Як перевірити швидкість інтернету – тестування підключення

Сучасні технології не стоять дома. Зараз практично в кожному будинку є інтернет, а ті, хто не має персонального комп'ютера, користуються мобільним телефоном. Але швидкість з'єднання з мережею не завжди висока. Причини відхилення від норми бувають різними. Якщо до роботи інтернету є претензії, можна розпочати з'ясування причин перевірки швидкості.

Швидкість інтернету – загальна інформація

Як перевірити швидкість інтернету - тестування підключення

Не всі користувачі знають, як перевірити швидкість інтернету та для чого це необхідно. Знати цей параметр необхідно для того, щоб:

 • порівняти свого провайдера з іншими;
 • зрозуміти, чому можуть бути проблеми із завантаженням відео, ігор та фотографій;
 • відповісти на запитання мережевого спеціаліста при консультуванні телефоном з питань роботи модему або роутера.

Також визначити цей параметр необхідно, щоб підвищити його.

Увага! Якщо користувач використовує інтернет лише для читання новин та спілкування в соціальних мережах, мати високу швидкість доступу до мережі необов'язково.

Прискорити швидкість передачі потрібно лише у разі, якщо користувач планує регулярно переглядати відеоматеріали, працювати з фотографіями чи грати в мережеві ігри, і навіть завантажувати великі обсяги інформації.

Як перевірити швидкість інтернету - тестування підключення

У чому вимірюється швидкість інтернету

Одиниця виміру даного параметра – мегабайти за секунду. При виборі інтернет-провайдера, вивчаючи рекламно-інформаційну брошуру, насамперед варто оцінювати саме цю величину.

Що таке швидкість віддачі та швидкість завантаження

Швидкість віддачі — це темп, з якою інформація йде у всесвітню мережу від користувача (наприклад, при надсиланні електронних листів, фотографій, документів). Швидкість завантаження – це темп, з яким інформація надходить назад на комп'ютер користувача з Інтернету .

Як перевірити швидкість інтернету

Перевірити темп передачі можна кількома способами, наприклад:

 • зателефонувати провайдеру інтернету або представнику компанії, у якої було придбано пристрій для доступу до мережі;
 • перевірити швидкість з'єднання на власному комп'ютері (для цього потрібно зайти у відповідні установки);
 • скористатися одним із численних онлайн-сервісів для перевірки темпу та якості з'єднання.

Будь-який із цих способів допоможе отримати достовірну інформацію. Деякі онлайн-сервіси не вимагають попереднього завантаження на комп'ютер.

Як перевірити швидкість інтернету - тестування підключення

Як дізнатися максимальну швидкість мережевого адаптера

Для того, щоб з'ясувати максимальну швидкість, на яку розрахований адаптер мережі, користувачеві необхідно зайти в меню комп'ютера «Мережа». Там відображається вся інформація про пристрій, за допомогою якого здійснюється вихід в інтернет, включаючи швидкість передачі та завантаження інформації.

Використання онлайн-сервісів для перевірки

Досвідчені користувачі добре знають як на комп'ютері перевірити швидкість інтернету. Для цього можна використовувати такі послуги:

 • Speedtest;
 • Яндекс; Інтернетометр;
 • 2ip;
 • Speedmeter.

Усі програми є у вільному доступі.

Як перевірити швидкість інтернету - тестування підключення

Speedtest

Для використання необхідно зайти на офіційний сайт програми (https://www.speedtest.net/ru) та слідувати інструкціям. Система дозволяє швидко з'ясувати швидкість передачі і не тільки побачити, скільки мегабайт на секунду вона становить, а й оцінити швидкість як високу, середню чи низьку.

Яндекс Інтернетометр

Один з найпопулярніших сервісів Яндекса розташований за адресою https://yandex.ru/internet/.

Перевірці доступні практично будь-які модеми та роутери. Процедура проходить дуже швидко, користувач може порівняти отримані результати з іншими пристроями та, можливо, підібрати найкращий варіант доступу до швидкісного інтернету.

2ip

Сервіс відрізняється простотою користування і приваблює користувача інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, але якість послуг не найкраще.

Мінус – те, що замір швидкості відбувається досить довго, і в цей час інтернет може працювати з перебоями.

Зверніть увагу! Ці зміни можуть бути помітними під час перегляду відео.

Speedmeter

За інтерфейсом та принципом роботи нагадує аналогічний сервіс Яндекса. Недоліком є те, що роутери деяких провайдерів перевірити неможливо.

Як виміряти швидкість інтернету на телефоні

Якщо потрібно інтернет перевірити на телефоні, можна скористатись спеціальними мобільними програмами. Основні переваги:

 • програми легко та швидко завантажуються;
 • результати вимірів виходять досить точними;
 • при вимірі враховуються похибки, залежно від конкретної моделі смартфона (стара чи нова).

