Як обтиснути інтернет кабель без обтискання

В сучасні дні для підключення комп'ютера до Інтернету найчастіше використовують Wi-Fi. Однак від з'єднання через кабель до кінця не відмовилися: через швидкодію, а також простоту налаштування обладнання (якщо порівнювати з мережами вай-фай). Складніші справи зі з'єднанням штекера і кабелю, якщо виникла потреба. Зазвичай для подібних операцій використовують спеціальне обтискне обладнання, але іноді бувають ситуації, коли потрібно зробити самостійно підручними засобами. Тому важливо знати, як обтиснути інтернет кабель без обтискання правильно.

Як обтиснути інтернет кабель без обтискання

Схема обтиску мережевого кабелю LAN

Існує лише два способи, якими можна обжати мережевий кабель LAN. Зазвичай використовують прямий обжим.

Цей спосіб ідеально підходить для підключення до маршрутизатора телевізора, комп'ютера або ноутбука за допомогою кабелю. У домашніх умовах провід необхідно обжати за схемою, наданою нижче. Цей спосіб називається прямим, і він найпростіший і поширений за відсутності спеціальних інструментів.

Мережевий кабель для підключення повинен бути в комплекті з обладнанням, тому додатково купувати його не доведеться. У цьому варіанті можна використовувати два типи обтиску: T568A та T568B.

Як обтиснути інтернет кабель без обтискання

Другий спосіб (схема 2) називається перехресним або кросовим. Такий кабель можна використовувати для з'єднання будинку кількох комп'ютерів через провід без роутера.

Як обтиснути інтернет кабель без обтискання

Важливо! Якщо немає досвіду роботи з проводами, бажано викликати на будинок фахівця. Приїхавши на виклик, майстер візьме з собою обтиск і легко впорається із завданням.

Обжим крученої пари без інструменту (кримпера)

Щоб обтиснути кручену пару без кримпера потрібно використовувати плоску викрутку. Додатково знадобляться кусачки чи ножиці.

Порядок дій при обтисканні крученої пари викруткою

Як самому обжати інтернет кабель без обтискання – порядок дій:

 1. Ізоляцію акуратно зняти приблизно на 2 см. Для цього використовується ніж. Операція досить проста: ізоляцію обрізати по колу кабелю і акуратно стягнути.
 2. Всі проводи розправити, і відокремити один від одного за кольором. Важливо, щоб жили не перепліталися, це спростить роботу та дасть змогу акуратно приєднати до них штекер.
 3. Далі потрібно підрізати дроти та залишити приблизно сантиметр. Зробити це можна за допомогою кусачок. Якщо цей інструмент немає під рукою, можна використовувати звичайні ножиці.
 4. Ознайомившись із схемою, перевірити, чи правильно виставлені дроти. Після цього їх можна з'єднати з конектором. Він має бути розташований засувкою від майстра. Важливо поставити проводки так, щоб вони уперлися у верхню частину конектора. Заходити вони повинні повністю, і впиратися у стіну.
 5. Про всяк випадок ще раз переконається, що кручена пара правильно зайшла в конектор. Після цього можна починати обтискання. Для цього буде потрібна плоска викрутка, якою по черзі кожен контакт вдавлюватиметься в корпус.

Важливо! Щоб домашні кабель і конектор були міцно з'єднані, натискати на контакти потрібно досить сильно, але доведеться стежити за тим, щоб кабель не був пошкоджений. Провід повинен не тільки бути рівним з конектором, а трохи йти в корпус.

Як обтиснути інтернет кабель без обтискання

Коли кожен контакт буде надійно обтиснутий, необхідно зафіксувати фіксатор кабелю для більшої надійності. Його натискають усередину, притискаючи зовнішню ізоляцію. Аналогічну операцію необхідно зробити з другою стороною кабелю.

Важливо! Контакти при маніпуляції з викруткою буде пошкоджено, на це не потрібно звертати уваги, оскільки операція проводилася грубим методом. Якщо використовується спеціальний обтискний інструмент (кримпер), таких пошкоджень не буде.

На цьому обтискання завершено, залишилося перевірити роботу кабелю, з'єднавши комп'ютер та роутер.

Як обжимати безінструментальний конектор

У продажу можна знайти безінструментальний конектор, дроти якого під'єднують без використання спеціального обладнання, і навіть викрутки. Все, що потрібно – гострий ніж, щоб знімати ізоляцію.

