Онлайн тест через сервіс «Freeola»

Як перевірити втрату пакетів інтернету - онлайн або через командний рядок

Ще один спосіб онлайн перевірки втрати пакетів інтернету – використання сервісу Freeola. Користуватися ним досить просто. Необхідно зайти на сайт і натиснути кнопку “Start Test Now”.

Коли перевірка буде завершена, необхідно звернути увагу на параметр «Packets Lost». У ньому відображається інформація про кількість втрачених даних. В ідеалі це значення має бути більше 0.

Програми для моніторингу

Дізнаватись, чи губляться дані при передачі інформації можна за допомогою спеціальних програм.

SolarWinds N-Central

Це одна з найефективніших програм, яка дозволяє моніторити роботу мережі. З її допомогою вдасться одночасно відслідковувати сотні мережевих пристроїв та визначати несправні. Єдиний недолік – відсутність російської.

Paessler PRTG

Для перевірки бездротових та дротових мереж можна скористатися програмою Paessler PRTG. Він має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і тому з цією програмою розберуться навіть люди, які ніколи раніше не займалися мережами.

ManageEngine OpManager

Багатофункціональна програма, що дозволяє керувати інтернет з'єднанням. Завдяки вбудованим функціям користувачі зможуть займатися моніторингом та аналізом пропускної спроможності. Також ManageEngine OpManager дозволяє дізнатися про точну причину появи втрати пакетів.

Визначення причини втрати пакету

Є кілька дієвих порад, які допоможуть визначити, через що губляться пакети. Спочатку потрібно перевірити працездатність Ethernet-з'єднання. Потрібно уважно оглянути кабель та переконатися у відсутності механічних пошкоджень. Якщо з ним все гаразд, перевіряються роз'єми маршрутизатора та комутаторів. Вони мають бути цілими.

Також однією з перерахованих вище програм потрібно перевірити пропускну здатність. Можливо, вона не справляється з навантаженням і через це частина пакетів втрачається.

Вирішення проблем зі з'єднанням

Як перевірити втрату пакетів інтернету - онлайн або через командний рядок

Особливості вирішення проблем з інтернетом багато в чому залежать від причин їхньої появи. Наприклад, якщо вони з'явилися через помилки в програмах, доведеться оновити або перевстановити програмне забезпечення. У випадках, коли проблема спричинена несправністю обладнання, доведеться замінити його на нове.

Додаткова інформація! Якщо не вдається самостійно відновити нормальну роботу інтернету, необхідно зателефонувати провайдеру. Вони повинні надіслати спеціаліста, який зможе встановити точну причину втрати пакетів.

Багато користувачів стикаються з ситуаціями, коли швидкість передачі різко падає. Це трапляється через втрату пакетів. Щоб вирішити цю проблему, треба розібратися, як перевірити інтернет через cmd і що потрібно зробити для вирішення проблем.

nBook
Додати коментар