Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

В даний час багато людей використовують смартфони, щоб заходити до глобальної мережі. При цьому деякі користувачі мають дуже низьку швидкість передачі даних. Щоб позбавитися цієї серйозної проблеми, необхідно розібратися, як перевірити швидкість інтернету на телефоні і що зробити, щоб її покращити.

Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

Перевірка швидкості інтернету на мобільному телефоні

Мобільні оператори постійно працюють над покращенням мобільних мереж, щоб користувачі завжди могли скористатися високошвидкісним якісним інтернетом. Однак, незважаючи на це, деякі люди все одно періодично стикаються з ситуаціями, коли мережа починає повільно працювати.

Оцінюючи якість інтернету, необхідно звернути особливу увагу на швидкість передачі даних. Деякі при виборі мобільного оператора дивляться лише на вартість послуг, не враховуючи інші параметри.

Перш ніж перевіряти швидкість, необхідно ознайомитися з головними особливостями даного поняття. Під швидкістю мають на увазі кількість інформації, що передається за певний проміжок часу. Вимірюється вона у бітах за секунду. Проте, в останні кілька років якість дротового та мобільного інтернету значно покращилася. Саме завдяки цьому швидкість прийнято вимірювати в мегабітах.

Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

Люди, які користуються сучасними моделями смартфонів, можуть декількома способами дізнатися, як швидко передається інформація при використанні інтернету:

 • Спеціальні сайти. Це найбільш простий метод, тому що в цьому випадку не доведеться встановлювати на телефон додаткові програми. Є кілька популярних сайтів, які дозволяють переглянути швидкість мобільного інтернету. Щоб скористатися ними, підійде будь-який мобільний браузер.
 • Програми. Деяким користувачам незручно перевіряти роботу інтернету через сайти і тому вони вважають за краще встановлювати спеціальні програми, що дозволяють визначити швидкість роботи мережі Internet. Перш ніж встановлювати такі програми, необхідно ознайомитися з їхніми системними вимогами та переконатися, що телефон повністю їм відповідає.
 • Віджети. Вони, як і будь-який сторонній софт, потребують встановлення. Однак, на відміну від звичайних програм, їх не доведеться постійно запускати. Справа в тому, що віджети додаються до головного екрана телефону. Тому, щоб дізнатися швидкість, необхідно просто подивитися на інформацію, що відображається у віджеті. Вона оновлюється у реальному часі.

Додаткова інформація! Ще одним важливим параметром, за допомогою якого можна визначити якість інтернету, є затримка. Найчастіше її визначення використовується софт для перевірки швидкості роботи мережі Internet.

Яка має бути при підключенні через Wi-Fi

Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

При використанні інтернету на смартфоні люди завжди користуються послугами мобільних операторів. Деякі вважають за краще підключатися до бездротової мережі Wi-Fi.

Багатьох цікавить, якою має бути швидкість при використанні цього способу підключення. Насправді все залежить від тарифу. Наприклад, якщо людина заплатила за 100 Мбіт, значить, при підключенні до Wi-Fi дані повинні передаватися приблизно на такій же швидкості.

Також швидкодія інтернету залежить і від стандарту підключення, що використовується. Бездротове з'єднання Wi-Fi працює за стандартом IEEE 802.11n, у якому передача інформації обмежується на рівні 300 Мбіт/с. У деяких сучасних моделях маршрутизаторів цей показник збільшено до 400 Мбіт/с. Цього достатньо для перегляду відео у високій роздільній здатності та швидкого завантаження великих файлів.

Програми для визначення швидкості інтернету

Багатьох цікавить, як дізнатись швидкість інтернету на телефоні. Зробити це можна за допомогою спеціальних програм для смартфонів. Однак перш ніж ними скористатися, треба ознайомитися з переліком найпопулярніших програм для ОС Android та iOS.