Як стиснути провід для інтернету без інструменту – порядок дій:

 1. Використовуючи ніж чи ножиці, акуратно зачистити дроти від ізоляції.
 2. Розмістити їх у спеціальному конекторі.
 3. Клацнути порт руками.

Важливо! Разом з конектором йде інструкція, де зазначено, у якій послідовності вставляти дроти. Як тільки вони будуть поміщені всередину, необхідно просто зафіксувати порт і кабель буде обтиснутий.

Проблема з безінструментальними конекторами полягає в тому, що їх дуже важко знайти у звичайних магазинах електронної техніки. Зазвичай такі пристрої доводиться замовляти у мережі Internet.

Перевірка обтискання інтернет-кабелю

Щоб перевірити, чи правильно обтиснутий провід, потрібно використовувати спеціальний кабельний тестер. Його використовують після проведення всієї операції. Якщо інструмент виявить проблеми, то спалахнуть червоні світлодіоди. При правильному з'єднанні лампочка загориться зеленим.

Як обтиснути інтернет кабель без обтискання

Перевірити кабель на працездатність можна і по-іншому: підключивши його до роутера (Білайн, Ростелеком або інших виробників) та комп'ютера. Якщо інтернет-з'єднання з'явиться, то проблем із обладнанням немає. А якщо ні, то доведеться розбирати конектор і проводити операцію заново.

Що робити, якщо мережевий кабель не працює

Подібне може статися, оскільки з'єднання проводів з конектором проводять без спеціального обладнання. Однак усі проблеми не варто звалювати лише на один кабель. Несправний може бути сам маршрутизатор, персональний комп'ютер або інший пристрій, приєднаний до роутера. У цій ситуації необхідно перевірити кожен пристрій, що працюватиме на єдиній лінії.

Порядок дій у разі виникнення проблем:

 1. Для з'єднання використовувати інший кабель, який раніше був виправлений. Щоб переконатися, що проблема полягає лише в ньому.
 2. Дуже уважно перевірити послідовність підключення проводів до конектора відповідно до схеми, яка була вказана вище.
 3. Якщо послідовність була порушена, то конектори необхідно відкусити, і зробити операцію спочатку, але вже уважніше керуючись схемою.
 4. Якщо дроти підключені правильно, необхідно дотиснути їх, використовуючи викрутку. Можливо, що контакт просто не встановлено через недостатній тиск, який здійснював оператор.

Дотримуючись цієї інструкції, вдасться виявити проблему та усунути її за пару хвилин.

Важливо! Потрібно розуміти, що стандартний маршрутизатор входить кабель формату кручена пара, але ніяк не оптоволокно.

Як ремонтувати або поміняти штекер на мережевому кабелі

Конектор або штекер виготовляють із пластику, відповідно він може легко зламатися, якщо дуже часто виймати його з гнізда комп'ютера або роутера. При регулярному використанні зазвичай страждає язичок, який фіксує штекер у роз'ємі.

Якщо спостерігається подібна поломка, то конектор випадатиме з ноутбука або роутера при найменшому русі. Поломку досить легко виправити, використовуючи кабельне стягування.

Важливо! Штекер можна досить швидко відремонтувати, але для надійного використання надалі бажано просто купити новий конектор і приєднати його до кабелю, як було зазначено вище, використовуючи схеми та правильний варіант затиску. Застосування кабельної стяжки та ремонт не гарантують надійної роботи.

Як обтиснути інтернет кабель без обтискання

При виборі стяжки особливу увагу варто звернути на розмір голівки. Він має становити 4,3 мм. Така стяжка буде ідеально підходити під гніздо, а при спробі витягнути її відчуватиметься опір, що і потрібно для надійної фіксації штекера в гнізді.

Як полагодити конектор RJ-45? Порядок дій при ремонті засувки «кліща»:

 1. Відрізати стяжку з відривом приблизно 5 див від головки.
 2. Гострим ножем нарізати головку так, щоб закінчення стало плоским.
 3. Щоб конструкція справно працювала, заготовку потрібно вигнути.
 4. Для фіксації «язичка» потрібно використовувати другу стяжку, яка затягуватиметься навколо інтернет-кабелю пістолетом або звичайними пасатижами.
 5. Залишилося тільки правильно підібрати довжину, щоб стяжка діставала до обламаної головки конектора і трохи пружинила при приєднанні з гніздом.

Операція не займає багато часу, але дозволять знову використовувати зламаний конектор за призначенням. Наданої інформації достатньо, щоб зрозуміти, як розібрати інтернет штекер, та правильно обтиснути дроти для з'єднання двох пристроїв у єдину лінію.

nBook
Додати коментар