Як передати великий файл через інтернет

Користувачі, у яких виникає необхідність надіслати другу або колезі важкий файл, часто стикаються з тим, що стандартні способи пересилання використовувати неможливо – поштові сервіси та месенджери зазвичай встановлюють ліміти обсягу інформації. Щоб обмінюватися через мережу фільмами, об'ємними програмами або робочими документами, необхідно знати, як передати великий файл через інтернет.

Як передати великий файл через інтернет

Максимальний розмір файлу для передачі через мережу

Обсяг інформації, який може передаватися через інтернет за один прийом, обмежений лише сервісом, що використовується (при роботі з хмарними серверами — в середньому до 5-30 Гб).

P2P-файлообмінники, які надсилають дані безпосередньо з комп'ютера користувача (наприклад, торрент-трекери), взагалі не мають обмежень на розмір файлу.

Зверніть увагу! Skype також може передавати будь-який обсяг даних, але при цьому процес завантаження відбувається дуже повільно.

Підготовка файлу для передачі

Якщо розмір файлу трохи перевищує ліміт поштового сервісу, його варто спробувати стиснути будь-яким архіватором (наприклад, 7-zip). Важкий архів можна розбити на кілька частин, а потім переслати їх по одній.

Недолік методу (крім втрати часу) в тому, що якщо при завантаженні хоча б одного фрагмента відбудеться збій, розархівувати вихідний файл стане неможливо.

Для пересилання інформації через сервери хмари або файлообмінники ніякої додаткової підготовки проводити не потрібно.

Великі хмарні сервери

Найпростіше передати файл великого розміру через інтернет за допомогою сторонніх хмарних серверів. Всі подібні послуги працюють за одним принципом: користувач завантажує інформацію на віддалені масиви пам'яті, і отримує посилання на скачування файлу.

Як передати великий файл через інтернет

“Яндекс.Диск” – найпопулярніший російськомовний сервіс

Щоб працювати з “Яндекс.Диском” потрібно зареєструвати “Яндекс.Пошту” – власникам відповідного мейлу доступ в хмару надається автоматично.

Файл можна надіслати електронною поштою або вивантажити безпосередньо на «Яндекс.Диск» — в обох випадках великий документ опиниться на хмарному сервері. Якщо на ПК стоїть фірмовий додаток «Яндекс Диск», то можна надсилати співрозмовнику до 10 Гб.

Додаткова інформація. Доступом до даних, вивантаженим на Яндекс.Диск, можна ділитися через QR код або пряме посилання.

Mega – сховище великого обсягу

Mega – хмарний сервіс, що безкоштовно надає користувачеві до 50 Гб. Інформацію, що пересилається, можна зашифрувати для захисту від стороннього доступу. Портал підтримує три види посилань на скачування:

 • без ключа для розшифрування;
 • лише код, без адреси завантаження;
 • повне посилання з кодом доступу.

Зверніть увагу! Щоб без обмежень завантажувати великі файли, другий користувач також має бути зареєстрований Mega.

Disk Karelia – безкоштовний портал з великою швидкістю передачі

Disk Karelia – сайт, що дозволяє безкоштовно пересилати до 32 Гб інформації. Щоб використовувати портал, необхідно створити обліковий запис, анонімне завантаження доступне лише для клієнтів компанії «Сітілінк». Усі завантажені дані зберігаються у хмарі протягом місяця.

Додаткова інформація. Disk Karelia не обмежує штучно швидкість обміну даними.

Google Drive

Сервіс від “Гугла” працює аналогічно “Яндексу” – для доступу до хмарних баз даних потрібна реєстрація поштової скриньки. Служба дає можливість безкоштовно використовувати до 15 Гб вільного простору, посиланням на документ можна поділитись по e-mail або в соцмережі прямо з програми.

Важливо! Файли “Гугл Диска” можна захистити паролем.

Сервіси для пересилання даних через браузер

Онлайн-портали для відправки інформації працюють подібно до хмарних сервісів. Головна відмінність сайтів-файлообмінників – відсутність необхідності встановлювати програму або створювати обліковий запис.

Такі послуги зазвичай використовуються, щоб швидко перекинути відеофайл або документ, не витрачаючи час на зайві операції.

Як передати великий файл через інтернет

Send Anywhere

Портал дозволяє пересилати до 10 Гб інформації, а після встановлення відповідної утиліти розмір вихідного файлу не обмежений. Без реєстрації посилання для завантаження доступне протягом 10 хвилин, а після входу до безкоштовного облікового запису — 2 дні.

Щоб надсилати дані без обмежень, необхідно заплатити за використання служби.

DropMeFiles

Безкоштовний сайт для пересилання даних (до 50 Гб одним файлом або декількома) без реєстрації. При завантаженні портал дозволяє змінити час зберігання файлу (максимум – 2 тижні), а також захистити його паролем. Надіслати посилання на e-mail або телефон можна прямо із сайту.

FEX.NET

Портал також дозволяє передавати до 50 Гб інформації, але зберігає її лише один тиждень. Щоб поділитися даними, їх потрібно залити у спеціальну папку на сайті, та скинути другу або колезі отримане посилання.

File Pizza

Служба не лімітує розмір інформації, що передається — дані не вивантажуються на сторонні сховища, а відправляються безпосередньо з одного ПК на інший. Під час пересилання не можна вимикати комп'ютер або закрити сторінку порталу.