На телефоні з Андроїд

Сьогодні більшість людей використовують смартфони, що працюють на операційній системі Android. Тому саме для цієї ОС розроблено величезну кількість програм, що дозволяють виміряти швидкість передачі даних.

SpeedTest

Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

Це з найбільш популярних ефективних додатків визначення швидкодії мережі Internet. Саме за допомогою програми SpeedTest більшість користувачів тестують інтернет та перевіряють, наскільки добре він працює.

Серед основних переваг програми можна виділити таке:

 • зрозумілий інтерфейс;
 • простота використання;
 • абсолютно безкоштовна;
 • невибаглива до технічних характеристик смартфона.

Єдиний мінус, з яким можна зіткнутися під час використання SpeedTest – наявність рекламних блоків. Однак, за додаткову плату користувачі можуть повністю відключити рекламу.

Додаткова інформація! Функціональні можливості програми дозволяють зберігати отримані виміри. Щоб ознайомитись з ними, необхідно перейти у вкладку «Результат». Також користувачі можуть настроювати програму. У ньому можна змінити сервер для перевірки та одиниці виміру.

SpeedCheck

Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

Це багатофункціональний та зручний софт із зрозумілим інтерфейсом. Підійде для телефонів Samsung, НТС, Xiaomi та інших моделей, що працюють на ОС Андроїд.

Використовувати SpeedCheck дуже просто. Для цього треба просто запустити програму та натиснути на кнопку «Тест», розташовану в центральній частині дисплея. Однак перед використанням цієї програми треба надати їй доступ до розташування. Таким чином, SpeedCheck зможе вибрати найбільш підходящий сервер для перевірки інтернету.

Користувачі можуть налаштувати SpeedCheck таким чином, щоб він автоматично тестував нову мережу Wi-Fi. Робиться це у вкладці «Розклад». Це дозволить дізнаватися швидкість передачі будь-якої недавно виявленої мережі. Також у програмі є вкладка «Аналітика». Тут є інформація про те, як швидкість мережі змінювалася протягом тижня, місяця чи року.

Fireprobe

Ця утиліта ідеально підійде для бюджетних моделей смартфонів з обмеженою кількістю вбудованої пам'яті. Справа в тому, що обсяг програми складає лише 10 Мб. Однак незважаючи на це, Fireprobe має основні функції, що дозволяють швидко визначити швидкодію інтернету.

Щоб перевірити швидкість Wi-Fi на телефоні, необхідно запустити Fireprobe і натиснути кнопку «Старт», що знаходиться в центрі екрана. Після цього з'явиться два написи:

 • Download – завантаження;
 • Upload – віддача.

Цей мобільний додаток має серйозну нестачу — велика кількість вбудованої реклами. Користувачі можуть її вимкнути, однак це робиться тільки за додаткову плату.

FAST Speed ​​Test

Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

Ця мобільна програма використовується не так часто, як решта. Справа в тому, що у неї обмежений функціонал, що дозволяє визначати тільки швидкість, що входить. Тому з її допомогою не вдасться дізнатися, як швидко користувач передає інформацію.

Однак, якщо потрібно, натисніть кнопку «More Info». В цьому випадку вдасться переглянути пінг. Він буде відображатися біля рядка Latency.

Для операційної системи IOS

Деякі використовують смартфони iPhone, які працюють на операційній системі iOS. На такі пристрої також можна встановити програми для тестування інтернету.

InternetSpeed ​​Meter Lite

Це безкоштовна програма, яка дозволяє будь-якій людині ознайомитися з тим, як швидко передаються дані на мобільному телефоні. Головна особливість InternetSpeed ​​Meter Lite у тому, що цей софт дозволяє визначати реальну швидкість завантаження.

Після встановлення програми у верхній панелі повідомлень відображаються дані про надсилання та отримання інформації. Це дуже зручно, тому що для перевірки мережі не доведеться щоразу запускати програму.