Найпопулярніші програми для стаціонарного комп'ютера або ноутбука, як правило, є і в мобільних версіях.

Увімкнути відображення даних

Виміряти швидкість доступу можна без завантаження спеціальних програм. Для цього необхідно зайти в меню Налаштування, знайти пункт Мережа або Інтернет, а потім знайти функцію Відображення передачі та активувати її.

Після цього на екрані під час доступу до мережі буде вказана швидкість та інша супутня інформація. Дані вказуються дрібним шрифтом та не заважають перегляду контенту. Проводити тестування необов'язково.

Використання програм для вимірювання швидкості на смартфоні

Програми тестери для вимірювання швидкості на телефоні працюють за тим же принципом, що й аналогічні програми для стаціонарного комп'ютера.

 • Завантажити їх можна через Google Маркет, якщо йдеться про смартфони з операційною системою Андроїд.
 • Якщо у користувача смартфон або планшет компанії Apple, йому доведеться шукати програму в App Store.

Періодично програми-визначники оновлюватимуться. Заміряти швидкість можна будь-якої миті, наприклад, відразу після завантаження. Перевіряти рекомендується періодично.

Увага! Більшість програм є безкоштовними. Якщо для завантаження користувачеві пропонується ввести будь-які дані банківської картки, включаючи код на зворотному боці, це шахрайство.

В такому випадку потрібно терміново закрити сайт. Також під час завантаження деяких сумнівних програм у систему комп'ютера або телефону можуть потрапити шкідливі віруси.

Як перевірити швидкість інтернету - тестування підключення

Програми для перевірки якості інтернет-з'єднання

Існує ряд спеціальних програм та сервісів, які не просто визначають швидкість у конкретний момент часу, а дозволяють оцінити якість з'єднання на дистанції або з певним сайтом.

Як перевірити роботу інтернету, пінг через командний рядок

Пінг – це час, протягом якого інтернет-сервер відгукується на запит користувача. Іншими словами, це період часу від запиту користувача до відповіді системи. Його можна легко протестувати.

Для того щоб перевірити пінг, необхідно зайти в пуск і вибрати командний рядок. У командному рядку вводиться слово ping та IP-адреса користувача. Дізнатися цю адресу можна в меню налаштувань мережі, а також уточнити у інтернет-провайдера або переглянути документи на постачання послуги з доступу до мережі.

Далі на екрані висвічується низка важливої інформації про з'єднання, включаючи швидкість доступу Wi-Fi на домашньому комп'ютері та інші результати тесту.

Цей спосіб вважається одним із найзручніших методів виміряти параметри доступу до мережі. Однак недосвідчений користувач може не розібратися у великій кількості інформації, представленій на екрані: крім швидкості пінгу, там відображається реальна інформація про стабільність та обсяг втрачених пакетів. Якщо тестувати пристрій за допомогою таких програм, можна дізнатись багато нового під час визначення параметрів.

Тест інтернет-з'єднання через WinMTR на стабільність, втрату пакетів, пінг

Цей метод дозволяє отримати важливу інформацію про такий параметр, як стабільність з'єднання та отримати правильні результати. Поміряти та подивитися темп підключення нескладно. Щоб комп'ютер міг показати всі необхідні параметри, необхідно:

 • відкрити командний рядок;
 • ввести ping та назву будь-якого сайту, натиснути enter;
 • зачекати близько 15 хвилин.

На екрані з'явиться кількість втрачених пакетів. Чим менша ця кількість, тим стабільніший зв'язок. В ідеалі кількість втрачених пакетів має дорівнювати нулю, але на практиці так не буває.

Увага! Для порівняння рекомендується перевірити кількість втрачених пакетів на різних веб-сайтах. Якщо на якомусь сайті було втрачено набагато більше інформації, слід проконсультуватися з провайдером інтернет-послуг.

При відсотку втрачених пакетів понад 3% необхідно зв'язатися з технічною підтримкою інтернет-провайдера, з яким у користувача укладено договір. Можливо, нестабільність з'єднання спричинена роботою провайдера. Але в деяких випадках це відбувається через віруси. Щоразу причина з'ясовується в індивідуальному порядку.

Велика кількість втрачених пакетів небезпечна тим, що це може спричинити тривалі перебої зі зв'язком як на конкретному сайті (наприклад, Яндекс), так і при відвідуванні будь-яких інтернет-ресурсів. При цьому користувач, який не має знань у цій галузі, не зможе виявити причину перебоїв без фахівця.

Якщо вдалося зробити вихід у мережу швидким, потрібно подбати про те, щоб постійно підтримувати швидкість на одному прийнятному рівні. Можливо, для цього потрібно змінити тариф або інтернет-провайдера. Також при організації вимірювань з мобільними програмами для перевірки слід мати на увазі, що у старих моделей смартфонів швидкість з'єднання може бути меншою, ніж у останніх версій.

nBook
Додати коментар