Як обжати інтернет кабель 4 жили – схема по квітам

Віта пара – це кабель, що складається з двох провідників, скручених між собою (обтиснутих) і закручених навколо таких самих пар. Кожна пара має свій номер, назву та промаркована кольором. Наприклад, якщо один проводок коричневий, парний буде біло-коричневим. Обтискатися можуть лише кабелі, що служать передачі низькочастотних сигналів.

Як обжати інтернет кабель 4 жили - схема по квітам

Чому кручену пару потрібно обтискати

Кабель мережевий чотирижильний (кручена пара) почали широко використовувати після повсюдного поширення дротового інтернету. Популярність 4-жильного кабелю пояснюється його дешевизною – він вдвічі доступніший за 8-жильний, більш надійний.

Обтискання (розпинання) крученої пари проводять з низки причин:

  • Зовнішній сигнал, що проходить кабелю, кодується з урахуванням те, що кожен позитивний сигнал однією провіднику супроводжується негативним імпульсом іншому. Це означає, що у двох проводках генеруються магнітні поля — позитивне і негативне, які мають заміщати одне одного, не створюючи перешкод.
  • Якби проводки розташовувалися паралельно, кручена пара носила іншу назву і мала інші властивості. Відстань між провідниками, якими передається сигнал, було б неоднаковим, а магнітне полі та сигнали на обох проводах відрізнялися б.

Скручена пара кабелів має наступні характеристики:

  • відстань, що відокремлює пари проводів, змінюється вздовж усієї довжини проводу, щоб уникнути перехресних перешкод;
  • пари проводів різної довжини скручуються з різним кроком, завдяки чому перехресні перешкоди майже повністю зникають.

Різниця в невідповідності довжини проводків, що утворюють кручену пару, може становити 5 і більше відсотків.

Важливо! Основна особливість 4-х жильного онлайн кабелю – низька швидкість передачі даних (до 100 Мбіт в секунду). Експерти рекомендують використовувати його для підключення 100-мегабітних адаптерів. Безперебійну роботу гігабітного обладнання здатний забезпечити лише 8-жильний патч-корд.

Правила обтиску крученої пари чотири жили

Обтискання кручений пари 4 жили для інтернету проводиться після того, як кабель обрізаний і звільнений від зовнішньої ізоляції. Через відсутність кримпера можна скористатися монтажним ножем або бокорізами. Місця зрізів проводків повинні бути на одному рівні відносно один одного та зовнішнього ізоляційного покриття.

Як обжати інтернет кабель 4 жили - схема по квітам

На наступному етапі пари проводків відокремлюють один від одного – розплітають і вирівнюють, а потім мають відповідно один з стандартів. Фахівці радять дотримуватися стандарту EIA/TIA-568B як найпопулярнішого. Обрізані та випрямлені провідники поміщають усередину конектора.

Важливо! Ізоляцію видаляють за допомогою кліщів або канцелярського ножа так, щоб провідники оголилися максимум на півтора сантиметри.

Розташувавши останній пластмасовою клямкою донизу, провідники затискають великим і вказівним (середнім) пальцями, повільно вставляють у роз'єм конектора і розподіляють по всій його ширині. Перш ніж вставити конектор в гніздо обтискного приладу, необхідно переконатися, що початкове положення провідників щодо один одного не змінилося і всі до одного впираються в перегородку.

Підключення електронних пристроїв до мережі Internet здійснюється за допомогою двох типів кабелю – екранованого та неекранованого. Усі кабелі, змонтовані з кручених пар, діляться на 7 категорій. Для виготовлення 4-жильних кручених пар використовують провідники 5-ї категорії.

Колірна гама маркування провідників, що входять до складу 4-жильної кручений пари, може дещо відрізнятися. Нижче наведено схему розведення біло-оранжевого, оранжевого, біло-зеленого та зеленого провідників.

Як обжати інтернет кабель 4 жили - схема по квітам

Іноді замість біло-зеленого та зеленого проводків використовуються біло-синій та синій, а замість помаранчевого та біло-оранжевого – коричневий та біло-коричневий. Якщо передачі сигналу, швидкість якого 1 гігабіт, залучають все провідники (4 пари), то забезпечення мегабітного зв'язку досить підключити 2 пари чи, іншими словами, 4-жильний кабель.

Передача сигналу здійснюється через 1 та 2 контакти, а прийом – через 3 та 6. Четвертий та п'ятий провідники для монтажу 4-жильного кабелю не використовують.

Прямий та перехресний обтиск

Для підключення квартири або будинку до мережі використовують комутаційні шнури двох видів, кожен із яких відповідає певній групі комунікаційних пристроїв. Прямі патч-корди використовують для сполучення обладнання з мережевою картою. Кінці кабелю з'єднують з конектором одноманітно, за схемою Т568А або Т568В.

Через перехресних або кросових патч-кордів з'єднують однотипні електронні пристрої. Щоб з'єднати два комп'ютери, один кінець з'єднувального кабелю стискають за схемою Т568А, а для обтиску другого застосовують схему Т568В.

Зверніть увагу! При прямому обтиску обидва кінці дроту обжимають тим самим способом. Перехресний обжим передбачає роботу відповідно до обох загальноприйнятих стандартів.

Схеми обтиску крученої пари

Як обжати інтернет кабель 4 жили - схема по квітам

Для підключення до інтернету по 4 проводах схема обтиску, наведена вище, не зовсім підходить. Для обтиску 4-жильної кручений пари використовують провідники, що відповідають цифрам «1», «2», «3» та «6».