Ще одна відмінна особливість InternetSpeed ​​Meter Lite полягає в тому, що він зберігає інформацію про пакети даних, що передаються. Це дозволяє визначити, скільки даних людина прийняла та відправила через мобільну мережу або Wi-Fi.

Важливо! Завантажити InternetSpeed ​​Meter Lite на мобільний пристрій з iOS можна зі спеціального магазину AppStore. Не рекомендується завантажувати подібні програми зі сторонніх та неперевірених ресурсів.

Meteor

Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

Meteor – популярна програма для перевірки мережі Internet, що відрізняється простим інтерфейсом та гарним дизайном. Незважаючи на те, що зовні Meteor здається простим, софт оснащується спеціальним помічником. При використанні програми на екрані з'являються контекстні вікна з текстовою інформацією, як працюють різні функції. При необхідності його можна вимкнути у налаштуваннях.

Щоб перевірити швидкість у режимі онлайн, треба запустити Meteor та натиснути на велику кнопку «Старт». Після цього програма автоматично протестує передачу даних та визначить пінг. Після закінчення тестування необхідно зайти у вкладку «Результати», щоб ознайомитись із результатами проведеної перевірки.

Master

Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

Ця програма допомагає користувачеві протестувати мережу Internet та визначити, наскільки швидко передаються дані. Від більшості інших схожих програм Master відрізняється тим, що разом з ним на головний екран встановлюється віджет. Це дозволяє протестувати роботу мережі навіть не запускаючи програму.

Як увімкнути відображення швидкості інтернету у рядку стану на телефоні

Багато користувачів, яких цікавить перевірка швидкості вай-фай телефоном, хочуть відобразити інформацію про передачу даних у рядку стану смартфона. Для цього не обов'язково встановлювати додатковий софт. Наприклад, у пристроях з ОС Android це можна зробити стандартними засобами.

Щоб активувати цю функцію, необхідно виконати таку послідовність дій:

 1. Перейти до налаштувань пристрою.
 2. Знайти пункт “Параметри повідомлень”.
 3. Зайти в налаштування рядка стану.
 4. Встановити галочку напроти рядка «Відобразити швидкість».

Після виконання вищезгаданих дій у рядку стану буде відображатися інформація про те, з якою швидкістю приймаються та передаються дані. Цей показник змінюється у реальному часі. Щоб переконатися, що все працює, треба поставити щось на закачування і перевірити, як змінюються дані в рядку стану.

Додаткова інформація! Людям, які використовують iPhone з iOS замість Андроїд, доведеться встановлювати сторонні програми. Наприклад, можна встановити Netspeed Indicator. Під час встановлення цього софта в рядку стану з'являється індикатор, що відображає поточну швидкість отримання та надсилання даних через мережу Internet.

Додавання віджету швидкості на робочий стіл смартфона

Як перевірити швидкість інтернету на телефоні

Щоб не відкривати щоразу програму для порівняння швидкості інтернету, необхідно встановити на головному екрані телефону спеціальний віджет. У ньому відображатиметься інформація про швидкодію інтернету. Однак, перш ніж це зробити, необхідно розібратися з особливостями додавання віджетів. Робиться це так:

 1. Торкніться дисплея пальцем і утримуйте його на екрані протягом декількох секунд.
 2. У меню, що з'явиться, перейти у вкладку «Віджети».
 3. Вибрати віджет, який необхідно встановити на головному екрані.

Після цього він має відобразитись на робочому столі.

Важливо! За замовчуванням у смартфонах Android та iPhone відсутні віджети, що відповідають за відображення швидкості роботи інтернету. Тому спочатку доведеться встановити на пристрій і тільки після цього додавати на головний екран.

Користувачі смартфонів часто стикаються з необхідністю перевірки швидкості інтернету на смартфоні . Щоб зробити, треба ознайомитися з переліком додатків на Android та iOS, за допомогою яких можна протестувати працездатність мережі Internet.

nBook
Додати коментар