Як передати великий файл через інтернет

Важливо! При кожному надсиланні даних через File Pizza витрачається інтернет-трафік власника ПК.

Filemail

Служба дає можливість надсилати до 30 Гб даних (і зберігає їх на своїх серверах протягом 7 днів). Сайт не вимагає створення облікового запису та дозволяє відстежувати кількість завантажень.

Зверніть увагу! Filemail не підтримує шифрування файлів, що передаються, тому не варто використовувати портал для обміну конфіденційними даними.

Tresorit Send

Файлообмінник, який шифрує інформацію, що передається, а також дає можливість встановити пароль користувача. Портал має англомовний інтерфейс та дозволяє перекинути до 5 Гб даних.

JustBeamIt

JustBeamIt не вимагає створення особистого кабінету та не вивантажує дані на власні сервери. Щоб переслати документ, фільм або архів, потрібно просто перетягнути його на веб-сторінку та скопіювати завантажене посилання. Кожна транзакція спрацьовує лише один раз і для єдиного отримувача.

Важливо! Під час надсилання даних на комп'ютері передавальної сторони повинна бути відкрита сторінка сервісу із завантаженим файлом.

FileDropper

Файлообмінник із простим інтерфейсом, який дозволяє безкоштовно передавати до 5 Гб інформації за один прийом. Кількість відправок та завантажень не обмежена.

Невикористані файли (до яких не зверталися за посиланням) зберігаються на порталі 30 днів. Головний недолік сервісу – відсутність можливості поділитися інформацією з конкретною людиною.

Як передати великий файл через інтернет

File Convoy

Портал працює за таким же принципом, як інші файлообмінники: завантажити документ (розміром до 4 Гб) – отримати посилання – передати його потрібній людині. На сайті є можливість вказати термін дії (зберігання), після якого завантаження файлу буде недоступне.

Link Sharing – власна функція мобільних пристроїв від Samsung, що дозволяє надсилати до 5 Гб інформації. Зберегти файл за отриманим посиланням можна не тільки зі смартфона або планшета, але і з ПК.

Link Sharing працює у всіх програмах на Samsung, які мають опцію «Поділитися».

За допомогою P2P програм

5 або навіть 30 Гб пропускної здатності файлообмінників буває недостатньо – іноді необхідно швидко перенести на інший пристрій 100 Гб або навіть більше. У такому разі допоможуть програми прямої передачі даних, наприклад uTorrent.

За допомогою програм можна пересилати окремі важкі файли, і об'ємні папки, що містять велику кількість документів.

Як передати через інтернет великий обсяг файлів за допомогою uTorrent:

 1. Запустити утиліту та відкрити розділ BitTorrent.
 2. Включити пункти: “мережа DHT”, “DHT для нових клієнтів”, “пошук локальних бенкетів”, “керувати швидкістю”, “scrape-запити”, “підтримка UDP-трекерів” та “обмін бенкетами”.
 3. Перейти в меню “Файл” і натиснути “Створити новий торрент”.
 4. Вибрати джерело (дані, які потрібно надіслати).
 5. Активувати пункт «Почати роздачу» та натиснути кнопку «Створити».
 6. Програма активує роздачу та створить невеликий (1-2 Кб) torrent-файл, який потрібно переслати іншому користувачеві
 7. Після отримання торрента, співрозмовнику достатньо запустити його в uTorrent, як і будь-яке аналогічне завантаження.

Як передати великий файл через інтернет

Важливо! Під час завантаження файлу передавач ПК не можна вимикати.

Програми віддаленого доступу для обміну файлами

Обмінюватися важкими документами можна і за допомогою програм для віддаленого доступу до ПК. Наприклад, безкоштовна програма AnyDesk має спеціальний режим передачі файлів, який не дозволяє керувати системою на віддаленому ПК, але відкриває жорсткий диск для обміну даними.

AnyDesk — портативна програма, яка не потребує встановлення на ПК. Щоб передати через нього файл, потрібно:

 • запустити програму на обох комп'ютерах;
 • на ПК, що містить потрібний файл, ввести ідентифікатор AnyDesk другої машини;
 • дозволити доступ на віддаленому комп'ютері натисканням кнопки «Прийняти».

Тепер на керуючому ПК відкриється двопанельний менеджер файлів, що дозволяє обмінюватися документами між жорсткими дисками обох пристроїв.

Як передати великий файл через інтернет

Анонімний спосіб

Більшість файлообмінників відстежують IP-адресу користувачів, зберігають логи їх дій, а також діляться отриманими даними з іншими компаніями. Прихована передача файлів великого розміру через інтернет можлива через спеціальні портали, наприклад Anonymousfiles.io.

Безкоштовний сайт працює за принципом стандартного файлообмінника та дозволяє пересилати до 5 Гб інформації. Anonymousfiles.io не веде журналів активності і не обмежує розмір смуги пропускання. Видалити залиті на портал дані неможливо, але можна відразу задати термін їхньої дії (максимум – до півроку). Сервіс доступний лише англійською мовою, але його простий інтерфейс зрозумілий і без перекладу.

Як передати великий файл через інтернет

Зверніть увагу! Усі завантаження сайт перевіряє на віруси, при виявленні загрози завантажувач буде забанено.

Час переносних USB-носіїв канули в минуле, тепер можна пересилати по інтернету десятки терабайт інформації за один прийом, головне – правильно вибрати спосіб передачі.

nBook
Додати коментар