Існує дві стандартні схеми обтиску – пряма та перехресна. Обтиск прямого типу “роутер-роутер” виробляють відповідно до схеми “А”. На думку експертів, у цьому випадку можна задіяти обидві схеми — і пряму та перехресну, оскільки сучасні роутери «уміють» розпізнавати обидва стандарти.

Обтиск типу «комп'ютер-комп'ютер» виконується згідно з перехресною схемою, позначеною (на малюнку позначена літерою «В»). Обтиск типу “роутер-комп'ютер” прийнято здійснювати згідно зі схемою “А”.

Як поєднати 4 житловий та 8 житловий інтернет-кабель

З'єднання двох різнотипних проводів пройде успішно, якщо під рукою у майстра є спеціальне обладнання. Найбільш зручним і простим вважається стикування проводів за допомогою прохідного з'єднувача та звичайного канцелярського ножа.

Спочатку майстер, озброївшись ножиком, заклепує кабель із 8 жил, а потім, з протилежного боку, монтує 4-жильний кабель. При цьому важливо стежити, щоб кольори провідників, за допомогою якого обидва патч-корди з'єднані, відповідали за кольором та маркувальною літерою.

Важливо! 4-жильний провід має одну особливість. Якщо одна пара провідників маркована помаранчевим, то інша – або зеленим, або іншим кольором. Наприклад, якщо замість зеленого використаний синій маркер, підключення 8-жильного кабелю слід проводити через пару, позначену зеленим маркером.

Як обжати інтернет кабель 4 жили - схема по квітам

Інструменти та приладдя

Обтискання проводиться за допомогою наступного приладдя:

  • кабелю кручена пара необхідної довжини;
  • конекторів RJ-45 або 8P8C;
  • стрипера — інструменту для обрізання та звільнення крученої пари від ізоляційного покриття;
  • кримпера (обтискних кліщів).

Експерти радять вибирати інструмент помасивніше, тому що легкий кримпер недовговічний. Також варто звернути увагу на половинки преса – вони не повинні бути зміщені чи викривлені.

Як обжати інтернет кабель 4 жили за допомогою кримпера

Інструмент знадобиться майстру після того, як провідники будуть вставлені в конектор. Розташувавши конструкцію у відповідному гнізді кримпера, майстер замикає рукоятки до появи характерного хрускоту.

Після обтиснення необхідно перевірити кабель на працездатність, приєднавши його до обладнання, що використовується для об'єднання комп'ютера з мережею. Якщо кабель правильно змонтований, в області сповіщень засвітиться відповідний індикатор.

Обжим без спеціалізованого інструменту

Через відсутність спеціального інструменту обжим можна зробити за допомогою плоскої викрутки. Людині, яка вибрала цей спосіб, знадобиться кілька конекторів, на той випадок, якщо вона не розрахує силу натиску. Обтиснути провід вручну, без використання підручних засобів, неможливо.

Якщо майстер малодосвідчений і не знає, як правильно обтиснути кабель для інтернету 4 жили, йому знадобиться конектор, що самообжимається. Скориставшись приладом, він самостійно скінчить і приєднає екрановані кабелі. Конектор оснащений напрямними вставками, що призначені для фіксації кабелю.

Як перевірити якість обтиску

Перш ніж увімкнути саморобний провід у розетку, його потрібно перевірити на працездатність. Виконати перевірку можна за допомогою стрілочного тестера, мультиметра або приладу, призначеного для вимірювання напруги, опору та потужності струму.

Як обжати інтернет кабель 4 жили - схема по квітам

Тестер, в порівнянні з іншими інструментами, має явні переваги:

  • під час перевірки не потрібно звільняти провід від зовнішньої ізоляції та зачищати провідники;
  • на виявлення обривів, розпаювання, замикань та неправильного обтиснення йде кілька миттєвостей.

Наявність мультиметра, за умови, що обидва кінці дроту можна звести разом, дозволяє провести тестування жил за кольоровими маркерами, а потім з'ясувати, чи є опір між щупами, тобто, чи станеться коротке замикання, якщо з'єднати одну жилу на одному кінці дроту з усіма. жилами, що з протилежного боку.

Зверніть увагу! За відсутності можливості звести кінці провідників, від непрацюючого кабелю відрізають конектор і, зачистивши жили одному кінці, з'єднують їх між собою, після чого мультиметром промацують кожну кручену пару іншому кінці.

Альтернативний спосіб перевірки кручений пари

Жили на одному кінці дроту зачищають на 5-сантиметрову довжину і занурюють у скляну (пластикову) ємність, наповнену теплою та дуже солоною водою. Потім на одну з пар, розташованих на іншому кінці, подають напругу (до проводів приєднують батарейку – звичайну або витягнуту з материнської плати).

Якщо дріт справний, на негативному полюсі відбудеться викид водню (білі бульбашки), але в позитивному — хлору (жовті бульбашки).

Помилки, допущені під час обтиснення

Серед поширених причин, через які кабель не буде правильно функціонувати – неправильна обробка (обрізання та зачистка), розташування та фіксація всередині конектора. Вчасно виявити та усунути несправності допоможе тестер.

Рекомендується проводити обжим, керуючись кольоровою схемою. Вона завжди має бути у майстра перед очима. Не варто нехтувати правилами обробки/фіксації кабелю і не заощаджувати, купуючи неякісний інструмент. Все приладдя має бути найвищої якості.

Фахівці не радять використовувати 4-жильний кабель , якщо у ролі компанії-провайдера виступає мобільний оператор (наприклад, Білайн). Також не варто економити на кабелі, підключаючи одночасно інтернет, онлайн-кінотеатр та інтерактивне ТБ через велику компанію, що обслуговує більшу частину населення (наприклад, Ростелеком). Зекономивши на кабелі, домашні лише ускладнять собі життя.

nBook
Додати коментар